Bílý dům dobyli a teď si teroristé vezmou ještě větší sousto. Na pohřeb britského premiéra se sjedou lídři celého západního světa a díky bezpečnostním manévrům by Londýn v tu chvíli měl být tím nejbezpečnějším místem na zemi. Místo toho se ale stane smrtící pastí. Překvapivé a drtivé útoky za sebou zanechají světové vůdce v pozicích mrtvol, výbuchy šíří zkázu a monumenty anglické metropole jsou v plamenech. Londýn a západní svět se během chvíle ocitnou na kolenou. Hrozivé situaci a budoucnosti v totálním chaosu se znovu postaví Gerard Butler po boku s britským agentem. Záchrana nespočívá v předvídatelných vojenských manévrech, ale v poctivé ruční práci. (Bontonfilm)

Aurus

7,5/10. Pokračování sou horší ale někdy jsou druhé díly lepší w tady to bohužel není. Tím neříkám že je film špatný  ale na jedničku nemá. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatycké hudba je výborná, akce tu je perfektní lokace jsou zajímavé a kamera filmu je výborná. Doporučuji. ()

Heroine odpad!

Přemýšlím, když někdo zabíjí z pomsty, je to terorismus, a když z vlastenectví, tak je to hrdinství? Nebo když se mstíte za rodinu, je to terorismus, a když za prezidenta, je to vlastenectví? A, už to mám! Ať zabíjíte z jakéhokoli důvodu, a jste Arab, je to terorismus, a když jste z jůesej, můžete cokoli. Šílený zabiják z "fuckistánu", jak to mile nazval hlavní hrdina, sice nezabil snad ani tolik lidí, ale byl u toho přičmoudlej, takže zabít! A všechny jeho bratry! A celou rodinu! Vyhladit, vyhladit, vyhladit! ()

MickeyStuma

Gerard Butler coby americký agent opět v akci a opět s ohromnou vervou a vůlí sobě vlastní ochraňuje prezidenta spojených států. Tvůrci se rozhodli pro volné pokračování předchozího snímku ´Útok na bílý dům´ a jak se dalo čekat, s ohromnou tvůrčí náturou jako obvykle značně přestřelili. Právě ten předchozí snímek se ještě dal považovat za ryze akční popkornovou filmovou jízdu, ale tentokrát se přitlačilo tak na pilu, že je výsledek skutečně bohužel naprosto přehnaný. Scénář je tak jednoduchý, že jednodušší snad už být ani nemohl. Kdyby se vynechali všechny ty akční scény co tu jsou, vyšlo by to dějově na asi dvaceti minutovou povídku. Takže je snímek vlastně v podstatě hodně drsný válečný film, neboť to, co se tu děje, snad ani v žádné běžném válečném filmovém počinu nelze spatřit. A tak po digitálních destrukcích všeho možného dojde na ustavičnou střelbu, kdy bojiště za druhé světové války vedle toho vypadá jako dětská hra, a dějově vskutku velmi jednoduchou záchranu uneseného presidenta. Takže vznikl další plně efektově přepálený akční film, který v podstatě nemá divákovi co říct. ()

Doomedx

Velmi nekvalitni CGI efekty ktere pusobily velice levne a nepropracovane, odflaknute střihy a celkove mnohdy nelogicke chovani hlavnich aktérů, ale taky teroristu, kterých jsou ve filmu nejspis tisíce. Ve vysledku, ale lepsi, akcnejsi a "zabavnejsi" nez jednicka. ()

digishit

"This is fucking propaganda!" Stejně jako první díl, který se mi hodně líbil i tady jsem očekával akci a hlášky. Dostalo se mi obojího, jenže ... je tu velké ALE. Začneme hláškama, který jsou bohužel dost nucený, neni potřeba fakovat každou blbost, třeba i když má hlavní hrdina žízeň! I když mám rád, když se fakuje sem a tam, tak tady mi to nepřišlo zrovna přirozený. No a máme tu akci. Přestřelkám by se nedalo skoro nic vytknout, hlavně poslední část je dobrá jak kamera sleduje Mikea. Ano je to klasickej styl - god mode ON, ale to snad každý čekal ne? Horší je to se se CGI, které mají nasvědomí češi (pokud se nepletu). Místama to vypadalo jako After Effects level over 9000. Výbuchy aut fakt na hodně špatný úrovni. Je to škoda. Ale co nejvíc mi vadí, je opět ta americká propaganda. Člověk by si na ní za ta léta asi mohl zvyknout, ale tady je to zase až tak moc přehnaný, že je to hrůza - hlavně Mikeův proslov při rvačce s hlavním padouchem - to už jsem měl docela dost. Když se přes tohle přenesete tak Vás čeká docela dobrý akčňák, který ovšem nemůže ani zdaleka dosáhnout na první díl. Takže ať se Mike snaží jak chce pád na 3* nemůže tentokrát zastavit. ()

mala_kea

Butler ani zdaleka nasahá Rambovi na paty. Ani aktuální světové dění hvězdičku navíc nepřidá. Povedené efekty, které jsou v dnešní době samozřejmé, tento patos nezachrání, Jako nenáročné, uvolňující béčko nadprůměrné, jako celovečerák nebo hit měsíce spíše hnůj. Dvojka o poznání horší než jednička. ()

Ben Nevis

Na úvod je třeba zdůraznit, že tento film nemá nic společného s Náboženstvím Míru, aby si někdo nemyslel. Takže tu máme padoucha, za kterého by se nemusel stydět nadupaný superhrdinský Komiks, a proti němu stojí samotný POTUS. Akční složka je sice povedená (alespoň v první půlce), ale film žádné další složky neobsahuje. Čekala jsem marně na nějaký pěkný dějový zvrat. Bylo to jako koukat, jak někdo jiný hraje first person střílečku. Na chvíli zábava, ale to děcko vám to pořád nechce dát do ruky, takže se nudíte. ()

sadlokan

Bohudík/bohužel víc už toho rozmerendit skoro nejde.Letos se vůbec filmová destrukce rozparádila,neni vona to jako že fakt konečná?Ve vzduchu? ()

GOREGASM

London Has Fallen sice nevystřílel veškerou munici v traileru, ale když si odmyslím úvodní oťukávací čtvrtohodinku, tak od půlky už střílí ostrými jen velmi občasně. Destrukce Londýna je holt zábava a ani vizuálně to špatně nevypadá. V době, kdy jsme už relativně zvyklí na relativně chytré thrillery, ovšem zamrzí scenáristický clusterfuck, protože jinak se ona geopolitická patlanina nedá nazvat. A přitom vůbec nebolí, že Gerard Butler aka One Man Army vykostí, cokoliv mu pod pazouru příjde. Problém je v blbosti s jakou svět v tomhle filmu funguje. A taky v sestupné zábavnosti. Polehčující okolností pro Babaka Najafiho (nelekejte se, tak se jmenuje režisér) je jen 60 - ti melounový rozpočet, za nějž hlavně v první půli předvádí solidní řemeslo. A propos, jak byla ta hláška z Pelíšků? "Moc pěkný, ale docela blbost"... 55% ()

agassi68

Síce je to už opozeraná sračka, no po dlhých týždňoch bezduchých komédií a OH v Riu mi to prišlo ako ako zmrzlina v horúcom lete :) ()

Wyder

Akční Béčko navazující na začátek devadesátek... Dneska se tohohle točí poskrovnu. Rozhodně povedenější než první díl. ()

Rockerman

Po Bílém domu nám padl i Londýn, padne ještě něco dalšího? Vyznavači stříleček, výbuchů a destrukce budou spokojeni. Zdálo se mi, že to mělo trochu menší spád, než když padalo sídlo prezidenta USA. Nesmrtelný Butler opět nezklamal a zachránil svého prezidenta, ikdyž i tentokrát měl opravdu namále. Je to jen fikce, ale kdy se dočkáme něčeho podobného v reálném světě? Potenciálních teroristů jsme si do Evropy natahali dost a dobrovolně. ()

