Když Thomas a jeho kamarádi dokázali uniknout z vražedného labyrintu, doufali, že se dokážou vrátit ke svým starým životům. Nemohli se ale splést víc. Místo svobody je čekal pouhý postup do druhé fáze zkoušky připravené organizací Z.L.S.N. Pro Thomase a ostatní přeživší Placery z labyrintu tak běhání zdaleka nekončí. Jejich další útěk je zavede na Spáleniště, nejvíce sežehnutou část planety, krajinu plnou nepředstavitelných překážek. Sluneční erupce sežehly Zemi na popel a proměnily ji v pustinu. Světové vlády se zhroutily – a s nimi i řád a právo. Rozpadajícími se troskami měst teď bloudí takzvaní „raplové", lidé pokrytí hnisajícími ranami, které nakažlivý virus dohnal za hranu příčetnosti. Jejich jediným cílem je najít cokoliv živého, aby se nasytili. Thomas a jeho přátelé musí rychle najít bezpečné útočiště a organizace Z.L.S.N. se stará o hlavně to, aby jim šance na přežití nastavila v jejich neprospěch. Placeři se ale dokáží spojit s bojovníky odporu, zasáhnout vrchní velení Z.L.S.N. a odhalit tak další šokující plány, které si pro ně společnost přichystala. Thomase čeká tvrdá zkouška ohněm. Skutečně se někde uvnitř v jeho hlavě skrývá tajemství, které je zachrání? (CinemArt)

kacir

Strhujúce? Cameronov nástupca? To akože myslíte vážne? Nechápem ako niekto toto môže vôbec napísať. Niekto si tu dáva fajnoty už vnútrožilne..na liečenie s nimi! Casting nechutný. Postavy škaredé. Hlavne tá na krátko ostrihaná mexičanka. Hudba smiešna a ten koniec...božeee pomoc. A to ani nehovorím o vykrádaní druhých filmov. To čo mala v sebe jednotka výnimočné to dvojka úplne pochovala. ()

ESNYR

V průběhu filmu a hlavně na jeho konci, jsem si uvědomil že první díl nedává v souvislosti z tímto pokračováním vůbec žádný smysl. Pokud bych to měl vysvětlit někomu kdo to ještě neviděl tak bych to asi přirovnal k situaci kdy si chcete udělat řidičák. Sice ho dostanete (ve 3 díle) ale před tím vás ve vaší cestě čeká několik zkoušek : první zkouška se odehraje na hladině rybníka, kde sedíte uprostřed z knihou "jak na krkta". Druhá zkouška na vaší cestě za řidičákem pokračuje ve sklepě, kdy máte pár minut na oravu prasklého jaderného reaktoru. K dispozici budete mít pouze svazek cibule a kus cihly. ::: Že to nedává smysl ? Ne, nedává. Očekávám že ve třetí zkoušce na cestě vlastnit řidičák, budou i ufoni a stejně ještě nebudete mít vyhráno (čily předpokládám že to zkončí tajemně a bez logického vysvětlení) Jo a připravte se na asi 18 zvratů a 9 šokujících odhalení !!!!!! ()

Domas88

O hodně lepší než jednička, víc a lepší akce, napínavé, dobrodružné, akční.. Je to super... těším se na 3.. ()

PamelaJJK

Není to opět žádná sláva, ale bavilo mě to o chlup víc než jednička. Vykrádání všeho možného už neřeším. Stále stejně nesympatické obsazení a plno nelogičností, ale nějak mě dokázala pohltit celková atmosféra a vizualita, které proti prvnímu Labyrintu byly o level výš. Takže nakonec to nebyl až takový průser a dám šanci i dalšímu pokračování. ()

CrazymanM

Podobné,jako spousta jiných filmů o dětech,co zachraňují svět-dá se na to koukat,ale je to hrozně plytké,konkrétně tento film je určitě o něco málo horší,než jeho předešlý díl,aspoň co do tajemnosti. ()

lobo87

Zhorenisko v pokračovaní nebolo také zaujímavé a tajomné ako labyrint v jednotke. Tým pádom film stratil zásadnú časť atmosféry. Mal som pocit, že toto všetko sme už videli niekde inde (tajomná korporácia pripomína Resident Evil atď...). Ani k postavám som si už nedokázal vytvoriť bližší vzťah a keď zomierali, resp. boli v ohrození, zostal som voči ich osudu apatický. Obávam sa, aby táto séria nešla do stratena... 55% ()

waltosin

Víc ukecanější labyrint ale za to s dobrými zvraty, jednička byla rychlejší a napínavá, dvojka není rychlejší napínavá urco je ale jsou tam ty běžecký souboje s žroutama z ( The Last of us) ty se jim teda povedli. :) 65% ()

shaacul

Labyrint (první film série) byl zajímavý svým tajemstvím. Díky tomu jsme nevěděli proč se děje to co se děje a byli jsme spolu s hrdiny napnutí co se bude dít dál. Díky tomu člověk odpustil chyby které film měl. Na konci se vše vysvětlilo a druhý díl nám tak jen ukazuje velmi slušnou akci vyplněnou prázdnotou děje a logiky. Autoři připomínají hlavního hrdinu Thomase, kterého se jeho přátele po akčním útěku z báze zeptají jaký je jeho plán a on přizná že žádný nemá. A stejně tak se pohybujeme s filmem my z lokace A do lokace,B,C a nakonec D, aby se prázdně žvatlalo a pak byla prázdnota naplněná slušnou akcí. Vzhledem k složení herců film připomínal vedlejšák herců z Game of Thrones. ()

Brock odpad!

Necetl jsem predlohu, ale scenar musel psat uplnej idiot... zbytecny dil serie c.2 + videoherni vykradacka TLOU ()

ZHODNOTITEL

Bohužel to, co bylo v prvním díle tajemstvím a záhadou už ve dvojce nefunguje. Zde jsou už karty odkryty a příběh jen doznívá. ()

vodkasesemte

Sanctuary safe from the horrors of the outside world. A home of sorts. Sadly, there wouldnt be much left of wherever you came from. The fact that you kids can survive the virus makes you the best chance of hummanitys continued survival. Until we know anything for certain, we should just keep our heads down and try not to draw any attention to ourselves. I think hes drawing attention to himself. Maybe I m just being PARANOID, but I got to find out for sure. If the elements dont kill you, scorch will. Right Arm. This looks promising. Winston. They did something to me. Felt like I was waking up from a dream (memories). Everything was fine until you. I think you got struck by lightning. My men want to sell you back to wicked. Life has taught them to think small. What would I suppose to do? Chain you up, watch you turn? Put a bullet in your head? Is that what you expect of me? I would do the same thinng for you. Já bych ti ji napálil do toho mongoloidního ksichnu, i kdybys byla zdravá. Good evening. This is the World Catastrophe Killzone Department. The solar stroms forced ppl underground. I think HOPE is a dangerous thing. Hope has killed more of my friends than the virus and the scorch combined. What the hell is this (Silent Hill). Samej stalker. Musej se ti čuráci furt olizovat? I was woeeied they would kill you after what you did. The younger you were, the stronger your chances. At first, we had the best intentions. Find a cure, save the world. You kids were the key, bcs you were immune. But why? An enzyme produced by the brains of the immune. The enzyme cant be manufactured, only harvested from the immune. They had their ways, they would sacrifice an entire generation. All for this. A gift of biology, of evolution. Tak oni už měli jeho krev a nepřišli na to? Třeba se vyléčila. He always see the best in ppl (jako já). ()

blazma

Pokračování mojí top série. Pro někoho možná překvapení ale co už, první díl položil spoustu otázek a nula odpovědí.. V tomto díle nám ještě pár otázek přidají, ale ani tady se moc odpovědí nedočkáme, spíše jen náznaky. Oproti prvnímu dílu kde jsme byli zavření v labyrintu, zde se podíváme do ''celého'' svět. Přidali nám pár nových sympatických postav. Snaží se nás stále držet v napětí a konec? vypadá to na happy end, jenže i to je omyl a díky výbornému konci fanoušci série jen nedočkavě čekají na poslední díl. ()

cerdax2

Hosi uz nechodi behat do bludiste, ted behaji v pousti a uz to nejsou jen hezouni, za to je to plne spektrum united-colors-of-beneton. ()

Matrix007

Útěk byl o útěku - film byl jakž takž, ale hlavu i patu to mělo a příběh taky. Zkoušky ohněm nabízí velkolepější, záživnější, smysluplnější i (navzdory sci-fi) živější (nechci říci "pravdivější," neboť je to nesmysl) podívanou. Faktem je, že jakmile přilepí divák oči na stříbrné plátno, už si klade otázky a neustále se něco děje. Nicméně mi přijde že se jedná dost o horor - např.: Úsvit mrtvých. Dobrá podívaná a uvidíme, co závěr trilogie......81% ()

Karin00

Neuvěřitelné! Lepší než první díl! Úžasné hned od začátku, úplně nejlepší prostřední část, zombies, ale celý film byl suprově akční, no nic nechybělo, prostě wow! postapo svět na jedničku. nadšení nadšení nadšení :) ()

halberdier

Maze Runner mě loni příjemně překvapil a jednalo se svěží závan mezi teenagerovskými dystopickými filmy. Bodoval především skvělou mysteriózní atmosférou a zajímavým koncem. Pokračování bohužel onu mysteriózní atmosféru postrádá, ale především díky tomu, že už víme oč tu běží. Druhý díl je hlavně jeden velký trip po postapokalyptickém světě proložený občasnými akčními scénami. Napětí tentokrát obstarávají skoro až horrorové scény v opuštěných budovách a tunelech. Jinak se ale jedná o klasické a nijak objevné sci-fi s krásnými exteriéry zdevastované krajiny. Přestože je pokračování o trochu slabší než první díl, stále je to slušně natočené a zábavné dílo a budu zvědavý, jak dopadne závěrečný díl trilogie. (7/10) ()

Richi007

Čekal jsem všechno, jen ne tohle. Čekal jsem trapnou dvojku těžící z jedničky. Čekal jsem béčko, ale dostal áčko. Zkoušky ohněm se hodně moc poučily z Útěku a nasolily totální akční nabitou pecku! Jen by mohli tvůrci příště vynechat ten děsivej dialog v podobě: Go! Go! Go! Go! Kdybych měl to slovo si čárkovat, tak by mi nestačil ani A4 papír. ()

Cameron a Rodriguez našli Alitu

Cameron a Rodriguez našli Alitu

30.05.2016

James Cameron chtěl mnoho let natočit dvě velké sci-fi - Avatara a Alita: Battle Angel. Modrásky už stihnul, jeho výlet na Pandoru ale měl takový úspěch, že se záhy vrhnul na čtyři pokračování a… (více)