Filmový debut divadelního režiséra a scénáristy Tomáše Svobody vypráví příběh čtyř přátel, vášnivých hráčů vodního póla, kteří společně provozují bazén. Ten jim jednoho dne jako nevyhovující vypustí hygiena a čtveřice se tak rázem ocitá doslova na dně. Jeden z nich pak na dně bazénu začne dokonce i bydlet, když se pohádá s manželkou a uražen odejde z domova. Z nedostatku příležitostí začnou chlapi podnikat jako „hodinoví manželé" a zakrátko si najdou klientelu mezi místními dámami. Každý z nich má svou pravidelnou zákaznici, ale ty mají kromě oprav často i velmi specifická přání a potřeby. To se však pomalu přestává líbit partnerkám a manželkám našich hrdinů... Takto rozehraný příběh pak graduje nečekanou cestou do Tater, kde se vše pořádně zamotá, aby nakonec vše dospělo do zdárného konce, který slibuje nejedno překvapení. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Copacabana

Typovo mi táto komédia niečim pripomínala veci ako Líbáš jako Buh & Ďábel. Dalo sa nej zasmiať, herci boli trefne vybratí, originálne a cool pôsobili zábery z "kancelárie", ktorá bola na dne vypusteného plaveckého bazénu.Taktiež vysokohorské prostredie s lanovkou vytváralo príjemnú filmovú atmosféru. K tomu všetkému ako bonbónik, ten kto chce vidieť L.Latináka sexujúceho v sprche, nech si pozrie... ()

chelseaman22

Ono provozovat u nás tak nepopulární sport jako je vodní pólo a současně doufat, že vás tento sport uživí je tak pošetilé, jako očekávat od Nového prostoru byť sebemenší přidanou hodnotu. Z filmu rovněž vyplývá, že vyměňovat stařenkám prasklé žárovky či masírovat proleženiny vám dozajisté v důchodu zajistí status rentiéra. 40% ()

Mr.Bulanek

Původně jsem chtěl dát 3*, ale když budou ty Vánoce, navíc jsem čekal nějakou hrůzu. Asi jsem zaujatý.A reklama na CSFD byla super, myslím, že v tu chvíli byl i nějaký vtip, ale já se smál Babčákové v triku CSFD. Dále bylo super, že jsem byl na projekci rádia Čas, a z filmu pořád rádio Impuls. ()

Charlizee

Nejlepší česká komedie za hodně dlouhou dobu! Dialogy fungují, trapnost se nekoná, product placementy jsou snesitelné (jediný vyloženě do očí bijící - nehodící se - byl bohužel na čsfd), snaha o ozvláštnění formy je překvapivá a David Novotný v dresu Dukly + v oblečku k*k*ta v bance - to prostě chceš vidět... :)) "Ano, i lidé na Slovensku slaví narozeniny jednou za rok..." Premiere Cinemas Olomouc, sál 6, 1. 1. 2015 ()

Mrkvič

Hodinový manžel je o Davidu Novotném. Kdo by ho třeba nemusel, tak ať se filmu rovnou vyhne. Dál je film plný hodně trefných hlášek, které mohou klidně zlidovět. Bohužel se manžel také hodně drží schémat romantických komedií, která zavádějí zbytečné scény, které jen oddalují další parádní fórek. Několik scének je takřka přesně převzato z jiných filmů a navíc jejich provedení není tak dobré jako v originálu, ale kdo ty originály nezná, nemusí si z toho dělat hlavu. Za sebe jsem zvědavý na druhé shlédnutí, zda se Hodinový manžel přiblíží spíš kultovnímu Dědictví nebo spadne spíš na úroveň vtipnějších romantických komedií. ()

viperDavid

Naprostá česká klasika, která ničím neohromí a ani neohromila. Furt se toči dokola ty samé česko-srágory u kterých vůbec nechápu tak vysoké hodnocení. Mě se to ale prostě zas tak nelíbilo až na pár výjimek, ()

Johnny.ARN

Solídna komédia. Má to asi tri momenty, kde som sa fakt z chuti zasmial ( Hryc a lanovka ), do pohody obsadenie ( Latinákovi úloha zvodcu už asi prischne navždy ). Ale, prvá polovica má tempo, zápletku, zato tá druhá už viac tlačí na pílu, vtip sa vytráca ( zachraňuje to len Hryc a lanovka ) a začína sa to naťahovať. V konečnom dôsledku to je ale vysoko pozeratelné, miestami zábavné, tričko CSFD je luxus, Čvančarová ešte väčší ( bože, to je žena ) a čo sa poslednej komediálnej tvorby týka, lepšie ako Kameňák. 3 z 5 ()

Sfinkter

Jsou to takové vydřené tři hvězdy, snímek má štěstí ve svém obsazení, protože zahrané je to úžasně a právě kvůli hercům se nebudu bránit repríze. ()

anli

Úplně normálních a příjemných českých komedií ,které si na nic nehrají je jako šafránu.A tak každá jen trochu slušná česká komedie je přivítána s nadšením.A je tomu tak i u režijního debutu Tomáše Svobody.Jeho komedie je poměrně slušně napsaná ,děj je jednoduchý a předvídatelný ,ale je tu dost prostoru pro vtipné dialogy a humorné situace.Film drží nad průměrem především herci a to jak ta mužská část ,tak ta ženská.nejvíc jsem si užil Davida Novotného,Zuzku Norisovou ,Bolka Polívku ,Evu Holubovou ,Davida Matáska ,Lenku Vlasákovou ,Andreje Hryce a Jitku Čvančarovou.Je vidět ,že film je bavil a užívali si to.Další věc ,která film zvedá je to ,že ač je poměrně jednosuše napsán ,je svižný a těží z úplně obyčejných životních eskapád ,který může zažít každý z nás.Příběh čtyř přátel ,kteří vlastní bazén ,kde hrají vodní pólo ,který jim posléze hygiena zavře a oni zkouší jak dál a jeden z nich dokonce v bazénu i bydlí je opravdu komediální a vtipný.Velmi slušně jsem se bavil a jsem rád ,že takovéhle filmy ,které si na nic nehrají a chtějí jen bavit a slušně bavit jsou a doufám ,že budou.Je jich totiž žalostně málo ,zatímco těch depresivních je přehršel.Všechny složky ,včetně kamery,střihu a hudby plní svůj účel.Svět zaplněný postavami tady funguje bez problémů.Možná by někdo řekl ,že je o ničem a jednoduchý a že chtělo to a to víc rozvinout.pak už by to možná nebyla komedie ,ale drama.Je tu spousty situačního humoru ,vtipných dialogů a scének a divák se směje ,aniž by se styděl a tak to má být.Osobně bych se snažil trochu více zapracovat na příběhu a rozvinout ho a to včetně spousty okrtajových postav ,ale to je jen taková malá připomínka.Bez problémů a s úsměvem dávám 80% a teda nikdy jsem na dně bazénu nespal.Jaképak to asi je? ()

venison

Mohla to být vcelku vkusná jemná komedie, ale bohužel byl scénář děravý jak cedník na špagety a tvůrci si představují humornou akci jako zběsilou grotesku.. Není to můj šálek čaje a i přes celkem zajímavé obsazení jsem se dost nudila.. :-( ()

pytlik...

Ten konec dokáže normálního pracujícího člověka akorát tak vytočit do nepříčetnosti. Jak já bych chtěl žít v českém filmu, takovej Polívka tam už minimálně dvakrát v podstatě bezpracně přišel k velkému bohatství (v Dědictví a tady) a já furt nic. PS: Moc se mi líbí, jak se Radek99 prořekl, že čučí na staré německé pornofilmy. ()

hroubek

Hodinový manžel mě hodně mile překvapil a několikrát mě vykouzli úsměv na tváři. Fajn nápad, který je hodně slušně realizovaný, nenudí a nemáte u něho pocit trapnosti. Tomáš Svoboda nemá neoriginálnější scénář, ale baví a drží pohromadě, díky hlavní čtveřici, která je nadmíru sympatická. Mile mě potěšilo, že si je Svoboda vědom, že točí komedii, která nepotřebuje trapné fóry(pár jich tady taky, ale naštěstí jsou vkusně podané), přitaženou zápletku atd. Bohatě stačí čtyři sympaťáci, kteří se pokouší vyrovnat se s nepřízní osudu. David Novotný je parádně obsazený a nenudil ani chvilku. Bolek Polívka je opět neselhávající. David Matásek příjemně překvapil ve své roli, jelikož v takové to póze jsem ho ještě neviděl. Lukáš Latinák není špatný, ale je vidět, že on je tím nejslabší ze čtveřice. Ve filmu je spoust krásných hereček, které ladí oku a umí parádně hrát. Čvančarová je bezchybná, Norisová má kupodivu málo prostoru, Vlasáková mile potěší, Holubová je stále ve formě a Babčáková potěší svojí postavou. Ve filmu mě hodně bavili všechny bazénové scény, fandění Dukle, vyšetření, oprava lanovky, lanovka. Hodinový manžel je poctivá česká komedie, ze které necítíte trapnost a zoufalství, jako je to u jiných českých komedií. ()

Palvinie

(Kino na Granicy) Nejsem si úplně jistá, zda hodinový, ale manžel se vším všudy byl každý z nich, byť jenom povoláním. Možná by bylo fajn, kdyby taková nějaká firma s chlapy pro všechno, opravdu existovala. Nemůžu říct, že by to bylo nějak extra vtipné, každopádně jsem v tom ale našla i něco víc, než pouhou komedii. Milostné zápletky, vztahy a sociální život, který ve svém filmu zobrazil tadyhle Tomáš Svoboda (který se na slavnostní zahájení festivalu dostavil téměř v pracovním oděvu), je mnohdy až k zamyšlení. Nejlepší však bylo sledovat, jak se bazén postupně mění na útulný byteček. ()

Master19

Příjemná komedie a není to náhoda, že se tam opět motá David Novotný, což je jasná záruka kvalitní zábavy. :-) Sitkomová struktura jednak zajišťuje vysoké tempo, ale na druhou stranu vyžaduje pevnou a dobře zásobenou scenáristickou ruku. To trochu pokulhává, druhá půlka ztrácí dech, ale přesto je to fajn podívaná. ()

zdenny

Každý, kdo tento film viděl, mi jej vřele doporučoval s tím, že to je velká zábava. Takže jsem ho tipoval na jasné čtyři hvězdy. Nebyl jsem až tak překvapen, že u mne to nezafungovalo, spíš trošičku zklamán. Ale propadák to určitě nebyl. Jen taková tuctová komedie na jedno zhlédnutí. Herecké obsazení bylo víc než sympatické a pro kasy kin dobře vykalkulované. Z Davida Novotného se stal oblíbený herec díky postavě Jardy Kužela z "Okresního přeboru", David Matásek je v takovýchto filmech poměrně ostřílený matador, no a Bolek Polívka tomu měl dodat tu pověstnou třešničku na dortu - měl být i takovým zkušeným strejdou, takovým mentorem. Ono to nebylo špatné, ale celé to sklouzlo prakticky k jen jednomu páru Novotný - Norisová a víceméně se to celé točilo jen kolem nich. Já nevím, jestli je to dobře anebo špatně. Ale mi to ne úplně sedlo. Takže říkám - taková česká komediální jednohubka. ()