Vzbudil jsi se, nic si nepamatuješ. Nejspíš proto, že tě právě oživili. Ta krásná žena říká, že tě miluje a že se jmenuješ Henry. Máš jakoby umělý ruce a nohy. Najednou někdo vtrhnul do místnosti, střílí na tebe a ženu, která tě miluje, unášejí pryč. Měl bys jí pomoct a dostat zpátky. Kdo ji ale unesl? Mocný vůdce s armádou žoldáků a plánem na ovládnutí světa. Jsi v neznámém městě, kde se tě neustále pokouší někdo zabít. Kromě tohohle chlápka, je z Británie, Jimmy. Prý je s tebou. Nejseš si tím úplně jistý, ale zatím na tebe alespoň nestřílí. Pokud celý tohle šílenství přežiješ, a zjistíš, co se vlastně děje, mohl by ses dozvědět, jaký je tvůj účel a kdo vlastně jsi. Vzhůru do akce! A ještě něco . . Hodně štěstí, Henry. S největší pravděpodobností ho budeš opravdu potřebovat. (Bontonfilm)

Jenda

Nejdřív to bylo zajímavé, ale po chvíli to začne nudit. Scénář má asi tak stejnou kvalitu jako scénář porna, protože má v tomhle filmu podobnou funkci - křoví. ()

JASON_X

"Pětit či nepětit? To je oč tu běží..." Nepětím, protože pět dávám s čistým svědomím jenom filmu, který si výhledově můžu pustit třeba desetkrát. A u Henryho bude sotva jedno repete, a to až za kdoví jak dlouho, protože... protože kamera, to je snad jasný jak facka. Pro pařiče PC her, pro kokainisty, nebo pro všelijaké zběsilce, je tenhle způsob filmu určitě jedno velké žůžo, pro mě ale chvílemi docela utrpení. Samozřejmě "ich kamera" je skvělý (i když taky už ne originální) nápad, ale jistě by se to celé dalo s dnešní technikou natočit o dost méně rozskákaně. Každopádně však uznávám, že námět i scénář jsou na pět, jízda je to parádní, ruská příchuť je vytříbeně lahůdková, a potenciál 'kultovnosti' značný. Nejlepší momenty: Všechny momenty, ve kterých Henry někoho morduje (a 'jak' ho morduje). A ještě klon-kyborg Colonel, extrémně akční varianta Hastingse z Magnuma. Nejhorší moment: Asi trapný taneček s písničkou klonů-kyborgů v Jimmyho laborce. WTF?! / P.S.: Pustil jsem si teď po čase znovu Bad Motherfuckera a nemůžu se ubránit dojmu, že je natočený kvalitněji. ()

Beastmaster4

Parádní, originální kousek, při kterém se vám párkrát bude motat hlava a budete mít stavy slabé migrény :-D Často se natáčejí filmy, podle počítačových her. Tady se povedlo vytvořit dokonalou filmovou počítačovou hru :-) Co se týká děje, nic extra složitého, i když ani zde se neusnulo na vavřínech. Chválím, rozhodně pobavilo :-) ()

luka4615

Ojedinělé a originální dílo, které Vás svým přístupem dostane do kolen? Ano. Esence GTA a Call of Duty, zabalená do úhledného balení s několika velkolepými "WTF" momenty? Zcela určitě! Hardcore Henry se do dějin světové kinematografie zapíše jako počin, který svým pojetím a naprosto šíleným zpracováním vyčnívá se všech myslitelných filmových rovnic. Je tu trochu GTA: San Andreas, trochu Call of Duty, zavání tu dokonce i Terminátor a Magneto z X-Men, nicméně tohle všechno se v palbě brutální akce stahuje do pozadí a činí naprosto relevantním. Prvních zhruba 30 minut to vážně drhne, avšak poté film chytne ten správný dech, přičemž do Vás až do konce "sype" parádní akci, která je vzhledem k použité technice vážně vtahující. Je to nové, je to inovativní, je to z Ruska. Z místa, které není země ale životní styl. Anebo diagnóza. Záleží, jak se k tomu postavíte. PS: Snad největším "WTF" článkem je herec Sharlto Copley, jehož už tak podivný herecký projev docela podivně kontrastuje s tím, že ve filmu umře asi desetkrát. Pak už jsem to přestal počítat. „Akan's a cunt! Ok, coast is clear.“ ()

Morholt

Přepálené. Najšuller měl mraky výborných nápadů, ale tím, že je prakticky bez scénáře vrazil na relativně krátkou stopáž, jim kapánek uškodil. Ale i když je akce časem trochu monotónní, je pořád neskutečně našláplá a říz jí dodávají parádní muzika, kvalitní gore i netradiční formát. Potěší pár skoro až neruských vtípků a hodně bavil několikajediný Sharlto Copley, který si to tady fakt užívá. Kluk ruská se uvedl hodně dobře, tak jsem docela zvědav, co bude dál. Talent nesporně má. 70% ()

mm13

Otravné už po 15-tich minútach, v priebehu nasledujúcej polhodiny sa ale konečne rozbehne aj dej a od tej chvíle je to fakt nárez jak sviňa neviem to definovať inak. A Sharlto Copley pripisuje do zoznamu ďalšiu zo svojich neuveriteľných kreácií. Henry je určite nefalšovaný "hard core", ale Sharlto Copley je už teraz legenda! ()

Sawy

Slepá ulička, do které nemá cenu zabloudit. Kdo má rád FPS, ten si to radši zapaří, kdo není hráč, ten u toho umře. Pro koho to teda vlastně je? Plýtvání nápadů a prostředků na úplně zbytečnej film. 30 % ()

ScarPoul

Najšuller ide na plné gule. A baví ho to. Ten film je síce akýsi cyberpunkový koncept zasadený do reálií súčasného Ruska, ale rozhodne v ňom netreba hľadať metafory a hlboké myšlienky, ktoré by boli paralelou k súčasnej situácií vo svete alebo spoločnosti ako takej. Je to skrátka ultra krvavá a neustále sa rútiaca zábava. A ako jednohubka to funguje dokonale. Má to svoj štýl, neustále invenčné akčné scény( film nenudí aj napriek tomu, že vlastne ideme z jedného bojového poľa na druhé) a hlavne Sharlto Copleyho, ktorý si svoje kreácie náramne užíva. Oceňujem veľmi podarený vtip na tému Siedmych statočných a aj formu, ktorá je naozaj invenčná a ktorú dnes už celkom umne napodobujú. Každopádne si nie som istý, či by som sa k tomu vrátil aj druhý krát. Charaktery to nemá takmer žiadne. ()

malylada

Takový Raid ve 3D, neskutečná akce, choreo a nápad. Možná na konci stereotyp, ale náramně jsem si to užil, jízda. P.S.: během projekce to neustály dvě partnerky borců a už v půlce odcházeli :D. 8/10 ()

GeusX

Film je kompletně celý natočen z pohledu hlavní osoby, je pořádně akční s vydařenou dávkou vtipu. Konečně někdo zdařile předvedl, jak by mohla vypadat počítačová hra na filmovém plátně. Stvořeno pro fanoušky akčních pc her typu first-person-shooter, od Wolfensteina 3D přes Half-Life po ...ani nevím co... :-) Nehráči tu divočinu těžko ocení. >80% (kino) ()

Lacike

Rozhodne sa jedná o vynimocny film. Nevadi mi, ze dejova stranka pôsobi dost chatrne. Zapletka sa len snazila napodobnit videoherny styl v ktorom sa neustale stupnuju akcne sceny a do toho to niekto vtipne komentuje. To sa im podarilo vystihnut bezchybne. Problem mam s formou. POV zábery mi proste vôbec nesadli uz od zaciatku. Nepôsobia neprehladne a ani mi z nich nebolo blbo, ale proste ma nenadchli a nevidim v ich vyuziti ziadny prinos. Jedina scena, ktora sa mi pacila, bola ta prestrelka, ktora kolovala na nete pred vznikom celeho filmu. Neviem presne jak, ale bola natocena trochu inak a ta jedina mala poriadne grady. Zvysok na mna pôsobil tak nejak umelo napriek tomu, ze sa väcsina kaskaderskych kuskov tocila natvrdo v reáli. Dost som vahal, ci tomu mam dat tretiu hviezdicku za originalitu a usilie zrealizovat tento netradicne natoceny film, ale druhykrat si to uz nikdy nepozriem a POV formu v klasickych filmoch mimo porna povazujem za slepu ulicku. 5/10. ()

maseer2

originální nápad, který skvěle fungoval při pětiminutové stopáži, natažený na hodinu a půl, toť vše.. ta kamera hold po chvíli omrzí a jelikož celá zápletka je neskutečná slátanina, dalo mi dost práce to vůbec dokoukat.. ()

bouncer

Najšuller je asi trochu blázen. Hardcore Henry je first person shooter game, ale přenesená na plátno a nehrajete ji. Lidi se teď víc na hry koukají na youtube než je hrají, tak je to asi ok. Je to jízda, nic nedává smysl, kamera je pořád v pohybu, až vás z toho bolí hlava, hudba je super, akční scény prakticky nevidíte a to tam nic jiného než akční scény není. Ale má to ve výsledku svoje kouzlo. Zajímavý experiment. ()

Ouwen

Shoot 'Em Up & Crank mixlé s First Person // Od Henryho jsem si nic radši ani nesliboval. Prostě snímek s neotřelou režií, nasáklej akcí a nepolevujícím tempem. Sice mne to až tak nebavilo, vlastně pouze díky výborný muzice jsem se nudit nestihl a nápadů je celkem spousta - jen polovic akce tvoří nepřehledný chaos. Vadily mi přestřihy, kdy se jednou běží na ulici a STŘIH, jsme na schodech, STŘIH zase někde jinde. Pěší honičky nejsou nepřehledné, jen to trošku kazilo dojem. Soubojů je dost, mají zajímavou choreografii, pár chvatů mi přišlo výborných, ovšem ten poslední souboj se stovkou klonů až na pár "nepříjemných" zakončení mne ani nebavil, tam ten nepřehlednej bordel byl doslova enormní! Přestřelky jsou na tom nejlíp, dočkáme se úžasných kaskadérských kousků. Humoru je taky mnoho, ale ten mne krom vtipných prvků během akce nechal chladným. Nejvíc se mi líbila scéna s koněm a konec, viz "EASY". Vizuál celkem pohoda, nepůsobí brakově a hodně mne potěšil konec, kdy si tvůrci uvědomují, že se jedná POUZE o hru na plátně. Zvrat na konci pohoda, jen mne iritoval GTA styl, kdy záporáci znali přesnou polohu Henryho. Ten mne vůbec nezaujal, nemluví, nevytvořil jsem si k němu žádný vztah a z letargie mne neprobral ani Sharlto Copley, jež je pouze ozdobou. Hlava se mi netočila, přesto nemám zapotřebí vidět Henryho podruhé a first person filmy nějak extra nevyhledávám a nebýt pestré hudby, tak pro mne průměr. Za shlédnutí to však stálo a díky za zajímavej nápad. Jde to i bez recyklace. 7/10 ()

MoiJe

Vacsinu casu prevladal pocit, ze sledujem ako niekto iny hra pocitacovu hru... a teda chut pretocit dopredu rychlejsie, akokolvek rychlo sa veci hybali. Par peknych (brutalnych) scen tu ale je. ()

Dale

Neskutočná akčná jazda plná brutálneho násilia ale aj čierneho humoru. Scenár a postavy sú oničom, no tu to až tak nevadí, dôležité je vypnúť mozog a užiť si zábavu. :-) ()

kepiash

Velice zajímavý a originální film, který však bohužel nevyužil plně svůj potenciál. Akční scény parádní! Příběh ujde. Film nabízí i spoustu dobrých nápadů, kdy si vtipně hraje s hudbou nebo s postavou (postavami) Jimmyho. Potud vše v pořádku. Jenže něco je špatně. Zatím co zhruba první půlhodinku jsem hltal přilepený na obrazovce, další hodinu mě ta nekonečná záplava akce a zabíjení značně omrzela a já už jen vyhlížel brzký konec. Je velká škoda, že se trochu více nepracovalo s dynamikou filmu, akční scény nebyly trochu více prokládány těmi dějovými a vysvětlovacími... Dobrý nápad vyšuměl do ztracena. Škoda. ()

Hismael

Hodně brutální a taky hodně dobře udělaný. Celý film je jako pc hra z pohledu první osoby. Pouze akce, která tvoří v podstatě celou hodinu a půl nevadí, ale milion náhod nacpaných vedle sebe už trochu jo. ()

joehot

Zastav a nepřežiješ 3 s prvky Tarantina, v kulervoucím stylu, s celým katalogem brutality a s Sharltem Copleyem, který si své role musel neuvěřitelně užívat. A s tou scénou se soundtrackem ze Sedmi statečných. A se všemi ostatními. ‪#‎tenfilmmavsechno‬ ‪#‎panskajizda‬ ‪#‎zenesedelalospatne‬ ()

Bob Odenkirk vyrazí do akce

Bob Odenkirk vyrazí do akce

22.09.2019

Když si představíte herce Boba Odenkirka neboli Saula z Breaking Bad, akční hrdina je asi to poslední, co by vás napadlo. Nicméně hvězda seriálu Volejte Saulovi se teď rozhodla významně rozšířit svůj… (více)

Co chystá režisér Hardcore Henry?

Co chystá režisér Hardcore Henry?

03.09.2018

Režisér Ilja Najšuller, který si fanoušky poprvé získal drsným akčním klipem k písni Bad Motherfucker, rozhodně nepatří k tvůrcům, kteří by se rádi drželi zajetých postupů. Jeho filmový debut… (více)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Producenti Hardcore Henryho zvedají laťku

Producenti Hardcore Henryho zvedají laťku

02.09.2016

Unikátní akčňák Hardcore Henry potěšil spoustu žánrových fanoušků, bohužel ale vydělal jen 14 milionů dolarů. Takže průšvih? Z globálního hlediska rozhodně, producenti ale za šílenou řežbu z pohledu… (více)