Když Thomas a jeho kamarádi dokázali uniknout z vražedného labyrintu, doufali, že se dokážou vrátit ke svým starým životům. Nemohli se ale splést víc. Místo svobody je čekal pouhý postup do druhé fáze zkoušky připravené organizací Z.L.S.N. Pro Thomase a ostatní přeživší Placery z labyrintu tak běhání zdaleka nekončí. Jejich další útěk je zavede na Spáleniště, nejvíce sežehnutou část planety, krajinu plnou nepředstavitelných překážek. Sluneční erupce sežehly Zemi na popel a proměnily ji v pustinu. Světové vlády se zhroutily – a s nimi i řád a právo. Rozpadajícími se troskami měst teď bloudí takzvaní „raplové", lidé pokrytí hnisajícími ranami, které nakažlivý virus dohnal za hranu příčetnosti. Jejich jediným cílem je najít cokoliv živého, aby se nasytili. Thomas a jeho přátelé musí rychle najít bezpečné útočiště a organizace Z.L.S.N. se stará o hlavně to, aby jim šance na přežití nastavila v jejich neprospěch. Placeři se ale dokáží spojit s bojovníky odporu, zasáhnout vrchní velení Z.L.S.N. a odhalit tak další šokující plány, které si pro ně společnost přichystala. Thomase čeká tvrdá zkouška ohněm. Skutečně se někde uvnitř v jeho hlavě skrývá tajemství, které je zachrání? (CinemArt)

VanTom

Skvělá dynamická akce a zuřivé tempo sice do (mezi)finiše nevydrží, ale naštěstí se Zkouška ohněm může opřít i o (vizuálně) přitažlivý a vcelku smysl dávající (i když, jakmile se člověk začne ptát… ;-)) post-apo svět, jejž divák objevuje spolu s "teen" postavami. A protože milostný trojúhelník je zde ledva naznačen, zaokrouhlím nahoru s čistým svědomím. ()

Danny F.

Lepší pokračování, které hezky navodilo na předchozí díl a je mnohem lepší. Apokaliptické prostředí mi sedělo a zombíci byli ač moc uměle vytvoření, ale za to mi ve filmu seděli. Dokonce i trocha té atmosféry se povedlo. 60% ()

fefee

Viac hororovo poňatá ako jednotka a o malinko slabšia ako jednotka, ale dalo sa na to s kľudom pozerať. (2,8*) ()

zdenny odpad!

Dnes jsou velice moderní tyto teenagerovské trilogie, kdy poslední díl je ještě rozdělen na dva. Takže se možná jedná spíš o kvatrologie. Každopádně pro mě je to jen slibný film, jehož pokračování je úplně na hovno a naprosto vychýlené od původní premisy, což mu v mém obýváku zajišťuje jen díly dva. U těchto "Stmívání", "Labyrintů" a "Divergencí" se jedná o přes kopírák to samé. Většinou to vymyslí mladá ženská nebo člověk, který toho o vesmírných pravidlech nic moc neví, chce ale mermomocí uchopit filosofické téma. Dá do toho všechen svůj cit, mozek a invenci a přesto to zpravidla stačí na tři hvězdy, třebaže slušné tři. A pak buď: po úspěchu prvního dílu z komerčních důvodů slátá díl druhý - je to sice sračka, ale děti to budou stejně kupovat anebo: má ten druhý a třetí již napsaný, ale protože do toho prvního dal(a) úplně všechno, nemá už kapacity udržet ani ten průměr. A stejně jako s knižní předlohou se to děje i z filmovým zpracováním, kdy třebaže je to sračka, děti na to půjdou. Samozřejmě musí být vše naprosto korektní, takže každou skupinku tvoří nějací bílí, vždy tam ale musí být nějaký černoch a pak asiat, který jako jediný ovládá výpočetní techniku, sem tam nějaká holka, ale vždy skoro modelka, protože v Americe přece neexistuje tlustá mládež. Samozřejmě i kluci jsou všichni vysportovaní nebo alespoň vychrtlí modelové. Faktem je, že na škaredé lidi by se díval málokdo. To si mohli dovolit jen Češi s Válečkem (Marek Eben) v "Kamarádech". Celkově shrnuto: tyto trilogie určitou myšlenku v prvním díle mají, ta je ale v následném pokračování totálně vygumována. Každé další pokračování pak jen ničí vkus a rozhled mladých lidí, kteří si zvykají, že myslet "mainstreamově" je vlastně fajn. ()

pursulus

Mé hodnocení všech dílů "Labyrintu" scénáristy T. Nowlina v režii W. Balleho podle knižní předlohy J. Dashnera a můj názor na ně jsou ZDE. (Vysvětlení, proč hodnotím více snímků jako celek, lze nalézti na mém profilu v úvodní části "O hodnocení".) ()

