Strhující původní dobrodružný film režiséra Jordana Vogt-Robertse vypráví příběh nesourodého týmu badatelů, vojáků a dobrodruhů, kteří se spojili, aby prozkoumali tajemný, stejně nebezpečný jako krásný, ostrov v kdesi v Pacifiku, který není zanesen do žádné mapy. Odříznuti od všeho, co znají, vstupují na území mohutného Konga a zažehávají tak nejstrašnější boj člověka s přírodou. Jejich cesta za poznáním se mění v boj o přežití a útěk z prapůvodního Ráje, ve kterém není pro člověka místo. (Freeman Ent.)

ivan_drago

Kvalitní monster movie... o lidi nebo jejich dramata nejde... soundtrack kvalitní, zabíjejí se zde obří monstra a je to zábavné... již se teším na avizovaná pokračování... ()

flawi.f

Typická akční jednohubka - nic proti, mám tenhle typ filmů vesměs ráda. Neměla bych vlastně ani nic proti Kongovi, kdyby to ve finále nebyla jen monstrózně natočená nuda. Film bez špetky šmrncu, charismatu, s bandou protivných herců - a to tě mám, Samueli, jinak fakt ráda! 2* za monstra a těch pár akčních scén. ()

Honzíno

Totální bordel, u kterého chápu všechny složky jeho účelovosti, ale nedokázal jsem se přenést přes takové plýtvání materiálem a potenciálem. Dementní chování postav, zmatečná sktruktura, spoustu hurá akce, aneb velmi často kladená otázka během projekce, proč to sakra děláte??? Naštěstí se na plátně hýbe plejáda skvělých a sympatických herců(totálně nevyužitá, krásná Brie Larson!!), hraje trefně zvolený doprovod a jsme svědky mnoha nápadů v zajímavých sekvencích. Všechny složky však prostě postrádají dohromady jakýkoli smysl. ()

viperDavid

Vizuálně velmi krásné a malá Jane je překrásná. King byl jako obvykle obrovsky silný, ale zase otevřený konec. Už jsem říkal, jak nemám rád otevřené konce ? No fakt nemám !!! ()

Ryuuhei

Konga jsem viděl pořádně teprve podruhé, ale můj názor je stále stejný - je to suprový, zábavný akčňák s neuvěřitelně sympatickým opičákem. Odlehčenější nota ději jen prospěla - naprosto jsem zbožňoval občasné až černohumoristické vložky, kdy třeba po záběru na opičákovu hubu a nebohého vojáka do ní padajícího následoval střih na sendvič a ústa jiné postavy. Nápad měl hlavu i patu - zkrátka skupinka sebestředných badatelů se chystá udělat bordel na tajuplném ostrově, ale nadělá tím více škody, než-li užitku (opičák je v tom naprosto nevinně). No a ty výtečně napínavé akční scény? Co by mohla být třešnička na dortu? Leda fajnová k*ndice Brie Larson, či sympaťák Tom Hiddleston v hlavních rolích. A tím by můj výčet nekončil. Z mého pohledu jde zkrátka o povedený snímek, který svůj účel splnil, byť není kdovíjak chytrý. Jsem opravdu zvědavý, jak si Kong poradí v souboji s podobně kolosální Godzillou. Budu mu držet všechny palce! ()

dysko

Konga je hrozně jednoduché odstřelit pro ploché a nezajímavé postavy. Ale ze stejného důvodu by se dala odstřelit i Edwardsova Godzilla. Prim v obou případech hrají jednoznačně příšerky a divák se celou dobu třese jen na to, až se do sebe pustí. Režisér Vogt-Roberts je oproti Edwardsovi vůči divákovi více přístupný a těch bitek si divák užije opravdu dost. Herci v pohodě. Samuel L. Jackson si se svými výsadními hláškami typu "Son of a bitch" a "Motherfucker" opět krade svý scény pro sebe a velké díky za obsazení Johna C. Reillyho, který znovu dokázal, že není malých rolí :) PS: Po potitulkové scéně jsem upřímně zvědav, která monstra ještě tvůrci hodlají do svýho novýho univerza nastrkat...že by příští zastávka jezero Loch Ness ??? ()

Pajkenzi

Velmi spokojená to musím uznat, Kong byl vskutku velký a když byl naštvaný, tak dokázal teda hodně řadit... Spokojená jsem byla i s obrovským pavoukem, který byl dobře zpracovaný... Škoda jen že ho tam bylo vidět jen krátce. Ale co se týče příběhu a herců tak jsem spokojená.... ()

Koocik

Přesně takhle nějak si představuju, když se někdo snaží ze sakra dobrýho námětu vytřískat co nejvíc peněz a nabídne jen prosté zklamání. Jak tu již někdo psal, tak opravdu stačí vidět trailer, protože ten nabídne daleko větší porci zábavy než film jako celek. Kong je mým nejoblíbenějším "monster klaďákem" (vlastně nikoho dalšího radši ani nemám) už od dětství, ale opravdu takovýhle film si nezasloužil. Vykreslení Konga je perfektní, jednotlivé souboje také a i ta akce po zbytek filmu se dá v pohodě sledovat. Bohužel ale je tomu jako na houpačce a silné momenty střídají ty slabé (a že těch slabých tam je opravdu nadmíru přebytek). I přesto je to ale pořád dost dobré i na vysoké hodnocení. Co ale celý film potápí ke dnu je ten scénář. Kdyby se jednalo o nízkorozpočtovej film Déčkové řady, tak dejme tomu, ale čekat něco takového u námětu, jakým je samotný King Kong ? Těšil jsem se jak malej, že konečně po letech zase uvidím novou adaptaci a jediné, co se zlepšilo, tak jsou trikové záběry, ale to hlavní, to srdce toho filmu, tak to zde nenajdete. Jelikož jsem celkem zklamán a znechucen, tak dávám hodnocení ve formě pouze tří *. Normálně bych dal dvě jenom za samotného Konga, ale tu jednu přidávám proto, protože můj oblíbenec nakonec přežil a snad se dočkáme i dalších (ale o poznání lepších) filmů s jeho "veličkostí". Chce to do budoucna o poznání lepší scénář, který člověka dokáže posadit na prdel a probudit v něm emoce, spojit ho s podobnou akcí, která se bude snažit být konstantní po celou stopáž a podat lepší herecké výkony. A neříkejte mi, že za 185M dollarů by to nešlo! ()

PiLgRiM

Hollywood sražen na kolena vlastni tvůrčí neschopností, kde na místo snahy o jakoukoli invenci, jen tupě recykluje známe značky. Největším problémem filmu je, že se bere smrtelně vážně. S.L.J. jako militantni fanatik je jedna z nejkřečovitějších postav vůbec, Hiddleston jako drsňák je castingovej omyl a spolu se zbytkem expedice spise připomínají pacienty po lobotomii na útěku. Úplně zbytečnej film. ()

Quen11

Edwardsova Godzilla bola príjemné atmosferické prekvapenie. Myšlienka "Monsterversa" sa mi od začiatku páčila a preto som sa na Konga tešil a všetky tie nadupané trailery prisľubovali veľkolepý zážitok. No on sa nedostavil. Možno tak v dvoch scénach. Najväčší problém Konga spočíva v postavách, ktoré sú absolútne prázdne schránky pobehajúce po džungli a vysvetľujúce dej. Hiddleston sa v tom filme stráca, pokus o zblíženie postavy Brie Larson s Kongom je vždy vycucaný z prsta a vôbec nefunguje. Všetky postavy sú jednorozmerné a divákovi úplne ukradnuté. Dokonca aj Samuel fucking Jackson, ktorého dejová línia ešte ako tak fungovala, nebol veľmi výrazný. Humor je na silu. Monštrá nevzbudzujú údiv, dokonca ani samotný Kong. Emócie a napätie nikde. Oceňujem zasadenie deja do 70. rokov a príde mi zaujímavá celá tá štylizácia do Vietnamských vojenských filmov (hlavne Apocalypse now). V lepších, alebo voľnejších rukách by to možno aj mohlo fungovať. Škoda. Podtitulková scéna pri ktorej si spomenieme na Justice League email z BVS, napriek svojej lacnosti sľubuje veľké veci. Doslova. Uvidíme, ako fanúšik monster filmov tomu ešte dám v budúcnosti šancu. ()

