poster

Kong: Ostrov lebek

 • USA

  Kong: Skull Island

 • Vietnam

  Kong: Dao So Nguoi

 • Slovensko

  Kong: Ostrov lebiek

 • Kanada

  Kong: Skull Island

 • Nový Zéland

  Kong: Skull Island

 • Austrálie

  Kong: Skull Island

 • Velká Británie

  Kong: Skull Island

 • Irsko

  Kong: Skull Island

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA / Vietnam, 2017, 118 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MrHlad
  ***

  Celovečerní Kong: Ostrov lebek je o dost jiný, než jak se prezentuje v upoutávkách. Má mnohem blíž ke klasickému dobrodružnému filmu a kdo čeká v trailerech naznačovanou serióznost a dospělost, nedočká se jí. Blockbustery nepolíbený Jordan Vogt-Roberts ale umí občas vytáhnout hodně pěkný záběr a především naprosto bezproblémově zvládá velkolepé bitvy monster. A je jich víc, než byste čekali. Bohužel ve chvílích, kdy zmizí Kong ze scény a dojde na lidské hrdiny, je to o řád horší. Jednu chvíli film řeší zcela seriózně (a celkem působivě) válečná traumata z Vietnamu u Samuela L. Jacksona, aby se o minutu později změnil v komediální show Johna C. Reillyho. A mezi tím pobíhá nudný Loki a spousta dalších hrdinů, kteří vám budou úplně u zadku. Celkově je to fajn, ale lehké zklamání zapírat nebudu. Počítám, že za rok si pustím maximálně sestřih bitek, celý film ale asi jen těžko.(15.5.2017)

 • Ant
  ****

  Strašně zábavná a esteticky líbivá popcornovka. Kdybyste mi před zhruba 10 lety řekli, že se budu takhle těšit ze stupidní akční řežby, co v sobě kombinuje Četu a Predátora, tak si klepu na čelo. Ale díky Marvelu a dalšímu stádu komiksovek a franchisů mi i taková klasika jako King Kong připadá jako závan čerstvého vzduchu. Film by mohl trochu zapracovat na postavách a jejich motivacích, ale je tu spousta hlášek, co to kompenzuje. A všechen ten 70s rock byl pohlazení na duši. Hiddleston a jeho samurajské představení je zatím jedna z nejbláznivějších scén roku (ale na Bonda je ho škoda).(14.3.2017)

 • TeeAge
  ****

  Už som si dlho nepustil na domácom kine niečo tak audiovizuálne štavnaté, jak je nový Kong. Možno bol dojem z filmu zosilnený nostalgiou z detstva, ale pre mňa to bol každopádne skvelý dobrodružný film s dynamickým tempom a výborným obsadením. Kto v danom žánru skúma fyziku, či nebodaj hľadá logiku v blockbustru tohoto typu, ten sa dobre baviť určite nebude ;-) Ps: Hiddleston vyplňuje každý jeden hluchý moment čisto len tým, že je v záberu. V Marvelovkách boli jeho kvality hneď jasné, ale vlaňajší "Night Manager" ukázal, že jeho najlepšie výkony budú len pribúdať.(14.7.2017)

 • Gilmour93
  ***

  Žádné složité papírování s Americkou veterinární správou, žádné přesčasy v newyorkské kafilérii, žádní naštvaní cestáři opravující obří výtluk na silnici u Empire State Building. Když není sexuální stimul v podobě spoře oděné blondýny, není důvod opouštět teritorium.. Opocalypse Now, aneb Kong v siluetě zapadajícího slunce rozsévá destrukci, demenci a juvenilní zábavu. Na nějaké oduševnělé postavy kadí nejvěrnější přítel člověka, tady lidské bytosti pouze plní funkci potravy či produkčních zájmů. Škoda jen, že ta lobotomická pastva pro oči nebyla trošku uvolněnější a tím teď nemyslím, že místo Reillyho měl být Will Ferrell a poměřovat se s megaopem, kdo má hustší srst.. Ať tak, či onak, monstra existují a tím největším je S.L.Jackson, který když nemůže zatočit s Vietkongem, vezme zavděk Kongem. Při lákání opičáka do napalmové pasti má v očích výraz, po kterém by Ho Či Min podepsal vlastní krví bezpodmínečnou kapitulaci a ještě by si k tomu přikoupil akcie Bell Helicopter Company..(27.6.2017)

 • Shakers
  ****

  Godzilla ma bavila trošku viac, ale ani Kong nie je zlý a na ich crossover som dosť zvedavý. Jordan Vogt-Roberts to natočil pekne, pekne akčne, Larry Fong tradične ponúkol lahodne zábery a samotný Kong je tiež dosť fajn a nuda s ním na plátne rozhodne nieje. Teda pokiaľ je na plátne, keď z neho zlezie to nie je žiadna sláva. Postavy neponúknu nič moc, nepotiahnu a ani príbeh nie je tak zaujímavý ako u Godzilly. Je to pekná mlátička v neznámej džungli, kde ma pár hercov lepšie chvilky a miestami vtipne výstupy, je fajn, že ani tempo filmu dokopy nikde nedrhne, takže celkom to baví a samotní Kong je väčší ako si myslíte a akcia dokáže celkom prekvapiť a oku polahodiť, ale aj keď ma to bavilo, čakal som trošku viac. Každopádne som zvedavý na pokračovanie. 75% - 4*(14.3.2017)

 • - Ve filmu jsou používané vrtulníky Bell UH1 Huey, Sea Stallion a vrtulnik CH 47 Chinok. Zbraně, které používá Preston Packard (Samuel L. Jackson), jsou pistole Colt 1911 a puška M14. Další zbraně použité ve filmu jsou útočná puška M16, útočná puška AK-47, kulomet M2 Browning MG .50 Cal, kulomet M60 a japonsky meč Katana. (K98)

 • - Inspirací pro vzhled obrovského pavouka, který usmrtí několik vojáků z jednotky poručíka Packarda, byli pravděpodobně buď sekáči, nebo případně též třesavkovití, což je čeleď dlouhonohých pavouků, kteří sekáče svým vzhledem dosti připomínají (v běžné mluvě jsou známí spíš jako „hajzlpavouci”). Obecné anglické pojmenování pro obě tyto skupiny členovců zní „Daddy Long Legs”, zatímco oficiální pojmenování pavoučího monstra z filmu je „Mother Long Legs”. (Israha)

 • - Úvodní scéna měla v původním scénáři odlišnou podobu. Místo střetu amerického a japonského letce mělo na půdě Ostrova lebek dojít ke konfliktu hned celých vojenských jednotek, který měl být po krátké chvíli přerušen útokem obří opice, připomínající King Konga z filmu King Kong (2005) od Petera Jacksona. Vojáci v této scéně společnými silami opici usmrtili, čímž měl Vogt-Roberts v úmyslu šokovat diváky a vyvolat v nich otázky, jak je možné, že hlavní protagonista filmu hned na začátku zemřel. Poté se ale měl na scéně objevit pravý Kong a obě jednotky (s výjimkou dvou vojáků) zdecimovat. (Israha)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace