Plukovnice britské armády Katherine Powell (držitelka Ceny Akademie® Helen Mirren) velí mezinárodní misi s cílem zajmout v Keni nebezpečné teroristy. Když však zjistí, že teroristé plánují sebevražedný útok, účel mise se rázem změní ze „zajmout" na „zabít". Na místo jsou povoláni američtí piloti s drony, ale ve chvíli, kdy se na bitevním poli objeví devítiletá dívka, se u pilota Steva Wattse (Aaron Paul, Perníkový táta) dostaví krize svědomí, která má za následek mezinárodní roztržku. (Magic Box)

Hanys_

Moderní válka pohledem dronů a velkých obrazovek. Která se vede z měkkých křesel, teplých záchodových prkének a od ping-pongových stolů. Ten námět druhé půlky (Kupte si už někdo ten chleba!) je hodně laciný a při dolování emocí úplně zbytečně tímhle tlačí na pilu. Ale jinak jako filmařina pěkná, a Rickman parádní. ()

dopita

Tak nevím, jestli to mělo bejt vážně míněné drama nebo absurdní komedie... Situace, kterou hlavní postavy po celou dobu filmu řeší ve mě vyvolává dávicí reflex, k čemuž dodám pouze tolik, že takhle nás ti teroristi brzy sejmou všechny... Fakt ale je, že natočeno to není vůbec špatně, scénář je dobře vystavěn a režisér ho odvyprávěl téměř bez chyb, snad jen počáteční přestavovaní jednotlivých aktérů je vyznívá trochu překotně a nezáživně. ()

Giggs

Film ktory picha do osieho hniezda, odkryva zakulisie rozhodovania o ludskych osudoch a ktory otvara zaujimavu debatu o filozofickych, pravnych a moralnych otazkach na tuto temu. Akurat ho nezmyselne zrazaju emocionalne vsuvky. Zbytocne to degraduje pointu. ()

SpaceOdyseus

Mam rad necim omezene thrillery. At uz to je mistem nebo casem. Pro to se mi tak libil The Green Room, nebo Don't Breathe. A proto jsem se docela tesil na Eye in the Sky, ktery se odehrava temer v realnem case. Z projekce jsem ale nadseny nebyl. Atmosfera houstne solidne, to ano. Ale ping pong odpovednosti a nekonecne hledani nekoho, kdo da finalni go", mi prislo az zbytecne moc natahovane. Ale opravdu moc natahovane. Nuda to rozhodne nebyla. Libilo se mi skakani mezi ruznymi lokalitami, ale nemuseli to tak natahovat. ()

Junglista

Jelikož podobné "schvalovací" procesy probíhají i u nás v práci, tak jsem plně chápal frustraci jak Helen tak Alana. Já bych to teda s tím rozhodováním měl mnohem jednodušší. Ale není moc filmů, který by mě nutily div ne skákat po gauči a vykřikovat "kruci vypusťte to už!" Asi proto bych se jako horká palice neměl nikdy hlásit do armády :-) ()

Stružák

Takovej příjemnej rychlofilm na jedno zkouknutí. Není tu vyloženě nic špatně, ale stejnětak ani nic extra skvěle. Zkrátka jsem se docela dobře bavil, ale znovu si film jen tak nepustím. ()

Romario

V kategorii Drama / Thriller / Válečný největší nuda od bezkonkurenční Odvahy pod palbou. Tady jsem přidal jednu hvězdičku za záběry dronů a z dronů. Jinak neskutečná blbost, chtěl bych vidět, jak to američtí odpalovači raket vždy obrečej, když sejmou "omylem" nějakého civilistu. ()

Disease

Jak chtěli kohoutek se slepičkou odpálit raketu aneb Alibismus v přímém přenosu. Solidní řemeslné zpracování, které je spíš na 3*, ale byl jsem fakt napnutej jak kšandy. ()

Mimomisu

Cekal jsem Hollywoodske valecne drama a vyslo z toho dram psycho, kde fandite vsem a nikomu a celou dobu mate chut se osivat, protoze na cely tyhle situaci je proste vsechno spatne. 4 hvezdy za film a pata hvezda navic za ukocirovani charakteru, ktery se nakonec vsechny vyhly klasickych stereotypu. Za to klobouk dolu. ()

Ricky_CZ

Na rovinu přiznávám, že je to z mého pohledu spíše čtyřhvězdičkový film. Ale neskutečně podhodnocený! Velice komorně postavená výprava a napětí vygradované ADMINISTRATIVOU! (To se nevidí moc často). Zpočátku vše probíhá opravdu jakoby mimochodem, kdy čekáte na hlavní děj. Pak zjistíte, že jste nesnesitelně napjatí a najednou přijde skvělý závěr. Skvěle je vykreslen postoj USA v kontrastu s GB. Je to zážitek, který můžu doporučit. ()

filipvrbik

Geniální film, defakto o pouze jednom rozhodnutí - ale je natočen naprosto skvěle, nejlepší válečný film, jaký jsem kdy viděl.... Je tu krásně vidět, že válka nemá vítězů, víc není potřeba psát...98% ()

Thomas_xxxxx

Super film, napínavý po celú jeho dĺžku. Možné SPOILERY. Čo síce na kvalite filmu neuberá, ale strašne mi vadilo, bolo to zbytočné a nezmyselné odvolávanie sa na vyššie postavených funkcionárov ohľadom povolenia vystreliť. A aj keď to najvyšší z najvyšších potvrdí, tak pilot po priamom príkaze odmietne vystreliť a on rozkáže ostatným, aby najprv nejako zabezpečili, aby dievčatko zmizlo z oblasti dostrelu. Takto keď to funguje v skutočnosti, tak asi ani nečudujem, že je na svete toľko teroristov. ()

