Strhující původní dobrodružný film režiséra Jordana Vogt-Robertse vypráví příběh nesourodého týmu badatelů, vojáků a dobrodruhů, kteří se spojili, aby prozkoumali tajemný, stejně nebezpečný jako krásný, ostrov v kdesi v Pacifiku, který není zanesen do žádné mapy. Odříznuti od všeho, co znají, vstupují na území mohutného Konga a zažehávají tak nejstrašnější boj člověka s přírodou. Jejich cesta za poznáním se mění v boj o přežití a útěk z prapůvodního Ráje, ve kterém není pro člověka místo. (Freeman Ent.)

Dejvecd

NIE. Ak je toto ten smer kam dnešná kinematografia smeruje, tak neviem v akom svete to žijeme. Ale vizuál to malo parádny, to sa tomu musí nechať, všetko ostatné, bolo ťažko pozerateľným odpadom. Nudné, postavy, ktoré sa správajú hlúpo, sú dementné a keď už tu nejaká z nich ukáže, že má na viac, tak ju tvorcovia rozmáznu o skalu a ide sa ďalej. Vlastne postavy sú možno aj vecou, ktorá to celé ženie ku dnu najviac. Nie že by príbehy niektorých z nich boli nevhodné do takéhoto filmu, ale jednoznačne sú všetky nedotiahnuté do konca a tým pádom nevhodne pôsobia. S tým, že si nejakú postavu obľúbite asi ani nepočítajte, pretože ja som úprimne skôr dúfal v to, že všetky čo najskôr umrú a už ma nikdy nebudú otravovať. Brie Larson tu asi mala byť hlavnou postavou a silnou ženskou hrdinkou, ale tak nejak ma srala od začiatku do konca, Samuel L. Jackson tu ani v podstate nebol a Tom Hiddleston, je taký ten pricmrndávač, ktorý aj môže pôsobiť zaujímavo, ale nikdy na to nedostane dostatok priestoru. Atmosféra sa začala rúcať niekde zhruba po 15 minútach filmu, kedy mi postupne začalo dochádzať, že asi ide len o hlúpy vtip, ktorý s King Kongom nemá nič spoločné a keď už tu aj bola nejaká zaujímavá scéna, ktorá aj mohla priniesť do filmu trochu napätia, tak ju tvorcovia zničili nejakým hlúpym pokusom o vtip. Vlastne mi príde, že tvorcovia sa ani o nič iné ako robenie hlúpych vtipov nesnažili. Tam kde Godzilla (2014) vynikala zaujímavými a napínavými scénami spoliehajúcimi sa na nejaké tie prvky tajomna, tak tu tvorcovia vysolia ich najväčšiu kartu (King-Konga) hneď v prvej minúte tak divným spôsobom, že si stratí váš rešpekt a všetko to vyprávanie o tom, že on je tu vlastne kráľ vás bude vo výsledku otravovať ešte viac, ako fakt, že Kong sa ani ako Kong nespráva a pripadal mi skôr ako hlúpy stroj na zabíjanie než, bytosť ktorá dokáže prejaviť aj nejaké emócie. A keď už sa aj o nejaké emócie s ním snažia (zachraňovanie postavy), tak si skôr človek praje aby tak nespravil. Čo sa týka akčnej scény pri kostrách, tak ani neviem čo k tomu povedať, možno by som tomu filmu aj dal 5/10 lenže táto scéna ma utvrdila v tom, že ide o totálnu sračku, ktorá podkopáva samú seba, prakticky všade kde to ide. Asi jediná vec čo sa mi na tomto filme fakt páčila bol dosť pekný vizuál, ktorý by ma pri lepšom prevedení prakticky všetkého ostatného (pretože všetko ostatné ide urobiť aj stokrát lepšie) donútil tento film mať rád, takto... som sa rád, že už to peklo konečne skončilo. Čo sa ešte týka poslednej bitky, tak nebudem klamať, ale skutočne som sa už tešil kedy to skončí, strašne úbohý pokus to... ešte viac zhoršiť, predpokladám. Chcem remake, alebo aspoň nejaký lepší film s Kongom, ktorý súvisí s Monster Universom, pretože tam kde z tohto universe spravila Godzilla niečo zaujímavého, tak tam to Kong a ostatné filmy potopili na level sračiek pre malé deti. 4/10 Vizuál bol ale pekný, to sa musí nechať. Netflix ()

