Mladý agent FBI (Utah) v utajení inflitruje zlodějský gang, jehož členové si libují v extrémních sportech. Žijí s totálně uvolněným přístupem k životu . . i k zákonům. Ten jediný zákon, který jsou ochotni respektovat, je zemská gravitace. Skupina nezná žádné limity a právě daleko za hranicemi běžných omezení a pod vedením charismatického vůdce Bohdiho provádí nevídané a velmi propracované zločiny. Utah postupně získává informace i důvěru a sympatie Bohdiho a celého gangu. Zároveň ale začíná pochybovat o svých oficiálních povinnostech. Je čím dál více pohlcen opojným a nespoutaným životním stylem, kde je hlavním krédem svoboda a adrenalin. Bez ohledu na to, kolik pravidel se poruší a kolik lidí zemře. (Bontonfilm)

zurivymlok

Podle mě to zdaleka není tak špatné, jak by se dle zdejšího hodnocení mohlo zdát. Možná to je i proto, že tíhnu k těmto adrenalinovým sportům a proto si užívám adrenalinové pasáže a scenáristickou vatu moc nesleduji. Každopádně si myslím, že je to natočené docela zručně, s dobrý hudebním podkresem a celkově se na to dobře kouká. Na druhou stranu - a to je asi největší problém - jsou postavy a příběh celkově ukradený. Ale že bych v tom viděl až takový rozdíl třeba od série Rychle a zběsile, která tu mívá mnohem vyšší hodnocení, to zase ne. ()

Mejkby

Akce sem tam slušná, dokud neskočej z kilometrovýho vodopádu a oba to přežijou!!! Ještě že to Patrick Swayze neviděl, ten by se teď obracel v hrobě. Herecké výkony netřeba hodnotit, žádné nejsou. ()

JohnDiFool

... Tento chlapík že natočil/napísal 'Equilibrium'? Ok, raz sa vydarí, raz nie... Ale účastníci pred kamerami sa herectvom neživia, dúfam. To sú vlastne len magori bez pudu sebazáchovy, ktorý si na lietaní a jazdení so všetkým, čo je po ruke vystavali kariéru. V tom prípade paráda, veľký rešpekt... Ale ak to s herectvom myslia vážne, mohli by popremýšľať o zmene zamestnania. Celý príbeh mi prišiel na úrovni kvality a la Fast&Furious. Ak je 'kultový' originál na rovnakej úrovni, rád si ho nechám ujsť. Mohli aspoň dotiahnuť romantickú gay-líniu s hlavným duom, čím by získali ďalšiu sortu zákazníkov. Sakra, tam to iskrilo! ()

soukyd33

Dost akční film po stránce šílených skoků, sjezdů, průletů atd... Agent FBI musí zjistit, co stojí za šílenými akcemi zahalených zločinců. Přidat se k nim ale možná není správná cesta. Poznámka: Viděno ve 3D Poznámka: Film je hodně psychologický! Hvězdiček 3*** ()

nikhaj

Pekna okukavanda prirody na roznych castiach sveta vecsinu filmu si pridete na svoje s pekne vylozenymi nohami, adrenalinovy zazitok ()

Sashmen13 odpad!

Myslím, že celej tenhle film byl scam, kdy režisér a herecký soubor chtěli procestovat svět a zapařit. Strašná píčovina, ty šamanské keci byly bonus, zřím tě bratře. Press F pro italské poldy, to si nezasloužili: /. ()

Anarcha

Původní film mám moc rád i hlavní herci mi tenkrát sedli. Tady jde podle mě o remake jak má být, je to posunuté ještě dál, stejně jako původní myšlenka. Jsou zde větší prachy, větší machrovinky, větší frajeři, víc holek, prostě všeho je víc. Herci jsou ale horší Bracey není Keanu, Ramirez neni Swayze. Z ukázek bylo sice cítit Ramirézovo charisma, ale ve filmu jsem ho pak už nenašel. Nakonec mi sedli všichni ostatní z party víc, než polda a vůdce. Po dlouhé době bych i snesl, aby byl film delší a rád bych viděl věci o kterých se ve filmu jen mluví. Nejvíc na filmu mi vadilo, pro mne neuvěřitelně rychlé sblížení extrémní 4 a Utaha, i když dobře vysvětlené. 4 hvězdy za film a 5. za dickheady co napsali odpad. ()

