Předurčenost je klec. O tom ví manželka hokejové hvězdy NHL (Jiří Mádl) a bývalá Miss Severní Čechy (Taťána Kuchařová) své. Nemá dokončené ani gymnázium, což ji trápí. Už se ale pomalu smiřuje s tím, že zvláštní duchaplnost od ní nikdo neočekává. Opravdu ale nepatří už nikam jinam než do sektoru manželek hokejistů? Poté, co potká vysokoškolského profesora (Adrian Jastraban) se zaměřením na vzdělávání dospělých zjišťuje, že všechno může být ještě jinak. (Česká televize)

killberrybil

Přesto, že je Mádl jeden z našich předních herců, tak tohle se nepovedlo. Kuchařová zkrátka není herečka. Ale i kdyby byla, s tímhle dementním scénářem by z toho stejně kvalitní film neudělala. Prvoplánovaný, milionkrát převrácený, od komedie daleko. A ta myšlenka bojovat proti škatulkování asi nevypadá moc dobře, když je plná škatulkování, například hloupých hokejistů a lůzrů vysokoškolských profesorů. Omyl. ()

Jan00

Docela jsem se dobře bavil. Bohužel chování hlavního hrdiny je u sportu hokej nebo fotbal u některých sportovců velice podobný, Jsem hokejista / fotbalista, kdo je víc. Všechny si Vás můžu koupit... Kuchařová hrála dobře. ()

anniclare

Nemůžu říct, že bych očekávala něco velkého, ale popravdě, hlavní role mi přišly obsazené zcela nevěrohodně - hlavně tedy mužská role - postava Jirky Mádla. Pro mě zcela namyšlený mladý frajírek, který rozhodně nemůže být tak slavný hokejista několik let. Ano, někdy se promítly dobré vtipy, ale nic velkolepého. Trochu jsem se snažila najít "co tím chtěl autor divákovi říct". Možná, že krása není všechno? Kdepak. Nejlépe to vystihla jedna recenze Stanislava Dvořáka - Taťána oblékla špatný dres. Škoda, že už se nedodržuje přísloví "Ševče, drž se svého řemesla" - akorát další komerční upoutávka s modelkou v celovečerním filmu. ()

Widlicka4

Oddechová televizní komedie, která se přesně hodí na období vakua mezi Vánocemi a Silvestrem. Nebo podobného vakua prvního lednového týdne, kdy jsem si to pustil. Je to vlastně taková české verze pohádky o dvou Popelkách, které se najdou a zakoukají se do sebe. Má to samozřejmě podstatné mouchy, zejména poměrně dost nepravděpodobný konec a nepříliš uvěřitelnou roli Jiřího Mádla aka hvězdy NHL a první lajny české hokejové reprezentace. Na druhou stranu tam ale nechybí některé povedené hlášky a hvězdičku navíc tomu dává skvělá postava Květoně Vladyky (scénáristicky i herecky). Pokud Radek99 používá termín "ordinatizace veřejnoprávní televizní tvorby", pak se v tom skrývá nepochybně značná část pravdy, přesto se ale stále pohybujeme poměrně dost daleko od skutečně odpadové produkce reprezentované Kameňáky, nováckými seriály či nejnověji produkcí TV Barrandov. Je to tak na 50 %, ale protože celkový průměr je nižší, zaokrouhluji na tři hvězdičky, byť s odřenou bruslí. ()

710.cz

Pokud se jedná opravdu o romantickou komedii, je i ta jedna hvězdička až až. Pokud se však jedná o sci-fi (už pro lehce nereálný příběh), je to na hvězdy čtyři. ()

