Mimoni 2: Padouch přichází

• USA Minions: The Rise of Gru (více)
Trailer 1

V neutuchající touze najít toho největšího padoucha všech dob, aby mu mohli věrně sloužit, narazí Mimoni na malého nosatého černovlasého chlapce, který vyrůstá jen se svou německou matkou. Jmenuje se Gru a aniž to tuší, tohle setkání mu zásadně změní život. (Cinemart)

Trailer 1

Pepe_cz123

Jo tak tu máme pokračování žlutých mimoňů žracích nonstop banány. Popravdě jsem to čekal ale trošku lepší než 1.díl no a to se bohužel nestalo. Máme tu zde nový tým Vicious 6 a fakt jako třeba taková Scarlet z jedničky tak měla lepší origin a lepší story než všichni ti z týmu najednou. Máme tu taky i známé tváře už buď s prvních mimoňů tak z já padouch trilogie. Třeba takový DR. Nefario mi udělal velkou radost aspoň jsme viděli jak se on a Gru spolu seznámili. Ve výsledku ale nejde o žádný průser a nový počin studia Illumination Mimoni 2: Padouch přichází můžu doporučit na 6/10 ()

Yoshitsune

Tak určitě lepší než jednička, příběh má konečně nějaký směr a navíc jedenáctiletý Gru, je docela borec, co si nenechá srát na hlavu. Furt to neni nijak zvlášt vtipný, jako jiné animovaný filmy a záporáci, zde mohli dost víc prostoru, buď pro nějaký ten rozvoj nebo aspoň ukázku toho, že sou to záporáci, moc toho totiž nepředvedli. Ale ve výsledku, je to fajn a dá se na to dívat. Jo z těch mimoňů, je Stuart určitě nejlepší, je správně agresivní. ()

Sany33

Príbeh: V prvom diely sme sa zoznámili s Minions Origin a tu už sa pozrieme na to, ako slúžia svojmu ikonickému pánovi Gruovi, ktorý sa snaží dostať do super šestky najväčších zločincov sveta už v útlom veku. Jeho pohovor sa ale značne komplikuje. Herecké obsadenie: Mimoni sú nemí a ostatné hlasy mi nijako nevadili ako aj v ostatnej animovanej tvorbe poslednej doby. Prevedenie: Mimoňom dochádza dych už od prvej časti a tu sa opäť dostávame do sterilných koľají, kedy iba robia somariny, ktoré mi už úprimne nepripadajú vtipné. Jediným plusom je Gru a atmosféra 70. rokov. Pocity: Tak ako som bol sklamaný z prvého dielu tam pokračujem aj o pár rokov neskôr. Opäť mám ale iba pocit, že som neni cieľová skupina. Pridaná hodnota: Žltá blbosť part 2. 20% ()

