Druhý díl úspěšného akčního filmu Bratr volně navazuje na první - Danila Bagrov přijíždí z Petrohradu do Moskvy, kde potkává své staré přátele, s nimiž bojoval v armádě za války v Čečně. Jedním z nich je Konstantin Gromov, který mezi řečí prozradí Danilovi, že má dvojče Dmitriho, profesionálního hráče hokeje v Chicagu. Nicméně majitel hokejového klubu se snaží po tajné dohodě s ruskými partnery (a mafií) mladou hokejovou hvězdu oškubat o většinu výdělku na základě zničující smlouvy. Pár dní po rozhovoru nalezne Danila Konstantina zavražděného… aby to samé neudělala mafie s ním, odjíždí do Ameriky s jediným cílem - pomstít přítele a napravit křivdy. (kwietitze)

Steve_Zissou

Drsny Danila cestuje do ameriky, na pomoc svemu priteli hokejistovi Dimovi. Pribeh se odehrava ve stejnem duchu jako jednicka, ale tentokrat nas ceka jeste vic akce. Pokud se vam libila jednicka, tak vas druhy dil rozhodne nezklame.. neco o filmu ()

cpt.Lynch

Po úžasné jedničce mírné zklamání. Film je hodně nevyvážený, výbroné pasáže střídají slabé, až trapné. Je na něm patrná jistá ruská neumětelnost. První část je nudná a nedostatečně vysvětluje motivaci hlavního hrdiny k pomstě (hmm zabili mi kámoše tak se jen tak pomstím a sundám asi 150 lidí). Prostřední část je naopak výborná. Americký závěr pak hodně naivní. Ale celkově fajn. U scény, kdy bratr nadává na letiši Ukrajincům do fašistických kolaborantů jsem si malem cvrnkl do kalhot :). 3,5* ()

BuryGol

Uběhlo pár let, a tentokrát starší brácha pomáhá mladšímu. Děj se odehrává v Moskvě a následně v Americe, na který si ruští tvůrci smsli. Děvky, drogy, bordel, černoši, atd. Zase se to všechno točí kolem odplaty a násilí, je to okořeněný hláškama a vtipem, stejně jako v jedničce. Je tam sice hrozně blbostí (jako Pittsburg Penguins sídlící v Chicagu, chvíli den-chvíli noc, nedržení se příběhu), ale hlavně že to byla sranda. Pecka je, že se tam mihne Jarda Jágr a Darius Kasparaitis si střihne jednu větu. Velká škoda, že Sergej Bodrov už nic nenatočí. Ten kluk byl dobrej. ()

Daddko

Akční / Krimi / Thriller ...ja by som dodal s prvkami komédie, ladený protiukrajinsky a rasisticky. Povedať dnes niekomu v USA čiernej pleti že je neger tak to Afro-Američania vypália aj Dolný Manhattan. Starší brat Tatar (Viktor Suchorukov) tam odchádza s heslom „Slobodu Angele Davis“, kto už si dnes spomína ako sme za sociku na ZDŠ všetci od prvákov podpisovali petíciu aby túto komunistickú Afro-Američanku pustili z basy. A cestu staršieho brata Tatara z Moskvy do NY som si prehral 3x, od usmievaj sa... to majú radi, cez vot dyurody (zmrdi) až po nadávanie Ukrajincom do banderovcov. Viacej netreba, komentárov je tu dosť, je to čistých 5*. Len.... vždy mi príde ľúto že ikona ruskej kinematografie Sergej Bodrov ml. už tu nie je. Česť jeho pamiatke. ()

vitekpe

Pokracovani, tentokrat trosku v bourneovskem a jamesbondovskem stylu (zeny padajici do naruce na pozadani, trefovani se vzdy prvni ranou atd.). Odehrava se v Chicagu. "Vy jste gangsteri?" "Ne, Rusove." Zvlastni a zajimavy zazitek, rychle, akcni, napul komedie. P.S.: a stejne mi to prislo nejak lepsi, nez spousta podobnych americkych filmu...nevim. JO! A je tam Jarda Jagr na treninku... To jsem jeste v americkem filmu taky nevidel. :-) ()

MsUtahraptor

Jednička byla dobrý film, nesoucí se po celou dobu v ponuřejším duchu, dvojka mi oproti většině pokračování sedla více. Atmosféra je stále vážná, ale najdou se tu svým (mým) způsobem vtipné momenty a konec je krásně hřejivý. "Dones nám nějakou vodku." "Promiňte, neservírujeme nápoje při startu." "Chlapče ty si mě nepochopil. Doneste nám vodku. My letíme domů." Pátou hvězdičku má na svědomí skvělý soundtrack, který se mi ani za víc jak pět let neoposlouchal. ()

Santino7

Ťažko povedať, či tento film brať ako úplne vážnu vec (čo je takmer nemožné) alebo ako takú polovičnú paródiu, respektíve odľahčený film s mafiánskou tematikou. A k tomu poriadne vlastenecký! Skutočne, pretože tú hrdosť na svoju rodnú vlasť tam cítiť v podstate v každom jednom zábere (raz darmo, Rusi sú už raz takí). Tým ale nechcem povedať, že by mi to vadilo, to zas nie, akurát mi to miestami vyčarovalo taký jemný úsmev na tvári - avšak na druhej strane, to bol možno aj zámer tvorcov, ťažko povedať. Takým menším paradoxom je, že práve v tejto (odľahčenej) rovine sa mi film páčil asi najviac. Či už sa bavíme o početných sprievodných piesní v ruštine alebo napríklad zhrnutie typickej ruskej nátury mnohými vtipnými chvíľkami (ako napríklad letiskové scény Danilovho brata, tie boli fajn, schuti som sa zasmial:-)... Kde však film zlyhával a značne strácal na celkovom hodnotení, to je jednoznačne kvalita jeho spracovania. Scenár bol totižto až nemiestne zjednodušený (opletačky s ruskou, americkou a aj ukrajinskou odnožou mafie hlavné postavy zvládajú fakt príliš ľahko, pohoda-klídek-cigáro), tak nejak podobne to dopadlo aj s réžiou, strihom atď (pôsobí to takým amatérskym dojmom, keď občas neviete, či to tvorcovia myslia smrteľne vážne alebo si robia srandu - pričom druhá možnosť je oveľa prijateľnejšia... ak mám konkretizovať, tak mimo iného jeden záber už kdesi ku koncu filmu, keď hlavný hrdina vstúpi do klubu - to riešenie, keď je záber kamery "spoza pištole", ako bývalo bežné napr. v strieľačkách na počítačoch zhruba pred 10 rokmi, tak to som im vážne nezožral, fakt nie - otras), no a herecké výkony, tak tie sú slabučké sami o sebe (hlavný predstaviteľ často pôsobí detsky a naivne, stretnutia mafiánov z Ruska a USA sú priam katastrofálne, no a zvyšné obsadenie taktiež väčšinu času pôsobí akoby práve vyšli z ochotníckeho divadla). Musím povedať, že je to celkom škoda. Na určitých záberoch si naozaj mohli dať hoci len trochu viac záležať, pretože to mohlo dopadnúť aj omnoho lepšie. Scenár ako-taký (alebo presnejšie povedané hlavná kostra príbehu), keby nebol spracovaný tak povrchne, je totižto úplne v poriadku a dokázal by sa na to natočiť solídny film (že sa podobné veci dejú, respektíve pred 10-15 rokmi diali mladým ruským hokejistom putujúcim do NHL je podľa mňa dosť možné, či dokonca pravdepodobné). Profitoval by okrem iného aj z toho, že atmosféra by bola autentická, čo Rusi vo svojich filmoch zvládajú ľavou-zadnou. Aj z toho dôvodu by som veľmi ocenil, keby som v blízkej dobe mal možnosť pozrieť si nejaký kvalitný (a tiež serióznejší) mafiánsky film z tohto prostredia. A nie takúto polo-paródiu, ktorá je príšerne nevyvážená. Avšak neberte to zas tak, že len a len kritizujem, ono to takým svojským spôsobom predsalen čosi malo do seba. Keby to bolo kratšie o takú polhodinku a vyhodili by sa niektoré zbytočné scény, ktoré vôbec nepasujú do celkového konceptu (ako napríklad úplne zbytočné scény so stopovaním a následnou jazdou v kamióne smer Chicago), možno by som zvážil aj o jednu hviezdičku vyššie hodnotenie. Takto však zostávam predsalen pri tých dvoch. 50% () (méně) (více)

