Kong: Ostrov lebek

• Nový Zéland

• Irsko

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA / Čína / Austrálie / Kanada, 2017, 118 min

Skrátenú verziu filmu so všetkými "wao" nájdete vedľa v sekcii videá. Volá sa "Trailer". Scénár za 5 doláčov. Godzilla bola temná štýlovka, Kong je pestrofarebná želatína. Bez jedinej emócie či náznaku napätia. Opičák nastúpi na scénu razantne rýchlo, ale moment prekvapenia zabíja znalosť trailerov. Taktiež údiv z prďáckych monštier, ktoré sme v ňom videli všetky. Škoda. Snaha o atmošku stratených svetov z 50. a 60. rokov tu je, Hiddlestonovi to ako stopárovi svedčí (s Brie Larson by im to v lepšom scenári fungovalo) a John C. Reilly je highlightom filmu. Len Samuel Jackson nevie čo tu robí s jeho militantným magorom, v jeho postave by viacej fungoval řezník typu Stephena Langa z Avatara.(7.3.2017)

SLJ se honí po ostrově s Kongem v bitvě na život a na smrt o to, kdo je větší vopice. Nebudu lhát, když kamera prolínala tváře nasranýho Džeksna a nasranýho Konga, chvilku jsem nevěděla kterej je kterej a začla se smát jak měl Darwin nakonec pravdu. Z hrdinů jsem fandila dvěma vojákům, oba chcípli a z toho jeden tak bombově že jsem dostala další záchvat smíchu. Jak se tam rozprsknul o skálu když do poslední chvíle čekal, že bude mít hrdinkou smrt a místo toho šel kolosálně za kokota to bylo epický. Fakt jsem se divila, že se mu nevysmáli přeživší, protože u tohohle být osobně tak kámoš-nekámoš, mrtvej-nemrtvej, pochcala bych se smíchy. Z rasových důvodů jsem fandila i soukmenovcům, kteří ale dostali pěkně málo prostoru no a všemocný ledový obr Loki se zde jevil docela sympaticky. Obludy co si s Kongem poměřovaly péra byly krapet retardovaný, ale tak co...za co dávám palec hore je fakt, že Konga konečně nechali celou dobu na ostrově a já nebyla nucená po X té čumět jak sebou jebne z mrakodrapu. Dokonce i jeho intimní chvilky s Larsonovou nebyly moc intimní. Chvilku mu ležela, celá vlhká na dlani a to je asi tak vše. Když se lapajíc po dechu probrala z mdlob, viděla odcházejícího Konga. Drsné kopačky. No Loki jí snad vylíže lasturu jelikož očividně potřebovala utěšit. Celkově jsem štěkala víc, ale za absenci města a vystříhání tuny klišé z dílů starých tomu jebnu trochu víc, než si to zaslouží.(11.4.2017)

„Niekedy začne nepriateľ existovať, až keď si ho vytvoríme.“ Občas je tam podozrivý strih, polovica postáv bola v podstate, keď sa to tak vezme, zbytočná + koniec mi pripadal absurdne narýchlo zakončený (a nedá sa povedať, že by to dve krátke potitulkové scény vylepšili). Napriek tomu som nadšený a veľmi sa mi to páčilo. Vlastne je to najlepší King Kong, akého som kedy videl. Na tomto príbehu ma totiž vždy strašne nebavilo finále, v ktorom bol pán Ostrova lebiek prevezený do civilizácie. V tejto verzii však našťastie zostáva až do samého konca na ostrove. Žiadny nudný New York, nič také. Len pôsobivé interiéry a exteriéry erotického pardon exotického ostrova, doteraz odrezaného od zvyšku sveta (vo verzii Petra Jacksona bol ostrov síce predsa len ešte „vizuálnejší“, Vogt-Robertsova verzia je troška „obyčajnejšia“, ale i tak super). Je to vtipné i dojemné, naviazanie na vojnu vo Vietname je možno troška samoúčelné, ale v konečnom dôsledku výstižné a riadne originálne, efektov je strašne veľa a sú strašne dobré, kasting je presný (najviac tomu dáva možno prekvapivo John C. Reilly, ale svoje si nečakane uhral i Shea Whigham, ktorý má proste tejto hnusnej vojny už fakt po krk) a má to hrozne veľa vynikajúcich vizuálnych nápadov. A skvelý soundtrack. Trocha mi vadili priveľké náhody (fotografka nelogicky opúšťa bezpečie pevnosti a práve vtedy stretne Konga, výsadok hľadá posledného preživšieho a práve vtedy rovno pred nimi obluda vyvracia jeho štítky) a na jednom ostrove by proste toľko gigantov nemalo šancu prežiť (alebo by spolu neustále prichádzali do konfliktu alebo by skrátka nemali dosť prirodzenej potravy), ale nebolo to nič k neprežitiu.(28.6.2017)

Nejzábavnější Kong. Zábavně akční, často s dostatečnou nadsázkou a rozhodně megalomanské. Skoro bych až řekl, že za každý dolar do triků je vidět minimálně stovka chlupů na Kongovi. Efekty se nesnaží být přehnaně realistické, ale perfektně dotváří skoro až fantasy prostředí, které má svojí mytologii a odvážný koncept (vojáci po konci Vietnamu, bezohlední vědci, civilisté) se vydařil. Kong opravdu baví, bojuje, následně je vykreslen v dostatečném nadhledů a jeho svět je atraktivní svými zvláštnostmi. Akční scény jsou skvělé, velice rychle vtáhnou diváka a především v závěru přijdou titulky až překvapivě brzy. Už dlouho jsem v kině neměl u titulků pocit, že nechci nic říkat a jen si to užít. Navíc se potvrdilo, že Jordan Vogt-Roberts nemá tu naivní lásku ke Kongovi, kterou měl Peter Jackson a tak je film mnohem soudržnější, i když i v něm je cítit stříhání "navíc" (např. scéna Chapman/zeď domorodců má tak špatný střih i zvuku, že tam něco chybí:)). Za mě potěšení, které "navazuje" na Godzillu, není tak temné, ale odvážné a zábavné. PS: určitě si počkejte po závěrečných titulcích;)(21.3.2017)

Už som si dlho nepustil na domácom kine niečo tak audiovizuálne štavnaté, jak je nový Kong. Možno bol dojem z filmu zosilnený nostalgiou z detstva, ale pre mňa to bol každopádne skvelý dobrodružný film s dynamickým tempom a výborným obsadením. Kto v danom žánru skúma fyziku, či nebodaj hľadá logiku v blockbustru tohoto typu, ten sa dobre baviť určite nebude ;-) Ps: Hiddleston vyplňuje každý jeden hluchý moment čisto len tým, že je v záberu. V Marvelovkách boli jeho kvality hneď jasné, ale vlaňajší "Night Manager" ukázal, že jeho najlepšie výkony budú len pribúdať.(14.7.2017)

• - Anglické pojmenování hmyzovitého tvora, připomínajícího kmen stromu, který se objeví v jedné ze scén, zní „Spore Mantis”. Mantis znamená kudlanka, monstrum ale s kudlankou má jen pramálo společného, a ze všeho nejvíce připomíná jiný hmyz, pakobylku. (Israha)

• - Nabídku režírovat film odmítl Joe Cornish. (Spidey3)

• - Celosvětová premiéra proběhla 28. února 2017 v Londýně. (BMW12)