Počas bojovej operácie kdesi v Moldavsku zahynie elitný vojak Delta Force. No záznam z kamery, zobrazujúci jeho posledné chvíle, všetkým vyrazí dych. Čo sa stalo? Generál Orland (Bruce Greenwood) vidí akúsi spektrálnu anomáliu. Agentka Madisonová (Emily Mortimer) podozrieva nepriateľa z vývoja novej maskovacej technológie, ktorú chce získať za každú cenu. Jediný, kto môže do záhady vniesť trochu svetla, je vynálezca kamery - Dr. Clyne (James Badge Dale). Je to chyba kamery, alebo nová technológia? A ak ide o zbraň, ako sa pred ňou chrániť? (koba)

S.Quentin QUALE

Spokojenost. Koktejl akčního filmu z válečného prostředí se skoro hororovou zápletkou má sám o sobě předpoklady chutnat. Když přihodíte příjemné herce (dva z nich z Bayova válečného 13 hodin, jeden ještě navíc z The Pacific), je o zábavu postaráno. Vizuál je super, Junkieho hudba taky, takže kdyby se malinko přitlačilo na dané stopáži na peru (102 minut čistého času), plus kdyby se ubralo na amerikokapitánství, mohla to být klidně i pětka. Dá se doporučit jako kvatliní načančané béčko. 80% ()

misterz

Netflix ma sklame iba málokedy, opäť raz tu máme jedno milé prekvapenie. V prvom rade musím uznať, že sa tu podarilo navodiť slušnú mysterióznu atmosféru na báze zaujímavej scifi záhady, ktorá pomerne dlho živila moju zvedavosť. Na druhú stranu ale záver mi po obsahovej stránke i so svojimi vysvetleniami prišiel trocha lacný, možno to chcelo v scenári vymyslieť niečo zaujímavejšie, keď už sa s tým tak dobre začalo. No našťastie tu bolo plno výborne zvládnutej akcie a pekných vizuálnych efektov, vidno, že sa tu v tomto smere nijako nešetrilo. Celkovo mám zo snímku dobrý dojem. Nadpriemer. 75/100 ()

HAL

Wow, tolik let jsem se Spectre vyhýbal protože mě odrazovalo hodnocení ostatních a zápletka "vojáci proti duchům" mi připadala už z principu debilní... a nakonec se jsem se bavil jako už dlouho u máločeho Kéž by všechny Netflix filmy vypadaly takto, no docela dává smysl proč to původně mělo jít do kin, i s menším rozpočtem by Spectral na plátně muselo působit hodně dobře. Měl jsem z něj hodně podobné vibes jako z Vetřelců, Edge of Tommorow a Stalkera... a jakkoli je to vedle nich jen béčková kopie/pocta, pořád je to pro jejich fanoušky zatraceně zábavný film. A dokonce i ti "vojáci proti duchům" tam nakonec mají velice funkční vysvětlení. 8/10 ()

mzss1

|52%| Béčková akční sci-fi jednohubka. Je škoda, že to takto nazývám, poněvadž potenciál byl hodně velký. V poslední třetině se ale vše jaksi pokazilo. Ne, že by se dostavila vlna nelogičnosti a tak, ale už mě to moc nezajímalo, i akce měla takový fantasy look. To je prostě to, co mi vadilo a utopilo to tenhle béčkový snímek do pouhého průměru. Přitom první 2/3 filmu byly hodně dobré. Akce dobře natočena, i solidní atmosféra, příjemní herci. PG-13 rating mi také nevadil. Říkal jsem si, že to bude velká nízkorozpočtová pecka. No, to se občas stává, že závěr tomu nasadí korunu. Někdy pozitivní a nebo naopak (bohužel v tomto případě) negativní. ()

