Předurčenost je klec. O tom ví manželka hokejové hvězdy NHL (Jiří Mádl) a bývalá Miss Severní Čechy (Taťána Kuchařová) své. Nemá dokončené ani gymnázium, což ji trápí. Už se ale pomalu smiřuje s tím, že zvláštní duchaplnost od ní nikdo neočekává. Opravdu ale nepatří už nikam jinam než do sektoru manželek hokejistů? Poté, co potká vysokoškolského profesora (Adrian Jastraban) se zaměřením na vzdělávání dospělých zjišťuje, že všechno může být ještě jinak. (Česká televize)

TV spot

Big Bear

No, když jsem ze zvědavosti sledoval začátek filmu a rozhovor Kuchařové s Doležalovou, zaúpěl jsem. Ty holky fakt neumí hrát, procedil jsem skrz zuby. Kupodivu Kuchařová pak celkem dobře prokázala, že hrát by docela uměla. Navíc se na ni dobře dívá. Nevím jestli to byl záměr dát jí jako parťáka šášu Krustyho Jastrabana aby ten rozdíl opravdu svítil, každopádně pokud ano, pak se to evidentně podařilo... Celý příběh je takovou vánoční pohádkou o princezně, která nechce bohatsví, ale raději si najde hodného a chudého českého honzu. Tomu doma říkají, drž se svého stavu a kopyta, ale on nedbá. Celkem byvil Vladyka se svými promluvami do duše Jastrabanovi a kdo bavil nejvíc byl Mádl. Ten teda tu hokejovou vytřískanou gumu zahrál skvěle. Bohužel ten jeho metr padesát na hokejovýho svalnatýho obra moc neseděl... :-). Ačkoliv příběh končí vánočně a tedy dobře, pamatujte si že,, Život a AZ kvíz jsou svině! '' :-) Jdeden draženej dres. * ()

Gilmour93

Sládeček to zvoral a ne málo, Kolečko se nám polámalo a já jej po Zakázaném uvolnění začínám podezírat, že mu nějaká hokejka kdysi přebrala holku a nebo dostal v hledišti pukem.. Pokus o bourání stereotypů a společenských statutů zabředl až po uši v stereotypech žánrových (romance s otřepaným průběhem) a občasné humorné výstřiky (Vladykův rozbor kolegy, slávista na záchodcích) jsou jen slabou náplastí. Ač od pohledu mohl ve Phoenixu leda podávat ručníky, zhostil se Mádl role vymaštěného bruslaře znamenitě. Sice to bylo místy už přes čáru, ale dovedl bych si představit druhou sezónu seriálu Poslední sezóna (gurmáni jistě pamatují) jakožto jakýsi guilty pleasure sitcom z hokejového prostředí. Jenda Krol a Radek Rychtář do torontské Hockey Hall of Shame! ()

Jara.Cimrman.jr

"Tak paranoidní, abych si myslel, že vy dva spolu něco máte, fakt nejsem." Ale bezdomovce, pošty a foťáků se trošku bojíš, ty hvězdo NHL. A taky občas dostaneš napráskáno od týpka, který přišel odečíst vodu a určitě si chce vyfotit tvoje zlaté sedátko na záchodě. Hokejista Radek Rychtář mne prostě hodně bavil, ale jinak trvám na tom, že k modelce patří hokejista a nikoli akademický lůzr. Tak praví askriptivní status a já s ním výjimečně souhlasím, takže z vyzněním tohoto snímku nejsem zcela spokojen. Nicméně bych se chtěl zastat zde hodně haněné Taťány Kuchařové a udělám to formou odborného rozboru její hereckého výkonu - je krásná. ()

Pepinec

Uzná se mi vůbec tenhle komentář, když ho píšu až po filmu a ne během něj nebo při závěrečnejch titulcích? Ono teda po tý záplavě vynikajících komentů už stejně není co dodat. Vypíchnu fakt jen ty pro mě nejzásadnější: "No..." / "...proč ne?" / "...za Vladyku." / "Vlastní gól." / "Faul." / "Trapas." / "Srandovní." Klika, že tu ČSFD máme, protože se očividně hemží spoustou znalců, odborníků a vášnivejch diváků, díky kterejm si na film můžu vytvořit správnej názor i já. P.S: Nechme ubrečenejch chudáčků a řekněme si něco k zápasu Sládeček vs. Kolečko. Oba kluci jsou tak talentovaní a geniální, že v křížovce by puk na čtyři podle nich byl Mádl. Ten se mimochodem se svoji postavou krtečka hodí leda tak na řidiče čtyřbobu, o schopnostech kočky Táni přednášet monology nemluvě už vůbec. Neříkám, že bych měl chuť televizi přímo vypnout, ale kdyby si bejvala během filmu potřebovala skočit do krámu pro Ibalgin, neprotestoval bych. ()

D.Moore

Neherečka Taťána Kuchařová hrála lépe než všichni ostatní a Adrianu Jastrabanovi by role usedlého univerzitního profesora celkem sedla, jenomže Jiřímu Mádlovi úspěšného hokejistu zkrátka uvěřit nelze - ani blbého úspěšného hokejistu ne. Scénář Správnýho dresu je naprostá katastrofa. Chce být satirický a dloubat snad do všeho, co člověka napadne při přečtení libovolných novin, ovšem nejde mu to a akorát se zdá, že Petru Kolečkovi lékaři omylem amputovali smysl pro humor a on teď prostě nemá rád hokejisty, ženy, profesory, televizní soutěže a soutěžící, hokejové fanoušky, Rusy i Němce... A o tom všem napsal tento nesmírně dlouhý, nudný a tupý film, "komedii" bez jediného vtipu. Fuj. ()

• Natáčelo se přímo při mistrovských utkáních Slávie, a to 1. 2. 2015 při utkání Slávia - Sparta (4:9) a 15. 2. 2015 Litvínov - Slávia (4:1). (michael.sold)
  • Na trpělivého diváka čeká po závěrečných titulcích bonusová scéna . (Skarface)
  • V závěrečné scéně odjíždí po zápase autobus Slavie z litvínovského náměstí. To je ale od stadionu vzdáleno několik kilomterů. (MiloradMrdak)