I z těžkého života, se dá udělat ještě těžší... Film s Martinem Dejdarem a Jiřím Lábusem v hlavních rolích vypráví o vztahu mentálně postiženého strýce (J. Lábus) se svým synovcem (M. Dejdar), které osud svede v jedné chvíli dohromady, aby postupně mezi nimi vzniklo pouto, které je prezentací síly a „moci“ přátelství. To je posléze vystaveno zkoušce ze strany těch, kteří se je snaží z různých důvodů od sebe rozdělit. Snímek je mj. i konfrontací dvou hlavních, charakterově bezelstných protagonistů s těmi, kteří svou bezelstnost dávno ztratili a řídí se převážně tím, co jim může přinést prospěch, a to často za jakoukoliv cenu. (APK Cinema Service)

Dr. Hawkeye

Mé první, a věřím že i poslední, setkání s tvorbou pana Magnuska. Chápu, že tento počin měl mít jistou hloubku a přinejmenším herecké obsazení tomu odpovídá, ale celé je to tak podivně nerealistické, přehnané a v případě Jiřího Lábus i zbytečně přehrávané... Zkrátka "never go full retard". A měl jsem podobný dojem, jako Tetsuo. Tedy že Bart Simpson zachraňuje dementní Marge, snad jen s tím rozdílem, že prak má tentokrát Marge... ()

kajas

Magnusek má zvláštní talent nalákat do svých pochybných projektů dobré herce a donutit je k naprosto marným výkonům. Námět by sám o sobě špatný nebyl, ale potřeboval by prostě profesionálnější dohled... ()

Kosmik

5* za herecké výkony, 4* za scénář, 0* za režii. Čili pro příště, kdyby pan režisér zůstal jen producentem a najal si zkušeného režiséra, mohl by si s podobně silnou látkou dojít i pro Českého lva za nejlepší film roku. ()

rakovnik

Možná bych i já rád točil filmy. Ale neumím to. Tomáš Magnusek to také neumí, ale točí. Má ovšem schopnost sehnat herce, kteří jsou ochotní v jeho dílu figurovat. Tentokrát se nám autor snažil představit dojemný a srdcervoucí příběh hendikepovaného muže a jeho příbuzného. Ale neumí to. ()

honajz2

Magnusek se zlepšuje v režii i v herectví a je to dost znát, jelikož Kluci z hor, na české poměry docela ujdou. Nakonec je z toho filmu docela depka, avšak uvěřitelná a do příběhu vtáhne. Příběh vzdáleně připomíná český (ne)amatérský film Andělé na kolejích, ten je teda sice o dost zdařilejší a odehrává se za druhé světové, tohle je v současnosti, ale hlavní duo si je dost podobné. Herci hrají překvapivě dobře, kamera funguje dobře, jen té hudby tam je až příliš. Rozhodně by tomu ale prospělo, aby si to v některých částech nehrálo na komedii, jelikož kdyby to bylo čistě drama, víc by to vyniklo. Nakonec mě to celkem překvapilo, přesto že tam je několik chyb a několik nelogičností, pořád to patří k tomu lepšímu z českých filmů v roce 2018. 3* ()

bourec

S odřenejma ušima dvě hvězdy to unese,ale proč někdo dá tomuhle odpad,nebo pět hvězd,to nechápu.Magnusek rozhodně točit neumí,a ani mu do budoucna velkou šanci nedávám,ale tohle je jeho nej dílo,v uvozovkách.Herecky nic moc,sebranka jako Lábus,Dejdar,Krbová,Korn,Neckář a další,to je hezkej mišmaš.Film je ale dost tíživej,natočenej sice hodně neumětelsky,ale neveselej,z toho by měl jeden trauma.Konec pak byl třikrát převrácenej,a spíchlej jako atˇuž to rychle skončí.Film asi nijak neprorazí,ale mám pocit,že to bude Magnuskův vrchol.40%. ()

Rodriguez

Po těch hromadách českých "špatných" filmech, přišel konečně jeden na který se dalo se zaujetím koukat. Sledování mě bavilo, protože herce jako je pan Dejdar a Lábus se prostě neokoukají. Režisér Magnusek už pár svých vystoupení předvedl a nebyla věru špatná. Ani kluci z hor nepředvádí špatné výkony, jen mě to na tu čtvrtou hvězdu pořádně nepřesvědčilo. Pořád mě tam něco chybělo... Ale i tak velmi slušných 60% ()

zette

Magnusek nikdy nebude patrit mezi nejlepsi ceske rezisery, coz vsak u nej ocenuji je vyber temat. Dialogy sem tam drhnou, ale vytrvalost nekolika "dulezitych" lidi odtrhnout od sebe dva cleny rodiny je vykreslena celkem dobre. Labus podal dobry herecky vykon, i kdyz mu to jeho role usnadnila. Vejmelkova je porad hezka zenska. Urcite se u nas rocne natoci daleko horsi filmy, nez tohle. ()

sator

Pro mě lidský, uvěřitelný snímek s krásnou hudbou..nevysvětleno kde se na scéně vzal náhradní otec za Emila... ()

dr.fish

První film od Magnuska, který jsem viděl. S tímhle obsazením se to nedalo výrazněji zkazit. Jsou tam silné chvíle a zároveň momenty jako z telenovely. Průvodní hudba jakoby naváděla k neustálému dojetí. Prostě je to podivný přístup k látce, ale celkový dojem přesto pozitivní. Oproti tomu co se převážně nyní v Čechách točí je toto pořád nadprůměr. 70% ()

