Život je život

Scénář:

Martin Horský

Kamera:

Václav Tlapák

Simona Stašová, Ondřej Vetchý, Kristína Peláková, Barbora Poláková, Tereza Ramba, Sara Sandeva, Miroslav Táborský, Marek Taclík, Petr Vančura (více)

Hlava rodiny, morousovitý a přísný František (Ondřej Vetchý) by po boku svých tří dcer rád viděl schopné a úspěšné muže. Jenže všechny mají vynikající talent nacházet si pravý opak. Nejstarší dcera se musí i se svým neúspěšným mužem nastěhovat zpět k rodičům a v rámci možností se dál snaží otěhotnět. Té prostřední se zas neomylně lepí na paty jenom naprostí exoti a mimoňové. A nejmladší dcera? Tak ta je zase milostně úspěšná až moc. Je jí šestnáct, je těhotná a neví s kým. Navíc se začíná hroutit tradiční oáza a pevný bod manželské dvojice – dovolená. Každý rok se jezdí „na Mácháč", ale Jana (Simona Stašová) začíná snít o moři. Pak se v jejím životě zjeví bohémský spisovatel s lehce sebevražednými sklony, v tom Františkově zase krásná kolegyně se španělskými předky . . začnou se dít věci. Všechny malé příběhy dávají dohromady jeden velký a zábavný život se situacemi, které zná každý z nás. Ovšem ne každý vede ještě druhý a o poznání dobrodružnější život jako neohrožený agent. František ano. (Bontonfilm)

MikyAff

Neplánovala jsem na to jít do kina a bylo pro mě překvapením, když mi bylo řečeno, že za hodinu na tenhle film jdeme. Proto jsem neměla žádná očekávání. Tudíž mi to mohlo buď nadchnout, nebo zklamat. A ono mě to nadchlo. Spousta nenáročných vtipů, kterým se zasměje každý a nevyžadují ani žádné složité chápání. Všichni kolem mně se smáli. Často teda víc než já, ale taky jsem se dost od srdce sem tam zasmála. Vlastně mi došlo, že komedie v kině je chvílemi trochu otravná. Vadí mi, že se tam ty lidi smějou a hrozně mi to ruší, zvláštní co. :D Na Ondřejovi a Simoně se sice už podepsal zub času, ale vůbec jim to nevadí. Možná naopak. Dokážou nehorázně pobavit a vlastně každá postava, co tam byla, tak stála za to. Po dlouhé době česká komedie, za kterou se nemusím stydět. ()

Phietros

Pohodová komedie s dobrým obsazením a kapkou představivosti. Vetchý jako kapitán policie, který si sebe každou chvíli představuje jako tajného agenta, který má úspěch a vše vyřeší. Doma obklopen svými dcerami, které zrovna nezavadí o normální chlapce a ženu s kterou už to dávno vyhaslo... Do toho se v práci objeví charismatická mladá kolegyně a vše se začíná měnit. Hlavně František se mění a za nedlouho i jeho žena. Jedna dcera je těhotná, druhá by strašně ráda se svám divadelním přítelem, no a třetí to táhne s jeho rozvedeným kámošem. Tvůrci pěkně propojili obyčejné lidské situace zabalené humorným kabátkem a s nevěrou se tu popasovali opravdu skvěle:D ()

venison

Že to jde s českým filmem z kopce tak nějak tuším, ale že tak moc jsem netušila.. Chápu, že si herec v ČR musí nějakým způsobem vydělat na chleba, ale řekla bych, že by se to dalo provádět i s mnohem větší důstojností.. Film "Život je život" je o úroveň lepší než "Kameňáky" a to zejména díky ucelenosti scénáře a kvalitnějším hercům.. Jakýkoliv kulturní nebo zábavní přesah naprosto postrádá.. Pustili jsme si tento snímek de facto omylem a nakonec u toho zůstali jako u přehlídky českého bizár umění.. To, že se tento film stal kasovním trhákem na české půdě a díky tomu byl pasován na nejúspěšnější film roku 2015 o našem národu něco vypovídá.. Bohužel nic lichotivého.. ()

Timak

Vcelku povedená taškařice, která ztrácí dech ve své druhé půlce a převážně v Ondřejovo fantaziích - nicméně jeho výkon je výborný a zdatně mu sekunduje Simonka. Čekal jsem hodně od holek (Bára, Tereza) ale bohužel, prakticky nedostaly prostor. Sara Sandeva opravdu vypadá jak mladší sestra Terezy Voříškové, ovšem její herecký um byl omezen na záběry, kde pořád něco tlačí do pusy (myšleno jídlo). Takže nám nakonec ze všeho vylezlo takové nic, kde teda Táborský hraje totálního vola a Marek Taclík moc ne :-D ()

Master19

Je fakt, že jestli někdo může být českým Belmodem z Acapulca, mohl by to být Ondra Vetchý. Druhým faktem je, že na takový film asi aktuálně nemáme... ()

Danny F.

