Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Strhující původní dobrodružný film režiséra Jordana Vogt-Robertse vypráví příběh nesourodého týmu badatelů, vojáků a dobrodruhů, kteří se spojili, aby prozkoumali tajemný, stejně nebezpečný jako krásný, ostrov v kdesi v Pacifiku, který není zanesen do žádné mapy. Odříznuti od všeho, co znají, vstupují na území mohutného Konga a zažehávají tak nejstrašnější boj člověka s přírodou. Jejich cesta za poznáním se mění v boj o přežití a útěk z prapůvodního Ráje, ve kterém není pro člověka místo. (Freeman Ent.)

(více)

Videa (20)

Trailer 10

Recenze (978)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $185miliónovTržby USA $165,743,421Tržby Celosvetovo $562,443,421Tržby za predaj Blu-ray v USA $28,131,384Tržby za predaj DVD v USA $15,613,881║ riadna bejkovina ale podarená, dejovo klasický popcorňoví vývar ale ktorý chutí, klasický film na vypnutie a užívanie, má to niekoľko za vlasy pritiahnutých scén, hlavne čo sa týka likvidácie vrtuľníkov krúžiacich v blízkosti Konga ale zas nechýba tomu efektnosť ako aj všetkému ostatnému, takže je to ináč hlavne triková a akčná pochutina, ktorá sa našťastie na nič nehrá, hefty sadnú, herci aj keď nemajú čo hrať újdu, neotrávia svojou prítomnosťou, svoje urobí aj 3D efekt /videl v kine 3D verziu: 80%/ ()

Eliott 

všechny recenze uživatele

Být Kongem, tak si o Brie Larson neopřu ani kolo, natož abych ji zachraňoval. Nicméně tento film proběhl dost dobře i s ní v hlavní roli a minimálně se tak stal překvapením roku. Uplynuly zhruba tři roky a já dílo shlédl podruhé. No a nadšení neopadá. Ba naopak, je to stále stejně vtipné, příběh není okoukaný, akčně je to relativně dobře provedené, svižné, zajímavé i nápadité. Z herců zde vyloženě září Goodman, Lokiho bych ani nepoznal, Samuelova rostoucí zloba byla mistrně vykreslená a zcela překvapivě výrazný Shea Whigham, herec, kterého jsem doposud ani neznal, se postaral o drtivou většinu vtipných momentů. Určitě jde o doposud nejlepší zfilmovanou verzi legendárního King Konga a to mám první polovinu Jacksonova filmu opravdu moc rád. Zde tedy ještě o stupeň lepší, jelikož si režie se nedopustila stejné chyby, vypustili nudnější část z NY a vydali se mnohem zábavnější cestou. 78% ()

