Kong: Ostrov lebek

• Nizozemsko

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA / Čína / Austrálie / Kanada, 2017, 118 min

Skvěle natočená debilotina, která i přes svojí scénáristickou demenci a klišoidnost je pořád zábavnej dobrodružňák se super obludkama, parádní vypiplanou kamerou, atmosférou a Samuelem L. Jacksonem. Nicméně Godzille to stále nesahá ani po tlustý kotníky a ač mi tenhle film přijde vcelku zbytečnej (co se v rámci daného vesmíru týče), potitulková scéna dostatečně navnadila a věřím, že další monster filmy budou lepší.(25.6.2017)

Těšil jsem se na suprovou odreagovávačku, která lákala nápadem, digitálními efekty a směskou herců, kteří za normálních okolností nemůžou zklamat. V tomto případě je ale největší problém právě to, že ten, co psal scénář, úplně nevychytal jednotlivé postavy a tak tu jediný zajímavý je Samuel L. Jackson, který dokonce i hraje a pak ještě John C. Reilly, který sem tam má i nějaký hlášky. Jinak je to military vyvražďovačka na způsob legendárního Predátora, jen s tím rozdílem, že v tomto filmu není nikdo, kdo by alespoň trošku dokázal zastoupit Arnolda. A tak tu chybí i hlášky a vlastně i duše celého filmu a stává se z toho další digitální průměrno ze světa Hollywoodu.(10.7.2018)

Nový Kong předčil má očekávání na plný čáře. Myslel jsem si, že opět půjde o průměrný akčňák s opičkou, možná něco jako remake, ale jsou tu příjemné zvraty a neskutečně dobrá kamera a efekty, které skvěle dotvořili atmosféru a udělalo to na mě opravdu dobrý dojem. Dalo by se říci, že už se nedá vymyslet nic novýho, ale přesto jsem se tady zase něčeho dočkal.(16.8.2017)

Monsterpiece, ze kterého padá sanice jako v mládí u Souboje Titánů (toho původního). Bitvy monumentální, pulpová dobrodružná atmosféra hutná a aktualizace původního Konga, emancipační podtóny, případně parafráze filmů o Vietnamu a další rozpracování motivu lidské titěrnosti vůči přírodě mile naplňující. Dovětek pro zasvěcené na hranici orgasmu. GHIDORAH!!! P.S.: Postprodukce pro Dolby Vision? Just take my money! Demomateriál jako lusk.(10.3.2017)

7 věcí, které mě naučil Kong: Skull Island: 1) Titulní role znamená, že ve filmu nemáte žádnou úlohu, ale scénáristé potřebovali někoho, do koho by se hlavní hrdinka mohla zamilovat. 2) Při focení polární záře několika vteřinovou expozicí byste měli používat blesk. 3) Pokud nemáte blesk, můžete ho nahradit zapalovačem. 4) Vojáci netrefí nic. Fotograf, který nikdy nedržel zbraň v ruce, trefí všechno, i když se cíl pohybuje rychlostí stovek kilometrů za hodinu. 5) Plynová pistole je mnohem účinnější než kulomet. 6) Samurajský meč je mnohem účinnější než automatické zbraně. 7) Jste-li nejdražším stopařem na světě a je-li vaším jediným úkolem dovést civilisty přes nebezpečný ostrov k řece, stačí, když po pěti minutách cesty ukážete dopředu a řeknete: "Jděte tudy." || Jinak nicméně relativně vtipné a zábavné. Je příjemné vidět pro změnu zase jeden akční film, který si svou absurditu dobře uvědomuje, a umí z ní těžit.(2.4.2017)