HorrFi

Člověku se až nechce věřit, že za timhle stojí Magnusek.. kdo od něj něco viděl, tak ví že to je břídil, ale tohle je za mě suvereně jeho nejlepší film.. Dejdara nemusim, ale Lábus pan herec.. ()

HonzaBez

Magnuskovy filmy nevyhledávám, ale v tomto případě mě zlakalo účinkování Jiřího Labuse. A pravdou je že Jiří Labus je ten, co ten film ještě jakžtakž zachraňuje. To se u mnohých jiných "hercu" tedy říct nedá...V tomto ohledu moc nechápu co vedle Labuse, Huby ale i třeba Dejdara na jedne strane, dělá na druhe straně Jiří Korn ale žel i Vaclav Neckař. Jinak jde o dost smutný film, u nějž si kladu řadu otazníků nad reálnosti některých dílčích zapletek ale i celkove pointy. ()

Jizni Tlapa

Vyloženě překvapení, jelikož jsem přesvědčený, že T. Magnusek režisérské řemeslo prostě neumí... tímto snímkem mě ale naťukl k přemýšlení o dání mu posledni šance a ještě sem tam se na něco z jeho tvorby podívat..Jirka Lábus je číslo jedna českého plátna! ()

Johnny.ARN odpad!

Toto by vám išlo, točiť socialne drámy s retardami. Ach Magnusek, Magnusek, prvých Bastardov s takýmito filmami neprekonáš. ODPAD! ()

Mrkvič

Magnuska mám rád a opět mu nelze upřít dobrý námět. A jako vždy, u toho to končí. Scénář je příšerný a asi aby film stál minimum peněz, trvá necelou hodinu a půl a na spoustě scén je znát, že měly potenciál někam gradovat (hlavně v závěru a nebo scény s Magnuskem). Podobně je na tom herecké obsazení. Občas Lábus i Dejdar do svých rolí zapadli, ale většinou jsou totálně mimo. Hlavně, když se takový Dejdar snaží hrát něco, co mu není vlastní. Komický pohled. U Lábusova retarda je to ještě horší. Na vině ale nejspíš bude nízký rozpočet a určitě časté hlášení režiséra "dobrý, docela se to povedlo, jedem další scénu". V Magnuskových filmech často hrají staří vysloužilí herci, kteří s euž ve filmech mco neobjevují. Opět tu má ansábl parádní. Ale padesátiletá běhna hraje pětatřicítku? Dejdar tu má mít také čtyřicet let. No. Zase to vypadá strašně spěšně. ()

Ryuuhei

S odstupem jednoho dne si čím dál víc uvědomuju, jak moc emotivní a silný film jsem díky Klukům z hor vlastně viděl. Dobře - nelíbili se mi prvoplánoví záporáci bez pořádného charakteru a vůbec osobní motivace, stejně tak mi nesedlo tempo a sled událostí. Ale jinak mě opravdu mile překvapily herecké výkony obou hlavních představitelů a jejich uvěřitelné pouto, které se stává o to silnějším s dost překvapivým závěrem. Občas jsem měl pocit, že vůbec nesleduju český film, které si sice v posledních letech vedou nad poměry, ale také to není žádný zázrak. U Magnuska jsem neměl nejmenší problém ani s Bastardy, ale tímto nasadil mnohem vyšší a filmovější laťku. Nebýt výrazných nedostatků, mohl to být klidně jeden z vůbec nejlepších českých filmů poslední doby. Takhle? Přesto pořád nadprůměr. ()

Timak

Neřeším věrohodnost. Tohle opravdu není drama ala Fincher apod. Ale je to snad opravdu jedna z mála rolí, kde je mi Dejdar sympatickej a snad asi jediná, kde je Lábus fakt machr. Ano, film hraje na city a chce vypadat světově, ale v tomto případě mu to odpouštím. Docela mi to sedlo. Ale soudě podle hodnocení ostatních, budu nejspíš v těžké menšině. ()

Master19

Docela těžký film. Magnusek nezklamal, použil své oblíbené a osvědčené vzorce, ale tady to místy vcelku dobře funguje. Hvězdičky ale musím sebrat za ten závěr. Mno... ()