Kong: Ostrov lebek

• Austrálie

• Irsko

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA / Vietnam, 2017, 118 min

Bitky s Kongem jsou boží a scéna s pavoukem jakbysmet, všechno ostatní ale v Ostrově lebek kulhá. Hlavně lidští hrdinové se dělí na líně vystavěné, nevyužité (proč tam sakra byla ta asijská slečna?!) a jasně určené k likvidaci, kvůli čemuž tak výrazně trčí ven Reilly, jenž Hiddlestonovi vyloženě krade film pod rukama. Jeho veterán vůbec není takový magor, jak se zdá z trailerů. Marlow a samotný Kong jsou naopak nejlépe vykreslené postavy a často dávají zapomenout na to, že se tu vlastně jen běží z bodu A do bodu B, aby se mohl budovat filmový vesmír. Jako blockbusterová blbina tak Ostrov lebek s klidem funguje. Monstrózní (r)evoluce se ale bohužel nekoná, na to je Kongův návrat až příliš scenáristicky podvyživený. (6/10)(8.3.2017)

Tak to si snad ze mě někdo dělá prdel... Opravdu...? Takhle se teď bude prezentovat filmová zábava..??? Že kdejakej holywůdskej kokot nasere do jednoho filmu tolik prachů, že by si za to půlka subsaharský afriky koupila jídlo a druhá půlka zbraně a munici na rok. Samozřejmně ho vůbec ho nezajímá, že by měl mít film alespoň nějaký scénář, že by herci měli hrát svoje postavy, že by to nemělo být zase až tak předvídatelné a další drobnosti, které filmovou zábavu dělají filmovou zábavou. On prostě řekne klukům u compů. "Udělejte mi Konga (bude to jen KONG to totiž kůůl), z king kongů už jsou rozkládající se mršiny. Udělejte nějaký jeho protivníky, ale né moc silný, aby je dokázal sežvejkat. Pak tam naserte nějaký ty lidičky, na který bude neustále něco vyskakovat jako čertík ze škatulky a bude je to po jednom likvidovat a vobčas nějakej ten fórek, aby se ty třináctiletý děcka zase až tak moc nebáli." Na scénáristy, hudbu, režiséra a kameramana se vysere, protože už mu dojdou prachy. Kluci vod compů berou totiž opravdu hodně, navíc compy dnes zastanou skoro všecku práci. Důležitý je, aby se ty masy lidí, co udělají takovou chybu a půjdou na tenhle filmový skvost v kině nenudily. To je totiž alfa a omega dnešní doby. Ale na to já těm holywůdskejm kokotům seru!! Konga je ve své filmové kategorii stejný zlo a sračka, jako Padesát odstínů Hnědáka v té své. A na další Godzilu, godzilu versus Kong a další sračky z tohoto vytvářejícího se vesmíru "Hlavněsenenudit" mě opravdu nikdo nedostane. Tfuj Ale zjistil jsem, že to může býti i horší, takže jsem pod tlakem nových skutečností zjemnil hodnocení.(13.3.2017)

Kong je velký, King Kong 2005 byl velkolepý. Slova jsou to velmi podobná, avšak z filmařské perspektivy naprosto vzdálená. Jakcson točil z lásky k látce, Roberts točí to, co nejvíc rajcuje současný mainstream. Hlavně drajv, dynamiku, nápaditost všech možných monster a skvěle nasnímané fighty. Scénář bohužel vycucaný z prstu a nebýt neskutečně vymazleného vizuálu a fajn sedmdesétkové atmošky se starými hudebními peckami, bylo by to i málo zábavné. Brie Larson je tu jen kvůli kukuči a herecký ansámbl zachraňuje dokonalý John C. Reilly. O 10 procent lepší trikové eskapády nestačí k přebití o 50 procent lepšího přístupu k tématice předchůdce. Je zároveň k zamyšlení, že jediné emoce vyvolají závěrečné titulky.(19.3.2017)