Daertelon

Místy epické a dechberoucí, vizuálně přitažlivé a efektově vyladěné. Ale příběh tak padá na obě nohy, postavy jsou tak bídně propracované a ta zbytečně nabobtnalá minutáž... achjo. ()

iz67

Neskutecne nudna, logiku jednani postav postradajici, sragora. Kde si timto k zadne postave vztah nevyhudlujete. Nemluve o soubojich titulni postavy. Ty uz jsou jen tresinkou na hovnu. ()

Blazkowicz

Klasický blockbuster, ale zatraceně dobrý. Když vynechám věci jako sejmutí všech vrtulníků skoro bez námahy a jak se Kongovi všechno dařilo, tak nemám výtek. Vypadá to parádně, navíc v úchvatném prostředí. Třešničkou na dortu je píseň Run Through the Jungle od CCR, kterou musí znát každý fanoušek Vietnamu (a hráč RS2). I díky tomu je to na čtyři. 4* ()

ostravak30

Po shlédnutí Godzilly z roku 2014, Godzilly II Král monster a Godzilly vs. Kong je tohle asi nejlepší film mezi uvedenými. Už samotný fakt, že se odehrává na původním ostrově, navíc v dávné historii, kdy je divákům odhaleno i něco z válečného období, je dost přitažlivé. Kong tu má opět svou ženu, kterou chrání a bojuje s příšerou. Celý Ostrov lebek je navíc protknut zajímavými potvorami a je trochu škoda, že se o samotném ostrově, jeho historii a dalších obludách nedozvíme víc. Jinak ale co se týče napětí i efektů, řekl bych, že jde o povedený snímek, který nepřehání, ale taky si drží svůj standart. Kdyby tak lidé dali novým tvorům pokoj. Na jedné straně se skupina do neobjevených končin vydává, na druhou se diví, když si pak King Kong brání své teritorium, což dělá každé zvíře a ani my bychom doma nechtěli někoho, kdo by se nám pohyboval po bejváku. Ale kdyby lidé takoví nebyli, nebylo by o čem točit. A my lidé takoví jsme. ()

Filmaris

Po temnej, vážnej a pomalšej Godzille (2014) prišiel Kong, ktorý mi sadol oveľa viac hlavne vďaka štýlu. Je to farebnejšie, svetlejšie a akčnejšie a to je len a len dobré. V takomto prípade absolútne neriešim scenár či samotný dej, ktorý je úplne priamočiary a od začiatku vám je jasné, ako to celé skončí. Tým pádom tu niečo ako moment prekvapenia či nečakané zvraty nečakajte. Čo ale oceňujem na tomto filme viac, ako pri spomínanej Godzille je epickosť neskutočne nádherných scén a audio vizuálu. Konga je tu viac vidieť a rovnako aj všetky ostatné monštrá a to hlavne vďaka tomu, že väčšina filmu sa odohráva za bieleho dňa a nie za tmy, hmly či dažďa. Ľudské postavy sú v pohode a vyslovene mi nikto z nich neprekážal. Väčšina z nás aj tak tieto filmy pozerá hlavne kvôli fightom medzi monštrami a tie sú tu úžasne natočené a nie je im čo vytknúť. Soundtrack je tiež veľmi štýlový a potešila aj po titulková scéna, ktorá nás pekne navnadila. Po Godzille jednoznačný posun. ()

