Když Thomas a jeho kamarádi dokázali uniknout z vražedného labyrintu, doufali, že se dokážou vrátit ke svým starým životům. Nemohli se ale splést víc. Místo svobody je čekal pouhý postup do druhé fáze zkoušky připravené organizací Z.L.S.N. Pro Thomase a ostatní přeživší Placery z labyrintu tak běhání zdaleka nekončí. Jejich další útěk je zavede na Spáleniště, nejvíce sežehnutou část planety, krajinu plnou nepředstavitelných překážek. Sluneční erupce sežehly Zemi na popel a proměnily ji v pustinu. Světové vlády se zhroutily – a s nimi i řád a právo. Rozpadajícími se troskami měst teď bloudí takzvaní „raplové", lidé pokrytí hnisajícími ranami, které nakažlivý virus dohnal za hranu příčetnosti. Jejich jediným cílem je najít cokoliv živého, aby se nasytili. Thomas a jeho přátelé musí rychle najít bezpečné útočiště a organizace Z.L.S.N. se stará o hlavně to, aby jim šance na přežití nastavila v jejich neprospěch. Placeři se ale dokáží spojit s bojovníky odporu, zasáhnout vrchní velení Z.L.S.N. a odhalit tak další šokující plány, které si pro ně společnost přichystala. Thomase čeká tvrdá zkouška ohněm. Skutečně se někde uvnitř v jeho hlavě skrývá tajemství, které je zachrání? (CinemArt)

R.R.R.Remeck

Očakával som, že dvojka (ako to vždy býva pri pokračovaniach) bude slabá, ale nebola. Tempo nasadené v jednotke pokračuje ďalej. ()

TonoM

Oproti jedničce vsadil režisér Ball na změnu a děj a scénář je úplně jiný. Já knihu nečetl což je možná škoda, nevím jak to napsal Dashner, ale mě prostě zaujala dvojka víc, stálé napětí. Divák musí být neustále v pozoru, herci jsou důvěryhodní, dobrá hudba. (Kamera mě trošku srala). Jinak však super. Za mě opět přirovnání k HG, zatímco v jedničce měl vše pod palcem kapitál(Z.L.S.N), tak ve dvojce už došlo ke spouře stejně jako v Labyrintu, sami proti síle Z.L.S.N. za mě ano! 80% ()

blade23mc

No čekal jsem, že to bude nic moc a splnilo to své očekávání. Knižní adaptaci neznám a po tomhle shlédnutí ji ani nikdy znát nemusím, i když se říká, že knihy jsou vždy lepší než film.. každopádně tohle dílo je vážně směsice všeho možného a dohromady to dělá zbytečně dlouhý film, ve kterém jsem vážně čekal jen na konec, abych se dozvěděl aspoň to něco a ono to nepřišlo..prostě bída. Z jediný holčiny na kterou se dalo dívat udělali "sviňku" ,takže jsem ji hnedka musel zanevřít, velké to mínus :) jednička byla mnohem mnohem lepší ve všech směrech a to jsem to zdobil průměrem za 3*, takže tady musím jít níž, takže velmi slabých 30% ()

moriero

Oproti jedničce razantní sešup dolů. Prvoplánoví zombíci, nesympatické nové postavy, absence klaustrofobického Labyrintu, který v prvním díle tak fungoval. Nuda a zklamání. ()

kyrysar

Já hodnotím film I podle toho, co od něj očekávám. Pakliže od něj dostanu něco neočekávaného, pak jsem ještě více spokojený. Takže jsem čekal putování vyprahlou pustinou jako v Šíleným Maxovi a ve svojí podstatě jsem to dostal. Čekal jsem, že Dylan bude ten pravý klaďas, jak bývá v knihách (toto jsem nečetl a ani se nechystám zatím) a on byl. Raději zemřu než abych nechal zařvat kamaráda, raději ohrozím osud lidstva a všech dalších kamarádu, než abych nechal zařvat kamaráda. A to se mi ve filmech líbí. I když je to s realitou složitější, asi bych se nezachoval jinak. Ztotožnění s hlavní postavou nebyl problém, a to nejen díky tomu, že se jmenuje jako já :) Asi bych měl taky vysmahnout jak se mi líbila hudba od Paesano že? Ale kdo to sakra je? Nebo jak je režisér boží a jak se zlepšuje. Ale to je celkem jedno, protože další film může odfláknout jako Mendez. Dávám plný počet protože chci plný počet dát, tak proč bych ho nedal :) zdar ()

