Když Thomas a jeho kamarádi dokázali uniknout z vražedného labyrintu, doufali, že se dokážou vrátit ke svým starým životům. Nemohli se ale splést víc. Místo svobody je čekal pouhý postup do druhé fáze zkoušky připravené organizací Z.L.S.N. Pro Thomase a ostatní přeživší Placery z labyrintu tak běhání zdaleka nekončí. Jejich další útěk je zavede na Spáleniště, nejvíce sežehnutou část planety, krajinu plnou nepředstavitelných překážek. Sluneční erupce sežehly Zemi na popel a proměnily ji v pustinu. Světové vlády se zhroutily – a s nimi i řád a právo. Rozpadajícími se troskami měst teď bloudí takzvaní „raplové", lidé pokrytí hnisajícími ranami, které nakažlivý virus dohnal za hranu příčetnosti. Jejich jediným cílem je najít cokoliv živého, aby se nasytili. Thomas a jeho přátelé musí rychle najít bezpečné útočiště a organizace Z.L.S.N. se stará o hlavně to, aby jim šance na přežití nastavila v jejich neprospěch. Placeři se ale dokáží spojit s bojovníky odporu, zasáhnout vrchní velení Z.L.S.N. a odhalit tak další šokující plány, které si pro ně společnost přichystala. Thomase čeká tvrdá zkouška ohněm. Skutečně se někde uvnitř v jeho hlavě skrývá tajemství, které je zachrání? (CinemArt)

Jadro

Vždy, keď už to naberalo grády - pád... a zasa a zasa... Neviem predchodca mal v sebe viacej tajomnosti, originálnosti... Treba pozrieť, ale nečakajte zázraky :-P ()

Kamy

Som prekvapený ako veľmi ma to bavilo. Nejaké logické kiksy tomu odpustím, hlavne kvôli skvelej réžii. Na Wesa Balla si odteraz začnem dávať pozor. ()

blondboss

Pokračovanie Labyrintu ma mierne sklamalo. V prvom rade oproti jedničke je tu už menej mysterity a viac zombie akcie, čím sa vytráca prvotná idea filmu a aj keď v jedničke boli príšery, nevzali jej akýsi punc jedinečnej atmosféry. Dvojke už chýba to pravé napätie, je to hlavne o akcii. Verím, že vyvrcholenie bude zaujímavejšie, avšak vzhľadom na finále dvojky to nevidím veľmi reálne a podľa mňa z najnápaditejšieho a najprogresívnejšieho námetu v tomto žánri sa stáva priemerná blockbuster séria. Škoda premrhaného potenciálu. 70 % ()

baclajean

Ako to už často býva, po skvelej jednotke prichádza slabšia dvojka. Akcie tu bolo dosť, chýbalo mi tu však väčšie prepojenie deja, ako napríklad v prvej časti. Taktiež na vonkajšom priestranstve sa toho dialo až príliš málo, no a podaktoré scénky boli až príliš nudné, čo sa v jednotke nestalo. ()

Facerr

Je fajn, že tahle série má vývoj bez zbytečného opakování některých vzorců. To se týká lokací, monster a dokonce i vztahů. Přes některý dialogy, které zbytečně prodlužovaly děj se na tohle dalo dívat a docela to navnadilo i na pokračování. "Mládežníci" z tohohle musí mít vyloženě druhý Vánoce.). ()

silak_xup

Po jedničce zklamání, úplně blbý to nebylo, ale přišlo mi to hrozně rozházený, jakoby režisér občas nevěděl co dát jako další scénu a zaplácl to nějakým nesmyslem. Naše bandička se dostala z labyrintu a po chvilce skončila vlastně v podstatě dalším a snaží se najít někoho, kdo by s nimi nechtěl jen vyjebat. Film neodsuzuji, ale čekal jsem od toho něco jiného. Upřímně jsem zvědav, jak dopadne pokračování. ()

dudo24

Nebolo to zlé. Kopa akcie a napätia. Lenže sa to dosť odklonilo od žánru prvého filmu. Celá jednotka bola o tej záhade, prečo sú kde sú, kto ich tam poslal, na čo slúži bludisko. Asi prvých tridsať minút si film držal podobnú atmosféru ale potom to prešlo do viac menej čisto horor akčného žánru. Jednotka bola originálna. Ale tu som v každej pasáži nachádzal referencie na iné filmy – The Island, I Am Legend, Blade, World War Z, Terminator Salvation. Nie som teda spokojný akým smerom sa to celé vybralo. ()

Palisander

A zasa zombíci. A nič originálne. Ale dalo sa to prežiť, aj keď chvíľami s utrpením. Hlavne Pravá ruka, to je teda niečo ;-). Najväčším problémom filmu je predchádzajúci diel. Pretože toto naň nijako nenadväzuje. Len sú tam tí istí fagani a jedna nemastná neslaná zmätená slečna. Ak z nich chceli len vycicať nejakú šťavu, na čo im vymývali mozgy a riskovali ich životy medzi betónom a chobotnicami? Aspoň že hlavný hrdina nie je úplné nemehlo ako v iných postapo teen eposoch dnešnej doby. Už sa teším na záverečný dvojdiel :o). Či?? ()

rasto87

Prví diel bol naozaj dobrý a dejovo pre mňa výnimočný, ale Labyrint - Zkúška ohňom je omnoho lepší, premakenejší, po efektnej stránke prepracovanejší. Divák sa naozaj ponorí do perfektne rozbehnutého scénara plného akcie, hororových momentov a taktiež emočných okamžikov. Dylan O´Brien sa naozaj vynikajúco rozbieha vo svojej hereckej kariére a ak bude jeho výkon tak dobrý ako v Skúške ohňom tak sa potom naozaj máme načo tešiť v treťom pokračovaní The Death Cure. Film má 129 minút, ale hlavne je to, že nenudí. Vynikajúca práca. Jedine čo by som tak trošku vytkol alebo mi chýbalo bol zas jedinečný Labyrint z jednotky. ()

maniacxl odpad!

Hele, jednička docela vydělala,co? Natočíme ještě ňáký další díly, néé? Jasně, ale co tam fláknem místo labyrintu, ten už by byl vokoukanej ty krávo vole?Mám dobrej nápad,namrdáme tam zombíky, ti vždycky zaberou. A že to nebude mít žádnej smysl nás vůbec nesere,protože ti retardovaní fagani na to do kina stejně půjdou už kvůli Milošovi a Mirkovi,kteří tam hrají.Ne fakt jsem nepoznal o čem druhý díl je.Třetina filmu banda harantů nevěřícně koukaj na zdi cimry, nebo pouště, nebo hor,nebo na sebe(podotýkám,že jsou všichni oblečení)další třetinu filmu pro jistotu nějakej kokot ve tmě oslňuje baterkou do ksichtu další kokoty,aby už tak zhnusenej a otrávenej dívák neviděl vůbec nic.A poslední třetina je o tom,že ti cool mladí lidé utíkají a utíkají a utíkají,a když se zastaví,tak zjistí,že stojí,tak začnou zase utíkat.Jak já si přál,aby všichni spadli z nějakýho útesu a byl konec.Bohužel.Jednička byla docela zajímavá,tak vůl starej jsem si pustil i dvojku.Neskutečná sračka se z toho vyloupla.Ale jako mučící nástroj je tenhle film výborná volba.ODPAD. ()

Kennedy_R

Dvojka spíš připomíná The Walking Dead a postrádá originální nápad jedničky, ale pořád slušná podívaná. Třetí díl bohužel až v roce 2017 (asi se čeká na dopsání knihy). ()

gt009

v podstate to nebolo zlé, dokonca ma to miestami bavilo, ale celý dojem zabili momenty ala "skočím z mosta lebo kámoš je tam dole a má problémy!" Typické hollywoodske sentimentálne s*ačky ()

wallax

Škoda klesajúcej tendencie tejto dvojky. O to viac to zamrzí, keď prvý diel bol tak trošku vyčnievajúce dielko medzi teenagerovskými samýchsebahľadajúcimi filmami. Bolo to akčné a rýchle ale na prvý diel to už ani záhadnosťou ani dynamikou nemalo. Škoda. ()

TinoArts

Jednotka bola super, a na konci jednotky som zostal trochu smutný, lebo to vyzeralo, že sa z toho stane iba ďalší priemerný zombie film. Opak je ale pravdou, stále to bolo originálne, napínavé, skvelo natočené a navnadilo na ďalší diel. Facku tomu exotovi, čo prekladal český názov za účelom väčšieho zisku. 70% ()

p.i.t.b.u.l odpad!

Větší kravinu jsem už dlouho neviděl. To je tak, když chcete stůj co stůj udělat pokračování a nevíte co vymyslet. Protože tolik nelogických věcí jsem pohromadě snad ještě nezažil. Ale pokud stačí někomu koukat na partu puberťáků, kteří se tváří a chovají jako mistři a pak když je ouvej, poklidně sedí a poslušně dělají co se jim řekne, tak Vás tento film zřejmě nadchne. U mě to je hodně málo. Přemýšlím, co se to vlastně tvůrci snažili vytvořit. Slátaninu všeho možného. Hrůza ()

IZFNP

Všetky neduhy jednotky sa tu násobia dvojkou. Charaktery, ktorých osud je vám ľahostajný od prvej minúty po poslednú, scenár, ktorý je tak neobratný, až strácam nádej, že knihy na tom môžu byť lepšie, napätie, ktoré nie je prítomné, a akcia, ktorá je len a len obyčajná a navyše zakrýva fakt, že je to film o ničom. Neviem, čo sa skrýva v pozadí celého príbehu, ale zatiaľ mi to pripadá ako vzdor partie deciek, ktoré nechápu význam spojenia "pre vyššie dobro". Postavy - vrátane tých dospelých - sa chovajú tak desivo nelogicky, že by si zaslúžili do jednej pomrieť. A potom sa mi niekto čuduje, prečo je pre mňa Hunger Games tak kvalitný film - Maze Runner hovorí za všetko. ()

Dangerman

Zatímco první díl mě vysloveně nadchl, dvojka je o moc slabší. Se zmizením labyrinthu, se vytratila i ta podivná tajuplnost, která to celé doprovázela. Nesmyslné zvraty, setkání a stupidní náhody. Od poloviny už se jen koukáte na postapokalyptické prázdno, nejhorší je, že ani není pompézní, jak by řekl pan Fitzgerald. Nezbývá, než doufat, že se z toho vyklube víc, než farmaceutickými firmami ovládaná kravina a že se další díl naladí zpátky na správnou vlnu, tedy na nápaditou a svižnou teeneagerskou jízdu - 50%. ()

Cameron a Rodriguez našli Alitu

Cameron a Rodriguez našli Alitu

30.05.2016

James Cameron chtěl mnoho let natočit dvě velké sci-fi - Avatara a Alita: Battle Angel. Modrásky už stihnul, jeho výlet na Pandoru ale měl takový úspěch, že se záhy vrhnul na čtyři pokračování a… (více)