Raziel_cz

Film pro současné americké publikum. Američané v něm už od začátku ukazují zbytku světa, jak se to dělá. A je úplně jedno, že "to" je třeba jen přílet na mezinárodní sešlost. Londýnská policejní infrastruktura je obsazena teroristy a chce to agenta americké tajné služby, aby si je podal. A že si je kurva podá. Mike Banning je připraven každého turbana ze Zmrdistánu bez zbytečné sentimentality střelit dvakrát do hlavy, mučit ho jen proto, aby jeho bratři slyšeli jeho řev (a pohoršené přihlížející následně vykolejit přitakáním, že nutné to fakt nebylo), nebo mu uštědřit ne jednu, ale rovnou čtyři bodné rány a ještě z něj vydolovat lokaci uneseného amerického prezidenta. Elitní britské komando nechá dělat křoví, zatímco sám sešrotuje víc než stovku teroristů, vzdor politické korektnosti popraví vozíčkáře ozbrojeného notebookem a ještě přitom se strohým přednesem zvládne házet evergreenové hlášky jako: "Get to da choppa!" a "I'll be back." Mike Banning je psychopat na úrovni Joa Lelanda ze Smrtonosné pasti – té knižní, to se ví – a London Has Fallen je nejlepší akčňák od Johna Wicka. Na závěr ohňostroj jak na čtvrtého července, proslov Morgana Freemana, záběr na šťastnou rodinku a vyhlídka na světlé zítřky, protože Amerika není jedna chýše nebo jeden člověk a bude tady i za tisíc let. Cut to black a titulky. Těším se na další díl. ()

helloween93

Úplně stejně těžko uvěřitelný příběh jako jednička. Teroristé jsou lépe organizovaní než státní složky a divák sleduje příběh o tom, jak jeden člověk porazí celou teroristickou buňku. Závěrečný přesun pod palbou k opěrnému bodu teroristů je zajímavý tím, že je bez střihu, jinak nuda. 2* ()

Wallis3 odpad!

Víte co je hrozná krávovina? Je to Pád Londýna! Akční film plnej střelby a čím vic Gerard střílí, tím víc se tam objevují sálám halejkum, čím víc Gerard vyhrožuje, tím víc sem se smál a Eckhartovi, pokaždé když blikla žárovka, tak mu cuklo v pyjovi, protože Majk si jde pro něho. Efekty zase mizerný jako ve wajthausu, a vlastně vůbec nic novýho. Hrozně by mě zajímalo, jetli se herci při tom cítí jako nejdrsnější z nejdrsnějších a při vypouštění té tuny patosu a hoven (jako třeba na konci,kdy Majk kýčovitě v poslední chvíli nastoupí) mají aspoň husí kůži 😅 ()

Ombak▼Penari

Máte rádi nebo vám aspoň nevadí američtí gerojové, kteří si všechny teroristy natřou na rohlík, cedí u toho řeči o nesmrtelném americkém národu a podobně a s jedním prstem v zadku zachraňují sympatické a statečné americké prezidenty? V tom případě doporučuji tento fajnový, řemeslně dobře provedený akční film s bortícím se Londýnem. Jinak se na to ovšem vykašlete. ()

Tři další Pády s Butlerem v plánu

Tři další Pády s Butlerem v plánu

11.11.2019

Po Pádu Londýna padne i Air Force One

Po Pádu Londýna padne i Air Force One

01.11.2016

Tři roky staré akční béčko Pád Bílého domu vydělalo 161 milionů dolarů a jeho letošní pokračování Pád Londýna rovnou 195 milionů dolarů. Co to znamená? Že teroristé nenechají Mikea Banninga na pokoji… (více)