• otík
  *****

  Scénárista se rozhodl napsat prozatím nejlepší a nejdrsnější díl seriálu a taky se mu to povedlo. Klobouk dolů, tohle mělo od začátku obrovské vnitřní napětí a holt i nečekané a překvapivé vyústění, ačkoli pozorný divák něco takového už od prostředku filmu mohl čekat. Samotný příběh navazuje na třetí díl, kdy majetek po svou ženou zavražděném bohatém muži (řešil ještě velitel Stavinoha) zdědí jeho syn, který za války podpisoval u polního soudu rozsudky nad vojáky. A brzy se zjistí, že není všechno tak, jak povídá. Navíc tento muž najde u sebe hlavu zavražděného muže, který za války byl jeho nadřízeným. A je zde také tajuplná postava maďarského vojáka, který nesmlouvavým způsobem zasáhne do osudů četníků. Jsem zvědav na pokračování.(15.2.2017)

 • Ironfood
  ****

  Tak vzhledem ke stupňující se kvalitě předchozích dílů a hodně příznivému hodnocení tady na ČSFD jsem šel do Starých dluhů s velkými očekáváními, ale byl jsem poněkud zklamán. Díky povedenému konci jsem teda nakonec ty 4* dal, ale celkově mi to rozhodně přišlo slabší než předchozí Evička. Případ lázeňského podvodníka ani milostné problémy luhačovického četnictva mě moc nezaujaly.(10.3.2017)

 • mh.mail
  ****

  70% — Tak tohle jsem opravdu nečekal! Zpočátku díl vypadal zase dost idylicky a laděný do grotesky (Batulková s Konvalinkovou), ale závěr byl neuvěřitelně drsný. Jen škoda, že se autoři zbavili postavy Vlacha, která dávala posledním třem dílům šťávu. Podle všeho to vypadá, že velení stanice převezme Zedníček alias Gebrt. Nic proti němu, ale obávám se, že už to nebude ono. No, uvidíme.(10.2.2017)

 • mosem
  *****

  Příběh, který měl napětí i překvapení.Ukázal, jak minulost může ještě dlouho doznívat a mít tragické následky. Případ "lázeňského podvodníka" byl možná poněkud nadbytečný a posazen a do absurdní komičnosti. Ale při hodnocení jsem od tohoto odhlédnul a hodnotit základní děj. A ten určitě stál za plný počet hvězd. Jen je škoda smrti Vlacha. Jeho příchod do příběhů znamenal výrazné zlepšení ratingu seriálu, a jsem zvědav jestli to nebude znamenat opět pokles. I když Gebrt je ve své roli dobrý, pokud se stane (uvidíme) velitelem stanice - obávám se, že to bude ke škodě. Neměl by vyrůst přes vlastní charisma - a to není o hereckém výkonu, to je výrazu postavy.(11.2.2017)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  "Jak mu mohl sám vytrhnout jazyk, i když Vrábel ještě žil? I kat na to vždycky potřeboval dva pacholky." Případ lázeňského podvodníka pod "žertovným" vedením paní soudcové Cmíralové mě moc nebavil, ovšem desperáti pod vedením transylvánského Drákuly Tepese, tak to byl jiný kalibr. Bylo to prostě o něco drsnější, než jsem potřeboval a dvě charismatické postavy stihl osud, který mě nepotěšil. Tohle prostě není žádné pokračování humoresek, i když se to tak půfodně tfářilo.(12.2.2017)

 • - Ve scénách ve slunečních lázních jsou na stříškách vidět eternitové krytiny. Ty se však začaly vyrábět až v 30. letech minulého století, tudíž v roce 1919 na střechách být nemohly. (otliksamuel)

 • - Natáčelo se v Prostějově, Brně, Luhačovicích, zámku Hoštice, Jimramově, zámku Lesní Hluboké. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

 • - Ve scéně před Hotelem Popper je vidět, že část asfaltového chodníku není filmaři dostatečně posypána pískem. (otliksamuel)