KM Phoenix

První část v Rusku se nijak zvlášť nevymyká ruské produkci a děj celkem odsýpá. Po přesunu do Ameriky celý film začne být dost bizarní a postavy mnohem méně věrohodné (obzvlášť ty neruské), ale dejme tomu. V té druhé části mne obzvlášť bavil Viktor a jeho banderovci, negři a "Free Angela Davis!" a také jeho nezapomenutelná scéna s kulometem Maxim. Jinak Danilo se nezbavil závislosti na Discmanu a kapele Nautilus (a DDT) a do toho občas padnou solidní střely typu: "Are you gangsters? No, we´re Russians." ()

davena27

Tenhle film vás jednoduše přejede jak UAZ, a stopy kol budete mít na sobě ještě hodně dlouho.Ve spojení s hudbou od Zemfiry,Bi-2 nebo Smyslovye Gallyutsinatsii-Vechno Molodoj si řádcky užijete trip dvou bratrů za svou mstou. ()

bakeero

Rozhodně lepší než jednička, ale také větší se odtržení od reality. Pomalu bych se nebál přirovnat snímek k nějaké komiksárně :-)) Hlavní hrdina totiž vyřeší jakýkoli problém a není pro něj neřešitelné ani to, když si za tímto řešením musí odskočit přes oceán do USA, kde se má vypořádat s chamtivými kapitalisty, kteří si dovolují okrádat talentovaného ruského hokejistu - který je mimojiné spoluhráčem Jardy Jágra, kterého tu na pár sekund také zřetelně uvidíme :-) ()

Quikeyed

Danila, Ruský hrdina který dokáže sestavit pušku z trubky, dřeva a hřebíků! "Are you gangsters? Nyět we're Russians!" ()

Fajt

Bohužel předchozímu filmu "Bratr", který byl naprosto věrohodný a skvělý, tento paskvil nesahá ani po kotníky, stupidní a hloupé pokračování, které se nevydařilo, jak už to tak bývá.... Každý kdo přiletěl poprvé a sám do USA ví, že není tak snadné suvereně se tam pohybovat, natož vybít celou mafii. ()

AlDelon

Já jen vytknu tohle: bohužel druhý bratr je zastíněnej svým koncem: ruský hrdina-dobrák, ve spárech zlé ameriky. trailer:      https://www.youtube.com/watch?v=4WZ1gFVN1aI ()

Pompeius

Brat 1 i 2 jsou esencí rusáctví a ukazují, jak Rusové nahlížejí sebe i ostatní. Proto také tyto filmy získaly takovou popularitu. A Putin nemusel kořeny zla a barbarství hledat v Rusku nějak hluboko, byly tam vždycky a vždycky budou. Prokletá země, prokletý národ. ()

Accuphose

Za mě určitě lepší jak jednička. Nechybí tu syrovost, poetika, odvaha pouštět se do konfrontace. A navíc tah na bránu hlavního hrdiny... a hlavně je tu krásně vidět, že zápletka může bejt jednoduchá, pokud se to dobře natočí. ()

Ed.

Ne vždy musí být dvojka nudná a prázdná, je pravda že pro pochopení vztahů ve dvojce je potřeba shlédnout jedničku. Nově rozehraný příběh, ve kterém se setkají veteráni a navazují na staré přátelství je přetržen násilnou smrtí jednoho z nich. Pak už Danila (Sergej Bodrov ) pevně uchopí otěže a příběh směřuje k odplatě! Velice zajímavě se rozehrál i jeho bratr ztvárněný Viktorem Suchorukovem, v jedničce mu scénář nedal prostor, ve dvojce to rozbalil, naprosto přirozeně ztvárněný buran s talentem řešit krizové situace a improvizovat. Ve dvojce jim byl poskytnut vcelku vyvážený prostor a tak pro mě má film dva hlavní hrdiny. Ano dvojka stojí za zhlédnuti. ()