noriaki

Původní King Kong z roku 1933 byl návrat do časů, kdy se mapy světa hemžily prázdnými místy se zakreslenými obludami a námořníci na každé ostrově tušili smrtelné nebezpečí. Bohužel (nebo naštěstí) má nejblíž k zemi vražedných monster Austrálie. Což je, jak jistě uznáte, jen chabá náhražka. A tak nastoupili filmaři, aby upravili skutečnost. Ani nevím proč jsem čekal odlehčenou jízdu ve stylu Kick Ass od Matthew Vaughna. Nový King Kong je ale starosvětský dobrodružný film, ve kterém humorné pasáže spíš vadí, než aby dokreslovaly atmosféru. Naštěstí jich tam moc není. Na dospělé syrové drama ovšem taky zapomeňte. Na to se bere až moc vážně a příliš často se opájí vlastní výjimečností. Takže zbývá vynikající akce, omračující výprava, sestava slušných herců a parádní soundtrack. Mně to stačilo. ()

elanius

(107/2017) / Tento film by pravdepodobne zachránil IMAX, lebo v domácich podmienkach nemá moc čo ponúknuť. Prostoduchý scenár ešte dokážem pochopiť, zásadným problémom sú jednoducho málo charizmatické postavy a nulové emócie. Treba si radšej zopakovať Jurský Park. (4/10) ()

Phietros

Film mě naprosto uchvátil a určitě pro mě nejlepší varianta King Konga! Konečně bez zbytečných love story a ruchu velkoměsta jako tomu bylo v posledním Kongovi z roku 2005. Tvůrci vsadili vše na jednu kartu v podobě neobjeveného ostrova a to se vyplatilo. Obří tvorové, skvělá akce, audiovizuální podívaná a krásy ostrova, dobré herecké obsazení, až na Samuela Jacksona, který mě ke konci vadil, nemůžu hodnotit jinak než plným počtem! 90% ()

terunka003

Velké, mohutné, celkem logické, dobrodružné, vojenské, poutavé. Film o velkém opičákovi jsem nikdy neviděla. A tohle bylo teda super. Přesně jak píše Pepinec - byla to jízda. Natočeno srozumitelně, poutavě a bez hluchý míst. Skvělé záběry, občas lekačka a odporní tvorové. Herecky příjemné, hlavně Samuel, ten dokáže zahrát ty hajzlíky fakt dobře. A do toho Tomík nenápadně napínající svaly. Celkově bezvadný. Škoda, že jsem na to nešla do kina. ..tak jednoho Konga znám taky, ale King to fakt není.. ()

Pavlínka9

Jsem až překvapená, jak si myslím, že tento film je povedený. Vizuální efekty vážně stojí za to, celkem to má hlavu a patu, je tam hodně akce, hodně mrtvých (i těch hlavních), není to extrémně patetické a opravdu mě to překvapilo, že to není taková s*ačka, jak jsem si původně myslela. Je tam hodně hvězdných jmen a za mě tedy jako Kebbell ;) a Hiddleston :D :D Rozhodně vedou efekty - to ano :) A touha si jít za svým ;) ()

venison

Úplně jsem už zapomněla, že jsem tenhle film před pár lety viděla. Zapomenutelná jednohubka brakoidního stylu, ale v rámci žánru kvalitka. Příjemné obsazení, skvělá výprava, efekty na vysoké úrovni. To, že je příběh celkem blbej do toho žánru prostě patří. "Mutanti" byly už kapku moc, ale film pěkně ubíhal a zábavu přinesl. Počkám pár let - zapomenu - a dám si to znova :-D ()

drake31

Kong: Skull Island bol pre mňa jeden z najočakávanejších filmov roku 2017. Trailery ma navnadili a nahypovali napochodovať do kina, bez toho aby som si čo i len trošku uvedomil koľko prezrádzajú o priebehu filmu samotnom. Od prvých minút som sa doslova zaľúbil do tohoto filmu. Každú jednu scénu som hltal očami; užíval si vizuálne dokonalé scény, v prítomnosti perfektne ladiacej hudby od Henry Jackmana. Každá jedna scéna s hlavnými postavami len podčiarkovala moje užívanie si filmu. Toto všetko však časom začala vyprchať, keď mi začalo dochádzať čo všetko už som videl v traileroch, a že výsledný film prakticky neprináša nič nové pre platiaceho diváka. Áno vizuálne je to spektakulárne a oplatí sa to vidieť na čo najväčšom plátne, kde vizuálne prevedenie filmu vynikne na výbornú. No aj napriek tomuto som bol nadmieru spokojný a stále očarený ... keď tu zrazu od polovice filmu, sa hlavné postavy rozhodli robiť tie najnezmyselnejšie rozhodnutia, ktorých dôsledkom boli fantastické scény, no hlava začala byť rázne proti, a začala klásť existenčné otázky, ktoré začínajú "Prečo ... ?". Toto bol druhý krížik na stranu mínusov, ktorý začínal kaziť tak dobrý filmový zážitok. No aj napriek tomu, Kong: Skull Island je našlapaný film, ktorý treba vidieť a snažiť si ho užiť. Po skončení filmu ostali vo mne celku zmiešané pocity, ktoré sa dúfam upravia v nasledujúcich dňoch. A aby som nezabudol Brie Larson je moja nová Láska na striebornom plátne; a nech ktokoľvek sfilmuje hernú sériu Uncharted - pán Hiddleston sa práve posadil na pomyselný trón kandidátov pre úlohu Nathana Drakea. ()