david666

Solidní první díl dostal na frak standardním teen dobrodružstvím. Nevím, ale tato dějová linka kdyby nebyla, asi nevadí. ()

stanyko odpad!

Ziden Maze, iba Runner, poriadna nuda a znozka gycovych debilin. Po pozretej hodine som stale netusil o com to poriadne je a vobec ma to ani nezaujimalo. Nebavilo ma to. Nedopozerane. Uplne zbytocne pokracovanie. ()

PamPero 1

Po originální a úderné jedničce, přichází neoriginální a nudné pokračování, které se skoro nedá přežít! Scénář Maze Runneru je naprosto otřesný, vypadá to, jakoby ho napsalo desetileté dítě, je to taková splácanina všeho možného dohromady. Dostavilo se poměrné zklamání, jelikož jednička mě bavila a bavil mě především samotný labyrint v ní a postupné odhalování jej, až si člověk představoval, že by mohl klidně vzniknout seriál, ale tady není co odhalovat a vlastně ani co sledovat. Slovo labyrint sice v názvu filmu je, ale žádný se v něm nevyskytuje. Příběhově předvídatelné, dějově mdlé a tak vzniká nuda, která trvá něco málo přes dvě hodiny a to je neúnosné. Dialogy jednotlivých postav jsou strašné a při akčních scénách to mnohdy připomíná počítačovou hru. Technicky je akce ok, jde na tom vidět, že si někdo s tím tu práci dal a že to stálo nějaké peníze, ale je zkrátka nenápaditá jako celý film. Herci nevýrazní a slabí, alespoň si to udržuje atmosféru, ale ten monumentální labyrint z jedničky tomu zkrátka chybí... ()

BrusVejn

Kvalitativne podobné ako prvý diel. A hlavne o úroveň vyššie ako posledné pokračovania podobných sérii (Hunger Games, Divergent). Príbeh asi nemá moc zmysel riešiť, človek len musí dúfať, že sa to na konci nejak vysvetlí, predsa len to je trilógia. Čo ma na filme veľmi bavilo bola réžia a hlavne celkové nasnímanie filmu, ktoré bolo miestami priam dokonalé. Mladý herci boli v poho presne tak ako minule a akcia išla o niekoľko levelov vyššie. Bohužiaľ film má mnoho vaty, ktorá mu bráni urvať ešte vyššie hodnotenie. Vo svojom žánri špička, inak slabšie štyri hviezdy. Naozaj dúfam, že posledný film nebude rozdelený na dve časti. ()

paradoxman

Není to tak hrozné jako Hunger Games, ale jsem fakt rád, že jsem vyrůstal v dobách, kdy každého půl roku dávali v TV Vinettoua s Železnou pěstí Old Shaterhandem. To byly aspoň vzory a důvod hádat se, kdo bude hrát za kovboje a kdo za Indiány. Na co si hrají děti dnes? Na útěk před zombíky a neurotické teenage hrdiny? Vlastně ony už neurózy mají, jestli bez přemýšlení hltají tohle. ()