Bál jsem se. Bál jsem se hodně moc. Nakonec jsem si film užil v kině nejvíce hned po Loganovi...a to jsem tam letos zavítal už 11x. Jacksonova King Konga jsem nakoukával nespočetně-krát a pořád dokola a je to jeden z mých hodně oblíbených filmů. Kongovi jsem nevěřil skoro nic, už od první upoutávky se mi hrozně moc líbil vizuál a samozřejmě skvostné obsazení, trošku mě ale iritoval onen důraz na humor zhmotněný Johnem C. Reillym, který je v trailerech poněkud nešťastně vyzdvihován a já v podstatě chtěl spíše dobrodružný film, který se bere vážně, zkrátka něco na způsob, také zrestartované, Godzilly. U ní mi vadily jiné věci, ale v té temnotě a osudovosti ve vyžívám poslední dobou více. Jenže u tohodle filmu jsem prostě na všecko zapomněl už od první minuty. Jeden chytlavý známý song střídá druhý (tentokrát bez provařeného All along watchtower), děj jede jako po másle od začátku až do konce, tempo se přes velmi střídmou a chutnou dvouhodinovou stopáž drží svoji linku a co je důležitější, úplně každý záběr z filmu je pečlivě vycizelované umění, které díky křiklavě barevné velmi líbivé stylizaci, hutným zpomalovačkám a fantastickému střihu působí neskutečně energicky a mnohdy jsem si jako třináctiletý kluk užíval, jak precizní kamera dodává celému snímku úplně nový rozměr. V první řadě je to monster film, a to pěkně drahý a je to na něm patřičně vidět. A co oceňuji ještě více, nejde o žádného Rockova Herkula, ve filmu je opravdu hodně akčních scén, opravdu hodně protivníků, kteří se Kongovi a nejen jemu dokážou postavit a navíc preciznímu režisérovi nedochází nápady ani ke konci a vše si lze v dostatečné porci užít. Trikově je to naprostá špička a v tomhle směru asi nelze být nespokojen, pokud člověk od toho čeká přesně tohle. Co jsem tak pochopil, tak většina lidí je hlavně poněkud popuzená z lidských charakterů. Povětšinou jsou to jen karikatury, které slouží jako podšívky pro monstra na opravdu brutální roztrhání, navíc znásobené obsazením známých herců ve vedlejších úlohách, přičemž jsou v těchto případech ty pocity o něco tíživější. Malinko jsem předpokládal určitou odmítavou výpověď na válku ve Vietnamu, ostatně postava oscarové Brie Larson se k tomu přiznává, nicméně Jordan Vogt-Roberts se v tomto ohledu jen okrajově inspiroval (určitě má rád Kód Navajo!) a když Tom "Nathan Drake" Hiddleston prostupuje po malebných pláních (díky Googlu) existujícího ostrova na způsob neohroženého hrdiny, je jasné, že se jedná o čisté béčko, které je celé vlastně jenom velkým oslím můstkem pro věky budoucí (viz potitulková scéna). Shrnuto a TUČNĚ podtrženo. Kong je film, který nemá smysl jinde vidět než v kině, neřknu-li pouze v IMAXu (haha), dopodrobna bych dokázal rozebrat několik konkrétních scén, které mě neskutečně pohltily a vzpomenu si na ně v nějakých přehledech na konci roku a to už jsem si dlouho u takto nedoceněného (nejen) monster výplachu neříkal...9/10(24.3.2017)

70%. Príbeh bol o tom, že sa dve hodiny prechádzalo z jednej strany ostrova na druhú a bojovalo popritom s príšerami. Bez súcitu s postavami, bez citovej väzby s divákom. V hláškovacích scénach divné. Ale po vizuálnej stránke úžasné, čo v spojení s Woodstock tribute soundtrackom spôsobuje, že máte väčšinu času otvorené ústa a vyplazený jazyk. Doporučujem pizzu a pivo.(20.4.2017)

• - Noční scéna setkání Toma Hiddlestona a Brie Larson s Kongem na útesu nápadně připomíná stromovou scénu s brachiosaurem z Jurského Parku (1993). Tentýž film pak také cituje i Samuel L. Jackson (Preston Packard), který si v něm shodou okolností i zahrál, když při průletu bouří prohlásí „Hold on to your butts!” (stejná věta zazněla v Jurském Parku při příjezdu džípu před výběh Tyrannosaura). (Israha)

• - Natáčelo se v Austrálii, Vietnamu a na Havaji. (PaTeXx)

• - Spoiler: Jordan Vogt-Roberts měl připravenou alternativní verzi potitulkové scény, ve které se měl objevit Godzilla, a to fyzicky, nikoliv jen jako jeskynní malba. Tato scéna však u studia nakonec neprošla, protože popírala tvrzení z filmu Godzilla (2014), kde bylo prohlášeno, že inkriminované monstrum nebylo spatřeno od jaderných testů v roce 1954. (Israha)