kingik

Utajené Pičí hnízdo v Moldávii. Toho hezkého a poklidného dne v moldavském přístavu lásky, víry a naděje zavedly ožralé hlavy vládních špiček EEG i EET. Následně v tom vznikl chaos, narychlo se ustanovil Program neviditelnosti, aby se zabránilo represáliím. Hrdinná americká armáda, co vypadla z nějaké konzolové videohry, se snaží potlačit nastalé občanské nepokoje, jenže už je pozdě. A tak dochází k několika pěkně technicky vyvedeným střetům s hlavouny, kteří brání svá koryta. Sympaticky u toho asistují James Badge Dale a Emily Mortimer, děti dodal moldavský dětský domov Šplíganěc. Netflix promarnil šanci na celkem neotřele vedený akčňák. Všechno bylo zprvu optimálně nastavené. Jenže režisér postupně podléhal slabě koncipovanému scénáři, který začal vršit stereotypní střet vojáků se zákeřným gavermentem, což na dvě hodiny nemůže vystačit. Ke všemu má film přístupný rating, tudíž film z větší části vypadá, jak když třináctiletý (ano, přesně takovým ročníkům je film určen) stěr z hajzlu přijde domů ze školy, a pustí si svoji oblíbenou gamesku, zde se dostaneme jen ke dvěma levelům. Tím chci napsat, že film není ideálně ukončený. A to tedy vadí. Když to shrnu, je to film použitelný, vypadá dobře, vizuálně i technicky, pořád je to sice béčkově orientované, nicméně je znát, že bylo zamýšleno nasadit jej do kin. A najednou zde chybí pořádné kulervoucí finále, vadilo i odbourané gore, a chyběla i nějaká silně zapamatovatelná scéna. Nic Mathieu toho moc nezrežíroval, určitě nemělo smysl chtít od něj přehnané režijní cíle. Kdyby film ale víc hrábl do strun, zůstal tak dobře posazený, jako jeho prostřední část, vymázl se na přístupnost, hodil gore, výsledek by atakoval horní příčky béčkových akčních spektáklů. Za pár dní nevím, o čem to bylo. 6/10 ()

HoneyBunny

Film, který měl jít do kin, ale studio ho nakonec radši prodalo Netflixu... Kam patří. Tohle je béčkovské military sci-fi s ne úplně originálním nápadem, ale s dobrými akčními scénami a efekty (na kterých dělala novozélandská Weta). Postavy jsou zajímavé asi jako pomočené včerejší noviny, nemají osobnost ani příběh. Jsou to jen figurky, které běhají po rozbombardovaném výhodoevropském městě (které naštěstí hrála Budapešť, takže vizuálně je to mňamka), křičí a nakonec zachrání svět. *zív* Asi největší chybou filmu je právě fakt, že se odehrává ve východoevropské řiti (sorry, Moldávie), takže divákům je fakt úplně jedno, jaká hrozba tuhle oblast ničí. Zapomenutelné, zbytečné, ale koukatelné. ()

Anderton

Prekvapivo áčkovo vyznievajúca produkcia z dielne Netflixu. To sa ale týka najmä výbornej vizuálnej stránky. Čo sa týka logiky chovania vycvičených profesionálnych vojakov a samotnej zápletky, tam to už tak ružové nie je. Film ale smeruje k prekvapivému odhaleniu, pričom všetky tri pôvodné verzie záhadných udalostí sa zdajú byť rovnako pravdepodobné a k nim si ešte pridáte nejaké tie svoje. S odhalením prichádza samozrejme aj posolstvo a mňa ním štyria scenáristi relatívne presvedčili o opodstatnenosti takého množstva ľudí s perom v ruke a papierom. Pozrel by som si to celkom rád aj na veľkom plátne. ()

AppleCore

Reign of Fire, Edge of Tomorrow, Battle Los Angeles a Behind Enemy Lines (a všechno se stejnym scenáristickym vzorcem) zamícháno do obrovský oddechovky, která si na nic nehraje a přesto sází na diváka poměrně štědrý esa v podobě slušných efektů, vůbec ne špatný akce, několika parádních záběrů a zajímavých nepřátel. Že to třeba z vědeckýho hlediska postrádá logiku (byť zajímavý to je), že podobnej příběh tu byl nesčetněkrát, to lze aplikovat i na výše zmíněný Edge of Tomorrov, kterej jsem si osobně sice užil v kině, ale doma mě dost sral. Nuže Béčko jako řemen, ale baví! ()

