Kong: Ostrov lebek

• Austrálie

• Irsko

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA / Vietnam, 2017, 118 min

Godzilla mě nadchla o něco víc, ale to neznamená, že by byl Kong špatnej monster film. Právě naopak. Ty málo propracovaný charaktery postav jsem naopak s povděkem uvítal, jelikož ve dvouhodinovém, příšerami nabušeném spektáklu na ně zkrátka nezbývá čas a místo. A stejně tu jde hlavně o opičáka. A ten si to tu dává opravdu velkolepě: ať už si hraje s helikoptérami nebo svádí souboje s chobotnicí a lebkoještěry, vždycky to vypadá úchvatně a ty prachy jdou sakra znát. Hodně príma je taky fakt, že nějaké vztahy či city Konga k lidské samici (imho, nenarostly Larsonový kozy?) jsou tu spíš lehce načrtnuty a film se soustředí hlavně na tu akci a mnohdy dechberoucí prostředí nepřátelského ostrova. Co už tak príma není, tak že sekvence s obřím pavoukem je žalostně krátká a že taky bohužel nedošlo na ty mravence. Jinak paráda!(12.3.2017)

Jacksonův King Kong se mě líbil o něco více, ale těžko srovnávat tyhle dva filmy, protože žánr je přecejen jiný. Předchozí byl dobrodružné drama o tom jak se opice zamilovala a stálo jí to život. Nový Kong se má plánovaně začlenit do Monster Universu a jeho hlavním žánrem je akce šmrncnutá s dobrodružstvím. Z filmu si budu pamatovat hlavně pavoučí scénu, fantastické záběry a strašně moc nevýrazného Hiddlestona. Nechápu proč mu rejža nepřihodil nějakou silnější vygradovanou scénu, ve které by natřel všem okolo sebe natřel řiť a tím si nás získal. Samuel určitě nezklamal, jeho záporák je zase chuťový jako vždy. Čekal jsem výsledek o něco lepší, ale jako popcornová zábava film bezproblému obstojí. Taková nová Godzilla na mě měla větší dopad. Přesto chci další filmy, protože soubojů obrovských monster se člověk jen tak nepřejí. 70%(29.6.2017)

Naprosto souhlasím s názorem Segrestora! Žádný rozporuplný, nudný či nedejbože zmatený film jsem neviděl. Pouze skvělou akci v báječných efektech, kde děj směřoval z bodu A do bodu B s drobnými odbočkami. Pro mne mnohem lepší verze než nekonečně dlouhá a utahaná od P.Jacksona. Ale je možné, že jsem viděl jiný film než nespokojení jedinci....(13.3.2017)

,,TAM VENKU NĚCO JE!“ ... „JE TAM TOHO SPOUSTA...“ /// Potěší parádní a efektní Kongův dvojnástup! Má parádní trefu, skvělej hlas, vybornej chytací reflex a ksicht Mike Tyasona. Přírovědně – dobrodružno – válečná podívaná z vostrova, kterej je plnej překvapení (lidově řečeno – stačí chvilka nepozornosti a jste v píči!). A když spolu válčej (je to kurva válka!) ty dvě zvířátka… skvělý! Kong krom vizáže od Tysona podědil i bojový geny a efekty jsou fajnový… Tahle vopice je vopravdu velká! Ale jiná než ta Jacksonova. Svižnější, bojovnější a umí hrát na city. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že chobotnice se dají žrát jako špagety. 2.) Chtěl bych ukázat Velkýmu Kongovi, že na Zemi je králem člověk. 3.) Thx za titule „marinovanec a May“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ *(6.7.2017)

|85%| Viděno v kině. Poslední dobou pro mě často platí skutečnost, že když se těším na nějaký film, dopadne to bleděmodře. Ale když risknu film, třeba v kině, který mě moc dle ukázek neláká, tak mi to sedne nad má očekávání a to platí v tomto případě o Kongovi. Podle traileru jsem se obával, že to bude přeakčnělá volovina, nad mým velkým překvapením se z toho stal opak. Jak to shrnout v kostce? Rozumný, dobrodružný a neskutečně zábavný film, který nebyl jen o akci a efektech. Nebylo to brané ani ujetým způsobem. Sice se to vyloženě netvářilo jako inteligentní a věděcký počin poslední Godzilly, ale i tak jsem rád, že to bylo pojato v rozumné míře. Vedle skvělého King Konga se zde objeví i mnoho jiných velkých stvoření, včetně obřího pavouka a dalších. Nejvíc mě krom Konga zaujali obří ještěři. Tempo filmu je pozvolné, ale vzhledem k tomu, že se furt něco děje, tak mě to nenudilo. Akce byla natočena perfektně, už od začáteční destrukci, kdy King Kong ničil vrtulníky až po finální bitku King Kong vs obří ještěr. Postavy mi přišli rovněž dobře zvolené. Jackson mě zde vážnější roli, což byla pro mě vítaná změna. Hudba byla dobrá. Takže dost okecávání, záleží jak se k tomu divák postaví, mě to přišlo jako skvělý blockbuster, kde není hlavním smyslem přepálená akce a efekty. Velká spokojenost a lepší, silné 4*!(16.3.2017)

• - Hlavní inspirací pro vzhled Skullcrawlerů byl dvounohý plaz, který se krátce mihl v původním King Kongovi z roku 1933 (ve scéně, kdy se Jack Driscoll (Bruce Cabot) ukrývá před rozzuřeným Kongem v převisu rokle). Dalšími dílčími inspiracemi pak byli pokémon Cubone, anděl Sachiel z anime seriálu Neon Genesis Evangelion (od r. 1995), a No Face z anime filmu Cesta do fantazie (2001). (Israha)

• - Režisér predchádzajúceho filmu o King Kongovi Peter Jackson odporúčal producentom filmu, aby sa réžie ujal Guillermo del Toro. (MikaelSVK)

• - Kongov vzhľad vznikol kombináciou svojho náprotivku z roku 1933 a japonskej adaptácie zo šesťdesiatych rokov. Toto skĺbenie umožnilo kreatívnemu tímu spojiť základné vlastnosti klasického Konga s prehnanými "kaiju" (skratka pre japonské gigantické monštrá)  aspektami, a teda výraznejšou dĺžkou, stavbou a silou, ktorá umožní vyrovnanejšiu konfrontáciu s nadchádzajúcim filmom Godzilla vs. Kong (2020). (mivr)