v.indruchova

Plytké, hloupé. Scénář napsaný katastrofálním způsobem. Postavy se chovali naprosto nelogicky a pronášely nesmysly. Celou dobu jsem vykřikovala slova údivu, pod mou úroveň, :D nechápaje smyslu ( no, to si děláš...!). Vše je neuvěřitelně předvídatelné, každé slovo, každá scéna, co jsem viděla už milionkrát v béčkových filmech. Herecké výkony jsou velmi špatné, a nemyslím si úplně, že by to bylo jen herci, ale scénářem. Nechci někoho urážet, ale nabila jsme dojmu, že to napsal někdo, co píše svůj první scénář. Jediná věc dobrá věc na filmu: myšlenka a prostředí s velkým potenciálem, které bylo zadupáno tisíce mil pod zem. (Připomínalo Fallout) Myslím si, že kdybych v životě viděla jen málo filmů, asi by to bylo fajn. 2 hodiny balastu. Odpočítávala jsem minuty do konce a zoufale se smála, protože ještě chvilku a zbláznila bych se. Pokud se už nestalo. :) Omlouvá se tomu, který toho byl svědkem. Doporučuji jako výborný mučící nástroj lidí od 30. let věku nahoru. "Have fun" Prosíím, netočte už pokračování. ()

NikaIn

Hned po zhliadnuti prvej casti som si musela pozriet druhu a nesklamala ma aj napriek tomu ze naozaj nemusim filmy o zombikoch.Ak vynecham tieto trapne priseri,tak perfektny film.Akcia a napatie cely cas,kamera uzasna,dej napadity a herci aj ti vo vedlajsich rolach sa zhostili svojich rol bravurne.Neviem sa dockat trojky. ()

Ondrew odpad!

Taaaaaaaaaak. Nakolko som si (konecne) po cca roku splnil povinnost a patricne ohodnotil i okomentoval prvy diel Labyrintu, prisiel slavnostne cas zobrat to jednym smahom a rovno urobit to iste i s jeho pokracovanim. Ako sa zdalo, minuly rok som (drobatko prezieravo) urobil viac nez dobre, ze som s akymykolvek verdiktami vyckaval az na druhe "labyrintoidne sialenstvo." Vec sa ma totiz tak, ze tam kde sa este prvy diel aspon ako-tak s odretymi usami, nosom, drzkou... a eventualne dalsimi nemenovanymi organmi... drzal nejakym zazrakom nad hladinou, toto nevyyyyyyslovne priiiiiiiiiserne pokracovanie uz nema sancu, aj keby si odrelo i to, co v reali vobec neexistuje (pripadne existuje, ale v ramci slusnosti povedzme, ze to tzv. "decente odpadava" vyhradne z tiel radiaciou znetvorenych mutantov, pripadne z fesacskych zivych mrtvych). Kladiem si stale dokola jednu a tu istu otazku... co, pri samotnom Belzebubovi, mala tato nehorazna k*kotina znamenat???!!! I ked pominiem fakt, ze cely film sa uz definitivne zvrhol na tradicnu stupiditu primarne namierenu a i uspesne zameranu na cielovu skupinu divakov s tradicnym privlastkom "teen", nijako to nemoze ospravedlnit fakt, ze toto tzv. "pokracovanie" sa autorom uz kompletne vymklo spod kontroly. A to do takej miery, ze cela prisernost si dovolila cloveka obrat o viac nez 120 (!!!???) minut jeho zivota (btw, uz len za toto by som si najradsej niekde zapozical tzv. "minigun" a nasledne pomocou neho rozstrielal komplet na padrt vsetky studia, nevynechajuc i -- eeeehmmmm -- hercov, herecky, cely stab a staby bonbonik na zaver... samotneho zlocinneho rezisera!!!). Kliiiidek, dyyyychat... nezabudat dyyyyyychat. Skratka, tato megapitchovina fici za hranice cohokolvek, neberie ohlady na to, ani na ono, totalne dlabe na fakt, ci snimka, staby celkom vazne natoceny film, mala akukolvek integritu, proste nie... Dupe ako splaseny slon Dumbo z cirkusu s nazvom "The Arkham Asylum Starzzz" uplne po vsetkom, drti na prach i tie najmensie naznaky "logiky" a drvivu vacsinu filmu ponechava divaka zmietat sa v totalnej mizerii, agonii raze .45 (zrejme preto, aby si clovek po skonecni tohto utrpenia prehnal hlavou gulku z pistole toho isteho kalibra), proste... co je moc, to je moc!!!! A to i na mna, cloveka, ktory najma v minulosti dokazal cumiet na vsakovake kretenske vytvory, lez tie aspon rozhodne neniesli znacku 20th Century Fox a ich rozpocet bol zarucene min. o 2/3 (casto urcite este nizsi), nez tato vypatlana sr*cka. Nuz... co este dodat, smankote. Vskutku by mi pri sledovani prveho dielu nedocvaklo, ze hoci pokracovanie sa bude odohravat aspon v prenadhernej post-apoc krajine (co by som, za inych okolnosti, autorom zozral), nam nebude nic platne, ked scenar pisal, podla vsemoznych naznakov, totalne sfetovany a najma silne dusevne naruseny jedinec, ktory jednoducho celkovy "dej" (ja som VAZNE v suvislosti s touto debilinou pouzil slovo "dej"?) dostal do bodu, kedy je uz rozumnejsie zobrat do ruky najblizsi ostry predmet a nasledne si vypichnut obe oci... a v zaujme bezpecnosti si este preventivne prepichnut i oba usne bubienky. Tu plati iba jedine pravidlo: "NEVIDEL SOM, NEPRISIEL SOM, NO I TAK UVIDELOM SOM..." (nedava vam dany "vyrok" vobec ziadny zmysel??? skveleeee... pretoze presne tak nedava vobec ziadny zmysel ani tento -- ehm, uhm, tfuj -- "film"). 0%. () (méně) (více)