silentname

Ako väčšinu filmových netflixoviek som bol dosť zvedavý, čo "Spectral" prinesie. A hoci nemôžem povedať, že tu ide o úplne originálny koncept a pôsobí to trošku ako kombinácia Edge Of Tomorrow a Final Fantasy: The Spirits Within celkom to funguje. Má to pár nápadov, a hoci neviem či to budem brať z fyzikálneho hľadiska, prišli s teóriou, ktorú v rámci filmovej tvorby celkom akceptujem a beriem ju v pohode. Pre akčné sci-fi. Takže v tomto smere som spokojný. Postavy sú tiež okey, no nemyslím si, že by tu niekto nejako výrazne vynikal oproti iným filmom. Ale fungujú dobre. Nemáme tu (okey, keď si odmyslíme spektrálnych nepriateľov) žiadneho padoucha a je to len snaha prežiť v tejto situácii a zastaviť týchto nepriateľov. To mi vyhovuje. Plus ma to dostatočne držalo na to, aby som to dopozeral do konca a chcel vedieť čo sa stane. Keby sa na tom príbehu a postavách zapacovalo viac, tak to mohlo byť ešte lepšie. Takto si myslím, že ide o relatívne dobrý film so slušnými efektami, ktorý nijako neurazí a človek si pri ňom v pohode oddýchne, ale nedočká sa niečoho prevratného čo by ho skutočne ohromilo. Čo človek čaká, to aj dostane. Hodnotenie: B- ()

SeBig

Dale typek, vojaky jsem si nedokázal zapamatovat, jelikož polovina znich byla stejná ve xichte, námět dobrej, zpracování super (hlavne to prostředí bylo top) ale kdyby to zkrátili na hodinu dvacet, přidali drsný hlášky a lepší hudbu mělo by to mnohem lepší šťávu. Jinak celkem slušný. ()

Chrustyn

S láskou udělaná kombinace Vetřelců, Final Fantasy a videoherního Gears of War, který překvapivě i přes mizivý rozpočet, nevypadá úplně lacině a fandy žánru dokáže překvapit. Pro mě bylo ve výsledku největší negativum v použití nezajímavých monster. Raději bych do filmu nacpal, nějaký přesrostlý potvory. Přesto film neurazí. ()

honajz

Vojenská hororová sci-fi. Škoda toho až příliš pomalého a nudného začátku, který diváka moc nenasměruje, kudy se bude film ubírat, a tak je nutné postupně odhalovat, že o ty válečné scény, nakolik jsou dobře natočené, ani tak nejde. Myšlenka je zajímavá, upozorňuje i na legendy o nešťastných duších lidí, které zabíjí válka, což je zde vlastně nakonec dovedeno ad absurdum na druhou - ten myšlenkový přesah je zde naznačen decentně, jen ťukne, ale je funkční. Nesoustředil jsem se na fyzikální a technické možnosti/nemožnosti, protože o ty zde nejde. Důležitější je zamyšlení, co vše války po celém světě přinášejí lidem - a co jejich duším. ()

ARI50

Dostávat na prdel od někoho o kom skoro nic nevíte nevidíte ho, a k tomu po jedné ráně končíte to je drsnější bojovat o život, a můžete být jakkoli vycvičený voják tohle vám nepomůže ale když potom spojíte pár mozku všimnete si maličkosti hned dostáváte nápad jak těm smějdum nakopat zadky, hned se z toho stává akčnější podívaná plná výbuchu a bojů rozhodně spokojenost. ()

luka4615

Příběh je děravý jak řešeto a tak předvídatelný, až to občas vážně bolí. Avšak občas se v záplavě všech filmů najde nějaký, u něhož o příběhovou linii vážně nejde. Spectral je právě jedním z nich. Je to totiž sympatické a oddechové "béčko", které nabízí slušně dávkovanou akci, která je rámována solidní nosnou myšlenkou. Co víc byste od nenáročného filmu ještě chtěli? ()

JASON_X

Když se do jednotky elitních amerických specnaz pořádně obují vražedné zkondenzované přízraky, jsou i staří mazáčtí vojclové rázem v hajzlu, protože proti těmhle neviditelným neživým stvůrám jsou konvenční zbraně na dvě věci. Ale naštěstí mezi sebou mají i jednoho koumáka civila, který jim vyrobí speciální plazmatické opakovačky, a rozhodující řežba tak může začít... Zatímco béčkové robotické sci-fi střílečce Kill Command jsem dal nedávno pětku částečně i z dobrého rozmaru, Spectre si zaslouží plný počet naprosto střízlivě a objektivně. Nevím, jestli to bylo hlavně díky Full HD a úhlopříčce přes metr pade, ale ten obraz byl dokonalý. Perfektně nasvícené scény, nádherně omšelé kulisy zdevastovaného města, decentní "saudkovské" barvy, prostě vizuální delikatesa. Navíc výborný, ryze béčkový příběh z bohy zapomenuté a opuštěné evropské periferie (jako bych to slyšel: "Where the hell is some fuckin' Moldova?!"), slušní nepříliš známí herci, dobrá kamera (a tentokrát i ta ruční)... Myslím, že si na produkci Netflixu budu muset co nejdřív pořádně posvítit! ()