Pierre

Jednou třeba ukradneš i měsíc. Ach, alespoň ta nostalgie funguje. No, vážně. Když jsem před devíti lety na začátku letních prázdnin byl v kině na Já padouch 2, Gruovo patrání po  El Vachovi a hledání ženy bylo vtipné, špiónské, roztomilé, dojemné i romantické zároveň.  Gru a Lucy byla prostě skvělá a pro sebe stvořená dvojka (Happýýý.:D) A před tím jsem doma neustále sjížděl první díl.  Když  Gru v jedničce megalomansky prozradí, že ukradnou měsíc, dodnes mi z toho mrazí (:D.) No, prostě první dva díly jsou moje dětství, velmi originální a vtipné animáky, nedám na to dopustit.:o Jenže pak se ta neotřelost a funkčnost prvních dvou dílů rozměnila v neustálé dojení značky mimonů, jejch samostatný nezdárný film, padošsskou trojku....a teď po pěti letech od trojky a DVANÁCTI letech (!) od padoucha  jedničky přichází dvojka Mimonů (!) No, už se mi to prostě zdá rozmělněné víc než dost. Já bych byl určitě nejradši, kdyby to celé skončilo druhým dílem padoucha. I když recenze se tentokrát nezdály tak špatné a skutečně první dvacetiminutovka působila docela pěkně. Jako by si tvůrci uvědomovali, že na tohle už se kromě dnešních malých dětí, můžou dívat i ti, co s prvními díly vyrostli a naplnili tak film řadou odkazů a připomenutí (dozvíme se jak Gru potkal doktora Nefária, dojde na připomenutí znamé mrazící scény, na ikonický song ,,Oh, Despicable me´....a dokonce i na Vektora. Oujé!:D) K tomu mě pobavily titulky ve stylu Bonda (jo, super nápad...dobrý.:D). Snad jsem nikdy neviděl, aby v současném kino dabingu byly hned v úvodních titulcích napsány i čeští dabéři a Jiří Lábus si své první místo na plátně v titulkách určitě zasloužil, protože s tímhle borcem jsem v Době ledové a Padouchovi zažil mnoho srandy a snad to vypadalo, že zažiju i dnes. Jenomže, jak byl Gru odnusut na druhou kolej a do vedení se zase dostali Mimoni, nabralo to znovu spíše obrat k jejich prvním filmům. Ano, oni VÝBORNĚ fungovali jako roztomilé vedlejší postavy (což zde na začátku jenom potvrdí),  ale jako hlavní prostě ne. To se to pak přeměnilo jen v pouhou  sérku trochu nesmyslných  barevných skéčů. Ne, už to prostě  není ono.  Ale alespoň jsem byl potěšen pár vtípky (opět hlavně v úvodu), jeptiškou a těmi odkazy a nostalgíí. Tak si tedy opět radši připomenu, jaká byla před devíti lety dvojka. Tehdy to prostě šlo. Že jsem vyrůstl Gru i já? Ale žil jsem z toho pak celé prázdniny (:D). Nevím, jestli tohle bude pro aktuální hlavní cílovku pořád taková darda.  I tak jsem byl potěšen, když jsem mezi těmi dětmi a naší skupinou viděl v kině mladý páreček, co evidentně spokojeně dorazil na Mimoně. A když se za mnou, smála kompletní rodinka s dětmi skoro jsem jim  to až  záviděl. Tady mě zase pobavil komentář uživatele Franta 285 (:D). Mimochodem, věděli jste, že existuje cosi jako Mimoň popcorn (:D)? Kdybych nedorazil, tak to taky netuším (:D.). Takže taky klidně na ty Mimoně doražte a uvidíte, jaký budete mít názor. Animáky si  stejně musíme užívat, bez ohledu na věk.  Já se jdu mezitím pokusit dobýt Vektorovu pevnost. A hezké prázdniny přeji! Ať už s  Lucy nebo Jilian. () (méně) (více)

Olík

Po zhlédnutí posledního mimoního dobrodružství začínám mít pocit, že nám kanárkově žlutá začíná nějak nebezpečně blednout. Jediné, co bych možná vyzvednul je propojení s prvním „padouchem“ pomocí známých postav, ale jinak perlivá limonáda, kterou někdo zapomněl zavřít, a všechny bublinky dávno vyprchaly. Myslím, že nazrál čas změnit barvy. ()

• Viackrát sa zdôrazňuje čínska symbolika draka a oslava nového čínskeho roka. Dej filmu je tak zasadený na začiatok roka 1976, ktorému vládlo práve znamenie draka. (giaruj)
  • Když jdou Mimoni pro kámen zvěrokruhu, který Otto vyhandloval se zrzavým chlapcem, hraje píseň „Blitzkrieg Pop“ od Ramones. (OJan)

Související novinky

Startuje týden nejúspěšnějších filmů

Startuje týden nejúspěšnějších filmů

14.12.2022

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 15. do 21. prosince tohoto roku BestFilmFest, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé… (více)

Nová pixarovka vyhořela

Nová pixarovka vyhořela

20.06.2022

Studio Disney má na kontě po delší době mírné zaváhání. Nová pixarovka Rakeťák s cenovkou 200 milionů dolarů totiž sice sbírá pozitivní ohlasy kritiků i diváků, do kin se ale tentokrát rodiny s dětmi… (více)