Petr59

Je to taková spíše jednohubka pro zábavu. Není to žádný filmový trhák, nebudete mít velký emocionální zážitek. Z jedné strany je film hodně dobrý a dosahuje kvalit těch nejlepších filmů a z druhé strany ho některé faktory posílají do vod průměrného průměru (v lepším případě). Tak především to není žádný klasický film o King Kongovi, což bylo už ale patrné i z trailerů. Příběh o King Kongovi je pojatý úplně z jiného úhlu pohledu, je to tedy dost originální a nepředvídatelné, zároveň ale i neklasické, netradiční a není to ten pravý příběh, který většina diváků čeká. To je sám o sobě neutrální fakt. Tvůrci zvládli velmi dobře vizuální stránku, efekty a hlavně akční scény. Řekl bych, že film by měl být nepřístupný dětem, protože akce je tam hodně a je tam i poměrně hodně brutality. Není to žádná procházka neznámou džunglí bez krve. To vše drží film hodně nad vodou. Akční scény jsou skutečně vynikající, šokující, dokáží i překvapit a je jich ve filmu celkem dost. Ostrov se vám bude zaručeně líbit, protože vizuálně vypadá krásně a úchvatně. Až to dokonce na člověka i působí a navede to takovou atmosféru přírody a divočiny. Některé scény, nejen že jsou akční, ale jsou navíc k tomu i originální, nápadité a dejme tomu i inteligentní, např. scéna s obřím pavoukem, první scéna s King Kongem, kde monstrum likviduje vrtulníky jako já zabíjím mouchy. Takových scén je tam poměrně hodně a díky tomu film nenudí. Pocit nudy jsem nezažil za celou dobu filmu, pořád se něco dělo. No, herecké výkony už jsou trochu problematičtější. Jako určitě jsou nadprůměrné a zárukou kvality je i samotné herecké obsazení se kterým je těžké šlápnout vedle (a zvlášť na ostrově lebek by se to nemuselo moc vyplatit). Problém vidím spíše v tom, že postav je ze začátku zbytečně hodně, většina z nich není vůbec důležitá a je určená k likvidaci, některé vedlejší postavy perfektně zastíní ty hlavní a které jsou považovány za ty důležité a některým hercům charaktery jejich postav zkrátka nesedí. Tak třeba Tom Hiddlenston určitě nehraje špatně, ale Samuel L. Jackson, Shea Whigham nebo J.C. Reilly ho přehrávají, protože jsou ve svých rolích přesvědčivější, dostávají hodně prostoru a mají výraznější charakterové vlastnosti, než Tomova postava. Naopak Samuel L. Jackson se sice hodně snaží být věrohodný, ale ne každému sedne, že hraje zápornou postavu. Ne, že by to nezvládl, ale nehodí se na to už sám o sobě. Ale obecně nejsou herecké výkony špatné nebo podprůměrné a některé postavy vás dokáží i oslovit a není vám jejich osud lhostejný. Vtipných míst je tak přiměřeně, skoro v každém filmu je nějaký ten vtip, to není nic neobvyklého.... Zásadní chyba filmu bude nejspíše ta, že tam chybí nějaký zajímavý nebo hlubší příběh. Zápletka je velmi jednoduchá, odfláknutá a ubírá to filmu na kvalitě. Nečekejte žádný zajímavý příběh o který by ve filmu šlo. A už vůbec ne žádnou romantiku nebo nějaké emoce. Emocionálně je to spíše ploché, chybí tomu nějaký cit. Působí to jako vyvražďovačka, kde jde jen o to, aby co nejvíce postav průběhu filmu zemřelo nějakou originální a zároveň nechutnou smrtí (což vcelku vyšlo). Kdo má rád inteligentní filmy s hlubším příběhem, šokujícími zvraty a emocemi, tak bude zklamán. Romantika žádná. Chápu, že tento King Kong se odlišuje od původního příběhu, ale nějaké náznaky romantiky mohly být patrné i navzdory tomu alespoň v té džungli. Ta fotografka je tam víceméně spíše zbytečně a akorát se na ní hezky kouká.... Jsou tam určité konflikty mezi postavami a nějaké dějové zvraty, ale to vás nejspíše na zadek neposadí a navíc se to nedá pasovat jako náhrada hlavní zápletky...... Domorodci jsou totálně odfláknutí, ti mě teda vůbec nebavili a jako ani v tom filmu nehráli žádnou roli. Vizuálně vypadali sice zajímavě, ale tím to končí. Na mě působili jako primitivní skřítci bez emocí, charismatu a nějaké kultury. To monstra byla o dost zajímavější a originálnější, že z některých šel skutečně i strach.... Odkaz na 70.léta se vydařil obstojně, jako film opírající se o retro styl to funguje a toho panáčka Nixona v tom vrtulníku si budu dlouho pamatovat.... Závěr filmu není špatný, ale zároveň nikterak nevybočuje z laťky celého filmu. Nedá se říct, že by gradovalo napětí, akce, brutalita, protože to je rozložené po dobu celého filmu tak nějak rovnoměrně. A scéna, která doprovázela závěrečné titulky byla pěkná, ale vůbec mi teda nezapadla jako pointa tohoto příběhu. Při vší úctě, to snad má být film o King Kongovi a ne tolik o těch postavách. Pokud je pointa shledání jednoho starého vojáka s rodinou po 27 letech, tak je to dojemné, ale sem to nepatří..... Kdybych to měl srovnat s King Kongem z roku 2005, tak je to nesrovnatelné. Nedá se to srovnávat jen na základě stejného monstra. Každý ten film má úplně jiný styl, sděluje a vypráví úplně něco jiného, pracuje jinak s prostředím i postavami, odehrává se v jiné době, volí úplně jinou pointu, pracuje jinak s emocemi, atd..... Zkráceně by se dalo říct, že tento film je akčnější, originálnější, možná i vizuálně zajímavější, barevnější, zapomenutelnější, vtipnější a děsivější.... King Kong z roku 2005 je oproti tomu klasičtější, tradičnější, předvídatelnější, za to ale romantičtější, emotivnější, depresivnější a disponuje s lepším, hlubším a inteligentnějším příběhem. Spíše záleží na tom, kdo co preferuje. Já tedy zpracování z roku 2005 považuji o ligu výš, ale toto zpracování rozhodně není žádným propadákem nebo ostudou. Funguje to jako jednohubka, ale filmový zážitek, který u vás vyvolá nějaké silné emoce to rozhodně není. Budete se kochat krajinou, akcí a monstry, ale ne tolik příběhem a romantikou. Lehký nadprůměr. () (méně) (více)

