Meryl Streep v roli závratně bohaté ženy, jejímž jediným snem je zpívat. Bohužel její hudební nadání a hlas jsou jednoznačně příšerné. Když se v roce 1944 rozhodne uspořádat svůj velkolepý koncert v Carnegie Hall, její přítel a manažer Hugh Grant, který ji láskyplně chránil před krutou pravdou o jejím talentu, nyní čelí obtížné výzvě... (Bioscop)

kolly13

Průměr, to je správné slovo pro tento film. Jsem vděčný za smích od srdce od divačky uchobolícího kvílení, za polohu Helberga, za Granta starého jak Big Ben (a stejně fungujícího), za klasiku od Streepové. Vkrádá se mi do vědomí koktající Firth v Králově řeči a to byla vyšší liga. ()

LencaN

Film o pokrytectví, prospěchářství a hyenismu. Tak to vidím. Udržovat někoho v přesvědčení, že je úžasný zpěvák a nechat ho se ztrapňovat před lidmi, protože on z toho má radost a vy peníze, je zvrhlé. Ve filmu je naznačeno i cosi o lásce, ale nevím moc čemu věřit, když tady takovou významnou roli hrají peníze. Proto mi to celé neštimuje. Nebylo to roztomilé, ani vtipné, dojemné ždibet na konci ano, ale jinak je to jen průměrný film, který zase brzy zapomenu. A je to škoda, protože sestava Grant - Streep - Helberg fungovala dobře. Dokonce moji pozornost získával víc mladý Helberg než jeho slavní kolegové. Byl takovým alespoň drobným závanem humoru v jinak celkem plochém scénáři. ()

GzL

Hugh Grant je jako vždycky ubohej. Já vlastně vůbec nechápu, co tenhle člověk dělá v Hollywoodu. To, co nám dnes dávají za vzor, je společnost plná parazitů a společnost plná parazitů na těch parazitech atd. Tady je to pěkně vidět! ()

filmovyfan

Tenhle film nemůžu jinak než pochválit. Všechna má očekávání od komedie splňuje a mnohdy i převyšuje. Navíc se jedná zároveň o životopis, který komedii dává zase jiný rozměr. Co se týká Meryl Streep, tak ta znovu září, a nenapadá mě nikdo, kdo by mohl ztvárnit tuto roli lépe než ona. ()

bonovox

Absurdný príbeh o zbohatlíčke, ktorá si za pomoci svojho manžela kupovala slávu aj keď nemala žiadny talent na spev. Meryl aj Hugh svoje úlohy zvládli veľmi dobře, aj keď Meryl už miestami prehrávala. Aj režisér potvrdil svoje schopnosti, že vie pútavo natočiť životopisné príbehy. ()

Franki69

Ne že bych už nevěděl, že jakýkoliv film s Meryl Streep stojí za vidění. A Božská Florence není výjimkou. A nepochybujte o tom, že Meryl, v roli New Yorkem uznávané mecenášky umění v první polovině minulého století, která celou svou košatou bytostí touží zpívat, ačkoliv to neumí, je okouzlující i mrazivě osudová. A naštěstí v tom není sama. Životní roli ve filmu předvádí v roli jejího manžela Hugh Grant. A třetí z ústřední trojice, Simon Helberg (ano, rocketman Wolowitz z Big Bang Theory) v roli pianisty za hvězdnou dvojicí rozhodně nezaostává a předvedl se v roli, v které by si ho lidé rozhodně mohli začít pamatovat i jinak, než jako ústřední postavu jednoho z nejúspěšnějších seriálů. Na film se vám bude rozhodně dívat lépe, pokud se alespoň v základních faktech seznámíte s životem Mrs. Florence Jenkins, „první generálky hvězdných pěchot budoucích pěveckých soutěží“, která ve své době vyprodala Carnegie Hall a jejíž singl patří k nejprodávanějším nahrávkám v dějinách soudobé hudby, ačkoliv nezazpívala jedinou notu ve správném ladění. Prostě, vidět tento film nepřipravený se rozhodně nevyplatí. A kdyby vám někdo tvrdil, že to komedie, neříká vám pravdu. Je to těžko uvěřitelný příběh ženy s velmi silným charakterem a charisma. Stojí za to se s ním seznámit. A pozor, rozhodně si film obstarejte s původním zvukem! Dávám 85%. ()

daleba

Je to spíš tak na 4, ale hvězdička navíc je za Simona Helberga, který mě strašně moc překvapil! Ani jednou jsem si během filmu nevzpomněl na Wolowitze, a to je přece neskutečný, ne?! Jinak Meryl jako vždy skvělá... Hugh je furt stejnej, a stejně dobrej. Mně se to prostě líbilo! Člověka to aspoň donutí přemýšlet o životě chvilku jinak. ()

Anaheim

Florence si ve svém hudebním životě musí připadat, tak jako Truman Burbank ve svém filmu, vše je předem naplánované, jen aby se milostivá nedozvěděla pravdu. ()

panki9922

Slovami Paľa Haberu - to bolo falošné jak divá sviňa. A nie vždy len ten spev :) Herecky skvelo obsadený film o ďalšej absurdnej postave našich dejín. Keby mala Florence k dispozícii dnešné moderné nahrávacie štúdio, ktohovie, či by sa o slávu nedelila s kdejakou súčasnou popstar. Z nich tiež skutočne máloktorá dokáže spievať. Film zpočiatku pobaví, potom trochu stráca na tempe a zdá sa byť pridlhý. Výsledné hodnotenie zachraňujú len solídne herecké výkony, práca s kostýmami a dobrá kamera. 5/10 ()

allegria

Meryl Streep je (i) v této roli nepřekonatelná. A možná ne každý ví, jak ona sama ve skutečnosti překrásně zpívá, až jsem si říkala, že by z ní mohla být stejně dobrá zpěvačka, jako je herečka. Samotný příběh Florence mě dojímá, nejen pro to, jak moc se dokázali nejbližší lidé kolem ní z lásky k ní překonat, ale taky pro skryté(?) poselství samotného příběhu: kdybych měla tu moc, zrušila bych v umění veškerou kritiku. Ať už se jedná o výtvarné, herecké, hudební, taneční či jiné umění, vždycky je na každém jednotlivém divákovi/posluchači, jak se rozhodne, a to ne podle nějakých obecně platných měřítek, ale podle dojmu, který na něj to které dílo/výkon udělá. Jak se při tom cítí, jak ho vnímá. Protože nikdy nic v umění není jen šablona a poučka či pravidlo, je to také spousta citů, nebo by měla být. Každopádně se tento příběh skutečně stal, a Meryl Streepové bych dala za tuhle roli oskara, protože zpívat falešně je pro hudebně zdatného člověka to nejtěžší. Nehledě na další kvalitní ztvárnění skutečné, obdivuhodné žijící osoby, která se dokázala povznést nad hrozbu smrti a přežít ji díky své velkorysé, milující povaze a obětavým, dobrým lidem kolem sebe. ()

J.Lo.

Možná mám trochu naivní pohled, ale v dnešní době, kdy většina filmu je krutá, hrubá, surová, plná násilí, podvodů, zločinu, sexu, je tento film tak miloučký, příjemný a skvěle zahraný, že se neubráníte úsměvu a s radostí ho dokoukáte do konce. Ano, není to sice oscarový snímek plný drama, zvratů a politické korektnosti (ikdyž na něm asi nic nekorektního není), ale opravdu se něj dívalo dobře. ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 7/10. ()

PTuranyi

Nejde o žiadny umelecký skvost ale je to remeselne aj herecky výborne natočený film zobrazujúci "kariéru" božskej Florence. Ťažko posúdiť historickú pravdivosť ale z tohto filmu Florence vychádza ako postihnutá nešťastnica, ktorú zrejme pre peniaze jej manžel rozmaznával natoľko, že mohla opäť vďaka peniazom dosiahnuť neuveriteľnú "popularitu". ()

lwp

Krásny film na nedeľu a veľmi zaujímavý, skutočný príbeh. (dúfam, že to tak nemám aj ja...) ()

Signore

75% Výpravný mix komiky a tragiky, který do nadprůměru vyneslo nejen ústřední herecké trio (v čele se skvostným H. Grantem), ale i poctivá režie veterána Frearse. Viděno v kině. ()

Startuje Best Film Fest

Startuje Best Film Fest