Celkem dobrá komedie na české poměry. Jde o českého Jamese Bonda a prolínání mezi realitou a fikcí. Povedlo se a film zaujal. 60% ()

ghatos

Ondra Vetchý to tahá a dělá přesně to, co většinové publikum má rádo. Komediální poloha mu sedí - jeho výrazový repertoár sice není tak pestrý (raději ho mám ve vážných rolích), ale pozice morouse je v jeho případě osvěžující. Celé je to dost jednoduché, což by se dalo přežít, horší je však paralelní bondovský svět. Ten funny rozhodně není, naopak vyvolává vyloženě trapné rozpaky. Prostě se to mělo celé vystřihnout a místo toho se měl ušetřený čas nainvestovat do rodinky. Má mamka zastává zcela stejný názor (přitom se řadí do cílovky těchto komedií). Návštěvy kina však nelitovala...něco si v tom našla. Já = 39%, Mamka = 40%. /Kino Smíchov/ ()

vyfuk

Jedna věc mne docela zaráží... a sice to, že filmu, který má potenciál a geniální příběh jsou lidi schopný dát jen tři hvězdy a tomuhle klidně napařej pět s tím, že komentář vyzví jako kdyby se v kině z těch hlášek polili pětkrát kolou a pak se po titulkách z toho vystříkali na plátno. Láska je láska měla alespoň potenciál a normální příběh, ale tohle spíš znělo jako špatná reklama na kondomy, tak Horský a Cieslar to můžou dát dohromady a začít dělat pro nějakou reklamku, ale prosím vás, už jim nedávejte peníze pro takovýhle vložkárny. A vy lidi co tohle čtete... nevím jestli vás vaše babča přemluvila za tohle utratit peníze s ní... nicméně bych ocenil abyste alespoň nedávali filmům tři hvězdy... ano filmům. Ne sračkám takovéhoto typu. Děkujeme, odcházíme. ()

Autogram

S výberom Vetchého ako českého Bonda neurobili chybu. Takéto Pravdivé lži s českou atmosférou ma nenechali zažmúriť oko ani neskoro v noci. Nápad s prepínaním do akčnej reality nie je nový, ale podaril sa na jednotku. Vetchého ani netreba chváliť, jeho dievčatá sa tiež podarili a mal som obavy o Kristínu a jej herectvo. Našťastie hanbu neurobila, pretože nikdy nemala viac ako dve vety po sebe, autori jej to napísali priamo na telo. Silné štyri hviezdy a v momentálnom rozpoložení som váhal dokonca aj nad piatimi za výnimočne vtipný prínos v minuloročnej českej tvorbe. –––– Lžeš! A souložíš za našimi zády! Kdo ti to dovolil!? –––– Voda měla sotva dvanáct stupňů. Téměř zamrzala. ()

blackJag

Hrůzná věc. Filmové peklo po česku. Vetchého, Stašové i těch dalších je mi nesmírně líto... a nebo si to zaslouží? 15% ()

herr_carter

Přesně tak - nebýt toho alternativního života, coby tajného agenta St.Claira a jemu podobných, byla by to velice svěží a úderná komedie, gagů a hlášek je tam opravdu nepřeberně a kvalitních - většinou pod taktovkou Ondry Vetchého. Takže když si člověk vymaže a přimhouří oko nad Vetchého sněním a únikům z reality, je to příjemná záležitost............moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

bari68

........Ani neviem prečo som taký dobrácky. Ale proste a jednoducho, vtip aj parodičnosť tu fungovali, celkovo to bolo príjemné, zo seba , a uveriteľné. No a ešte jeden faktor-Ondra Vetchý, jeden z ďalších snímkov kde herec, resp. jeho úloha je polovinou úspechu. A to je práve tento prípad. ()

klúčik

Priemerný film. Dosť ma rušili tie vsuvky , ale bez nich by to zmenilo celý charakter filmu. Hlavný hrdina policajt - ktorý mi pripomenul Troškov film Kameňak. No bolo tan aj niekoľko zábavných scén. Herci v pohode, no nemôžem si pomôcť, ale neherci hrávali počas tzv. čš. vlny . Film hodnotím 60%. ()

klukluka

Dal jsem si to ještě jednou a musím říct, že jsem byl napoprvé moc příkrej. Je to milý a celkem vtipný. Zvyšuji hodnocení ze dvou na tři pecky. ()

joora1

Velmi příjemné překvapení na poli českého filmu. Zábavná a hlavně vtipná komedie, u které jsem se párkrát od srdce zasmál a která si právem může vysloužit přízvisko "oddychovka". Ondřej Vetchý a Marek Taclík opět v roli, která jim sluší. A ani ostatní nezklamali. ()

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST