Příběh, který měl napětí i překvapení.Ukázal, jak minulost může ještě dlouho doznívat a mít tragické následky. Případ "lázeňského podvodníka" byl možná poněkud nadbytečný a posazen a do absurdní komičnosti. Ale při hodnocení jsem od tohoto odhlédnul a hodnotit základní děj. A ten určitě stál za plný počet hvězd. Jen je škoda smrti Vlacha. Jeho příchod do příběhů znamenal výrazné zlepšení ratingu seriálu, a jsem zvědav jestli to nebude znamenat opět pokles. I když Gebrt je ve své roli dobrý, pokud se stane (uvidíme) velitelem stanice - obávám se, že to bude ke škodě. Neměl by vyrůst přes vlastní charisma - a to není o hereckém výkonu, to je výrazu postavy.(11.2.2017)

Takovou drsňárnu jsem opravdu nečekal, přestože už dost dlouho vím, že toto nejsou humoresky. Autoři v tomto dílu umně nakombinovali odlehčený humor případu lázeňského šviháka a sexuálními trably četnické omladiny, který jen ukolébal diváka před drsným finále, které mnohé zarmoutilo až vyloženě naštvalo. Jsem rád, že seriál zraje a pěkně graduje.(12.2.2017)

"Jak mu mohl sám vytrhnout jazyk, i když Vrábel ještě žil? I kat na to vždycky potřeboval dva pacholky." Případ lázeňského podvodníka pod "žertovným" vedením paní soudcové Cmíralové mě moc nebavil, ovšem desperáti pod vedením transylvánského Drákuly Tepese, tak to byl jiný kalibr. Bylo to prostě o něco drsnější, než jsem potřeboval a dvě charismatické postavy stihl osud, který mě nepotěšil. Tohle prostě není žádné pokračování humoresek, i když se to tak půfodně tfářilo.(12.2.2017)

• IvcaSammet

Epizoda, kterou jsem prostě musela shlédnout až do konce i kdybych jí měla věnovat pouze procento své soustředěnosti ... A světe div se, ona opravdu nebyla zas až tak špatná! ... Jediným důvodem, proč jsem se donutila podívat na celou epizodu byl samozřejmě Jarda Plesl, který mě v poslední době svým hereckým talentem naprosto očaroval. A jinak tomu nebylo a v tomto případě. Jeho výkon byl snad jako jediný tak stoprocentně uvěřitelný, že mi z toho jeho zoufalství až běhala husí kůže ... A i když si tvůrci zase neodpustili rádoby "dramata" se soukromých životů četníků, musím přiznat, že mě epizoda docela chytla. Dialogy byly sice jako vždy stupidní, ale aspoň mě konečně zaujal samotný příběh. Ke konci jsem snad i uvažovala o daleko vyšším hodnocení, ale závěrečná scéna s přehnaným zoufalstvím jednoho z četníků - pardon, jména postav si opravdu zapamatovat nedokážu - která byla naprosto zbytečná a pro mě až skoro směšná, srazila epizodu zase zpátky tam, kde se seriál pohybuje ... Hvězdička tedy pro Jardu Plesla, který zde předvedl opravdu dokonalý výkon ...(19.2.2017)

Tentokrát mi tam něco chybělo, a hlavně se obávám, že smrtí Dobrého Vlacha (který seriál v posledních dílech pozvedl), to zase sklouzne trochu dolů. Na druhou strasnu oceňuji odvahu tvůrců nechat v rodinném seriálu odprásknout jednoho z hlavních hrdinů, a to ještě sprostě a zbaběle zezadu. Uvidíme, kdo bude další velitel...(27.2.2017)

• - Ve scéně před Hotelem Popper je vidět, že část asfaltového chodníku není filmaři dostatečně posypána pískem. (otliksamuel)

• - Natáčelo se v Prostějově, Brně, Luhačovicích, zámku Hoštice, Jimramově, zámku Lesní Hluboké. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

• - Ve scénách ve slunečních lázních jsou na stříškách vidět eternitové krytiny. Ty se však začaly vyrábět až v 30. letech minulého století, tudíž v roce 1919 na střechách být nemohly. (otliksamuel)