Bílý dům dobyli a teď si teroristé vezmou ještě větší sousto. Na pohřeb britského premiéra se sjedou lídři celého západního světa a díky bezpečnostním manévrům by Londýn v tu chvíli měl být tím nejbezpečnějším místem na zemi. Místo toho se ale stane smrtící pastí. Překvapivé a drtivé útoky za sebou zanechají světové vůdce v pozicích mrtvol, výbuchy šíří zkázu a monumenty anglické metropole jsou v plamenech. Londýn a západní svět se během chvíle ocitnou na kolenou. Hrozivé situaci a budoucnosti v totálním chaosu se znovu postaví Gerard Butler po boku s britským agentem. Záchrana nespočívá v předvídatelných vojenských manévrech, ale v poctivé ruční práci. (Bontonfilm)

Strandmon

Maximálně vyždímaná věc! To co hned na začátek musím vyzdvihnout je kamera !! Ta vám umožní si vychutnat každou setinku akce, a to že ji zde je opravdu hodně. Butler hraje životní roli a jeho ruční práce s nožem začíná být srdeční záležitost (doslova řečeno). ()

Hyb_rid

Butler už není žádný mladík, ale ale vypadá že až na pár vrásek navíc je pořád ve formě. Oproti Olympu je Londýn svižnější, vtipnější a rozhodně stravitelnější. Jednoduchá přímočará akčňárna, ve které teroristi dostanou na prdel, hodní hoši hážou hlášky a dojemné projevy, které musí vehnat slzu do oka každého průmějného Joea. ()

peetriss

Už první Buterova bojůvka byla hodně průměrná. Pád Londýna však upadá do pater nezáživného béčka, kde si logika s dějem daly dovolenou, několik zajímavých akčních nápadů je střídáno nepovedenými efekty či suché hlášky zase směšnými dialogy. Občas zůstává až rozum stát. Tudy cesta k mému akčnímu srdci nevede! ()

Prochy38

Nahláškovaná pohodová akce, která bohužel oproti celkem povedené jedničce pokulhává hned v několika směrech. Tvůrci si ukousli solidní sousto, padají vrtulníky, bortí se londýnské památky, vybuchují mosty, ... a to vše v dost podprůměrném CGI. To si myslím, že je velké mínus. G. Butlerovi tahle role sedí a mně tam fakt pasuje. Jasně, Rambo v obleku apod... jde o žánrovku, tady nehledám náznak reality. Ale je to dobré, byť ostatní západní vůdci padli během dvou minut, ten americký obstojí a celý svět si ulevil... počkat.... jo, už jsem se vyblil... to nás bude čekat ve třetím pokračování, to ví bůh... zatím jsem četl, že bez A. Eckharta.... škoda? ()

Paldiny

Akýže to rozdiel, keď sa blbý scenár neberie vážne. Útok na hlavy štátov, čo si do Londýna odskočili na štátny pohreb, je ešte s kamennou tvárou. No i napriek očividne počítačovým deštrukciám sa boom efekt dostavil. Ale ako sa bodyguard Butler v londýnskych uliciach rozkuká začína tá správna zábava. Nechýbajú hlášky, pridáva sa aj prezident, nechýba nabušená akcia, znovu si zastrieľa aj prezident a čo je dôležité Mr. USA nemá v záujme brať rukojemníkov. Butler sa tu skrátka s nikým neserie a strieľa, sadisticky reže-bodá a granátmi mašíruje teroristov každého druhu a vôbec ho netrápi či ide o po zuby ozbrojeného pešiaka alebo administratívnu krysu so ZŤP preukazom. Odbachne každého. A či onú nasrdenosť do filmu dostala naštvaná Amerika, alebo ten iránsky rejža mi je v podstate jedno. ()

Isobell

Docela depka v kontextu vsech nynejsich udalosti. Pribeh jednoduchy, s velkou nadsazkou, sceny typicky hollywoodsky, s notnou davkou patosu, strilecka zasazena do dnesni doby s irl hrozbou z vychodu...padajici londynsky skvosty (gratz grafikum z UPP), mraky hrdinskych akci a hlavni hero k sezrani! btw Butler je uzasnej skotskej muzskej, na kteryho se vzdycky dobre kouka :p dle nekterych scen...asi paril CSko ^^ ()

Zombi

Zhruba stejný výplach jako jednička. Tupý scénář s nezničitelným Butlerem někdo nerozchodí, já si užívám dobré obsazení, téměř nonstop eRkovou akci, která je parádně natočená, především pak závěrečná střílečka na ulici. Pokračování je trošku odlehčenější, než jednička, Butler sem tam ucedí suchou hlášku, a to je taky dobře. Já dostal co jsem chtěl. 4 hvězdy. ()

H4ku11

Keď raz budem prezident, tak si tiež najmem Gerarda Butlera ako ochrankára. Za predpokladu, že mu ostane tých milión životov, čo už využil pri vystrieľaní a vybodaní útočníkov z týchto 2 dielov. Tretie pokračovanie filmu by som však asi neriskoval. ()

Mikino00

Jako béčkový oddechový akční výplach film obstojí. Pokusit se jej zařadit do jakékoliv jiné kategorie nelze. Je to zábavné, ale na druhou stranu přehnané a nepříliš promyšlené. Je to škoda, potenciál příběh měl. ()

bobstock odpad!

