Strhující původní dobrodružný film režiséra Jordana Vogt-Robertse vypráví příběh nesourodého týmu badatelů, vojáků a dobrodruhů, kteří se spojili, aby prozkoumali tajemný, stejně nebezpečný jako krásný, ostrov v kdesi v Pacifiku, který není zanesen do žádné mapy. Odříznuti od všeho, co znají, vstupují na území mohutného Konga a zažehávají tak nejstrašnější boj člověka s přírodou. Jejich cesta za poznáním se mění v boj o přežití a útěk z prapůvodního Ráje, ve kterém není pro člověka místo. (Freeman Ent.)

petrsponar

Tak, s odstupem času jsem si to nějak rozležel v hlavě a když teď na to po 4 rokách koukám, tak zjišťuji, že to není tak špatné. Nejvíc asi vyzdvihnu hudbu, která je skvělá, dobré rychlé tempo, díky kterému film krásně plyne, scény s Kongem jsou parádní, a zejména mě ještě víc baví výkon John C. Reillyho, který tu má leč úsměvnou, tak parádní roli, ano je to Béčkové, ale slušné 7/10 ()

AndrewNewman

Výborný popcorný blábol, sviežo obsadený vynikajúcimi hercami, kde King Kong konečne prestal šarmom očarovať nejakú blond herečku, ale zameral sa priamo na pána Jacksona. Efekty super, hudba na počudovanie výborná a scénu s obrovským mravcom už z hlavy len tak nedostanem! ()

Matamoroz

Po druhém zhlédnutí jednu hvězdičku ubírám. Kong na mě působí jako ,,jednorázovka,,. Na velkém plátně je to určitě pastva pro oko, nic moc navíc tam ale není. I když uznávám, že se rozhodně jedná o zdařilejší dílko, než infantilní (ještě infantilnější) Jurský svět, který spadá do podobné kategorie filmů, ale přesto má nezaslouženě lepší hodnocení. ()

maniacxl

Vono je to tak blbý,až je to vlastně dobrý.Děj jednoduchej jak bramborovej guláš.Zpracovaný je to ale výborně,má to rytmus,má to spád,žádný zbytečný kecání.Efekty stály asi mooooc peněz,a jde to vidět.Herci průměrní,Samuel Top1.Vypnout mozek a hurá do toho ať je půl hotovo...65%. ()

harycek

Připadá mi to jako guláš z hodně filmů dohromady ale nemůžu je nějak vyjmenovat , ale velmi působivý snímek!?!?!Akorát mě mrzí, že Samuel L. Jackson hrál takového neskutečného vola, sice skvěle , ale byl to vůl!!! Ale Kong byl sympaťák největší!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

inuisibilis

Tak nemůžu říci, že by tento snímek překonal ten předešlý, ale má něco do sebe. Já jsem dostal, to co jsem chtěl a byl jsem velice spokojen. Romantické kruhy mezi obří opicí a křehkou ženou jsou už tak ohrané, že by to nebavilo ani děti ve školce. Proto mi přišel tento příběh originální. Doslova originální když se ohlédneme dozadu a vidíme stále ten stejný příběh o ženě a opici, nedivil bych se, kdyby si lidé řekli jednou pro vždy DOST!!!. Lebkouni, obří pavouk, chodbotnice a divný ptáci ... no prostě boží fauna ostrova lebek. Monster filmy válí 80% ()

bigjames

Další důkaz toho, že kvalitní herecké obsazení ještě automaticky neznamená kvalitní film. Parta vojáčků/vědců se jede podívat na ostrov, kde jsou hned na začátku rozděleni na několik skupin, které se potkávají s pavouky, dřevoubrouky, lebkouny, domorodci, válečnými veterány a (pozor!) s Králem Kongem. Souboje s monstry ale nejsou ničím jiným než scénkami, které absolutně nejdou dohromady, a tak se o příběhu v tomto filmu nedá mluvit. S každým dalším pokusem o nějakou vtipnou hlášku je to celé čím dál trapnější, dialogy jsou velmi slabé. Ještě že se všichni spojili, aby nebohého Konga zachránili, to bylo opravdu dojemné. Brie Larson naprosto otřesná. Občas to docela hezky vypadalo, to mi ale fakt nestačí. ()

RobinPM100

Lepší než King Kong od Jacksona. Přišlo mě to cool v jedný věci, bylo to jako mega našláplý béčko, žádný zbytečný kecy, začátek a bum, za chvíli Kong drtí vrtulníky a závěrečná rvačka monster byla kvalitně dlouhá. Film byl optimálně sestříhanej, nebyl dlouhej, nenudil, dobrá práce :-) ()