segovesus

Takto má vypadat oddechové Béčko. Postavy jsou schematické, ale vtipné. Je tam sexy fotografka v proklatě těsném tílku. Je tam banda psychicky narušených veteránů z Vietnamu včetně velitele, který to miluje.. Kompozice záběru je až umělecká pocta všem možným slavným akčňákům. A příšerky jsou radost pohledět a řada jich překvapí. Vyplatí se počkat, až za titulky. ()

JamesVsalix

Kdyby vám někdo přišel domů, začal vám rozbíjet nábytek a tahal by kočku za ocas, asi by se vám to nelíbilo. Není tedy divu, že Kong dělal, to, co dělal. Je to klaďas celého filmu a zároveň nejpropracovanější postava. To se ale nedá říct o zbytku obsazení. Herci nemají co hrát a je nutno to dávat za vinu scénáristům. Ani veterán Johna C. Reillyho nebyl zase tak vtipný. Mnohé z postav byly extrémně nevyužité a magor Samuela L. Jacksona byl už potom trochu otravný. Scénář je skutečně slabý, ale je tu druhá strana mince. Režie, vizuál a celková stylizace. Kong: Skull Island je pastva pro bulvy a některé scény a záběry by se mohly rámovat. Proto filmu uděluji krásné čtyři hvězdy, ale je to se zavřenýma očima. ()

kolacky

Kolega Slasher to jistí. Úžasná muzika a parádní věc byla ta, že, spoiler, Kong přežil a "dobrá věc se podařila, hrubá síla zvítězila". Užily jsme si to s dcerou jako nikdy. ()

wanry02

Co bych určitě na filmu vyzdvihnul je skvělé vizuální zpracování a prostě celé téma obří opice a dalších přerostlých monster. Co ovšem velmi kolísá jsou postavy. Ve filmu najdeme spoustu známích a dobrých herců, ale prostě nepředvedli výkon, který by špičkový film měl mít. 75% ()

