Další pokračování úspěšné filmové série Underworld, tentokrát s podtitulem Krvavé války, sleduje osudy upíří smrtonošky Selene (Kate Beckinsale), která se brání nemilosrdným útokům jak ze strany lykanů, tak i upířího rodu, který ji zradil. Za pomoci svých jediných spojenců Davida (Theo James) a jeho otce Thomase (Charles Dance) musí zastavit odvěkou válku mezi lykany a upíry i za cenu, že bude nucena za mír položit tu nejvyšší oběť. (Falcon)

Mistr_Moon

Tak toto bylo naozaj špatné. Jsem fandou prvních dvou dílů a do jisté míry i čtverky, kde nebylo moc keců a furt se tam lámali kosti. Krvavé války jsou však od začátku nudné, bez překvapení, emocí či alespoň trochu ucházejících akčních scén. Zpracování je vyloženě devadesátkově televizní a sestříhané to je až k pláči. Zápletka a scénář melou z posledního a tak se nám režisérka snaží zatemnit mysl neustálým záběrem na odhalený hrudník nějaké Lary Pulver, která očividně žádné jiné kvality nenabízí. No a bohužel už to tentokrát nezachrání ani Katuš. Tentokrát už působí opravdu staře a v obličeji unaveně. Je vidět, že z hereckého hlediska pro ni už tato role nemá žádný význam. ()

Hotride

Je mi líto, ale tohle je krásný příklad toho, že před 10 lety se dal vytvořit vizuálně přitažlivější a logičtější film ve všech ohledech. ()

mark9th

Dostal som presne to čo som očakával. Foerster si zrejme neuvedomil, že filmu, od ktorého sa prevažne čaká pekný vizuál treba dať aj ako taký dej. A kedže Blood Wars nemajú ani jedno ani druhé, stáva sa z tejto ''zatiaľ'' záverečnej časti iba povinnosť pre milovníkov série. Ale žiadne vzkriesenie značky sa bohužiaľ nekoná. ()

intro

Normálně bych filmu Underworld: Krvavé války dal 3 a půl hvězdy, ale to bohužel nejde, no a 4 to podle mě taky není, tak prdnu za tři. Jo docela jsem se sice bavil, ovšem ten děj je jako by hoši napsali na poslední chvilku a ani děj se nikam moc neposunul, skoro nic nového to nepřineslo. ()

Vykuk

Poctivé 4 hvězdy, na full to není, na to je to dost ořezané, v podstatě žádné záběry z normálního světa, jen efekty a interiéry, jde vidět, že už do toho nechtěli moc investovat, přesto pecka akčňák, Kate luxusní jako vždy. Celkově spokojenost. ()

XXXXXXXX

Další pokus, o oživení, kdysi zajímavého, dnes již značně vyčpělého, neo upírského fantasy. Ještě štěstí, že na Katku je pořád radost se dívat a Karel Tančit taky neurazí. Jinak je to ale neskutečný CGI průměr. ()

ratpile

Goticky hrad, upiri ve snehove vanici, souboje s meci, prsa Lary Pulver, porad jeste naprosto koukatelna Kate Beckinsale s vytrzenou pateri v ruce, standardni Charles Dance, spousta krve a tuna brakovych dialogu. Underworld na hrane mezi absurdnim beckem s vizualem Kobry 11 a bezskrupulozni zabavou. Byla to naprosto dramaturgicky nezvladnuta, lacina, nastavovana kase nebo priznany, brakovy narez? Nejspis neco mezi a nejakym zvracenym zpusobem me to v mnoha ohledech bavilo. ()

vieriX

Tato série se bohužel měla nechat u ledu už mnohem dávno všechno tu je strašně vyčpěle spoustu debility jak na straně upíru tak lycanu. I Kate to už prostě v latexu nezachrání. Kdyby tu aspoň byl nějaký náznak příběhu a nějaký pořádný záporák tak to beru, ale tohle byla fakt bída. Jasně pokud chcete vidět vypněte mozek a díky bohu jen na 92 minut. ()

george82

Celou dobu jsem čekal, co se stane a stále nic a nic. Děj mě nechytl a vše ostatní je tak trochu na jedno brdo. Zklamání. ()

DJ Kritik

S tým všetkých častí Underworldu je táto tou najslabšou. Už jedine Kate Beckinsale mierne zachraňuje tento film, ale aj to je málo. Inak Prahu a zámok Hluboká tu je poznať. ()

Romeroo

Díky zdejším komentářům jsem opravdu nic závratného nečekal. Spíš jsem čekal něco po čem bych si strčil prsty do krku. A ono se na to nechalo úplně v klidu koukat. Samozřejmě to má spoustu slabin a much jak čelo 6 letého somálce, ale vem to lykan. Pro mě snesitelná pohádka pro široké polodementí obecenstvo jak vystřižená. ()