hroubek

Dostal jsem přesně to co trailery slibovaly. Parádní blockbusterové dobrodružství. A ono to někdy ke štěstí bohatě stačí. Kong: Ostrov lebek ví jakým chce být filmem a taky takovým filmem je. To, že z toho vyplývá, že to nebude intelektuální terno, ze kterého budou artoví diváci slintat blahem je věc druhá. Kong z mého pohledu bude patřit mezi ty "chytřejší blockbustery", tím říkám, že to není film po lobotomii, kde je všechno úplně jedno. Osobně mám z Konga radost, jelikož jsou na něm vidět peníze, které stál a taky to, že má vlastní obličej. Je prostě vidět, že to natáčel někdo, kdo umí pracovat s filmem jako prostředkem pro vyprávění. Režisér Jordan Vogt-Roberts nemá moc zářezů ve své kariéře, ale Kongem si rozhodně ostudu neudělal, ba naopak ustal to velmi dobře a se ctí. Drží film pevně ve svých rukou a servíruje nám přepálené dobrodružství plné božích triku. A jediným velkým nedostatkem filmu je plochost lidských hrdinů, protože je jich zde tolik a jen několik z nich dostane prostor pro vykreslení emocí, motivací nebo pro růst postavy. Tady Vogt-Roberts nic moc nezmůže, když se nemůže opřít o scénář. Naneštěstí film toho nabízí mnohem více. Od výborných akčních scén plných krásných triků(Kong je prostě v těch scénách úžasně udělaný), nádherných záběrů, které jsou přímo výstavní, práci se střihem, práci s rámování(přecházení z celků do detailů a pak do velkých celků), zpomalovačky, a k tomu perfektně padnoucí soundtrack, kde je jeden libový song za druhým. A abych nezapomněl, taky výpravou, která si hodně pohrála s detaily a vykreslení celého světa Ostrava lebek. Díky tomu snadněji odpustím, že Tom Hiddleston a Brie Larson toho nemají tolik k hraní a jen splňují potřebné charaktery. Bohužel totéž platí i pro Johna Goodmana a Toby Kebbella. Samuel L. Jackson má potom docela jednoduchou práci, a protože má vděčnou postavu, tak toho využije velmi dobře. I tak nejlepší výkon podal John C. Reilly, který si krade každou scénu pro sebe a přináší do filmu hodně svěžího a nečekaného humoru a taky emocí. Škoda, že film nedokáže lépe pracovat s ostatními charaktery, jelikož pak by mnohem lépe fungovali scény, kdy dané postavy umírají nebo jim jde o život. Ale jak už jsem psal je to blockbuster, který chce bavit a taky baví. A mě to dost sedlo. Kong: Ostrov lebek je parádní dobrodružný film, který žene jako splašený kůň a přináší tu správnou šestákovou zábavu. ()

Mishqo

75-80% ... Čistá americká arogancia vtrhnúť na cudzí ostrov, začať to tam bombardovať a všetko, čomu nerozumejú a boja sa toho, označiť za hrozbu. Možno trocha šablónovité, ale pekné. Popiči soundtrack aj vizuál - či už efekty alebo samotná príroda. ()

Pokračování Godzilly vs. Konga má zelenou

Pokračování Godzilly vs. Konga má zelenou

22.03.2022

Neměli jste ještě dost bitky mezi gigantickými monstry? Pak pro vás má studio Legendary dobré zprávy, pokračování snímku Godzilla vs. Kong se totiž začne točit už letos. Opět k němu dojde v Austrálii… (více)

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

27.11.2020

Godzilla vs. Kong se odsouvá