Kong: Ostrov lebek

Kong: Ostrov lebiek

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA / Čína / Austrálie / Kanada, 2017, 118 min

Hodne prijemny prekvapeni. Zadny dlouhy kecy, zadnej prekombinovanej scenar, jednoduchy dobrodruzstvi s tahem na branku, uplyne par minut a Kong tu v plny parade masakruje vse v okoli a krome par zbytecne ukecanejch scen se vydrzi rubat az do konce. Je fajn, ze se tvurci vysrali na budovani nejakyho promakanyho scenare, protoze u tohohle druhu filmu fakt clovek jen ceka na to, az si daj do huby, coz se dari na 100%. Herci jsou navic docela sympataci, je videt, ze prachu bylo na film dost, takze triky vymazleny a po vizualni strance parada. Takze za me spokojenost, na pet hvezdicek to sice neni, zas az tak jsem si z toho na prdel nesed, ale rozhodne solidni 4*.(16.7.2018)

Rozpolupný Kong znamenitě baví ve všech střetnutích s monstry, ovšem jakmile dojde na vatu mezi tím, těžce skřípou vztahy mezi postavami i jakékoliv budování příběhu. Díky mnoha hrdinům nemá šanci nikdo pořádně zaujmout, i přes velmi sympatické obsazení. Naštěstí při závěrečných titulkách pořád převládá pozitivnější dojem, především díky částé nadsézce a lahůdkové kompozici záběrů, které mnohokrát přivrtá do křesla.(9.3.2017)

Pokud bych měl svoje oči vyhnat na pastvu, vyženu je na Konga, protože po vizuální stránce je to jeden výmlask vedle druhýho. Kongovi zkrátka velký plátno platne jak ušitý. S nadšením kvituju i zpracování, které mě ušetřuje od "městské části", co akorát tak znudila korn, když tato časová úspora byla využita ve prospěch různých ostrovních překvápek a soubojů. Herecky převyšuje Samuel L. všechny tak o půlku Konga. někdy jsem byl až překvapen co všechno tvůrci na ostrov prskli, ale v rámci hesla "bavíme diváka" je povoleno vše. Zejména úvodní military pasáž odlehčená hláškama všeho druhu (psaní dopisu) se zalíbila. Zábavička asi hlavně pro ty, který neřeší kongy před tím, zkrátka kong sem, kong tam hlavně že úsměv a úžas mám.(11.3.2017)

• flanker.27

Asi tak polovina filmu nedává smysl a ta druhá je dokonale blbá. A to tak moc ubíjejícím způsobem, že dokonce po tomto ubohém díle nemám náladu ani na sepsání sžíravého komentáře, což si normálně u tupých filmů užívám (jako nedávno u Life, kde psaní komentáře bylo na filmu to nejzábavnější). Jestli je vogonská poezie až třetí nejhorší ve vesmíru, pak tento film je její obdobou v audiovizuálním oboru. Jen ještě vymyslet, který další film kromě "Tureckých hvězdných válek" má tu čest být horším než toto.(8.4.2017)

Co máte zase chytráci k*rva za problém, tady jsou 4 důvody proč já jsem odešel s nadšením a velkolepě průměrná Jacksonova verze dostala na držku: 1) Herci. Svoji úlohu tu dobře plní jak pardálové (sobecký Goodman, militantní Jackson), tak vojáčci (ať žije Whigham!), tak příjemně retro hrdina (Hiddleston), ale největší spotlight si překvapivě bere C. Reilly se skvělou komickou verzí válečnýho trosečníka. Toť silný mix a těžiště. 2) Kontrast promítaček dějin od WW2 až po Vietnam, feeling 70. let a přitom slušný CGI (teda až na... pavouka) a spousta cool fresh momentek - bobblehead Nixon při průletu hromy blesky, "zmrzlý" velitel ve vřavě kolem, pasáž pohřebiště v podstatě komplet od A do Z, dinosaury zdatně nahrazují hororoví lebkoještěři..... a ten písničkový soundtrack (Ziggy / Vera Lynn) slintací. Btw, tak dobrý postery se dneska nevidí. 3) Samotný chlupáč je monumentální, snoubí se v něm aura božstva, smutek a další emoce. A jsou tu parádní, přehledný monsteří MMA i mortalkombatí fatality... 4) Ostrov Lebek - kde hawaii-jurská příroda je radost pohledět; všechny ty zátoky, západy slunce, noční záře a tajemno. / Takže vůbec žádná plochá zbytečnost, těžko si představím lepší, hravě natočenou dobrodružnou oddychovku a hodně tomu držím palce na kasách, protože tohle za sequely stojí, plus ten tease po titulcích prostě 🙉(9.3.2017)

• - V závěrečném souboji se na začátku Kong pokouší velkému Skullcrawlerovi vykloubit a zlomit čelisti. Tento konkrétní „chvat” byl použit v každé filmové adaptaci King Konga, ve které došlo na souboj Konga s jiným monstrem (výjimku tvoří King Kong vs. Godzilla (1962), tam Kong Godzillovi pouze vrazí do tlamy strom). Poprvé se však stane, že tento útok nevede k usmrcení Kongova protivníka. (Israha)

• - Inspirací pro vzhled obrovského pavouka, který usmrtí několik vojáků z jednotky poručíka Packarda, byli pravděpodobně buď sekáči, nebo případně též třesavkovití, což je čeleď dlouhonohých pavouků, kteří sekáče svým vzhledem dosti připomínají (v běžné mluvě jsou známí spíš jako „hajzlpavouci”). Obecné anglické pojmenování pro obě tyto skupiny členovců zní „Daddy Long Legs”, zatímco oficiální pojmenování pavoučího monstra z filmu je „Mother Long Legs”. (Israha)

• - Pôvodne mali vo filme hrať aj Michael Keaton a J.K. Simmons, ale kvôli posunutiu nakrúcania nakoniec z projektu vycúvali. (classic)