Mr.Ward

Opravdu už za těch 14 let jen matně lovím v paměti co se stalo a nestalo, základy si pamatuju, ale abych si celou sérii dal znovu, to sem riskovat nechtěl. Nicméně předešlému dílu jsem dal 4 hvězdy, tak to bylo asi celkem zábavný béčko, ale co bylo tohle? Čekal alespoň nějaké ukončení filmové série, ovšem dostal sem zběsilý střih akčních scén, příběhu který někdo vymyslel za 2 minuty a Kate Beckinsale, které se snad ten latexový obleček ještě nikdy tak nelesknul. Navíc to nemá konec (ani smysl) a celé to vypadá jak jedna velká rekapitulace před dalším příběhem. Ten snad teda nebude. Škoda že tvůrci nedokázali Krvavé války (spíš krvavý boj, ale budiž) pojmout jinak a hezky to celé uzavřít. Ale zas tak moc to neurazí a jako výplach mozku s trochou krve dobrý :-) ()

MartinTerran

No co napsat, další segvel je prakticky o ničem, zase se rubou vlci a upíři a to je víceméně vše, zase je zde nějaká zrada a tak podobně. Akční pasáže jsou hezké a občas působivé zabití, ale to je tak vše. Logiku zde moc nehledejte. Prostě jen další pokračování, které děj moc neposune a bylo vytvořeno jen aby mohlo být další pokračování. Hodnocení: 42/100. ()

helrohir

Pravdepodobne záverečný diel upírskej ságy vo mne zanechal rozpačité dojmy. Ono v tejto sérii už prakticky nie je čím prekvapiť, a tak nám tvorcovia ponúkajú neustále rovnakú šablónu boja medzi dvomi znepriatelenými rasami. Kým v predošlom filme bol dej jednoduchý, ale aspoň výživne zábavný, v tomto prípade už scenáristom došli rozumné nápady. Tým pádom je dej naozaj len chatrným pokusom docieliť nejaké zmysluplné dianie, tvorcovia do nás pália jeden nezmyselný zvrat za druhým, a ani sa neobťažujú vysvetliť nejaké pozadie alebo motivácie konania jednotlivých postáv. Nevychádza ani snaha o atmosféru, hoci sa prakticky celý film odohráva len v temných tuneloch, pevnostiach atď. Ani tá akcia už nie je tak efektne spracovaná, a ako tak zaujme jedine pasáž v severskej pevnosti. Kate Beckinsale hrá svoj štandard v tejto sérii, čo značí v podstate len promenádu v latexovom kostýme, čo však minimálne dokáže niekoho potešiť. 40%. ()

Simo16

Išiel som do kina s nie príliš veľkými očakávaniami a potvrdilo sa mi to.Príbeh nezaujal, postavy o ničom, boje po dlhých dialógoch chabé. Bolo to krátke,jedna z mála potešujúcich informácií, samozrejme Kate Beckinsale,bez nej to neide.Verný - neverný fanúšik, končím a k tejto sérii sa už nevrátim.Sklamanie na plnej čiare. ()

mikessc

Zlé to zas nebolo ,Selene a David bavili (aj hlášky) ,ale prišlo mi to ako velmi rýchlo nakrutený film. Prebudenie bola o dost lepšia čast, toto pre mna iba bolo také nostalgické pokračovanie . 50% ()

baclajean

Veľmi veľmi veľmi slabé. Beckinsale čajová, výkony zvyšku hereckého osadenstva neslané-nemastné. Theo James drží v oboch rukách UZI a nevie na 2 metre trafiť ani jedného z troch vedľa seba stojacich protivníkov. Hudba vôbec film nepotiahla, vlastne uvažujem, či tam vôbec nejaká hudobná kulisa bola. Dve hviezdičky len z úcty k predošlým dielom. Aspoň mužská časť publika mala k dispozícii pomerne hojný počet dlhších záberov priamo na dekolt Lary Pulver, takže návšteva kina nebola až tak zbytočnou stratou času. A tiež škoda, že film neobsahuje ani jednu zapamätaniahodnú repliku. ()

sabo5

Nejlepší díl zatím co vyšel, krve a kulek nespočet všechny bojové scény byly epické. Selene ukazuje jako vždy svoje dovednosti v zabíjení , a hlavní záporák je celkem taky služný řízek který dokáže vydržet jedno kolečko v kleci z naší selene tenhle film byl akcí nabitý tak moc že jsem doufal že to nikdy neskončí a už se velice těším na další díl. Za mě 95% ()

PF 2016

PF 2016