Epizody(16)

Recenze uživatele Olafson k tomuto seriálu (3)

Kmeny (2015)

Nejedná se o dokumenty, protože, až na světlé výjimky (cosplay, punk a rainbow) ten "TV seriál" nemá žádnou dokumentární hodnotu. Pokud bych bral například vážně informaci z dílu o Skinheads, že tato komunita má ráda černou hudbu a nějakého skinheada se zeptal, zda si se mnou trochu takové hudby neposlechne, asi by to byla moje poslední otázka v životě. Nejedná se o dokumenty, ale o svérázná umělecká cvičení mladých filmařů. O daných subkulturách se nedozvíme buď nic, nebo sledujeme někoho, kdo evidentně ani členem subkultury není (asi nejhorší díl hackeři). Nejvíc mi vadí, že tyto pseudodokumenty líčí členy jednotlivých komunit jako úplné trotly (opět s výjimkou tří zmíněných povedenějších dílů). Každý se stává členem nějaké komunity, aby nebyl sám a ne, že pak je sám o to víc (meatheads). Podobný seriál má potenciál, který byl v tomto případě škaredě promarněn. ()

Punk (2015) (E01)

Je víc punk Hošek https://www.youtube.com/watch?v=FnYMS8Yv44o nebo snad Vincour https://www.youtube.com/watch?v=FgB-Ev7_JPk a nebo je dokonce jediný a pravý punk pouze v Sex pistols apod. https://www.youtube.com/watch?v=yqrAPOZxgzU ? Takhle přece otázka nestojí, navíc když holky celou dobu říkaly, že punk je jinde https://www.youtube.com/watch?v=ZuYx_z9KU68.. Je zřejmé, že pravý smysl tohoto dokumentu, který se mi mimochodem poměrně líbil, tkví v tom konečně každému vysvětlit, že Rychlé šípy jsou pankáči.Tato myšlenka se sice jeví být velmi smělou, ale rozhodně není ojedinělou.https://www.youtube.com/watch?v=qQq-HSwaWQ0. ()

Rap (2015) (E03)

Za tyto veršotepce z druhé třídy pomocné školy jsem zažíval nefalšovaný a intenzivní pocit hanby. Více jsem se styděl jen za popěvky plzeňských chuligánů ze stejného cyklu. Pokud připustíme, že by někdo nevěděl, co že to ten rap vlastně je, tak z tohoto mizerného dokumentu se to tedy rozhodně nedozví. Když už rap kdovíproč chtějí dělat i běloši, nemusí to být zase taková katastrofa jako v tomhle dokumentu https://www.youtube.com/watch?v=KZaz7OqyTHQ ,ale rozhodně by neměli rapovat v češtině, nebo když ano, tak pouze z legrace https://www.youtube.com/watch?v=SxWf6dBli_Y nebo z nostalgie https://www.youtube.com/watch?v=-fNhAw0TtCE ()