Kong: Ostrov lebek

• Austrálie

• Irsko

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA / Vietnam, 2017, 118 min

Rozpolupný Kong znamenitě baví ve všech střetnutích s monstry, ovšem jakmile dojde na vatu mezi tím, těžce skřípou vztahy mezi postavami i jakékoliv budování příběhu. Díky mnoha hrdinům nemá šanci nikdo pořádně zaujmout, i přes velmi sympatické obsazení. Naštěstí při závěrečných titulkách pořád převládá pozitivnější dojem, především díky částé nadsézce a lahůdkové kompozici záběrů, které mnohokrát přivrtá do křesla.(9.3.2017)

Kong je velký, King Kong 2005 byl velkolepý. Slova jsou to velmi podobná, avšak z filmařské perspektivy naprosto vzdálená. Jakcson točil z lásky k látce, Roberts točí to, co nejvíc rajcuje současný mainstream. Hlavně drajv, dynamiku, nápaditost všech možných monster a skvěle nasnímané fighty. Scénář bohužel vycucaný z prstu a nebýt neskutečně vymazleného vizuálu a fajn sedmdesétkové atmošky se starými hudebními peckami, bylo by to i málo zábavné. Brie Larson je tu jen kvůli kukuči a herecký ansámbl zachraňuje dokonalý John C. Reilly. O 10 procent lepší trikové eskapády nestačí k přebití o 50 procent lepšího přístupu k tématice předchůdce. Je zároveň k zamyšlení, že jediné emoce vyvolají závěrečné titulky.(19.3.2017)

Nový Kong předčil má očekávání na plný čáře. Myslel jsem si, že opět půjde o průměrný akčňák s opičkou, možná něco jako remake, ale jsou tu příjemné zvraty a neskutečně dobrá kamera a efekty, které skvěle dotvořili atmosféru a udělalo to na mě opravdu dobrý dojem. Dalo by se říci, že už se nedá vymyslet nic novýho, ale přesto jsem se tady zase něčeho dočkal.(16.8.2017)

Od nového "mega Konga" som toho veľa neočakával, pretože nejako nezdieľam to smerovanie hollywoodu v nových blockbustroch. Kong bude ešte väčší, Batman si to rozdá so Supermanom, nahádžeme super hrdinov do jedného filmu (Avengers)...Išiel som do toho hlavne kvôli deťom, ale vo výsledku som bol milo prekvapený, navyše prepojenie s vojnovou tématikou, konkrétne Vietnam, takže super. Veľmi dobré hlášky sypal J.C. Reilly. Triky výborné, obsadenie tiež a príbehovo som žiadne prevratné dielo nečakal, takže spokojnosť. 80%.(5.7.2017)

Čistokrvný pukanec a príjemná konzumná zábava. Príbeh, ako to už zvyčajne u peniazmi napumpovaných blockbusterov býva, nebol žiaden lumen, no zato tu stále niečo poletovalo, pobehovalo, hryzalo, požieralo, vybuchovalo, naháňalo... no proste akcie a napätia tu bolo požehnane. A zvieracia naturela tiež vizuálne potešila - veľmi dobre spracované. Navyše sa tu zišlo celkom sympatické herecké osadenstvo. Ja som celkom spokojný, neviem čo všetci remcajú. 75/100(22.4.2017)

• - Dej filmu sa odohráva v roku 1971. (beso74)

• - Noční scéna setkání Toma Hiddlestona a Brie Larson s Kongem na útesu nápadně připomíná stromovou scénu s brachiosaurem z Jurského Parku (1993). Tentýž film pak také cituje i Samuel L. Jackson (Preston Packard), který si v něm shodou okolností i zahrál, když při průletu bouří prohlásí „Hold on to your butts!” (stejná věta zazněla v Jurském Parku při příjezdu džípu před výběh Tyrannosaura). (Israha)

• - Výška Konga v tomto filmu je cca 100 stop (přes 30 metrů), což z něj činí největšího amerického filmového Konga. Celkové prvenství však drží japonský Kong, který se objevil ve filmech King Kong vs. Godzilla (1962) a King Kong Escapes (1967). Jeho výška činila rovných 50 metrů. (Israha)