Pecan206

Vidět trailer postačí, kong co si hraje na Godzilu, ještěři jak z nepovedené hry a slabý děj. Předchozí verze Konga byla mnohem lepší. 2* asi hlavně za efekty ()

dud

Před dvěma a půl lety jsem tu vyplísnil Godzillu, která byla prý 2deep4me hommage nebo co (podle mě to byla jednoduše kravina). Kong se k rebootu staví jinak a naštěstí se nebere tak vážně, což se dá vycítit už ze samotného obsazení - člověk prostě nutně čeká na "madafakin monkeys on a madafakin island". Ve filmu se celkem hláškuje, vojáci jsou metáni vzduchem na helikoptéry a požíráni nestvůrami. Prostě švanda. Bohužel jinak je děj prostříhaná slátanina, kde úplně náhodně a) bojují monstra mezi sebou, nebo b) bojují lidi s monstry, jen aby se něco dělo a do toho se motá Hiddleston v triku a džínách (protože je od SAS, logicky, co jinýho než triko a džíny by si vzal na neprozkoumanej ostrov?). Když si pak Hiddleston nasadí v epickým slow-mo plynovou masku a katanou rozsekává pterodaktyly, získává akce úplně jiný wtf rozměr a Tom spadá pod výše uvedenou kolonku a). Takže ve finále i když Kong nasadil oproti Godzille jiné naladění, repetitivní vyvražďování, wtf scény a do očí bijící wtf sestříhání z něj společně se ztrátami tempa činí pořád jen o něco lepší kravinu. ()

jack_scott

Film, na který jsem se celkem těšil, zároveň zde byly obavy, jak moc to nakonec tvůrci zkazí. A překvapení roku - vůbec, naopak je to v pozitivním slova smyslu ještě větší masakr než jsme doufali. Sice jsem byl nejdřív na rozpacích v tom jak snadno kong sejmul tu skupinu vrtulníků, ale pak jsem se s tím nějak smířil, a užíval si putování tím podivným světem. A byla to opravdu jízda. Spousta fajn herců k tomu dopomohla, nakonec velikánská spokojenost - 90% a 4 a půl hvězdičky. ()

Vasyl

Jackson jako zlý Kongovo dvojče? Může byt. Ale Loki se mi na průvodce/stopaře v jungli moc nehodí. Jinak paráda. Nic jinýho než procházku po ostrově plným obřích lidožravých zviřátek jsem nečekal. A taky nic nebylo. Klidně bych zvládl i pár minut nějakýho dalšího fightu nebo přestřelky navíc. Kong, to je aspoň superhrdina, marveláci si můžou jít lepit. ()

Karlos8

K tomuto snímku je zbytečné plýtvat řádky. Již od první vteřiny, kdy slyšíme cvrkot kulek, je nám jasné, že tohle bude megalomanská jízda záhadným ostrovem. Hned od začátku si můžeme všimnout poměrně rychlého a velmi účinného střihu, který skvěle doplňuje cit pro detaily s trochu úchylnějším zaostřováním pro vážnost situace. V poslední době velmi populární soundtrack nemůže chybět ani zde. Výsledkem je tedy vytvoření rodinné pohody, která se v mžiku změní v něco, co očekává každý divák. Jako hlavní přednosti bych viděl v celkové barevnosti, především pak domorodý kmen vypadá nadmíru věrohodně. Tempo také není špatné, přičemž neustále se něco na plátně děje, což je jedině dobře. S čím mám ale problém, to nejvíce vystihnout následující slova. Zařazení snímku. Zda se jedná o válečnou, experimentální či dobrodružnou výpravu. Tak nějak od každého něco. Žádný herec mi nepřirostl k srdci. Nejhůře asi dopadl představitel armády - Samuel L. Jackson. Kong je sympatický již od pohledu ale žádná vazba, prostě nic. Pokud tedy netoužíte po žádném vztahovém napětí, ale jen po akční oddychové hře někde v džungli ,tak po tomto snímku zcela určitě sáhněte. V opačném případě se namažte opalovacím krémem a honem někam k vodě. ()

Crytic

Po odpadkovém filmu Godzilla (2014) jsem byl k tomuhle snímku dost nedůvěřivý, ale nakonec jsem byl v celku spokojen. Tohle je cesta, kterou by se měl tenhle žánr dát. Bylo by to pěkné nakopnutí série s novými obřími monstry tak, jak byly v závěru filmu předvedeny. I když musím říct, že vytvořit obřího motýla tak, aby byl děsivý bude asi výzva :) ()

PrincessB

Naprostý průměr, scénář nijaký, postavy nijaké.. jediné, co by se dalo na tomto snímku vyzdvihnout jsou efekty - ale u vysoko rozpočtového filmu se s nimi dá počítat. ()

Pokračování Godzilly vs. Konga má zelenou

Pokračování Godzilly vs. Konga má zelenou

22.03.2022

Neměli jste ještě dost bitky mezi gigantickými monstry? Pak pro vás má studio Legendary dobré zprávy, pokračování snímku Godzilla vs. Kong se totiž začne točit už letos. Opět k němu dojde v Austrálii… (více)

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

27.11.2020

Godzilla vs. Kong se odsouvá