Killda

Těšil jsem se. Jenže kouzlo jedničky okamžitě zmizelo. A tak místo atmosférické, napínavé a tajemné podívané, dvojka přichází s prachobyčejným postapo survival filmem, který je v jádru úplně jiný než předchozí díl. Což o to, Wes Ball je talentovaný mladý režisér a v pár momentech dokáže vykřesat napínavou sekvenci, ale příběh je už zkrátka mimo mísu... a tomu ani talentovaný režisér nepomůže. ()

vyfuk

Holy Shiiit. To jako vážně? Dobře, tak pro začátek, charaktery postav jsou zajímavé jako vejce z Kauflandu. Jsou červavé a některé bohužel doslova. I Aidan Baelish Gillen má větší charisma (Conan) Dylan O'Brien. Kromě toho... k*urva, ten film má s knihou společného asi tolik kolik má Shakespearovův Romeo a Julie společného se Scottovým Labyrintem lží... a to nemá spolu nic společného! Jednoduše řečeno, ten film, kdybych ignorovali knihu, tak film v celku ujde. "Ujde" v mé terminologii znamená, že bych z toho možná neměl střevní potíže. Ale tohle? Kniha bohužel existuje a já ji bohužel/bohudík četl. Nejenom, že kniha taky nebyla nic extra, ale alespoň se dala číst a na poměry moderní fantasy literatury to je dokonce dokonalý. Ale co se týče filmu? Nemá to pointu, nemá to příběh, nemá zápletku, nemá to pointu, nemá to pointu... počkat, už jsem zmínil, že to nemá pointu? Papaláši ze studií by si měli uvědomit, že když už chtějí někomu zničit oblíbenou knihu nebo tak, tak by to měli dělat podle té předlohy. Takže asi tak. Vůbec bych se nedivil, kdyby jsme se nedočkali třetího dílu, protože hej... tak trochu nebude mít pointu. ČUS! ()

MI-380

Pokračování zábavné o něco méně. Originální záhada labyrintu se totiž mění na běžné putování zdevastovanou zemí. Nechybí ale dostatek napětí a slušné akce. A boj Thomas versus Zlosyň může pokračovat: 60% (5 834 hodnotících, 63%). ()

JohnSmith

Druhý Labyrint mě opět velice pobavil. Ano, je to neskutečná míchanina všeho možného, od Ostrova, přes Resident Evil až po Já legenda, ale kupodivu se mi to fakt líbilo. Výpravnost na jedničku a mladičké herce výborně doplňují veteráni. ()

Zagi20

Více méně stejná hloupá pohádka jako první díl, jen v jiném a pro mě trochu nudnějším prostředí. Některé dialogy jsou svou hloupostí až do nebe volající, jiné jsou zase tak prázdné a bezduché, až to bolí. Stále jde o lehký nadprůměr co se týká teen filmů, ale žádná sláva to teda není. 55% ()

ghatos

Není to nějaký vyloženě urážející shit. Takových putování bylo už hodně. Muselo by se to pojmout drsněji, což není možné vzhledem k cílovce. On taky labyrint byl daleko atraktivnější. Hnusná poušť tak nebavila. Hlavně drama v poslední třetině šmrncnuté levným patosem definitivně zabilo tohle light sci-fi teen movie. 48%. ()

blackJag

Opouštíme labyrint (tím pádem také zajímavé lokace) a čeká nás generická postapo písečná krajina plná rozpadlých budov a nudně zpracovaných nakažených... Film je jedno velké žánrové klišé a hodí se tak pro žánrové panice nebo jako testovací prostředek pro limbické badatele. 40% ()

filokk

Celkem pohoda. Pro tenegers asi šlupka, ale film ne a ne skončit, tak po 100 min. docela fuška dokoukat to uff ()

jefff

Celkově me tahle série docela baví, ale originalita se s příchodem druhého dílu vytratila. Naštěstí filmu nechybí množství akce, které divákovi vynahrazuje prázdnější a lacinější scénář. Další výhoda je docela dobré obsazení hlavních postav, které jsou oproti jiným podobným filmům sympatičtí. Ale že bych se na další díl nedočkavě těšil, to asi ne. ()

Georgex

O chlup lepší než první díl, což bohužel nevykompenzuje fakt, že je to průměrný Sci-Fi film na základě tuctové předlohy, který není ničím zajímavý a ještě je v něm plno nevýrazných hereckých výkonů mladých herců všech barev a všech pohlaví, které naštěstí doplňují poměrně sympatičtí starší parťáci v čele s Giancarlem Espositem. Rozhodně nejsem zastáncem tohoto dělení na sérii, ale podle konce tohoto filmu, lze očekávat, že další část by mohla být o něco více zajímavější. Moje hodnocení 55%. ()

Fox85

Když jsem nedávno zjistil, že jsem tuhle trilogii nedokoukal a dokopal se k druhému dílu, tak jsem netušil, do čeho vlastně půjdu. Z prvního dílu už si úplně všechno nepamatuju, ale na začutko tohoto jsem se rychle dostal do obrazu. A u toho jsem měl zkončit. Nemůžu říct, že bych se těšil na poslední díl, ale asi se na něj podívám ()

skinny

Já nevím, vážně nevím, jako slušný SPOILER zombie horor, což bych z prvního dílu vůbec nepředpokládala, že se to takhle bude vyvíjet. Za to palec hore! Byly tam i scény, u kterých jsem se slušně vylekala, ale něco tomu zkrátka chybělo. Hlavní otázka, tedy pro mě, zůstala nezodpovězena. Proč byli v Labyrintu?? Jaký měl mít smysl?? Podle mého názoru, tvůrci vtěsnali do dvou hodin hodně postav, hodně děje, aby se dostali ke konečné větě, o které jsme stejně věděli, že příjde, tj. hlavní hrdina musí zabít hlavního padoucha, ale té kaše kolem toho si nikdo nebude všímat. bohužel já si všímala. Takže děj mi přišel moc uspěchaný a místy nepřehledný. ()

Cameron a Rodriguez našli Alitu

Cameron a Rodriguez našli Alitu

30.05.2016

James Cameron chtěl mnoho let natočit dvě velké sci-fi - Avatara a Alita: Battle Angel. Modrásky už stihnul, jeho výlet na Pandoru ale měl takový úspěch, že se záhy vrhnul na čtyři pokračování a… (více)