Je mi líto, ale ani za charismatického Morgana Freemana nedám hvězdu. Námět celé této zhovadilosti je něco neuvěřitelně zapáchajícího. Tohle už není normální, co se občas dostane do kin. Terorista plánující zkazit londýnský pohřeb. Inflirtovat anglickou armádní i státní ochranu. Pozabíjet všechny hlavní představitele různých zemí a k tomu zničit památky. Pouze na supermrdatmachra, sorry osobního strážce amerického mistra prezidenta, nikdo nemá! Gerard Butler rozkáže a vše vyřeší. No nebudu už kecat. Málem se mi z toho spustila stolice z nosu. 0% ()

qxkamo

Akcne filmy si pozriem len obcas. Asi mi prave tento film sadol do nalady, nakolko som mu naskrabal 2*, napriek viacerym nelogickostiam v deji, v prostredi a nemyslim tym, ze postavy nechodili na wc a ani to, ze v Londyne nezaprsalo. Co sa tyka filmu ako celku, akoby som sa ocitol v 90tych rokoch minuleho tisicrocia, kde jeden clovek vystriela vsetko, co mu pride do rany, az by sa sam Rambo divil, aky je suchar. Nechcem urazat dvanastrocne deti navstevujuce kruzok pocitacovej grafiky, ale nerobili efekty pre film prave oni? BTW, Morgan Freeman sa uz docervenal za to, do coho sa namocil na stare kolena? ()

Garch

Taková "akční videohra" včetně klasicky tupých protivníků při přestřelkách. Nicméně, buďme rádi, že takto promyšlený útok nemají ti hajzlíci ještě nacvičený... ()

filipvrbik

Upřímně - v osmdesátkách by to byla bomba, v devadesátkách film z řady mnohých úplně stejných, nyní je to anachronismus se špatnými efekty, bez děje, s naprosto prkenným Aaronem Eckhartem coby prezidentem a jediný kdo film aspoň trochu zachraŇuje je Gerard Butler - jako dá se na to dívat, první půhodinka stupňuje napětí a jako jo, pak mi to ovšem přišlo, jakoby se někdo rozhodl natočit Den nezávislosti s ještě větším patosem, zato bez mimozemšťanů a raděj i bez efektů. Aspoň, že ten Morgan Freeman měl proslov v televizi - jako v Drtivém dopadu (to mi tak jediné přišlo vtipné, jinak je to nezamýšlená parodie sebe sama)..30% ()

Strike

Stejně bezmozkové a zábavné jako Olympus. Jen zde je hodně vidět ne úplně velký rozpočet. Přestřelka před domem, kde drží prezidenta, je bohužel velmi levná a kulisy bijí do očí. Jinak jsem se ale bavil. Butler je fajn, sem tam dobrá hláška a pěkně nekompromisně brutální. 6/10 ()

Ad4mson

Jsem si chtěl dát voraz u nenáročný akční blbiny, ale že bude druhej Pád až taková srágora, to jsem vážně nečekal. Režisér Najafi zřejmě nějakej talent pobral (jednozáběrová střílečka ke konci je toho důkazem), ale co naplat, když scénář, který byl napsán ČTYŘMI!!!! scénáristy je ekvivalentem toho, co máte ráno na toaleťáku po jeho použití. Vrcholem byla scéna s vrtulníky, kdy se jedna helikoptéra obětuje pro mistra prezidenta, aby ho nezasáhla raketa. "Prepare to sacrifice. Copy...." Já bouchnul smíchy, přísahám, páč něco tak ukrutně vylízanýho jsem dlouho nepozřel. ()

Tři další Pády s Butlerem v plánu

Tři další Pády s Butlerem v plánu

11.11.2019

Po Pádu Londýna padne i Air Force One

Po Pádu Londýna padne i Air Force One

01.11.2016

Tři roky staré akční béčko Pád Bílého domu vydělalo 161 milionů dolarů a jeho letošní pokračování Pád Londýna rovnou 195 milionů dolarů. Co to znamená? Že teroristé nenechají Mikea Banninga na pokoji… (více)