Šéfkuchař Adam Jones (Bradley Cooper) měl všechno, co si jen mohl přát, bohužel svojí vinou o to všechno přišel. Se dvěma hvězdičkami od Michelina měl bývalý postrach pařížských restaurací pocit, že mu patří svět. Vždy dělal věci po svém a jediné co ho zajímalo, byla dokonalá exploze chutí na talíři. Nyní se o to musí pokusit znovu – otevřít si vlastní restauraci a získat nepolapitelnou třetí michelinskou hvězdu. Na to ale bude potřebovat získat na svoji stranu ten nejlepší tým. Dokonalý šéf je výjimečně vtipný a emotivní příběh o lásce k vaření a jídlu, o lásce mezi dvěma lidmi a o síle druhé šance. (Forum Film CZ)

Spooner

Jako film, jenž se snaží ukázat, že všichni špičkoví šéfkuchař jsou sobečtí a arogantní psychopati, to funguje vlastně na jedničku. Jako vztahovka, nebo nedej bože feel-good film, už bohužel tolik ne. Na to je to až příliš povrchní, nenápaditě a ve všech aspektech zcela předvídatelné. A vlastně i docela dost snobské. Bradley Cooper si to ale celé krade po sebe, zbytek celkem nařachaného obsazení také potěšil a hlad jsem měl, to zase jo. I přesto se jedná ale spíše o kulinářský průměr. ()

tahit

Svět kulinářského luxusu, rošťák kuchař a vtipně rozehraná zápletka. Avšak skladba zdejších jídel úplně nepohladila moje chuťově buňky. ()

Davies182

Kolik hvězdiček se dává filmu, kterej je o tom, že ne všechno může v životě bejt perfektní, a přitom sám není dokonalej? Ale. Cooper fajn a jídla ještě lepší... zabavilo. ()

Xmilden

Bradley Cooper se snaží v kuchyni se točí jak holub na báni. Sienna Miller je kočka. Alicia Vikander konečně nevyužitá, vlastně je zde zcela zbytečně. Mou pozornost si získal tedy hlavně Daniel Brühl, který hraje pro mě zdaleka nejzajímavější postavu celého filmu. Daniel je prostě borec, který umí. Toho vaření je tady docela hodně a milovníci všech kulinářských pořadů, které běží v televizi vlastně nonstop už od dob kdy vařila Jiřinka Bohdalová si příjdou na své. 60% ()

Shakers

Bardley Cooper je šéf. Nie dokonalý, ale je šéf, hlavne v Kuchynských dôvernostiach. Tu ma tiež bavil, tieto kuchynské postavy s kuchyne mu proste sedia. Horšie je to zo samotným príbehom. Celý film je dosť dobrá oddychovka, s kuchyne sa dymy, sliny vám tečú po gauči, ale pre lepší výsledok mi tam ešte čosi chýbalo. 70% - 3* ()

Pepinec

Vaří se v časopisech, rádiu, televizi, teď už i v kině; no já se bojím, kdy mně nějaká Dobromila začne kvedlat vařejkou v posteli. I když absolutně netuším, co kdo vidí na těch srandovně narafičených kupičkách vprostřed talíře o průměru autobusového volantu, ze kterých ať mi nikdo netvrdí že se nají, tak musím uznat, že jsem se bavil. Bradley si u mě udělal oko, a tak mu k těm třem Michelinkám přidám čtvrtou, aby taky někam dojel. ()

Ducharme

Ráda vařím a nadšeně sleduji pořady o vaření a o jídle obecně. Na krásně poskládaný talíř koukám podobně ráda jako na obraz v galerii. Gordon Ramsay je můj hrdina. To všechno nejspíš způsobilo, že se mi Burnt vlastně docela líbilo. Krásně nasnímané interiéry, nádherná jídla a mumraj restaurační kuchyně - to jsou věci, které food nadšenec ocení. Film dost trpí tím, že rozehrává několik zcela zbytečných příběhů najednou, které nakonec vyznívají velmi plytce a neukončeně. Zápletka je velmi primitivní a předvídatelná. Coopera jsem stále ještě nepřijala jako herce, kterého bych mohla brát vážně, takže se sem vlastně docela hodil. Rozhodně nedoporučuji sledovat s prázdným žaludkem. ()

Rosaviva

Film o ničem. Hlavní hrdina by zasloužil nakopat, nesympatický idiot, který tráví svoje dny sněním o tom, že si pořídí restauraci a když se mu to nějakým zázrakem podaří, tak sní o tom, že dostane tři hvězdičky a mezitím řve na všechny kolem sebe a je na opakovanou ránu pěstí. Jídlo mi nic neříká a ani Bradley to nezachránil. 2* ()

vteco

Nezajímavý a tuctový příběh, který je poměrně dost nevyvážený svým napětím a atraktivitou. Vše se tak staví na Bradleyho Coopera, který zvládá svou roli rázného kuchaře vcelku nadprůměrně a rozhodně přináší filmu potřebnou kvalitu. Vedlejší postavy už bohužel tak výborné nejsou, ale tvůrci se s jejich začleněním a užitím nemusí za nic stydět. Celé to tak nějak plyne, ovšem Dokonalého šéfa si opravdu užijí jen dámy či tzv. "foodloveři". [55%] | Kino - Prom. ()

S.Quentin QUALE

Scénář je prvoplánový, postava badass chefa po odvykačce vyloženě trapná, ale zachraňuje to pro mě teda neotřelý prostředí top restauračního businessu a fajn herci, díky kterým jsem se bavil nadprůměrně. 70% ()

misterz

Vedieť dobre variť je na nezaplatenie, avšak všetko má svoje hranice a nič sa nemá preháňať. Čo sa mňa týka, do reštaurácie šéfkuchára Jonesa by som určite neišiel, pretože by som sa tam moc nenajedol. Na tanieri to vyzeralo pekne, ale tie porcie... no ako pre vrabca, možno ešte menej. A cena za tie jednohubky asi tiež nebola nejak priaznivá. Samotné varenie a tá urputná snaha niečo v gastronómii dokázať tu boli vykreslené zaujímavo a s patričným napätím, čo považujem za najväčšie plus tohto snímku. Filmu by som asi najviac vytkol totálne uletené dialógy a hlášky, ktoré sa síce chceli tváriť múdro, ale v skutočnosti sa jednalo len o hlúpy nezmysel, napríklad ...chcem variť tak dobre, až ľudia prestanú jesť... a pod. Suma sumárum, príjemne a šikovne natočený snímok, ktorý však pod povrchom neskrýva nič, čo by stálo za zapamätanie. 60/100 ()

sochoking

Kopec trápnych klišé a idiotských úškľabkov, ale dá sa u toho tiež fajne pokecať a urobiť si tak svoju naviac extra zábavu. ()

Kudly4

Další super film z Gastronomie, ale Šéfa z roku 2014 (Šéfkuchař na grilu), jsem si užíval více, jelikož tam nebyla ta "problémová linie" jako je zde a co se týče jídla, tak zde jsem bohužel neslintal. I tak se jedná ale o parádní lehce komediální drama s vynikajícím Cooperem. ()

Ant

Ty 2* neznamenají, že by to snad byla urážka filmového řemesla, ale film je to strašně nemastný neslaný. Klišé je v něm nepřeberně a v důsledku je to celé neupřímné a emocionálně falešné. Nejlepší je na celém filmu Daniel Bruhl, který to aspoň trochu citově ukotvil. ()

silentname

Som osobne dosť sklamaný z filmu "Burnt." Nie je to podľa mňa dokopy nikde, kde som očakával, že by sa film mohol dostať do celkom iného levelu. Bradley Cooper je dobrý herec, no jeho postava absolútne nevychádza von a pôsobí na mňa veľmi nezaujímavo. A jednotlivé klišé, ktoré súčasné filmy potrebujú ako napríklad absolútne zbytočná láska medzi Adamom a Helenou. Nič to nepridáva, je to staré a tisíckrát prevarené a v tomto filme navyše ešte aj úplne zbytočné. Keby mám povedať svoju obľúbenú postavu tak by som si vybral asi Emmu Thompson. Ostatní sú okey, len slúžia strašne malej časti filmu na to, aby mohli byť zaujímaví. Myslím si, že lepší film mal Bradley Cooper tohto roku dokonca aj Aloha a to tvrdím napriek tomu, že ten film bol nenávidený ľuďmi aj kritikmi. Môj pocit. Som rád, že som film videl, určite sa k nemu nevrátim a štve ma, že som z neho ostal tak sklamaný.Hodnotenie: C ()

Rocky62

Americký Zdeněk Pohlreich a jeho strastiplná cesta zpátky na výsluní. Film je sám o sobě ryzím průměrem, neboť dle mě nevyniká v žádném aspektu až na jeden a tím je fenomenální Bradley. Chopil se velmi charakterní role a onu cílevědomost i aroganci zahrál na výbornou. Sem tam zazní nějaký vtípek a cholerické výstupy v kuchyni jsou rovněž cool. ()

eLeR

Film nepriniesol nič nové, všetko tu už raz bolo, len tváre sa vymenili. Dobre sa na to pozerá a je to cool. Oni navarili, ja som požehlila .. dík za spoločnosť. Tri mišelínske odo mňa. ()