Reklama

Kaka 

všechny recenze uživatele

Kong je velký, King Kong 2005 byl velkolepý. Slova jsou to velmi podobná, avšak z filmařské perspektivy naprosto vzdálená. Jakcson točil z lásky k látce, Roberts točí to, co nejvíc rajcuje současný mainstream. Hlavně drajv, dynamiku, nápaditost všech možných monster a skvěle nasnímané fighty. Scénář bohužel vycucaný z prstu a nebýt neskutečně vymazleného vizuálu a fajn sedmdesétkové atmošky se starými hudebními peckami, bylo by to i málo zábavné. Brie Larson je tu jen kvůli kukuči a herecký ansámbl zachraňuje dokonalý John C. Reilly. O 10 procent lepší trikové eskapády nestačí k přebití o 50 procent lepšího přístupu k tématice předchůdce. Je zároveň k zamyšlení, že jediné emoce vyvolají závěrečné titulky. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Niekedy začne nepriateľ existovať, až keď si ho vytvoríme.“ Áno, občas je prítomný podozrivý strih, polovica postáv bola v podstate, keď sa to tak vezme, zbytočná + koniec mi pripadal absurdne narýchlo zakončený (dve krátke potitulkové scény  to nevylepšili). Napriek tomu som nadšený a veľmi sa mi to páčilo! Vlastne je to najlepší King Kong, akého som videl (a to som bol ako decko v kine na verzii s Jeffom Bridgesom). Na tomto príbehu ma totiž vždy strašne nebavilo finále, v ktorom bol pán Ostrova lebiek prevezený do civilizácie. V Kong: Ostrov lebiek však našťastie zostáva až do samého konca na ostrove, čo je veľmi osviežujúce a nečakané. Žiadny nudný New York, "len" pôsobivé interiéry a exteriéry exotického ostrova odrezaného od zvyšku sveta (vo verzii Petra Jacksona bol ostrov síce predsa len ešte „vizuálnejší“, Vogt-Robertsova verzia je realistickejšia, ale i tak ponúkne viacero pozoruhodných lokácií). Je to vtipné i dojemné, naviazanie na vojnu vo Vietname je geniálne (a v neposlednom rade originálne), efektov je strašne veľa a sú hrozne dobré, kasting je presný (najviac tomu dáva možno prekvapivo John C. Reilly, ale svoje si nečakane uhral i Shea Whigham, ktorý má hnusnej vojny už fakt po krk) a má to veľa vynikajúcich vizuálnych nápadov a skvelý soundtrack. Trocha mi vadili náhody (fotografka nelogicky opúšťa bezpečie pevnosti a práve vtedy stretne Konga, výsadok hľadá posledného preživšieho a práve vtedy rovno pred nimi obluda vyvracia jeho psie známky) a na jednom ostrove by toľko gigantov nemalo šancu prežiť (alebo by spolu neustále prichádzali do konfliktu), ale i tak bez debaty 4*. ()

RedAK odpad!

všechny recenze uživatele

To jsem se zase jednou vytočil! Člověk se po měsíci a půl probudí z drogovýho oparu a z koutků setře čerstvej kundí žlem hormonálně nevybouřených středoškolaček, který se mu od nabytí půl míče samovolně přisávají rozkrokem k tlamě, aby si konečně pustil nějakej film, a sáhne zrovna do žumpy toho nejodpornějšího filmovýho řemesla. Tahle amatérská kýčovitá splaška si nezaslouží ani vlastní plakát, ta by se měla maximálně někde ve vietnamský trafice přírodně rozkládat v papírovým DVD obalu mezi ‚Varan vs. Kobra‘ a ‚Nejoblíbenější hity Káji Gotta z let 1960 – 1965‘. Pak by tu trafiku v Hloubětínským metru podpálili vožralí rumunští přistěhovalci a Kong společně s majitelem Kimem Kingem by chcípli. A stará Nguyenová by nedostala z pojistky ani hovno, protože ji v lednu nezaplatila včas. A jejich děcka by přejela tramvaj, protože mají moc šikmý oči a nedokážou se pořádně podívat do stran, jestli něco nejede. A vedení Prahy 9 by je nemohlo bez příslušných dokladů řádně pohřbít, takže by jejich šikmej popel spláchli do kanalizace a v kronice by o nich nebyla ani zmínka… Takovej osud by si tenhle film zasloužil! A určitě ne místo v programu kin a 70 procent na ČSFD! Takovou sračku si můžete natočit i vy doma, stačí solidní Nokie s VGA foťákem, Malování 95 na střih a animaci, a partička těch nejteplejších kreténů a homoklád nejen pod sluncem, ale i z tý druhý půlky Země, kde slunce zrovna nesvítí a je noc. Tu si složíte naprosto snadno, stačí sehnat: špatně opálenýho teplouše s tak úchylně upnutým tričkem, jak jen nejúchylněji na špatně opálenýho teplouše tričko upnout lze, debilní krávu s foťákem, která i z těch nejdementnějších situací dokáže vykřesat dojemně dramatickou fotku hodnou třech Pulitzerů a jednoho tématu měsíce v Ňůjórktájms, mladýho blbečka s červenou čelenkou á la homoRambo ze sedmdesátek, idiota, kterej na všechno odpovídá „jes, absolutly, ofkórs, ólrájt“, pak přihodíte pár Číňanek, mulatů, debilů a jednoho Samuela L. Jacksona. Samuel je v dnešní filmový době synonymem negra. Vážně, pokud v nějakým filmu hraje negr, je osmdesátiprocentní šance, že to bude Samuel L. Jackson. Samuel je takovej černej Nicolas Cage. Samuel když jde ráno na hajzl, vytře si prdel a na ten hnědej toaletní papír se nějakou náhodou podívá, tak si řekne: „Jes, ofkórs, právě jsem na toaleťák nasral docela epickej scénář!“ Když už máte poskládanou tuhle partu zkurvenců, tak stačí vzít pár zvířátek ze Života brouka, včetně původní animace, srát na to, nikdo si nevšimne, že je rok 2017, a pak je nechte všechny pobíhat na palouku v listí a trávě a ať dělají: „úúúúú, ááááá, blééééé, jsem mrtvej, ty taky, úúúúú, áááááá, blééééé“. Hotovo dvacet. Máte film o Kongovi. Gratuluju. A pokud zrovna nemáte doma Samuela, můžete ho nahradit libovolným cigánským Dežem eL Džexnem, nebo tam dejte kečup. Garantuju vám, že to bude mít pořád větší úroveň, než tenhle nechutnej céčkovej brak! Tak za měsíc a půl zase ahoj u další bžundy. ()

