poster

Kong: Ostrov lebek

 • USA

  Kong: Skull Island

 • Čína

  金刚:骷髅岛

 • Austrálie

  Kong: Skull Island

 • Kanada

  Kong: Skull Island

 • Slovensko

  Kong: Ostrov lebiek

 • Velká Británie

  Kong: Skull Island

 • Nový Zéland

  Kong: Skull Island

 • Irsko

  Kong: Skull Island

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA / Čína / Austrálie / Kanada, 2017, 118 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • akisha
  *****

  Jackson se s prominutím se svým Kongem může jít zahrabat. Tahle verze je o 100% lepší ve všech směrech. Mnohem sympatičtější casting, mnohem lepší (a skutečně vtipný) humor, dále akce, co odsýpá a nezpomalují ji zbytečnosti jako taneček pro Konga a podobně. Krom Konga jsou zde skutečně odporní lebkolezi, a tím odporní myslím fakt děsiví, žádný obtloustlý tyranosauři. Zdejší podání vztahu domorodců a Konga dává taky mnohem větší smysl a stejně jako v Godzille se i zde Kongovi fandí. Výborné zapojení hudby do děje, některé scény jsou přímo skvostné. SPOILER A já obzvlášť oceňuju odklon od zlých domorodců (příšer na ostrově i tak dost) a Konga coby zlouna. Dále velmi šikovně podaný "vztah" Konga a Brie Larson - tak akorát, aby to neupadalo do trapného sentimentu. A finále bylo dokonalé. KONEC SPOILERU. Jediné co, tak postava Samuela L. Jacksona byla hodně šablonovitá a v hromadě celého toho dobrodružství byl protagonista Toma Hiddlestona značně upozazděn, ale to jsou jen lehké vady na kráse. Celkově shrnuto - jeden z nejlepších dobrodružných filmů s monstry, jaký jsem za hodně dlouhou dobu viděla. Tohle si zaslouží být v červených, narozdíl od Jacksonova patosového Konga. Ráda se podívám znovu.(8.8.2017)

 • Indiana
  ***

  Docela mě to bavilo, ale něco tomu chybělo. Atmosféra války ve Vietnamu tu byla hodně nevyužitá, je to spíš taková rodinná blbina s komickejma postavama (John C. Reilly) a skvělym Samuelem L. Jacksonem. Ostatní postavy mě moc nezajímaly, samotnej Kong byl celkem dobrej a jeho bitky s jinejma potvorama byly fajn. Ten film měl ale na víc. 60%(14.3.2017)

 • Ant
  ****

  Strašně zábavná a esteticky líbivá popcornovka. Kdybyste mi před zhruba 10 lety řekli, že se budu takhle těšit ze stupidní akční řežby, co v sobě kombinuje Četu a Predátora, tak si klepu na čelo. Ale díky Marvelu a dalšímu stádu komiksovek a franchisů mi i taková klasika jako King Kong připadá jako závan čerstvého vzduchu. Film by mohl trochu zapracovat na postavách a jejich motivacích, ale je tu spousta hlášek, co to kompenzuje. A všechen ten 70s rock byl pohlazení na duši. Hiddleston a jeho samurajské představení je zatím jedna z nejbláznivějších scén roku (ale na Bonda je ho škoda).(14.3.2017)

 • Jhershaw
  ****

  Popcornovka v tom pravém smyslu slova - na popcornu si pochutnáte, ale za hodinu už nevíte, že jste něco jedli.. a je to škoda. Už od traileru mě nadchlo vizuální zpracování. A i když -ano, ty nejlepší momenty vykecali předem- stále jich dost zůstalo. V drobnostech, detailech k pobavení, to je super, a je vidět, že si s tím režisér pohrál. Ale kulhá to v celku. A to bych tak často zminované postavy dal až na druhé místo v pořadí důvodu neúspěchu. Nejvíc mi vadilo, že to není konzistentní. Má to být lehkovážně dobrodružná komedie nebo hutné survival drama? Snaha od každého trochu to pro mě boří, a jakékoliv budování napětí se zhroutí, když to během pár sekund zabije nějaký vtípek. I přes to: v kině jsem se bavil, užíval si ty wow momenty, a pokud ne celý film, tak mininálně trailer zůstane mým guilty pleasure. 75%(17.3.2017)

 • Bloody13
  ****

  Godzilla mě nadchla o něco víc, ale to neznamená, že by byl Kong špatnej monster film. Právě naopak. Ty málo propracovaný charaktery postav jsem naopak s povděkem uvítal, jelikož ve dvouhodinovém, příšerami nabušeném spektáklu na ně zkrátka nezbývá čas a místo. A stejně tu jde hlavně o opičáka. A ten si to tu dává opravdu velkolepě: ať už si hraje s helikoptérami nebo svádí souboje s chobotnicí a lebkoještěry, vždycky to vypadá úchvatně a ty prachy jdou sakra znát. Hodně príma je taky fakt, že nějaké vztahy či city Konga k lidské samici (imho, nenarostly Larsonový kozy?) jsou tu spíš lehce načrtnuty a film se soustředí hlavně na tu akci a mnohdy dechberoucí prostředí nepřátelského ostrova. Co už tak príma není, tak že sekvence s obřím pavoukem je žalostně krátká a že taky bohužel nedošlo na ty mravence. Jinak paráda!(12.3.2017)

 • - Kongov vzhľad vznikol kombináciou svojho náprotivku z roku 1933 a japonskej adaptácie zo šesťdesiatych rokov. Toto skĺbenie umožnilo kreatívnemu tímu spojiť základné vlastnosti klasického Konga s prehnanými "kaiju" (skratka pre japonské gigantické monštrá)  aspektami, a teda výraznejšou dĺžkou, stavbou a silou, ktorá umožní vyrovnanejšiu konfrontáciu s nadchádzajúcim filmom Godzilla vs. Kong (2020). (mivr)

 • - Režisér Jordan Vogt-Roberts je velkým fanouškem Hidea Kodžimy a jeho herní série „Metal Gear Solid“ a chystá její filmovou adaptaci, a proto si pozorní fanoušci mohou ve filmu všimnout několika odkazů, jako např. název jednotek Fox a název lodi Grey Fox. (Fordzy)

 • - Ve filmu jsou používané vrtulníky Bell UH1 Huey, Sea Stallion a vrtulnik CH 47 Chinok. Zbraně, které používá Preston Packard (Samuel L. Jackson), jsou pistole Colt 1911 a puška M14. Další zbraně použité ve filmu jsou útočná puška M16, útočná puška AK-47, kulomet M2 Browning MG .50 Cal, kulomet M60 a japonsky meč Katana. (K98)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace