Kocour v botách: Poslední přání

• USA Puss in Boots: The Last Wish (více)

Když máte k dispozici devět životů, tak vám na tom, že tu a tam něco odskáčete, vůbec nezáleží, zvlášť když jste legendární hrdina, který se dobrovolně vrhá do těch nejbláznivějších dobrodružství. Kocour v botách právě zachránil obyvatele jednoho městečka před řáděním zuřivého obra, jenže při tom přišel o předposlední ze svých životů. Takové zjištění by zamávalo s mnohem odolnějším charakterem. Kocour se proto rozhodne pověsit boty na hřebík a žít dál v relativním bezpečí kočičího útulku jako obyčejný chlupatý mazlíček. To by ovšem nesměl mít v patách drsnou Zlatovlásku a její tři drsné medvědí parťáky, kteří s ním mají nevyrovnané účty, a také tajemného Vlka, který šermuje jako ďábel (a možná taky ďábel je). Naděje naštěstí umírá poslední – v Kocourově případě má podobu legendární Hvězdy přání, která by mu mohla obnovit ztracené životy. Jenže taková vzácná věc se nesmírně těžko hledá. Kocour v botách musí spolknout hrdost a uzavřít příměří se svou věčnou soupeřkou, kočičí zlodějkou Čiči Pacičkou. Spolu s ní a novým kamarádem Psem, který kdovíproč předstírá, že je kočka, se vydává vstříc pohádkovému dobrodružství, na jehož konci na všechny čeká odměna. Tedy pokud najdou Hvězdu přání jako první. (CinemArt)

Aurus

10/10. Tak tohle jsem nečekal. První díl moc nemusím a proto jsem měl nulová očekávání od tohoto pokračování a já teď řeknu že sem si tohle sakra užil. Příběh je perfektní, postavy jsou sympatycké, hudba je skvělá, animace je perfektní, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je výborná. Doporučuji. ()

Ten_Geek

Úžasný film, k zakončení roku. Film má perfektní animaci, zpracovává 3D animaci a zároveň 2D, něco jako Arcane, či Spider-man Into the Spiderverse, prostě animace he na vysoké úrovni, u tohoto filmu. Postavy jsou zde zpracovány též úžasně, zlomený Kocour v Botách je perfektně zničený a poničený charakter. Mexická hudba zde nastavuje perfektní atmosféru. solidních 9/10. ()

TheHofi

Ach můj bože já ty animáky prostě miluju. Hlavně ty, co dokážou kombinovat několik druhů animace a tady se to povedlo na výbornou společně s příběhem, který je v jádru docela drsný a temný to společně s hlavním antagonistou tady táhnou. Jak já si toho vlka zamiloval a já se i divím, že jim to prošlo, protože takhle děsivou postavu jsem v animáku dlouho neviděl. Jeho pískání, děsivý vzhled a ty jeho oči. V každé scéně, kdy se objevil mi kvůli těmhle věcem naskakovala husí kůže. Ale i zbytek postav, které se tu vykytují jsou skvělé ať už Zlatovláska a tři medvědi, Jack Horner a nebo naše trio hlavních postav jsou taky úžasné postavy. Snad jediné co mě nebavilo byl první souboj s obrem, ale pak se to rozjede a nezastaví se. Sečteno podtrženo Kocour v botách: Poslední přání je fantastický animák, který bude bavit jak dospělé tak děti, 100% a Pinocchio Guillerma del Tora má velkého konkurenta. ()

peetrejr

Úžasné. Človek by si povedal, že po skvelom prvom dieli bude druhý diel horší. Hlúposť! Tento animák má hlavu a pätu, dokonca ja hlbšiu myšlienku. Lenže ale ja som najviac natešený z toho záporáka! O môj bože! To vám teda bolo niečo. Nemám 7, ale zimomriavky som mal akonáhle som počuje jeho diabolské popiskovanie. Bez žiadnych problémov môžem konštatovať, že sa jedná o jedného z najlepších záporných záporných postáv v dejinách animovaných filmov. Nemohol som si nevšimnúť veľa referncií, či už na Shreka alebo iné animáky. Nejak mi to celé pripadalo sformulované do takého "polowesternu", pretože ako týpek Smrť, má poncho, kto známy má poncho? Áno, nie je to nikto iný než Blonďák z The Good, the Bad and the Ugly. Veľmi som bol spokojný z animácie, čo u Shreka a prvého Kocúra bola animácia celkom realistická, tu sa tvorcovia viac sústreďovali na umelecké prevedenie (neviem či som to iba ja, ale ak sa bojovalo, tak to vyzeralo trochu ako z anime) plus kreslená animácia tomu dodávala moderný a svižný nádych. Som rád, že to nie je nejaká multivesmírna sprostosť, pretože ako upútavky v kine som dostal minimálne tri rozprávky kde sa miešali vesmírne veci, s Egyptom Spidermanom, no pripadal som si ako v blázinci (pre mňa boli už ťažké filmy ako Interstellar alebo Inception a keď to ešte pchajú do animákov pre deti, tak ako to je celkom doslova multivesmírne šialenstvo). Všetci tvrdili, že kocúr druhý je super film, on aj v podstate je. Akože áno, máme tu také klišé momenty, ale stále nesmiem zabúdať, že je to pre decká. Takže ten dej tak musí byť samozrejme formulovaný. Do Kocúrovej trpkosti nám tvorcovia primiešali (ako som pred chvíľou spomínal - klišé) novú postavu, toho smetiskového psíka, ktorý nám mal dej ochutiť optimizmom a zabaviť detského diváka. Musím uznať, že sa v tomto filme nešetrilo hanlivými slovami, ktoré boli isteže vypípané, ale aj tak to bola celkom sranda. Nuž, musím dodať, že Kocúr v čižmách: Posledné želanie ma milo prekvapil a som rád, že detské animáky nesmerujú až tak do p***. ()

KosiR_ksr

Velmi milé překvapení v oblasti animovaného (rodinného) filmu, a to jak díky osvěžujícímu odklonu od dosavadní animace, tak díky vysoké míře vícevrstvé zábavy, kde si dospělý i dětský divák najde to své. Zábavná a našlapaná podívaná, která je minimálně tak dobrá jako první Shrek (a naprosto předčila snímky mezi nimi). 90% ()

Endavour

Po delší úvaze jsem dospěl k závěru, že pro děti je tento film fajn zážitek a pro nás dospělé motiv k rozjímání nad životem, respektive jeho křehkostí a neustálým přemýšlením nad smrtí. Bohužel po stránce herců, jsem tuto pohádku viděl s polským dabingem, čili hlasy Banderase a Salmy nemohu posoudit, byť tuším, že to musela být v originálu pecka! Co se týče příběhu, poutavý, nápaditý, na spin-off nečekaně vydařený! ()

Saur.us

Takový žážitek z animáku jsem zažil naposledy asi u Spidermana. A není se čemu divit, pokračování kocoura využívá velice podobný styl animace (zde v rámci akčních scén) a tak kromě skvělých nápadů a silného příběhu nabízí neskutečně nabušenou akci. ()

BOURQUE

V porovnaní s prvým dielom je tu určitý krok dopredu – a to takmer vo všetkom (charaktery, nové postavy, vizuálna predstavenie). Trochu však stále postrácam nevyužitie potenciálu zábavných strán jednotlivých scén. Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

panvasik

Adept na animovaný film roku :) Jedinou toleranci, kterou vůči Shrekovi mám, je to že tam je Kocour v botách, ale potom jsem viděl, jeho první samostatný film a chtělo se mi brečet, kde se ztratilo to kouzlo. Nevím prostě toho původního nesnáším. Jak jsem psal na začátku jeden z mých red flagů je ten že nemám rád Shreka nevím, prostě nikdy mě nezasáhl, ten hype, protože se mi to ani nikdy nelíbilo, ale zpátky. Po jedničce, když jsem viděl, že u nás v kině se už bude promítat dvojka, ani jsem na to neměl v plánu jít, ale potom jsem slyšel tu chválu na internetu a zvědavost mě přinutila a udělal jsem jenom dobře, sice jsem měl pocit, že to děcko, které vedle mě sedělo za chvíli pře fackuji, tak jsem si i přes tyto "maličkosti" naprosto užil, tenhle film. Miluji to animace je v topu. Vlk vždycky, když se svým pískotem objevil na scéně, já dostal husinu jak kráva :D Nemohu tomu ani uvěřit. Tempo filmu, bylo naprosto svěží a ani jsem necítil nutkání zjistit. kolik je času do konce, protože on se člověk fakt nenudí. Párkrát jsem se i od srdce zasmál a film nabízí naprosto obří množství, jiných pohádek. A prakticky je to jeden velký MEME, který je boží a miluji to :) Jenom jsem se bál, že bude klasicky přepálené finále, ale mohlo být hůř. 9/10 ()

