Kong: Ostrov lebek

• Nový Zéland

• Irsko

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA / Čína / Austrálie / Kanada, 2017, 118 min

Kam šlápne člověk, tam tráva sto let neroste. Moje páté setkání s Kongem. Tvůrci tentokrát upustili od tradičního schématu, kdy se obří opičák zamiluje do krásné blondýnky a udělali dobře. Navíc přidali několik skvěle propracovaných příšer a výborný soundtrack (herecké obsazení je též bez výhrad) a máme tady dobrodružný akčňák jak má být. Verze Petera Jacksona pro mě sice zůstává na prvním místě, ale i Ostrov lebek se mi moc líbil. P.S. Vydržte film sledovat až do konce závěrečných titulků.(1.8.2017)

Další série pěkných obrázků, která nás má oblbnout, je tady. Nějakým nedopatřením jsem před rokem, kdy jsem tenhle kousek viděl poprvé, nehodnotil. Tak jsem si projekci zopakoval. A světe, div se, na řadu scén jsem úplně zapomněl. A nebylo to vůbec těžké. Příběh o King Kongovi nám zaktualizovali. Logicky. Nikdo ho tak netahá do New Yorku, do křehké blondýny se nezamilovává. Nabízí nám naopak několik sympatických charakterů, přesto leccos nevytěžíme tak, jak bychom mohli, a hlavně scénář není z nejzajímavějších. A postavy si nakonec neprojdou ani žádným vývojem a vyznívají trestuhodně zaměnitelně. Prostě jsou, a některé nepřežijí. Režisér neumí vyprávět, neumí servírovat emoce. Chybí osudovější příběh, schází moment překvapení. Co se naopak povedlo, je volba prostředí. Dobová stylizace v sytých barvách se náramně povedla. Všechna ta tajemná zákoutí, zátoky, západy slunce. Trikaři se rovněž vyprsili s velmi kvalitními CGI prvky. Příšery vypadají skvěle, opičák jakbysmet. Akční pasáže jsou velkolepé (bitva s vrtulníky) a mají nápad (chobotnice, střetnutí s pavoukem). Jen bych to celé udělal víc surové a krvavé. Solidní jízda, ovšem jakmile z ní zmizí samotný Kong, začne drhnout. Nadhodnocené 4*. PS: John C. Reilly září v každé scéně, v níž se objeví.(13.2.2018)

Nejzábavnější Kong. Zábavně akční, často s dostatečnou nadsázkou a rozhodně megalomanské. Skoro bych až řekl, že za každý dolar do triků je vidět minimálně stovka chlupů na Kongovi. Efekty se nesnaží být přehnaně realistické, ale perfektně dotváří skoro až fantasy prostředí, které má svojí mytologii a odvážný koncept (vojáci po konci Vietnamu, bezohlední vědci, civilisté) se vydařil. Kong opravdu baví, bojuje, následně je vykreslen v dostatečném nadhledů a jeho svět je atraktivní svými zvláštnostmi. Akční scény jsou skvělé, velice rychle vtáhnou diváka a především v závěru přijdou titulky až překvapivě brzy. Už dlouho jsem v kině neměl u titulků pocit, že nechci nic říkat a jen si to užít. Navíc se potvrdilo, že Jordan Vogt-Roberts nemá tu naivní lásku ke Kongovi, kterou měl Peter Jackson a tak je film mnohem soudržnější, i když i v něm je cítit stříhání "navíc" (např. scéna Chapman/zeď domorodců má tak špatný střih i zvuku, že tam něco chybí:)). Za mě potěšení, které "navazuje" na Godzillu, není tak temné, ale odvážné a zábavné. PS: určitě si počkejte po závěrečných titulcích;)(21.3.2017)

Zábavnější dobrodružnější výpravu nenajdete. Kong má výhodu, že má velmi dobrý herecký cásting, což se o konkurenčních blockbusterech příliš říct nedá. Tom Hiddleston je sympatický klaďas, Oscarová herečka Brie Larson dodává šmrnc, Samuel L. Jackson je opět skvělý psychopat a zaujme i hláškující John C. Reilly. Největším plusem je samotný vizuál dech beroucího ostrova a samotný vzhled všelijakých monster, jejichž vzhled patří k tomu nejlepšímu, co jsme zatím mohli kdy zhlédnout. Scéna s pavoukem si vyloženě říká o hororový sequel a je škoda, že nedojde na zmíněné mravence. Největším highlightem je finální souboj s Kongem a obřím ještěrem, který byl velmi spektakulární. Co mě trochu mrzelo, že neukázali více příšer, věřím, že tenhle ostrov mohlo nabídnout toho spousta a v polovině dochází filmu dech, kdy divák už jen čeká na finále. Překvapilo mě, že film byl místy celkem drsný a nekompromisní, že mě udivovalo kolik dětí v sále sedí. Já osobně bych na to děcka nevzal. Scéna po titulkách navnadí. 85%(14.3.2017)

Pokud bych měl svoje oči vyhnat na pastvu, vyženu je na Konga, protože po vizuální stránce je to jeden výmlask vedle druhýho. Kongovi zkrátka velký plátno platne jak ušitý. S nadšením kvituju i zpracování, které mě ušetřuje od "městské části", co akorát tak znudila korn, když tato časová úspora byla využita ve prospěch různých ostrovních překvápek a soubojů. Herecky převyšuje Samuel L. všechny tak o půlku Konga. někdy jsem byl až překvapen co všechno tvůrci na ostrov prskli, ale v rámci hesla "bavíme diváka" je povoleno vše. Zejména úvodní military pasáž odlehčená hláškama všeho druhu (psaní dopisu) se zalíbila. Zábavička asi hlavně pro ty, který neřeší kongy před tím, zkrátka kong sem, kong tam hlavně že úsměv a úžas mám.(11.3.2017)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 86 (poumen)

• - Dej filmu sa odohráva v roku 1971. (beso74)

• - Ve filmu jsou používané vrtulníky Bell UH1 Huey, Sea Stallion a vrtulnik CH 47 Chinok. Zbraně, které používá Preston Packard (Samuel L. Jackson), jsou pistole Colt 1911 a puška M14. Další zbraně použité ve filmu jsou útočná puška M16, útočná puška AK-47, kulomet M2 Browning MG .50 Cal, kulomet M60 a japonsky meč Katana. (K98)