PaTeXx

Nevím, proč mívám takové debilní zlozvyky, že nad těmito filmy vždy přimhouřím oči a přikloním se k tomu lepšímu hodnocení. Scénář a děj samy o sobě dobré nebyly, ale zase to tak nějak zachránily efekty, fighty a podobné audiovizuální píčoviny. Hiddleston a Sam L. Jackson jako by nebyli ve své kůži, zbytek mi tak nějak nevadil, ale ani mě extra nenadchl a to mám s většinou členů tohoto obsazení celkem dobré zkušenosti. Jo a nesmím zapomenout na třetí oficiální trailer, protože tahle upoutávka by jako jediná mohla pro film získat nějaké ocenění. 60%, víc fakt ne. ()

RipperTM

Inu, v momentě, kdy jsem viděl název filmu a měl bych mluvit upřímně, očekával jsem jakýsi pokus o napodobeninu originálního King Konga, kdy se onen majestátní obr, vyšší než jedle na Staroměstském náměstí, zahledí do sympatické blondýny, nebo bude opět prohánět partičku Jacka Blacka, jenž podstoupí riziko, přiblížit se opět blíže k získání dalších autentických záběrů pro svůj dokonalý film. Jsem rád, že jsem byl až příliš domýšlivý a herecké zastoupení mě v tom plně utvrdilo. Zatímco pozvolný nástup znamenal seznámení se s hlavními protagonisty, další několikaminutová pasáž patřila marnému boji člověka s pánem ostrova. Nebylo se čemu divit. Když někdo naruší pořádek ostrova, musí počítat s tím, že se s ním nebude jednat v rukavičkách. Jakmile však minuty utíkají, zjistíte, že Kong zastupuje stranu dobra a postupně vám přirůstá k srdci. ()

DonBraso

Panebože.Čekal jsem,že to bude grafické pozlátko s vypnutým mozkem,ale tohle bylo ultrakill.Nemá cenu hodnotit film,že jsem byl v kině či ne.Nevím proč,ale diváci si přejí pokud možno jak ve hrách grafický orgie a už je jim pomalu jedno jaká je hratelnost.Tohle tady máte v bledě modrém,jen s tím rozdílem,že hratelnost je tu vyšnořena v dementní show,jak udělat film na třech soubojích s Kongem a ostatní nějak slepit dohromady,aby mezi těma scénama vůbec něco bylo.Dvě hodiny je na tohle příšerně moc a čím více by tento snímek trval,tak bych to nevydržel,protože takových nelogických sprosťáren jsem neviděl hodně dlouho.Osobně mě přijde,že scenář s dialogy psal někdo na koleni v den natáčení,protože to tak vypadá.Já jsem si říkal,že to měl být snad nějaký remix Predátora,jakmile se letělo vrtulníkama.Když si řeknete na letadlové lodi,že se blíží bouře,tak prostě místo lodí,radši na místo určení poletíte.WTF moment.Pak přišlo sice to nejlepší,ale proč proboha už nešlo vzlítnout někde ze stanice,bouře by najednou byla nečekaná a mělo to aspoň trochu úroveň.Kong je občas tak velkej,že by ho jeden viděl i na druhý straně zeměkoule.Jakoby to s tou výškou bylo už přehnané,přesto musím říct,že to ten punc syrovosti mělo,kdo je pánem na ostrově.Když už jsem malinko načrtnul menší plus,tak určitě je to postava,kterou hraje John.C.Reilly,kterého doopravdy můžu,ještě mu sekundoval Samuel L Jackson,jinak naprosto bída v castingu.Tom Hiddleston byl vykreslen jako debil,co se tam spíše šel fotit pro módní magazín.Viděl jsem ho v seriálu,ale tady dostal chudák co proto,protože se na to nedá vůbec dívat,jak přehrává ty příšerný dialogy.Hudba dva fláky,který se hrajou i někde v Mashi,není vážně výherní twist,který bych musel vidět.O příšerným střihu jsem se taky chtěl pozastavit.V akční poloze to je fajn,ale jakmile se hne děj na pěší turistiku,tak to jsou panečku divy.Spadne vrtulník s posádkou,střih na Konga,střih a Tom někde na kopci už čekuje,kde jsou ostatní.WTF moment.Ale proč by ne,protože když spadne hora masa vedle herce a ten tam stojí jak kdyby ho tam někdo přibil,tak už nevěříte ani očím.Všechno je to tak lacině podané,jen aby to mělo nějaký cool přeliv,aby to prostě vypadalo snad nádherně.O další scénách nemá cenu hovořit,protože je to stejná písnička.Ke konci přijde logicky největší dusno s výpravou vojáčků,jak jinak než jen,že rejža musí ukázat ještě ještěra někde v mlze.To byl jak film gorily v mlze snad :DNevím proč tam chodí sem a tam,bod A nahradí bod B,přitom se vrátí hned k A,aby vzápětí jedna parta si řekla,že vlastně né,jdeme na sever,,Jo počkej,plukovník řekl,že zachraníme jednotku a půjdem pro munice,tak paráda.Nemá cenu říkat,že v tom se obratí karty tak třikrát a eso to není zrovna:)Vogt-Robertse by měl někdo žalovat,protože takový prachy vysolit za docela i pomalu podprůměrou břečku s pěknýma efektema,to u Warnerů má někdo koule ze železa. ()

spoock

Hezky se na to kouká, ale Kong tu prakticky moc nemá co hrát, až na úvod a závěrečnou bitku je to nuda, šeď, šeď. Nakonec i ten klasicky pojatý King Kong od P.J. je napínavá jízda. ()

Plaque

Hrubý priemer všetkého, čo sa v kategórii "veľký dinoop zasahuje" doteraz natočilo. Nebolo to až tak prijebané ako Godzilla, no na druhej strane to nemohlo byť ani nijako príbehovo hlboké. Napokon, čo za príbeh by sme chceli vo filme o nadrozmernej gorile? A tak Kong demoluje, tentokrát ako čávo správňak, všetkých, ktorí prišli k nemu domov bez ohlášky. Som rád, že sa tam nikto nesnažil natlačiť pasáže o trpiacej roztrieľanej gorile, ktorá fučí ako stará tatrovka niekde na parkovisku mekáču v Bronxe. Tentokrát sa to všetko deje v džunglovatej prírode plnej drevených modliviek, bambusových pavúkov a zo zeme sa serúcich mäsožravých salamandier. Inak to išlo celkom svižne, niekedy až príliš, a toho Konga som si ani poriadne nestihol vychutnať. Oceňujem však hlavne hudbu (jedna *), množstvo vietnamských vtipov ako napr. trasúca sa hlava nixona za oknom vrtuľníka (druhá *) a celú atmosféru ostrova, ktorý sa mi neustále zdal strašne malý pre veľkorozmerného opičáka, ale inak bol zaujímavým prostredím pre všetky druhy hávede, ktoré na partičku amerických džihádistov vybiehali z každej strany (tretia *). V konečnom dôsledku je to teda film, ktorý si človek pozrie poobede, aby zahnal prípadnú nudu alebo aby urobil radosť 10 ročnému synovcovi. ()

Pokračování Godzilly vs. Konga má zelenou

Pokračování Godzilly vs. Konga má zelenou

22.03.2022

Neměli jste ještě dost bitky mezi gigantickými monstry? Pak pro vás má studio Legendary dobré zprávy, pokračování snímku Godzilla vs. Kong se totiž začne točit už letos. Opět k němu dojde v Austrálii… (více)

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

27.11.2020

Godzilla vs. Kong se odsouvá