Ace.A.T.L.

Těšil jsem se, ale moc spokojenej nejsem. To kouzlo a tajemno Labyrintu, bylo to, co dělalo jedničku tou jedinečnou. Tady už to kouzlo zmizelo a přešlo se na post apo se zombíkama. Pořád to má skvělou rychlost, ale už to neni TO ONO. Za mě 3* a DOPORUČUJU ()

esmoke

Dvojka nemá s jedničkou skoro nic společného, nic z jedničky se v ní nevysvětlí. Ve druhém dílu Labyrintu se nevyskytuje žádný labyrint. Ve druhém dílu se dost kecá, sem tam běhá, obnovují vzpomínky na minulost a občas se bojuje. Celkově to dává pramalý smysl, natož aby nás zajímaly jednotlivé postavy, ve výsledku žádná sláva. (2D dabing) Rozpočet: $61 miliónů, Tržby: $312 182 miliónů. ()

Tomko87

Nepriama adaptácia, či bohapustá vykrádačka videohry The Last of us ? Boh vie. Ale pokračovanie sa mi viac páčilo než predchádzajúci diel. Prítomnosť Malíčka, Missandei z GOT a Gustava 'Gusa' Fringa z Breaking Bad potešila. Bolo pár hluchých miest, no popravde, čakal som horšie. ()

kecinotrab

Film, Labyrint: Zkoušky ohněm, mě velice ohromil a velice překvapil (v dobrém smyslu.) Knížku jsem nečetl a tak to byl pro mě první, ale dokonalej zážitek. Narozdíl od prvního dílu, kde byli všichni zavřený v labyrintu, se mi líbil "volný" pohyb a akce. Po zhlédnutí tohoto filmů jsem přemýšlel, že si půjčím knížku s třetím dílem a a přečtu si ji, protože tento díl skončil velice napínavě. ()

Cameron a Rodriguez našli Alitu

Cameron a Rodriguez našli Alitu

30.05.2016

James Cameron chtěl mnoho let natočit dvě velké sci-fi - Avatara a Alita: Battle Angel. Modrásky už stihnul, jeho výlet na Pandoru ale měl takový úspěch, že se záhy vrhnul na čtyři pokračování a… (více)