Kong: Ostrov lebek

• Austrálie

• Irsko

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA / Vietnam, 2017, 118 min

Skrátenú verziu filmu so všetkými "wao" nájdete vedľa v sekcii videá. Volá sa "Trailer". Scénár za 5 doláčov. Godzilla bola temná štýlovka, Kong je pestrofarebná želatína. Bez jedinej emócie či náznaku napätia. Opičák nastúpi na scénu razantne rýchlo, ale moment prekvapenia zabíja znalosť trailerov. Taktiež údiv z prďáckych monštier, ktoré sme v ňom videli všetky. Škoda. Snaha o atmošku stratených svetov z 50. a 60. rokov tu je, Hiddlestonovi to ako stopárovi svedčí (s Brie Larson by im to v lepšom scenári fungovalo) a John C. Reilly je highlightom filmu. Len Samuel Jackson nevie čo tu robí s jeho militantným magorom, v jeho postave by viacej fungoval řezník typu Stephena Langa z Avatara.(7.3.2017)

Typický blockbuster, který se diváka snaží utáhnout hlavně na hezké obrázky. Žádné velké myšlenky, ani zajímavé postavy, jen triková, akční jízda, která rychle vyšumí. Na druhou stranu to co má zvládá velice dobře a tak o parádní triky a výbušnou akci není nouze a je se na co dívat. Škoda jen, že mezi akcí není nic co by diváka zaujalo.(29.4.2017)

I když King Kong na to jde jinak, než nová Godzilla, relativně se mi líbil. Triky a kamera, boj člověka s přírodou, něco, co chce lidstvo zničit pro svou vlastní velikost - tedy zbytečně. Tohle nebylo ale dostatečně rozvedeno, co mi vadilo nejvíc, byla až přepálená akce a množství zpomalovaček. Ale zase jsem nepoznal, kdo bude sežrán! Nevím, jak dopadne boj lidoopa s ještěrkou, ale tenhle snímek mě aspoň navnadil. 70%.(23.3.2017)

Co máte zase chytráci k*rva za problém, tady jsou 4 důvody proč já jsem odešel s nadšením a velkolepě průměrná Jacksonova verze dostala na držku: 1) Herci. Svoji úlohu tu dobře plní jak pardálové (sobecký Goodman, militantní Jackson), tak vojáčci (ať žije Whigham!), tak příjemně retro hrdina (Hiddleston), ale největší spotlight si překvapivě bere C. Reilly se skvělou komickou verzí válečnýho trosečníka. Toť silný mix a těžiště. 2) Kontrast promítaček dějin od WW2 až po Vietnam, feeling 70. let a přitom slušný CGI (teda až na... pavouka) a spousta cool fresh momentek - bobblehead Nixon při průletu hromy blesky, "zmrzlý" velitel ve vřavě kolem, pasáž pohřebiště v podstatě komplet od A do Z, dinosaury zdatně nahrazují hororoví lebkoještěři..... a ten písničkový soundtrack (Ziggy / Vera Lynn) slintací. Btw, tak dobrý postery se dneska nevidí. 3) Samotný chlupáč je monumentální, snoubí se v něm aura božstva, smutek a další emoce. A jsou tu parádní, přehledný monsteří MMA i mortalkombatí fatality... 4) Ostrov Lebek - kde hawaii-jurská příroda je radost pohledět; všechny ty zátoky, západy slunce, noční záře a tajemno. / Takže vůbec žádná plochá zbytečnost, těžko si představím lepší, hravě natočenou dobrodružnou oddychovku a hodně tomu držím palce na kasách, protože tohle za sequely stojí, plus ten tease po titulcích prostě 🙉(9.3.2017)

• Spinosaurus

Pokud se chcete dát na dráhu dobrodruha, tento film by měl být učebnicovým příkladem toho, jak se na neprobádaném území nemáte chovat. Hlavní hrdinové zřejmě podstoupili před odletem lobotomii, která se projevila i na hereckých výkonech. Letíme na neprobádané a nebezpečné území (nikdo neví, co se nachází za smrtelně nebezpečnou bouřkou), tak není nic lepšího, než na úvod pustit nahlas rádio, vysadit posádku a vybombardovat pár hektarů pralesa. Posádka se ale nepoučí a navzdory těžkým ztrátám na životech díky různé přerostlé havěti dále střílí na ptáky jen tak pro zábavu, huláká, rozděluje se a celkově se chovají, jakoby se vlastně nic nestalo. Nerozhodí je ani takové detaily jako je setkání s domorodci, nebo smrt jejich nejbližších. Hlavní hrdinka je buď nejstatečnější, nebo zapomněla hrát. Setkání s Kongem jí příliš nerozruší, ani když kolem ní třískne s vrtulníkem. Stojí a čumí dál. Při druhém setkání ho rovnou pohladí. A jelikož opakování je matka moudrosti, tak hlavní hrdinové nasednou na loď a na cestě po řece, kde se to hemží chobotnicemi a bůh ví čím dalším, to rádio pustí nahlas znova. A to nejlepší na konec. Výprava se vydá na záchranu přímo do hnízda největší příšery. Fajn. Hnízdo je obklopené výpary na první pohled jedovatého plynu, takže výpravě nic nebrání v tom tam naklusat bez ochrany a ještě si u toho zapálit a odhodit cígo. Asi chápete, co se následně stane. Scénáristé se pak ocitli v úzkých, když zjistili, že vlastně neví, jak se výprava dozví, že už jejich kamarád není na živu. Tak to vyřešili tím, že jedna příšera před nimi prostě vykrkne jeho hlavu. Úplně před ně, aby byla hezky vidět jeho jmenovka. Bože můj...(25.3.2017)

• - Spoiler: Jordan Vogt-Roberts měl připravenou alternativní verzi potitulkové scény, ve které se měl objevit Godzilla, a to fyzicky, nikoliv jen jako jeskynní malba. Tato scéna však u studia nakonec neprošla, protože popírala tvrzení z filmu Godzilla (2014), kde bylo prohlášeno, že inkriminované monstrum nebylo spatřeno od jaderných testů v roce 1954. (Israha)

• - Podobne, ako verzia z roku 1976, bola aj táto natáčaná na Havaji. (beso74)

• - Oblečení Johna Goodmana (Bill Randa) je replikou oblečení, které měl na sobě herec Robert Armstrong (Carl Denham) ve filmu King Kong (1933). (siky25_25)