Straight Outta Compton

• Česko Rapeři z Comptonu (více)
USA, 2015, 147 min (Director's Cut: 167 min)

Režie:

F. Gary Gray

Jason Mitchell, Corey Hawkins, O'Shea Jackson Jr., Aldis Hodge, Neil Brown Jr., Lakeith Stanfield, Paul Giamatti, Orlando Brown, Allen Maldonado (více)

Ulice kalifornského Comptonu bývaly jedním z nejnebezpečnějších míst v Americe. Právě tady, v místě, jehož život řídily drogové gangy a pravidelné policejní šťáry, se narodila pětice kluků, kteří odsud dokázali vypadnout. Ze své frustrace, nenávisti a naštvání se rozhodli vyzpívat. Stvořili žánr zvaný „gangsta rap" a skupinu N. W. A., která patří k nejkontroverznějším hudebním sestavám historie. Režisér F. Gary Gray o ní natočil nekompromisní životopisné drama plné skvělé muziky a ostrých textů. (Cinemart)

JayGatsby

Jedním slovem: Bomba! 147 minut plných akce, super muziky, vtipu a dobrých hereckých výkonů. Pro mě, jako fanouška tyhle grupy, Dreho specielne, naprosta pecka! Podoba herců uplně přesná. Ani chvilku jsem se v kině nenudil. A ten, kdo překládal titulky z toho musel mít super prdel, některé překlady fakt stojí za to:D Fuck the police! 100% ()

Zofan

Tématika černošských problémů mě nikdy moc nezajímala a na film jsem šel do kina spíš z legrace. Nakonec jsem byl filmem tak uchvácen, že jsem chtěl vědět víc a začal poslouchat hudbu, která šla doteď mimo mě. Je to skoro týden a na film myslím každým krokem. This sh*t was dope, man! ()

Lubess.Knopp

Je zajímavé sledovat jak se věci opravdu staly popravdě a příhlížet na to jak nevinná má být policejní brutalita. Skvěle udělaný film o vzniku této skvělé skupiny i její pád ...Trochu depresivní film ale rozhodně koukatelný ... ()

StepanR

Jeden z nejlepších filmů, co jsem za poslední dobu viděl... Samozřejmě, nemusí to zajímat každého ale vzhledem k tomu, že já se o tento styl hudby zajímám mě film velmi zaujal a těch 2,5 hodiny mi vůbec nepřišlo dlouhých... Dobře obsazení herci a stejně tak na tom byly jejich výkony... Film neměl jedinou nudnou část, u které bych měl náladu dělat něco jiného... Pokaždé si na vás něco připravil a i když znám události z tohohle okruhu a věděl jsem, co se stane, film mě na konci dokázal dojmout :-). Za mě jednoznačně 5* ()

Majkowski

Zajímavé nahlédnutí do minulosti jedněch z nejvýznamnějších velikánů amerického hip-hopu, kteří se na věky věků zapsali do jeho rozsáhlé historie. Ať už je řeč o drsňákovi Ice Cubovi, legendárním Eazy-E nebo světově uznávaném Andrém AKA Dr Dre. Užíval jsem si každou vteřinu filmu a děkoval, že tento životopisný počin vůbec vznikl. Myslím si, že každý, kdo má k rapu aspoň trochu blízko, by se měl na tohle podívat, protože to vážně stojí za to. A i když vám N.W.A. nic neříká, tak stejně se vám naskytne, i když jen chvilkový, pohled na největší legendu rapu Tupaca nebo na zhuleného oblíbence Snoop Dogga. Vždycky mě zajímalo, jaké byly začátky těchto legend, a nyní jsem měl konečně možnost to vidět na vlastní oči. (85%) ()

lukrecinkus

Na to, že o repe viem len to, že ju konzumujú prasiatka, a že z nej robíme cukor OK ok každý poctivý občan slovenskej republiky vie, že nie je nič lepšie na boľavý žalúďok ako dobre vypálený Repák, no tak vzhľadom na tieto moje vedomosti o repe hodnotím prvú hodinku filmu ako zábavný pohľad na nidži repu, ktorej stále dokola niekto robí zle, až z toho nakoniec umrie na ajc, musím ale povedať, že možno práve ten album, ktorý už už mali rozvadení mdfakamoši dať dokopy, by moje skreslené predstavy o repnej kampani neustále rušenej kuklucigánstvami nahrávacích spoločností zmenil, možno až natoľko, že by som pochopil, že reper nielen, že repu trhá, ale aj repu je Hej bra pís brá madafaka ()

skipik12

Vy si delate srandu?:) Jak tohle muzou hodnotit "deti" kteri znaji 50cent,Eminem(nebyt sazky o jeden dolar mezi temahle "klukama" je z nej prd:) ) Nekomentujte neco, o cem nic nevite! provedeni-ok-respektuju,ale jak muzete dat do dvou hodin a par minut cely zivot techto legend??? Ja se dobrovolne priznavam,ze jsem hned po revoluci na nich vyrostl,hlavne na TuPac Amaru Shakur a tehlech!!...zustali pouze kluci z WU-Tang ,Busta...llCooLj ,snoop...ostatni sli svou cestou-lidi nekomentujte tento film provedenim ale obsahem. Puste si klasiku- Bullet,New Jack City, Gridlock'd Boyz n the Hood a dalsi sakra!!! pochopite,co se tehda odehravalo aby lidi jako 50cent mohli vubec existovat... Nechte stare skoly zit a uzivejte si historii,kdy my jsme se tu seznamovali s travou, hip hopem a vy jste bud byli na houbach nebo mozna tahali kacenkyi:)) Nic ve zlem ()

Lukchasa

3,5 aneb taková životopisná klasika. Pro lidi, kteří nikdy rap neposlouchali asi bezpředmětné. Film měl pro mě největší hodnotu v tom, že mě přimněl k tomu si opět pustil starý Dre tracks a že jsem jim díky němu porozuměl zase o trochu více. Btw. Dreho Top tracks na Spotify jsou jedním velkým odkazem na udalosti, ktere SOC popisuje.. ()

kecal

Tak tady se hodně přikrášlovalo a ten jednostranej pohled mě trochu kazil dojem. Ovšem pro fanouška rapu naprostá povinnost. Škoda že neměli koule o kterých dost často rapujou a nenatočili to podle pravdy. Myslím, že by to bylo mnohem barvitější.Vyrostl jsem na Public Enemy a většinu toho sem poslouchal, takže mě to sakra bavilo a užil sem si to. ()

flegmos

legendarny nwa vo svojom pribehu. tento film nie je az taka pecka ako sa zda. sorry. hudba je v poho ale ten pribeh co akoze napisal "sam zivot" mi pride tak pravdivy ako pekne "prirobene" silikonove prsia Pamely Anderson. specilane na tomto filme je vidiet ako raperi a mcs maju zvlastny vkus pre sebamistifikaciu a sebaglorifikaciu. showbiznis a pravdive pribehy pre male deti na dobru noc. Hahaha. cernosske rozpravocky. ()

SeeSaw

Velmi slušná autenticita prostředí, uvedení jednotlivých členů skupiny, pochopení jejich postojů k systému a neméně povedený vizuál. Po technické i obsahové stránce není Straight Outta Compton co vytknout. Přesto stačí vidět (slyšet) pět minut filmu a je každému jasný, že jde film v první řadě vstříc fandům "gangsta rapu" a většině diváků tak dost možná nic neřekne. Jaká škoda. ()

Kubas1994

V těchto filmech, si myslím, je vždy těžké zachytit opravdu to podstatné, tak aby se to líbilo, jak fanouškům, tak lidem, co absolutne neví, o cem to má byt. Je jasný, že se najdou mouchy, to prostě na všem, ale tady se mi opravdu líbilo hlavně herecké obsazení, a i když nejsem uplnej fanda rapu, tak rozhodne éra 90 let se mi moc libi, asi i proto, že to byli tzv. "zlaté časy" tohoto žánru. Dohled přímo původních členů je také, si myslím znát, takže tahle rapová vyjížďka po stopách N.W.A určite stoji za to vidět ať jste kdokoli! :)) ()

final2

Naprostá bomba. Kdo nemá rád tento žánr ať si ho nepouští, ale pro příznivce nářez. Herci jakoby z oka vypadli skutečným raperům. Příběh o vzniku těchto legend byl natočen po čertech dobře. Úplně jsem cítil tu sílu toho co chtěli světu říct. Hudební doprovod autentický a originální. Skvele napsaný a natočený film. ()

KcarlosK

A takový to mohl být skvělý film. Ale to by to nesmělo pouze klouzat po povrchu a dělat ze zločinců umělce. Příznivci N.W.A. tomu vytknou pozměňování faktů a neználkům to nic neřekne. Ale po hudební a herecké stránce tomu není co vytknout. ()

eexDon

Für mich - 80%, - /občas poněkud nepřehledné a taky dost natahované/, + /podle skutečnosti - snad ne moc upravené, nepřikrášlené, provázané a dozajista konzultované s bývalými členy/, hodnocení - zajímavý film, líbil se mi docela, ikdyž rap, ani N.W.A. není moje parketa ()

Jan00

Rap nepatří mezi moji oblíbenou muziku, nicméně film byl částečně ukázkou, jak hudební business v USA funguje, jak většina muzikantů nedokáže slávu a přísun peněz rozumně ustát ( závislost na drogách, nechráněný sex a potažmo nemoc HIV ). Také, jak v USA funguje demokracie. Demokracie v USA je zvláštní, na jednu stranu je benevolentní, na druhou stranu příliš přísná. Dovedu si představit, co by se stalo s muzikanty u nás, kdyby podněcovali proti policii a násilí. Spousta žalob a zákazů ( skončili by, jako Dělnická strana u nás )... Tak a teď zvažte, kde je demokracie! ()

stuj

Povedené. I když mi to prostředí není nijak zvlášť blízké, tak dílko vtáhlo a byl jsem zvědav, jak se bude vyvíjet dál. A rozhodně jsem se dozvěděl nové (a zajímavé) informace. Hezké. ()

pornohavo

Drsný príbeh o začiatkoch najslávnejších rapperov všetkých čias. Tri písmená hovoria za všetko: N.W.A. Skvelé podanie, sam som na tejto hudbe frčal. Fenomenálny Dr. DRE je pre mňa ikonou. Ak máte aspoň trochu radi túto muziku odporúčam. 85% "Fuck the Police! " ()

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

02.12.2015

Rychle a zběsile shání režiséra

Rychle a zběsile shání režiséra

06.10.2015

Universal překonal dvoumiliardový rekord

Universal překonal dvoumiliardový rekord

17.08.2015

Utržit na americké půdě 2 miliardy dolarů za rok se hollywoodskému studiu podaří jen výjimečně. Nejrychleji se na tuhle metu vyškrábali Warneři, kteří ji v roce 2009 zdolali 25. prosince, teď ale… (více)