Kong: Ostrov lebek

• Austrálie

• Irsko

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA / Vietnam, 2017, 118 min

Čistokrvný pukanec a príjemná konzumná zábava. Príbeh, ako to už zvyčajne u peniazmi napumpovaných blockbusterov býva, nebol žiaden lumen, no zato tu stále niečo poletovalo, pobehovalo, hryzalo, požieralo, vybuchovalo, naháňalo... no proste akcie a napätia tu bolo požehnane. A zvieracia naturela tiež vizuálne potešila - veľmi dobre spracované. Navyše sa tu zišlo celkom sympatické herecké osadenstvo. Ja som celkom spokojný, neviem čo všetci remcajú. 75/100(22.4.2017)

70%. Príbeh bol o tom, že sa dve hodiny prechádzalo z jednej strany ostrova na druhú a bojovalo popritom s príšerami. Bez súcitu s postavami, bez citovej väzby s divákom. V hláškovacích scénach divné. Ale po vizuálnej stránke úžasné, čo v spojení s Woodstock tribute soundtrackom spôsobuje, že máte väčšinu času otvorené ústa a vyplazený jazyk. Doporučujem pizzu a pivo.(20.4.2017)

• Spinosaurus

Pokud se chcete dát na dráhu dobrodruha, tento film by měl být učebnicovým příkladem toho, jak se na neprobádaném území nemáte chovat. Hlavní hrdinové zřejmě podstoupili před odletem lobotomii, která se projevila i na hereckých výkonech. Letíme na neprobádané a nebezpečné území (nikdo neví, co se nachází za smrtelně nebezpečnou bouřkou), tak není nic lepšího, než na úvod pustit nahlas rádio, vysadit posádku a vybombardovat pár hektarů pralesa. Posádka se ale nepoučí a navzdory těžkým ztrátám na životech díky různé přerostlé havěti dále střílí na ptáky jen tak pro zábavu, huláká, rozděluje se a celkově se chovají, jakoby se vlastně nic nestalo. Nerozhodí je ani takové detaily jako je setkání s domorodci, nebo smrt jejich nejbližších. Hlavní hrdinka je buď nejstatečnější, nebo zapomněla hrát. Setkání s Kongem jí příliš nerozruší, ani když kolem ní třískne s vrtulníkem. Stojí a čumí dál. Při druhém setkání ho rovnou pohladí. A jelikož opakování je matka moudrosti, tak hlavní hrdinové nasednou na loď a na cestě po řece, kde se to hemží chobotnicemi a bůh ví čím dalším, to rádio pustí nahlas znova. A to nejlepší na konec. Výprava se vydá na záchranu přímo do hnízda největší příšery. Fajn. Hnízdo je obklopené výpary na první pohled jedovatého plynu, takže výpravě nic nebrání v tom tam naklusat bez ochrany a ještě si u toho zapálit a odhodit cígo. Asi chápete, co se následně stane. Scénáristé se pak ocitli v úzkých, když zjistili, že vlastně neví, jak se výprava dozví, že už jejich kamarád není na živu. Tak to vyřešili tím, že jedna příšera před nimi prostě vykrkne jeho hlavu. Úplně před ně, aby byla hezky vidět jeho jmenovka. Bože můj...(25.3.2017)

Prostě pecka!!! Dostal jsem přesně to, co jsem čekal...obrovskou, ale když píši obrovskou, tak myslím opravdu mega velkou opici, která se s intrudery nemazlí...ať už jsou to lidé nebo ještěři. Efekty byly jedním slovem dokonalé! Ostrov, ač zahalen za rouškou bouřkových mračen, žije si svým životem. A že je zde havěti a všemožného hmyzu habaděj!!! A ano, i přes veškeré trailery, stále vás má co překvapit. Oblíbil jsem si i charaktery postav, jedni jsou vtipní, druzí drsní! Opravdu blockbuster jak se patří!!!(18.3.2017)

Kong je velký, King Kong 2005 byl velkolepý. Slova jsou to velmi podobná, avšak z filmařské perspektivy naprosto vzdálená. Jakcson točil z lásky k látce, Roberts točí to, co nejvíc rajcuje současný mainstream. Hlavně drajv, dynamiku, nápaditost všech možných monster a skvěle nasnímané fighty. Scénář bohužel vycucaný z prstu a nebýt neskutečně vymazleného vizuálu a fajn sedmdesétkové atmošky se starými hudebními peckami, bylo by to i málo zábavné. Brie Larson je tu jen kvůli kukuči a herecký ansámbl zachraňuje dokonalý John C. Reilly. O 10 procent lepší trikové eskapády nestačí k přebití o 50 procent lepšího přístupu k tématice předchůdce. Je zároveň k zamyšlení, že jediné emoce vyvolají závěrečné titulky.(19.3.2017)

• - Jordan Vogt-Roberts se rozhodl nepoužít ve filmu dinosaury, kteří jsou v jiných zpracováních Kongova příběhu obvyklými obyvateli Ostrova lebek. Dle jeho slov jsou dinosauři ve filmu už ohranou záležitostí, a místo nich raději zařadil zcela nově vytvořenou faunu. Dinosauři však na jeho Ostrově lebek kdysi žili také, dokladem toho je přítomnost lebky triceratopse (či jiného podobného zvířete) v místě hrobu Kongových rodičů. (Israha)

• - Postava Conrada (Tom Hiddleston) se jmenuje podle britsko-polského spisovatele Josepha Conrada, známého především díky románu „Srdce temnoty“. Kniha byla mnohokrát adaptována (například v Coppolově Apokalypse z roku 1979) a pojednává o temných silách uvnitř každého z nás, které se derou na povrch, jakmile se člověk ocitne mimo zábrany civilizace. Hlavní postava jménem Charles Marlow se s takovým zlem setkává v africké džungli - a Marlow je jméno další postavy z filmu, jenž ztvárnil Johnem C. Reillym. (M.u.t.t.t.y)

• - Spoiler: Jordan Vogt-Roberts měl připravenou alternativní verzi potitulkové scény, ve které se měl objevit Godzilla, a to fyzicky, nikoliv jen jako jeskynní malba. Tato scéna však u studia nakonec neprošla, protože popírala tvrzení z filmu Godzilla (2014), kde bylo prohlášeno, že inkriminované monstrum nebylo spatřeno od jaderných testů v roce 1954. (Israha)