negativ

Tak rozhodně velká podívaná, ve 3D krásný novoroční zážitek, story už o poznání horší, ta moudra si mohli hlavní hrdinové ušetřit. Kamera, střih a hudba 1*. ()

cica

Páčil sa mi starý Bod zlomu, tak ma celkom zaujímalo, čo ma čaká teraz. Začiatok bol veľmi dobrý, 3D okuliare sa zišli, myšlienka, že každý si svojim rozhodnutím vyberá vlastnú cestu, sa mi páčila tiež. A potom nasledovali debaty o nesmrteľnosti chrústa, zarytá ochrankyňa prírody sa váľala po kožušinách zo zabitých zvierat. Ešteže nie tak strašne dlho, lebo by mi bolo ľúto tých 6,50 euro, čo som dala za lístok do kina. Chvalabohu, tie 3D okuliare sa ešte zišli, a nebolo treba ani slzy sentimentu utierať spod nich. ()

iflip

Na nový rok som sa vybral do kina ne tento zaujímavý film a priznávam že ma celkom prekvapil. Krásna príroda, krásne hory, krásne prostredie a hlavne veľa adrenalínu vám dávajú na javo že sa pozeráte na kvalitný film. Pri niektorých scénach mi behali zimomriavky po chrbte a obhrýzal som si nechty. Síce v tomto filme nie je silný príbeh ale určite tu nájdete extrémne kúsky pri ktorých sa vám zastaví dych. Na začiatok roka úplne dostačujúce-80% ()

brona4545

Vizuálně je to solidní podívaná. Bohužel to je tak všechno. Scénář je tedy katastrofa. A herecké výkony jsou průměr. Spíše jsou tam super ty kazkadérové. ()

Eddie7

Už teď můžu říct, že to je Over the Top roku. Počet WTF scén, kdy jsem se jen usmíval a bylo mi trapně za tvůrce filmu se snad ani nedá spočítat. V některých momentech(padající kameny) by mohl závidět i Chuck Norris. Scénař žádný, zápletka kolem Osmičky je tak stupidní, že se film nedá brát vůbec vážně a přitom se tak tváří. O hereckých výkonech se snad ani nedá bavit, až na Ramireze. Záběry přírody sice fajn, ale to je trošku málo. Nuda v kině se nedostavila, každopádně nikdy více : ) ()

Dr.Kepler

Bravo, bravo, bravo. Film mě naprosto uchvátil už od samého začátku. Stylem, jakým to bylo natočeno - střih, záběry z pohledu pozorovatele, jedním slovem paráda. Adrenalinový scény vás nenechaly v klidu. Vtáhlo vás to do děje, jako by jste tam byly. Příroda ve filmu je naprosto nádherná, je až neskutečný, jaký místa můžou vzniknout působením přírody. O soundtracku ani nemluvím byl luxusní. Za mě (10/10). ()

Bruce0659

Moje očakávanie bolo splnené. Zábery celkom kvalitné, hudba super-pri jazde na motorkách podobná Mad Maxovi(Junkie XL). Akcie bolo dostatok, len zábery miestami rýchlo strihané. Nemám čo iné vytknúť. Len škoda, že som nestihol 3D verziu. ()

TheLazyCat

Film má volně navazovat na jeho předchůdce - Bod zlomu z roku 1991, avšak mě zaujal mnohem více. Na rozdíl od předchůdce se nevěnuje jen extrémním vodním sportům, ale najdete zde vše - horolezectví, skoky s padákem, volné pády atd. Provedení, natáčení i efekty mne neskutečně zaujaly a okouzlili, bohužel pro mne slabší už bylo scénáristické provedení. Některé dialogy by se mohly zcela vypustit, ale na ději by to nic nezměnilo. Také mi přijde film místo dosti sekaný, jakoby se na poslední chvíli rozhodli tvůrci některé scény vystřihnout. Celkově ale jde o film, u kterého se člověk nenudí, pobaví, dojme i šokuje. Povedený kousek :) ()

D.K

Rok 2016 jsem začal touto adrenalinovou peckou, přiznivci adrenalinu musí byt spokojený. Je nutno řict, že o remake se vůbec nejedná, a z původním filmem tam není teměř žádna zhoda, což mne osobne ale vůbec nevadilo. Musím řict,že jsem z kina odchazel celkem spokojen. ()