Předurčenost je klec. O tom ví manželka hokejové hvězdy NHL (Jiří Mádl) a bývalá Miss Severní Čechy (Taťána Kuchařová) své. Nemá dokončené ani gymnázium, což ji trápí. Už se ale pomalu smiřuje s tím, že zvláštní duchaplnost od ní nikdo neočekává. Opravdu ale nepatří už nikam jinam než do sektoru manželek hokejistů? Poté, co potká vysokoškolského profesora (Adrian Jastraban) se zaměřením na vzdělávání dospělých zjišťuje, že všechno může být ještě jinak. (Česká televize)

TV spot

vesper001

Jak být a proč raději nebýt manželkou slavného hokejisty. Správnej dres úpí a upadá kvůli dvěma základním slabinám. Jednak Jiříčkovi Mádlů, který se chová a vypadá jako patnáctiletý psychopat a dokonale pitomým dialogům („Radku, v Rusku sou Rusové! A na Sibiři sou medvědi! Medvědi, který sou Rusové, ty woe…!“). Jediným důvodem, proč tento sportovně-romantický klenot nevypnout po prvních pěti minutách je Taťána Kuchařová, která je nejen krásná, ale snaží se vcelku civilně hrát. Její svazek s pubertální hokejkou s pukem místo mozku působí perverzně, její oddanost nepochopitelně a románek s línajícím akademickým moulasem podivně. Pro takovou volovinu je jí škoda. ()

Wysch

Ze všech těch vánočních pohádek je nakonec Správnej dres ta nejlepší, co ČT letos uvedla. Při vší úctě ke zdejším hodnocením, Správnej dres má všechno, co správná pohádka má mít, a ještě ke všemu sleduje klasické schéma dramatu podle Gustava Freytaga. No a navíc je to podpořený skvělejma hereckejma výkonama v čele s tupým zlým princem... pardon, v čele s tupou hokejkou Mádlem a hloupounkou a jednoduchou princezničkou Taťánou Kuchařovou, která sice neodpovídá mýmu gustu (blonckám nefandím), ale zato naplňuje úlohu princezny v nesnázích na 100%. A nesmí se zapomenout na výtečnýho rádce chudého profesora, Květoně Vladyky, který si to dává úplně stejně jako signore Trojan tuhle u věnečku. Objektivně bych to viděl někde na 60%, ale je potřeba tady ty odpady nějak vyvážit. Správnej dres je totiž pohádka jak řemen. ()

Jara.Cimrman.jr

"Tak paranoidní, abych si myslel, že vy dva spolu něco máte, fakt nejsem." Ale bezdomovce, pošty a foťáků se trošku bojíš, ty hvězdo NHL. A taky občas dostaneš napráskáno od týpka, který přišel odečíst vodu a určitě si chce vyfotit tvoje zlaté sedátko na záchodě. Hokejista Radek Rychtář mne prostě hodně bavil, ale jinak trvám na tom, že k modelce patří hokejista a nikoli akademický lůzr. Tak praví askriptivní status a já s ním výjimečně souhlasím, takže z vyzněním tohoto snímku nejsem zcela spokojen. Nicméně bych se chtěl zastat zde hodně haněné Taťány Kuchařové a udělám to formou odborného rozboru její hereckého výkonu - je krásná. ()

depony

Tenhle snímek překvapil. A taky pobavil. Nečekaně. Vladyka jako univerzitní génius Květoň a jeho plán zúčastnit se A-Z kvízu, nebo jeho rozhovor s Kuchařovou na chodbě filosofické fakulty. Vtipné, sarkastické a vkusné. A nerozumím tomu, proč hokejovou hvězdu se sexy vymakaným tělem měl hrát mírně pupkatý a vzrůstem malý Mádl, kterému chybí svaly i charisma. Přesto na české poměry povedené. ()

rt12

Přiznám se, nevydržela jsem do konce, to by se nedalo ani pod vlivem opiátů. Mádl s Kuchařovou působili jako přívěšek k hodinkám s žirafou ( to bylo patrně to komické). Kde se bere ta drzost neherců vylézt na obrazovku. Bohužel to spláchne i ty, kteří se snaží ( Vladyka,Jastarban). Sládeček měl v době režírování tohoto skvostu o Kolečko víc. Tak ČT 1 zdravím : Fujtajbl vespolek. ()

• Natáčelo se přímo při mistrovských utkáních Slávie, a to 1. 2. 2015 při utkání Slávia - Sparta (4:9) a 15. 2. 2015 Litvínov - Slávia (4:1). (michael.sold)
  • Film se natáčel v sezóně 2014/2015, Slávie v této sezóně nepostoupila do play-off, jak se ve filmu několikrát zmiňuje, ale sestoupila do první ligy. (michael.sold)
  • V závěrečné scéně odjíždí po zápase autobus Slavie z litvínovského náměstí. To je ale od stadionu vzdáleno několik kilomterů. (MiloradMrdak)