Strhující původní dobrodružný film režiséra Jordana Vogt-Robertse vypráví příběh nesourodého týmu badatelů, vojáků a dobrodruhů, kteří se spojili, aby prozkoumali tajemný, stejně nebezpečný jako krásný, ostrov v kdesi v Pacifiku, který není zanesen do žádné mapy. Odříznuti od všeho, co znají, vstupují na území mohutného Konga a zažehávají tak nejstrašnější boj člověka s přírodou. Jejich cesta za poznáním se mění v boj o přežití a útěk z prapůvodního Ráje, ve kterém není pro člověka místo. (Freeman Ent.)

geek.ondra

Pohodová a bezstarostná zábava. Béčkové postavy, tupý scénář ale za to nádherná kamera a boží vizuál. Dalo se z toho sice vytřískat mnohem víc ale v rámci škatulky "letní popcornovka" je to více než uspokojivé. 6/10 ()

helraiser

Spokojenost, tohle jsem si opravdu užil, vizuální nádhera. Kong vypadá skvostně, monstra též a akce je též slušná. Podívaná která rozhodně potěší. ()

Urukhaj98

Z plánovaného Mostrverza zatím nejlepší. Příběh je jakžtakž OK, ačkoliv je to vlastně pořád to samé, co už jsme u slavného opičáka viděli od jeho vzniku mnohokrát. Novou Godzillu i její pokračování to přehrává naprosto s přehledem, ale oproti třeba King Kongovi od Jacksona je to slabota s minimem jakékoliv invence. 6/10 ()

Ivo

Je obdivuhodné, že i v dnešní době se najdou štědré duše, které poskytnutím špičkové digitální filmové techniky podpoří činnost kreativního kroužku při ústavu pro mentálně postižené a umožní vznik tak roztomilého a bezelstného díla. Nezbývá než věřit že se tím inspirují i naši mecenáši a že již brzy budeme moci vidět podobný svěží opus třeba z rukou členů chráněné dílny Jedličkova ústavu, např. variaci na téma Pána Prstenů apod. Na letním bohnickém festivalu klientské umělecké činnosti prý budou tento film prezentovat pod názvem: "Veselá digitální dobrodružství Juana a Esmeraldy mezi supa zvířátky". S ohledem na možnou duševní újmu neklientské části publika však bylo doporučeno promítat tento film raději jako němý. ()

DarthFailord

Po přečtení některých komentářů jsem začal mít trochu obavy. Ale teď můžu říct, že po Looser Kongovi od Petra Jacksona je tohle skvělá podivaná. Od začátku to má spád a ani chvíli se člověk nenudí. Je nutné počítat s tím, že tu není v podstatě žádný děj. Ale ten vizuál, ten je fantastický a některé scény byly neskutečné. Tom Loki Hiddleston aka Nathan Drake by měl hrát v Uncharted a taky být příští Indiana Jones. Koncem už jen dodat, že veterán v podáni mistra Rilyho je skvělý a humor ve filmu je na velmi dobré úrovni. Nutno říct, že hrdinská scéna s granáty byla top. Smálo se celé kino. Rozhodně stojí za shlédnutí. Nikdo neobjevil Ameriku ale stejně jako nová Godzila si vytřela prostor pod ocasem s Emmerichovou Godzilou, tak Kong zašlapak chudáka Jacksona s jeho Looser Kongem hluboko pod zem. 73% ()

Hellierer

Za mě jedno velké ANO! Kong je jedna velká žůžo-dobrodrůžo jízda, která frčí od začátku dokonce. Především na svém počátku Kong šlape na pedál plynu obrovskou vervou a s ničím se nemazlí. Film je sice tupý jak řiť a postavy ploché jak hrudník Keiry Knightley, i když i mezi nimi se najdou zajímavé kousky (Reilly, Jackson), nicméně vše nabírá tím o co jde především a to o KONGA! Kong již není trochu přerostlá roztomilá opička, avšak velký, zlý opičák chránící své teritorium. Akce je nasnímaná zábavně, svižně a hlavně přehledně. Některé sekvence přímo srší zábavnými nápady (pohledy z první osoby, lodní šroub) a ostatní monstra a jejich design je pastva pro oči. Zamrzí krátkost scény s pavoukem či nevyužitost potenciálu krakatice, na to aby jste se na plátno dívali s otevřenou pusou to stačí zcela bezpečně. Všechno zde srší barvami a atmosféra vietnamských filmů jde z toho všeho velmi cítit. Potitulková scéna již pouze nalákává na další nášup. Za mě s čistým svědomím popkornové zábavy 85% ()

Karp

Jak málo stačí k lidskému štěstí... To je asi správný podtitul ke Kongovi i ke zdejším oslavným komentářům. "Hele Vietnam, hele 2. světová, hele S.L. Jackson se šklebí do plamenů a hele Kong je mrakodrap... jo a má to 'fílinu' let minulých takovou tu patinu starý dobrý Ameriky s tušeným Forrestem Gumpem, kdesi ve shluku emerické soldatesky... Prostě paráda." To jako vážně? To nevadí, že začátek je rozvleklý až hrůza, že linie s Vietnamem je v zásadě zbytečná a dotváří pouze ono historické zasazení, které prvoplánovitě a tedy zcela kýčovitě dodává filmu jakési významnější ukotvení v čase a rozehrává emoce, které si film sám o sobě nejen nezaslouží, ale nedokáže je ani využít? Je to jen další berlička... Protože historie oku "zkušeného" kritika tak nějak sluší a konvenuje? Stačí se podívat na český seriál Svět pod hlavou na hodnocení poslední a první epizody. Pokud se pohybujeme v minulosti, divák jásá, pokud se vrátíme do přítomnosti, objevuje se "blé", "odpad" a jiné. Historie má tu výhodu, že ji málokdo pamatuje a tím pádem do ní leckdo jen tak nevrtá. Historie je totiž jen to, co nám uvízlo v různém stavu v mysli a to, co je nám předkládáno... Kdežto realita to má horší, každý ji zná a každý ví, jak "zapáchá". Známe ji zkrátka příliš dobře... Navíc každý má tu svou realitu... Posadit Konga do současnosti by rázem u "zkušených" borců znamenalo hodnocení zavánějící nikoliv nadšením, ale odpadem. Ovšem pojďme zpět k filmu. U Konga je jako obvykle tak nějak jedno, že se postavy chovají stupidně... Bylo - je to opravdu nutné? To nelze napsat onu kýženou oddechovku s monstrem bez party trapáků, kteří ji hodlají na první dobrou sejmout? Respektive nemohly by se jako trapák chovat jen jedna dvě postavy? Nevadí, že domorodci vytváří další mlčenlivou a v zásadě zcela nevyužitou kulisu? Nevadí, že tvůrci vymysleli zcela nového a podivného ještěra? Nevadí, že vtipné hlášky většinou nefungují a v kině je ticho jako v kostele...? Kong není úplně špatným filmem, je po technické stránce dobře udělaný a CGI je velmi kvalitní. Akce nabízí také docela hodně, ale co dál? Je to na pět hvězdiček? Ne... nemůže být... Tajemství žádné, překvapení minimální, hláškování suché, zbylá monstra málo děsuplná, Kong v zásadě lidi zbožňuje a taktika profesionálních vojáků je žalostná... Hlavně, že se Nixonově figurce klepe hlava, jak jsem se tu dočetl. Nic proti ní, ale tuhle otřepanou rekvizitu využívá léta už i český film. Z poslední doby se stačí podívat na Krásno... Takto kvalitní oddechovka opravdu nevypadá. Oddechovkou se rozumí to, že je oddechový námět, nikoliv promyšlenost a realizace filmu. Váhám mezi 3* a 3,5*. ()

Sweat55

Monstrózní spektákl, lahodná pochoutka pro moji duši. Opičák Kong je srdcovka, verzi od Jacksona mám v topce, ale Skull Island má chybičky. Spostu hlavních postav, u kterých do konce filmu nevíte, jestli jim fandit nebo ne. Rychlé změny v tónu filmu, který se jednu chvíly bere smrtelně vážně, aby to v další scéně přizabil Reilly s nějakou cool hláškou (a že jich má). Jinak je to ale zábavná jednohubka, která je sice horší než Godzilla, protože nedokáže vybudovat pořádně hutnou atmosféru jako se to povedlo Edwardsovi, i tak ale dokázala nabídnou to, na co všichni šli do kina. Parádní, nabušenou akci s obřím opičákem v hlavní roli. Nic víc než popkorn od toho nečekejte. ()

Demonic189

Mrhanie potenciálom. Pritom stačilo relatívne málo - znížiť logické nedostatky, zredukovať počet postav, príbeh spraviť vážnejším a trocha to natiahnúť a prepracovať charaktery. Príšery a triky však boli super, potešil taktiež finálny battle a úplny záver s príchodom jedného postaršieho veterána domov... EDIT 5.2.2021 - pozrel som si to ešte raz a jednu hviezdičku musim predsa len prihodiť. Je to úžasne natočené a vždy sa niečo deje. Kong je samozrejme sympaťák. ()

Rawar

Perfektní, zamotaná a překroucená adaptace King Konga. Nenudil jsem se, prupovídky vojáčků a jejich opičáka mě nijak neurážely, naopak dokreslovaly celkový obraz degenerovaného poručíka, který se odmítal smířit s tím, že je černý a přesto dostal na prdel od žlutých. Potvory senzační, Kong velkolepý, příroda nádherná...herce neřeším, tohle nebylo o nich. Ti tam byli jen pro to, aby erudovaní pseudointelektuální mrzáci poteplizovali o jejich hrozných výkonech a projímali své elaboráty s ostatními fanšmejkry a odborníky na řemeslo filmové. Já dostal milý výlet do fantastického prostředí, plného obřích insektoidů, ohavných veleještěrů a monstrózních soubojů. Nic pro dalajlámy v županu s instagramem a fb přezdívkou movie expert. Čau ()

LordMysti

Konečně akční a dynamické vyprávění o přerostlé opičce a jejích přerostlých přátelích. Nádherná výprava a efekty dávají tušit velkému rozpočtu který je tu vidět. Ano najde se tu pár hloupostí které mi to trochu kazili, ale po všech těch šíleně nudnejech a vyvyřenejch remake je tohle opravdu svěží podívaná. ()

Likan7

Godzilla má přesně TO, co King Kong potřebuje k tomu, aby byl dobrý a King Kong má přesně TO, co Godzilla potřebuje, aby byla úspěšná. Celkem pat co? Jenže ono to tak je. King Kong má být regulérní přihrávka na kooperaci těhlech dvou, a jsem vlastně ve finále zvědavý jak to skončí, protože pokud by se to dalo dohromady a hlavně by se toho ujmul někdo šikovnější, může to být fajn. King Kong je plný barviček, plný akce. Je to prostě jedna velká atrakce a divák nemá ani moc času si oddechnout. A to je právě Kongův největší problém. Chybí mu gradace. Kong přijde na scénu velmi rychle, ale není to vůbec ikonické, vůbec monstrozní, jak by to mohlo vzhledem k jeho velikosti být. Od nějaké 30. minuty všichni furt někam běhají, utíkají, zachraňují a mezi tím sledují, jak si Kong dává po hubě s obrovskýma parchantama, který jsou zlo. Jenže akce nemá timing, je jednotvárná a finální akce, která by Vám měla rvát smysly, je jen jednotvárná a nudná. Je obrovská škoda, jak to tenhle noname rejža nedokákal, materiál na to měl. O hercích nemluvím záměrně, protože tu jsou jen proto, aby se vyplnil čas než se zase někam poběží. Brie Larson je pěkná, ale to je tak všechno, Jackson tu je jen sranda panáček, který si hraje na Quaritche z Avatara, ale je ve skutečnosti jen směšný. Nejlíp z toho nakonec vybruslil Hiddleston, který to dává s odřenýma ušima. PS - Akce tu zase tak moc není a ta nejlepší je vyzobaná v trailerech, včetně těch dvou nebo tří ikonických momentů, které se vystřílí během 10 minut na ostrově. ()

Franc1s

Tak po Godzille přišel opičák. Uplně jiný styl než u ještěrky, ale zvykl jsem si.. Postav asi až moc, nejlepší snad jen dědula co tam žil, až na ty některé vnucené vtípky. Bitky a zvířátka pěkná podívaná, jen škoda že nevyužili tu dřevěnou hradbu pro nějakou bitku.. Prostě takový jednoduchý, odpolední filmek pro celou rodinu :D Ale na řežbu za dva roky s ještěrkou a dalšími se těším. 7/10 ()

Homer.p

Pecka film, kde se nešetří mrtvolama a není tu naštěstí místa pro nějaký sentiment. Kong je frajer (a konečně to také celé přežije) a ta druhá opice (Jackson) je fakt magor a naštěstí podle toho taky dopadne. Musím zmínit to hrdinské sebeobětování toho "pravého amerického vojáka", který chtěl tu hlavní obludu vyhodit do luftu, hi hi. Za to dávám tvůrcům jednoznačně palec nahoru, že na to měli koule, to takhle zábavně udělat. Jinak v podstatě souhlasím s Verbalem a odkazuji se na jeho komentář. ()

Kritik.

Za pozitívum považujem, že dej sa nedržal klasického zdôraznenia vzťahu medzi blondýnkou a obropicou, ale vytvoril si vlastný príbeh. Do hĺbky sa však nešlo. Pevne dúfam, že charaktery sa ešte prípadne rozvinú v ďalších pokračovaniach s godzilou, krakenom a pod. ()

Pokračování Godzilly vs. Konga má zelenou

Pokračování Godzilly vs. Konga má zelenou

22.03.2022

Neměli jste ještě dost bitky mezi gigantickými monstry? Pak pro vás má studio Legendary dobré zprávy, pokračování snímku Godzilla vs. Kong se totiž začne točit už letos. Opět k němu dojde v Austrálii… (více)

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

27.11.2020

Godzilla vs. Kong se odsouvá