rass

Tak tohle smrdělo průšvihem už na dálku: lovestory ala Amerika, jak se dokonalá krasavice vzdá luxusu kvůli chudému profesorovi, neherečka v hlavní roli, typově nehodící se Mádl v roli hvězdného hokejisty… Nakonec se to dalo vydržet dokoukat, což jsem původně nepředpokládal. Komedií bych to tedy zrovna nenazval, nicméně asi 2-3 vtípky docela pobavily (Jágřík, AZ kvíz…), Kuchařová příjemně překvapila, když namísto očekávaného dekorativního „vyskytování se“ chvílemi i obstojně hrála (to Doleželová v epizodní roli byla daleko topornější), Mádl a Matonoha přehrávali jen občas, Petr Šimčák v dětské roli byl celkem přirozený …Suma sumárum to mohl být s přimhouřením oka v rámci žánru vlastně slušný, průměrný oddychový film, ovšem za protahovaný a dosti trapný konec musím poněkud ubrat na výsledných 35%. ()

Eternity odpad!

Totální televizně-filmová katastrofa. Takový nevkus, kýč a sentiment ve stylu těch nejkomerčnějších televizí by člověk od té veřejnoprávní opravdu nečekal. Taťána Kuchařová navíc vůbec neumí hrát a nezachrání ji ani hezká tvář či sexy tělo. Nechápu, proč do role bývalé miss nemohla být obsazena herečka - těch hezkých máme přece dost. (A současně Jenovéfa Boková je hezká holka, takže mi nejde na rozum, proč hraje intelektuální ošklivku.) Výjimečně špatný je však také výkon Jiřího Mádla, kterému naprosto nesedla role paranoidního natvrdlého despotického hokejisty. Mádl je nejen totálně nepřesvědčivý, ale díky své výšce navíc vedle Kuchařové působí naprosto směšně (jakkoli je jeich výškový rozdíl více či méně úspěšně skrýván). Mádl rozhodně nepůsobí jako dominantní muž a sedí mu mnohem více komediální role roztomilých pohádkových čertíků. Adrian Jastraban se své role sice zhostil dobře, ale na hlavu postavený příběh se mu zachránit nepodařilo. Ve filmu je několikrát vysloven boj proti předsudkům, že hezké holky jsou hloupé, ale na druhou stranu sám přichází s jinými předsudky, jako například že vysokoškolačky jsou až otravně inteligentní a navíc ošklivé. ()

Beliel odpad!

Padni komu padni. Mě to teda nepadlo. Ale vůbec. Přeslazená "novo prima" podívaná o něčem o čem se ví takže v čem je pointa tohoto filmu? Vidět na plátně, že sportovec je tupec s jedinou zálibou a tou je hraní playstationu nebo že zhrzená modelka, která se "obětovala" pro něho si jednoho dne sedne, všechno jí dojde a chce to napravit...Toho přeci máme plné taky "noviny typu Blesk" nebo televizní "taky pořady typu VIP na Primě" a tak se ptám, je nutné nám to ještě nabízet ve formě filmu? Ne, dneska se dá natočit kdejaká sračka, ale pořádný film tu je tak jednou za pět let. Nadávejme na socialismus jak chceme, ale nebýt filmů z té doby, tak se pomalu nedá o kvalitní české, potažmo československé kinematografii cenu bavit. ()

cendacarovny

Až moc nereálný konec filmu, Mádl se mi do té své role taky moc nesedí, ikdyž takový druh filmu u nás nemáme, takže jsem byl chvíli nadšený, ale chtělo by to vážně ještě vychytat. ()

Alagaesie

Hokej mám rád i když jen pasivně. Tohleto mi nemohlo ujít. Kuchařová slušná (o vzhledu nemluvim), Paranoidní Mádl celkem na začátku ušel, ale pak se už choval jako hovado. Vašík pobavil. C M a ebok mě dostalo do kolen. Šimčák perfektně bezprostřední. Sprcha a: ‚Si prostě bez kšiltovky připadám tak něják nahej, no.‘ Hustota obyvatel, výtečný. Vladyka se povedl i s celym rozhovorem. Jsem si říkal, že tam něco bude. Sakra zas odpornej slaďák. Adrian Jastraban takovej nemastnej profesůrek, co má slabost pro Myš Severních Čech. ‚V mý firmě jsou idioti všichni.‘ Trojúhelník byl vtipnej, ale neudržitelnej. Profesůrkovi lupla větvička a Myš zůstala na CH3CO(OH). Psaná poučka o penězích pobavila. Květoňův odkaz na Ference neměl chybu. ‚Já fandim vlastní rodině!‘ Rodina se musí podporovat. Kuchařová nechala cholerika a šla za hlavou. A tak je to spravne! ()

Bránolog

Tak jako už jsem viděl v TV dost větších kravin. Mádl dobrej, navrch jako sparťana (teda ne hokejovýho, tam je moje top Kladýnko) mě potěšilo, jaký udělali ze slávistů tupany. ("Ty vole - medvěd, a eště k tomu Rusák"). Jinak dost nechápu, jak někdo může vyměnit sympatickou a podle mého hezkou J. Bokovou za Barbínu Kuchařovou, ale budiž, to je asi věc vkusu :-). ()

bratr_jezek

Typický pár - hokejista a modelka (pardon, Miss Severní Čechy). Obsazení samo o sobě vyvolá úsměv - Mádl má do Jardy Jágra opravdu daleko, jeho paranoia je skoro jediný zdroj humoru v této "komedii". Kuchařová splňuje, co má, vypadá na plátně k nakousnutí. Herectví by se dalo zlepšit, ale ambice přesvědčit ostatní, že není jen tupá blondýna a že intelektuálně převyšuje ostatní manželky z lavičky VIP, zněly jako jediné ve filmu uvěřitelně. Ostatní bylo jen romantické klišé a filozofické tlachání o možnostech změny "osudu". ()

Honey007

Vcelku slušná televizní oddechovka! Nenudila jsem se, Mádl se blýskl dalším zdařilým hereckým výkonem a několikrát jsem se upřímně zasmála. Ano, film je prošpikovaný spoustou klišé a rádoby hlubokými frázemi, ale takovéhle oddechovce to lehce odpustíte, netřeba hned hanit a házet do odpadu :) slušných 60% ()

tehol

Český film, ve kterém zazní Darude Sandstorm má tady jen 44%... Jakože vážně? Asi tomu zas tak nerozumím, ale tohle byla na české poměry velice nadprůměrná komedie. Už jen za jágříka 3 hvězdy, za sarude další a jméno Adrian Jastraban je strašné cool, takže nakonec 5 :) ()

NikoKovac

Mádl neumí zahrát nic normálního, vždycky mu dají roli nějakýho nesympatickýho blbce. Podruhý bych si to nepustil, ale každý film srovnávám s tím, čemu dávám odpad. A tohle se Maisnerům nebo komunistickým propagandistickým žvástům typu Rudé záře nebo Majora Zemana prostě nemůže rovnat. Celkově je to takové o ničem, předvídatelné, jako ostatně všecko tohoto druhu. Ale na dvě hvězdy to stačí ve srovnání s jinými "klenoty" naší kinematografie. ()

AnnaSophia

Neřekla bych, že jde o špatný film. Mnohem víc než americký formát mě iritovala manipulativní hudba, která vůbec film nedokreslovala - spíš jakoby ječela: "Teď jsou všichni smutní!!!" "Teď všichni cítíme naději!!!" "Teď jde všechno jak na drátkách!!!" ()

Rustik

Přijde mi to jako taková americká happyend komedie...naivní a nereálná...podle mě i špatná volba herců - když hokejista, proč Mádl se svojí vetchou postavou?..když učitel, proč nesympatický Jastraban?...reálná byla snad jen modelka Kuchařová, ta by ovšem ve skutečnosti o učitele nestála.. ()

janar

Dívala jsem se na to jenom kvůli T.K. Hrála slušně, rozhodně lépe, než ostatní modelky ve filmech. Jen ten příběh - skoro pravdivý-o kom asi? Ale souhlasím s Tosim a ostatními, že ten konec byl nereálný, takhle to nekončívá. Ty 2 hvězdy za to, že jsem se dokoukala-kvůli T.K. ()