TheSpearCZ

Mam velké dilema o tom, jestli tomuhle filmu dám čtyři nebo pět hvězd, protože to mam přesně mezi. No, tak si myslím, že se všichni shodneme na tom, že tenhle film byl parádní, navíc to byl poslední film kde si zahrál Alan Rickman (výborný herec). Byl to opravdu nervy drásající film o tom není řeč a ty politici byly opravdu svině v průběhu filmu. Ale zase jsem nepochopil když máte rovnici zachránit 1 nevinné dítě a 80 jich zabít nebo jich 80 zachránit a 1 zabít, kdo si asi tak vybere tu první možnost?! netuším, ale to je jedno. Konec filmu byl výborný a Aaron s Phoebe byli skvělí. Myslím si že to na těch pět hvězd stačilo a rozhodně doporučuju. 5* ()

Janko_Vlyrd

Strhujúce, až sa práši. Dlho tu nebol takto napínavý vojnový film, ktorý ma prikoval k sedačke, že som sa skoro nepohol a sledoval rozhodnutia postáv a zároveň sa chytal za hlavu, že... Výborný strih medzi scénami a dynamika deja rovná Greengrassovi. Jediná vec, ktorá nerobí tento film dokonalým filmom, je prakticky nulová psychológia dvojky (pilota a pilotky) drona. Byť zamestnancom armády, nič si nebrať osobne, inak Vás trafí šľak. ()

Echelon1

Najnapínavejší predaj chleba všetkých čias! Chýba tam v žánri komédia, ktorou sa to čiastočne snaží byť. Tie prestrihy a telefonáty (musím zavolať tomu a tomu) nemajú chybu. Každopádne, neviem, či to reiža robil úmyselne, ale má to zábavnou formou podané poukazovanie na retardovanú byrokraciu západu, či otázky prestíž vs pár desiatok civilných obetí, prípadne pár desiatok obetí vs jedno africké dievča, ktorých za ten čas tam zomrie takých sto. Väčšinu času to drží diváka v "napätí" tak, že ho totálne troluje. :D Naozaj sme sa pri tom výborne narehotali. Monica Dolan sa zhostila svoje roly slniečkárky v politických kruhoch naozaj dobre, a ani tí dvaja slniečkoví piloti drona neboli zlí. Hlavne keď sa na konci rozrevali, neviem si predstaviť tie vojenské náreky pri tých pár desiatok tisíc vybombardovaných v Sýrii. :-O ()

warrenur

Zaverecny komentar generala, ktory tu uz niekto citoval, vystihuje film presne. Poctiva, mraziva konverzacka s velkolepym finale. Mal som nervy na prasknutie. Vyborna zalezitost. Hoci som uz nieco podobne videl a odohravalo sa to presne v tych "riadiacich kontajneroch", musim povedat, ze i tento kus ma svoju originalitu. Clenovia stabu, pravnici, predstavitelia, chraniac si kozu, upravujuc rozhodnutia, tlaciac na podriadenych a to vsetko proti nemilosrdnemu, ale nutnemu vojenskemu rieseniu. Vsetko kvalitne a autenticke. Klobuk dolu. Odporucam. ()

Milwa

Velmi potřebný snímek o aktuálním "nekorektním" tématu. Já bych řekla, že Churchill by se s tím tak nesral...ok, teď vážně. Dnešní západní svět se od dob WWII změnil, vymněknul, nemáme lídry, osobnosti, které by na sebe dokázali vzít odpovědnost v situacích ohrožení kdy je nutné obětovat jednotlivce pro záchranu většiny. Pro mne osobně by to byla jasná volba, krutá, ale nezbytná. Otázkou je, zda bych byla schopná taková rozhodnutí učinit, zřejmě ne. Od toho bychom měli mít vrcholné politiky. Lidi, kteří jsou schopni udělat správné, nepopulární rozhodnutí prostě proto, že je to třeba. "Never tell a soldier that he doesn't know the cost of war" Díky Alane, chybíš mi. ()

Eratashi

Skvělý scénář, vynikající obsazení, dobrý námět. Hlavní problém celého snímku je, že se hledají problémy, proč něco nerozhodnout. Nesprávní lidé na vysokých pozicích, kteří se neumí rozhodnout a nést odpovědnost a přehazují ji na někoho jiného. Na to nemusím koukat na film, to vidím každý den kolem sebe. ()

dawe787

Skvěle natočené drama o špionáži a boji proti terorismu s mnoha technickými hračkami, které obyčejný smrtelník jen tak nevidí a o vážných rozhodnutích, které mají vliv na životy i těch nejmenších. p.s. Nesuďte potírače toerorismu, ale ty magory, co se nechají vyhodit do povětří uprostřed davu nevinných lidí.....tohle bude nekonečný boj, který jsme možná už v Evropě prohráli :/, ale neklesejme na mysli!! ()

Saur.us

Strhují a nadmíru napínavý válečný fim o boji proti terorismu a byrokracii. Skvěle vystavěný příběh, který Vás nenechá vydechnout do poslední minuty. Kdyby jen tvůrci v závěru tak zbytečně netlačili na divákovu emocionální pilu, neváhal bych s plnými pěti. ()

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman

14.01.2016

Drony na velkém plátně

Drony na velkém plátně

18.03.2015

Když vyděláte s 50 odstíny šedi půl miliardy dolarů, jak ty peníze nejlépe utratit? Přece za remake akčního béčka z roku 1983! Takhle nějak přemýšlí producent Dana Brunetti (Social Network, Kapitán… (více)