Kopi1

Krásný mix animace, poutavý příběh a charaktery, dobrá hudba a akce. Film má vše pro dobrou zábavu a celý působí svěžím dojmem. Velmi povedené pokračování. ()

loki5

Velmi povedená stylizace. Fajn akční scény a jeden skvělý záporák. A dobré vtípky. Pokud by CGI animáky vypadaly takhle tak bych se vůbec nezlobil. 90% Mimochodem měl jsem pocit že já jsem přesně cílovka pro tenhle film což je trochu podivné u animáku pro děti ()

anatheman

Jako catheistovi se mi tento film velice líbil! Špičková grafika, efektně přímočarý příběh, roztomilost a super (originální) dabing! ()

gumbo

Asi by bylo nošením dříví do lesa tu opakovat, jak má film skvělou animaci, charaktery, příběh a záporáka. Bylo to prostě super, užijí si to děti i dospělí. K dokonalosti mi tam chybí jen o něco delší stopáž, která by dala charakterů ještě více času se projevit a ta doprodružná cesta pak nevypadala tak "kraťounce". Nejkvalitnější věc ze Shrek univerza. 80 % ()

AnanAss

Vůbec bych nečekal, že z pokračování chlupatého kočičího mušketýra budu tak nadšený. Ale nakonec se jedná o velké překvapení a jasně nejlepší film ze Šrečí říše, na který můžete v klidu vyrazit i s mrňaty a nebudete litovat. Popkulturních odkazů zde není tolik, jako v předešlých filmech o zeleném obrovi, vše však vynahrazuje rychle plynoucí děj spolu se sympatickou ústřední dvojicí koček, doplněnou o čivavu, a hravou animací (například westernový duel se smrtkou je parádní). Je tedy moc fajn, že kočičák ještě nepověsil svůj kord na hřebík a spolu s del Torovým Pinocchiem si u mě vyšermoval animák roku. ()

TostTom

Jedna z nejhezčích a nejlepších pohádek co jsem asi viděl, dokonce i slza ukápla. Osobně vlastně nemám co bych vyčetl, animace a vizuál je skvělý, hudba taktéž a příběh zajímavý originální a krásný. Velmi se mi líbily taktéž motivace všech postav a třeba i to, že tam byla postava, která je prostě jenom zlá a není za tím nic dalšího a to se poslední dobou už moc nevidí a za vším musí být nějaká motivace. Poslední věc co bych rád vypíchl je anglický dabing, který je naprosto úžasný a medvědí rodina s britským přízvukem je absolutně dokonalá. 9.5/10 ()

littlesatan

Propojení scének ze všech filmů, kde se kocour vyskytoval byl ten nejlepši nápad. Perfektně udělané, anime scénky taktéž skvělý. Už zbývá jen otázka, kdy máme očekávat další díl Shreka? ()

baiskon108

Právě jsem viděl BUDOUCNOST světa ANIMACE! A k tomu všemu i silný neokleštěný příběh s mnohem dospělejšími tématy a zpracováním, než jak je u rodinných animáků zvykem. Kocour v botách si teď bude pískat na vrcholu hodně dlouho. ()

Rathalos

Tak tato verzia Kocura v cizmach z roku 2022 je spickova,vynikajuci animak,ktory nema absolutne ziadnu chybu,po Shrekovi moja top dvojka v rebricku v tomto zanri...:⁠-⁠) ()

Pinegirl

Kdo je váš nebojácný hrdina, kdo je váš nebojácný hrdina? Za mě je to rozhodně Kocour v botách. Za poslední dobu rozhodně nejlepší animák, je to nadupaný od začátku do konce, super děj, zápletka, hudba, scény, všechno jak má být. Postavy jsou zajímavý, neotravný, vtipný a hlavní záporák? Kdybych byla malý dítě, byla by to moje noční můra, jde z něho opravdu strach. Jedna z nejlepších scén je za mě v útulku, kde si kocour snaží zvyknout na nové mravy a prostředí, v tu chvíli tam začne hrát písnička This is the end z Apokalypsy. Za mě top pohádka a 5 hvězdiček je na místě. ()

Pátý Shrek má zelenou

Pátý Shrek má zelenou

05.04.2023

Těžko uvěřit, že už to je víc jak dvacet let od premiéry prvního Shreka. Poslední film z milované série pak dorazil do kin v roce 2010, už tehdy se ale zdálo, že byl koncept vyždímán na maximum a… (více)

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka