Kong: Ostrov lebek

• Nový Zéland

• Irsko

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA / Čína / Austrálie / Kanada, 2017, 118 min

Jackson se s prominutím se svým Kongem může jít zahrabat. Tahle verze je o 100% lepší ve všech směrech. Mnohem sympatičtější casting, mnohem lepší (a skutečně vtipný) humor, dále akce, co odsýpá a nezpomalují ji zbytečnosti jako taneček pro Konga a podobně. Krom Konga jsou zde skutečně odporní lebkolezi, a tím odporní myslím fakt děsiví, žádný obtloustlý tyranosauři. Zdejší podání vztahu domorodců a Konga dává taky mnohem větší smysl a stejně jako v Godzille se i zde Kongovi fandí. Výborné zapojení hudby do děje, některé scény jsou přímo skvostné. SPOILER A já obzvlášť oceňuju odklon od zlých domorodců (příšer na ostrově i tak dost) a Konga coby zlouna. Dále velmi šikovně podaný "vztah" Konga a Brie Larson - tak akorát, aby to neupadalo do trapného sentimentu. A finále bylo dokonalé. KONEC SPOILERU. Jediné co, tak postava Samuela L. Jacksona byla hodně šablonovitá a v hromadě celého toho dobrodružství byl protagonista Toma Hiddlestona značně upozazděn, ale to jsou jen lehké vady na kráse. Celkově shrnuto - jeden z nejlepších dobrodružných filmů s monstry, jaký jsem za hodně dlouhou dobu viděla. Tohle si zaslouží být v červených, narozdíl od Jacksonova patosového Konga. Ráda se podívám znovu.(8.8.2017)

Docela mě to bavilo, ale něco tomu chybělo. Atmosféra války ve Vietnamu tu byla hodně nevyužitá, je to spíš taková rodinná blbina s komickejma postavama (John C. Reilly) a skvělym Samuelem L. Jacksonem. Ostatní postavy mě moc nezajímaly, samotnej Kong byl celkem dobrej a jeho bitky s jinejma potvorama byly fajn. Ten film měl ale na víc. 60%(14.3.2017)

Strašně zábavná a esteticky líbivá popcornovka. Kdybyste mi před zhruba 10 lety řekli, že se budu takhle těšit ze stupidní akční řežby, co v sobě kombinuje Četu a Predátora, tak si klepu na čelo. Ale díky Marvelu a dalšímu stádu komiksovek a franchisů mi i taková klasika jako King Kong připadá jako závan čerstvého vzduchu. Film by mohl trochu zapracovat na postavách a jejich motivacích, ale je tu spousta hlášek, co to kompenzuje. A všechen ten 70s rock byl pohlazení na duši. Hiddleston a jeho samurajské představení je zatím jedna z nejbláznivějších scén roku (ale na Bonda je ho škoda).(14.3.2017)

Popcornovka v tom pravém smyslu slova - na popcornu si pochutnáte, ale za hodinu už nevíte, že jste něco jedli.. a je to škoda. Už od traileru mě nadchlo vizuální zpracování. A i když -ano, ty nejlepší momenty vykecali předem- stále jich dost zůstalo. V drobnostech, detailech k pobavení, to je super, a je vidět, že si s tím režisér pohrál. Ale kulhá to v celku. A to bych tak často zminované postavy dal až na druhé místo v pořadí důvodu neúspěchu. Nejvíc mi vadilo, že to není konzistentní. Má to být lehkovážně dobrodružná komedie nebo hutné survival drama? Snaha od každého trochu to pro mě boří, a jakékoliv budování napětí se zhroutí, když to během pár sekund zabije nějaký vtípek. I přes to: v kině jsem se bavil, užíval si ty wow momenty, a pokud ne celý film, tak mininálně trailer zůstane mým guilty pleasure. 75%(17.3.2017)

Godzilla mě nadchla o něco víc, ale to neznamená, že by byl Kong špatnej monster film. Právě naopak. Ty málo propracovaný charaktery postav jsem naopak s povděkem uvítal, jelikož ve dvouhodinovém, příšerami nabušeném spektáklu na ně zkrátka nezbývá čas a místo. A stejně tu jde hlavně o opičáka. A ten si to tu dává opravdu velkolepě: ať už si hraje s helikoptérami nebo svádí souboje s chobotnicí a lebkoještěry, vždycky to vypadá úchvatně a ty prachy jdou sakra znát. Hodně príma je taky fakt, že nějaké vztahy či city Konga k lidské samici (imho, nenarostly Larsonový kozy?) jsou tu spíš lehce načrtnuty a film se soustředí hlavně na tu akci a mnohdy dechberoucí prostředí nepřátelského ostrova. Co už tak príma není, tak že sekvence s obřím pavoukem je žalostně krátká a že taky bohužel nedošlo na ty mravence. Jinak paráda!(12.3.2017)

• - Kongov vzhľad vznikol kombináciou svojho náprotivku z roku 1933 a japonskej adaptácie zo šesťdesiatych rokov. Toto skĺbenie umožnilo kreatívnemu tímu spojiť základné vlastnosti klasického Konga s prehnanými "kaiju" (skratka pre japonské gigantické monštrá)  aspektami, a teda výraznejšou dĺžkou, stavbou a silou, ktorá umožní vyrovnanejšiu konfrontáciu s nadchádzajúcim filmom Godzilla vs. Kong (2020). (mivr)

• - Režisér Jordan Vogt-Roberts je velkým fanouškem Hidea Kodžimy a jeho herní série „Metal Gear Solid“ a chystá její filmovou adaptaci, a proto si pozorní fanoušci mohou ve filmu všimnout několika odkazů, jako např. název jednotek Fox a název lodi Grey Fox. (Fordzy)

• - Ve filmu jsou používané vrtulníky Bell UH1 Huey, Sea Stallion a vrtulnik CH 47 Chinok. Zbraně, které používá Preston Packard (Samuel L. Jackson), jsou pistole Colt 1911 a puška M14. Další zbraně použité ve filmu jsou útočná puška M16, útočná puška AK-47, kulomet M2 Browning MG .50 Cal, kulomet M60 a japonsky meč Katana. (K98)