Syn barona Podhajského, zámožného muže, jehož smrt objasnili četníci před pár měsíci, se vrací do prázdné rodinné vily. Despotický otec je po smrti, proradná baronka Podhajská ve vězení. Přesto ho nečeká snadný život. Jednoho rána objeví ve svém pokoji hrůzný nález, který oživí vzpomínky na temnou stránku jeho minulosti. Četníci v čele se strážmistrem Vlachem šetří případ, který ukazuje, jak dalece byly počátky nové republiky ovlivněny tragickými válečnými zkušenostmi. (Česká televize)

EricNor

Opravdu povedený díl. Viděl jsem zcela náhodou jako zatím jediný díl, ale emoce fungovaly až moc. Vojna dělá z kluků chlapy a válka svině. Karel Dobrý je eso. ()

Makadan

Pozor spoilery! Tak tohle byl bezkonkurenčně nejlepší díl plný překvapení, zvratů a také humoru. Bohužel se smrtí toho, kdo tento seriál pozvedl! Ale díl skvělý! ()

malet

Jako obvykle jsem se bavila, ikdyž mají na můj vkus celkem velkou spotřebu velitelů, Dobrý byl fajn, škoda ho. Sice v honu na zrzavého draculu trochu zanikl lov šamstra s pihou na zadku, ale tady Konvalinková zahrála slepici jak ze žurnálu a ejhle, ono to klaplo :-) za mě 75%, takže **** ()

Alagaesie

Proč tolik šantánu? Zaplácnutí času? To Vlachovo zakrytý zrcadlo bylo moc ... Mladý už nejsou zajíci a IMO se fakt snažej. Blb objíždí lázně, aha ... Veškerý akce „Hejkalová“ (ať stará nebo mladá) mě už fakt nebavěj - nicméně volavka dobrá. Mám čímdál větší pocit, že tenhle seriál je plnej paranoidních vyšinutců. Podhajská - tyvole to je víc mrtvol než v Hamletovi, ne? Zita? Nuda, šeď. Naproti tomu mladej Podhajský byl výbornej. „Pal!“ A to jsem měl po prvním díle s velitelem Vlachem pocit, že Vlach nebude labilní. Seník pobavil. Bylo to tak-tak. Osud je svině. ()