Morholt

US Army vs. moldavští bubáci a i když to tak nezní, tak je to celkem neotřelý námět. Jinak se jedná o béčko se vším všudy, takže i přes dobrý nápad je tu samozřejmě pár úsměvných záseků a všechno vrcholí macgyverovskou vložkou, která celkový dojem trochu sráží. Ale i tak jsem se bavil výborně, protože film je celkem našlápnutý, akce je dostatek, vizualizace strašidel (?) je také na úrovni a navrch vyšel casting se sympatickým hlavním hrdinou a spolehlivou Emily Mortimer. A překvapivě nevadí ani zdánlivě přetažená stopáž. Milé překvapení. 75% ()

Lacike

Dalsi prispevok do raritneho zanru vojaci vs. nejake prisery. Tentokrat bojuju proti zlym duchom aj ked mozno, ze to duchovia ani nie su. V prvej polovici mi film svojou atmosferou dost pripominal druhych Votrelcov. Zoznamime sa s vojakmi, ktori su dobre typovo vybrany a postupne zistujeme, co sa v nejakej zaprdenej Moldavii deje za zahada. Nepacilo sa mi, ze prilis dlho vojaci nemaju ziadnu sancu voci duchom, kedze ziadna ich zbran na nich nefunguje. Takze len chcipal jeden vojak za druhym a ani spôsoby úmrti nie su rôznorode. Postupne film zacne dost nudit az do finale v ktorom konecne vymyslia nejaky zmysluplny plan na zlikvidovanie duchov a tak je znova na co pozerat. Technicka stranka je spickova. CGI kvalitne a akcia prehladna. PG-13 rating tentoraz nebije do oci, kedze duchovia zabijaju ludi tak, ze prejdu cez cloveka a on padne na zem. Vysledkom je film s originalnym napadom a zrucnou reziou ale scenaristicky to mohlo byt prepracovanejsie a vygradovanejsie. 6/10. ()

malylada

Zápletka klasicky kopíruje známější žánrovky a v této sci-fi se nenachází nic, co by mohlo překvapit. Postavy jsou docela nevýrazné díky přímočarému ději, nemají prostor k nějakému rozvíjení a asi jsou tou nejslabší stránkou filmu. Zakopaný pes je v samotných přízracích, jejichž existence působí dosti pofidérně a do temné, špinavé atmosféry se příliš nehodí. Když se člověk přenese přes některé nesmysly, tak závěr akce vytuněné armády není špatný. Trikově až na pár momentů film překvapivě obstál, ale nenašel jsem žádný důvod, proč si jej pustit dvakrát.......5/10 ()

BoPo

Je tam až priveľa vecí, ktoré majú logické diery. V jednom okamžiku anomália jednu vec dokáže, pretože to v konkrétnej scény fajn pôsobí. V ďalšej už to nedokáže, pretože by tým rozbíjala inú scénu. Hlavný mozog útokov/obrany Dr. Clyne je v jednom okamžiku technický génius (výroba zbraní v bunkri, ktoré vo výsledku vyzerali ako funglovky z fabriky) a zároveň nedokáže poskytnúť užitočné rady (nedal základni info o efekte železa a podobne). U filmu sú uvedení štyria scenáristi, čo sa podpísalo na výsledku. Zlepenec nápadov u ktorých nefunguje prepojenosť. Béčko, ktoré sa samo zrazilo do céčka. ()

GeusX

Rozjeté hodně zajímavě a napínavě. Škoda, že po odhalení tajemna film pokračuje v takovém klasicky bojově akčním klišé. Kdyby to celé bylo více do tajemno hororové či sci-fi roviny, bylo by to asi větší pecka. Každopádně pěkně natočené, napínavé a stojí za to vidět. 70% (viděl jsem: 1x titulky) ()