Galerie (147)

Zajímavosti (46)

  • Jordan Vogt-Roberts se rozhodl nepoužít ve filmu dinosaury, kteří jsou v jiných zpracováních Kongova příběhu obvyklými obyvateli Ostrova lebek. Dle jeho slov jsou dinosauři ve filmu už ohranou záležitostí, a místo nich raději zařadil zcela nově vytvořenou faunu. Dinosauři však na jeho Ostrově lebek kdysi žili také, dokladem toho je přítomnost lebky triceratopse (či jiného podobného zvířete) v místě hrobu Kongových rodičů. (Israha)
  • Typ vrtulníku Pave Low MH-53 ještě v roce 1973, kdy se film odehrává, nebyl uveden do činné služby. V tu dobu sloužil US Force jeho předchůdce Sikorsky s-61R. (SsgtJira)
  • Výška Konga v tomto filmu je cca 100 stop (přes 30 metrů), což z něj činí největšího amerického filmového Konga. Celkové prvenství však drží ten japonský který se objevil ve filmech King Kong vs. Godzilla (1962) a King Kong Escapes (1967). Tam jeho výška činila rovných 50 metrů. (Israha)

Související novinky

Pokračování Godzilly vs. Konga má zelenou

Pokračování Godzilly vs. Konga má zelenou

22.03.2022

Neměli jste ještě dost bitky mezi gigantickými monstry? Pak pro vás má studio Legendary dobré zprávy, pokračování snímku Godzilla vs. Kong se totiž začne točit už letos. Opět k němu dojde v Austrálii… (více)

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

27.11.2020

Následovník filmů Godzilla, Godzilla II Král monster a Kong: Skull Island od studií Legendary Pictures a Warner Bros. by mohl dorazit na streamovací službu. Možná. Film Godzilla vs. Kong v režii… (více)

Godzilla vs. Kong se odsouvá

Godzilla vs. Kong se odsouvá

26.11.2019

Duel legendárních monster Godzilly a King Konga, který měl vstoupit do kin 13. března příštího roku, se po dohodě studií Warner Bros. a Legendary nakonec odsouvá až na 20. listopad 2020. Film, jenž… (více)

Godzilla zklamáním, Avengers dochází dech

Godzilla zklamáním, Avengers dochází dech

03.06.2019

Nová Godzilla II Král monster neoslnila ani kritiky, ani diváky. Přeplácaný blockbuster vydělal o prvním víkendu v Americe jen 49 milionů dolarů, což je obzvlášť smutné v porovnání s první Godzillou … (více)

Reklama

Reklama