Meryl Streep v roli závratně bohaté ženy, jejímž jediným snem je zpívat. Bohužel její hudební nadání a hlas jsou jednoznačně příšerné. Když se v roce 1944 rozhodne uspořádat svůj velkolepý koncert v Carnegie Hall, její přítel a manažer Hugh Grant, který ji láskyplně chránil před krutou pravdou o jejím talentu, nyní čelí obtížné výzvě... (Bioscop)

Domis93

Je to životopisný, tak to zachycuje zas pěkně atmosféru jisté doby, že bych to ale musela vidět nějak víckrát, to asi ne. Ničím dechberoucí to nebylo, ale přidávám cca hvězdu a půl za to, že to dokázala Meryl uhrát se seriozním výrazem a přesvědčivě (to "zpívání"). To nebylo asi vůbec lehké. ()

elimS

50% - komentář 20ti slovy: Po filmu "Marguerite" jsem to po roce absolvoval znovu. Stejně zbytečně dlouhé, ale o něco kvalitnější a svěžejší. Další "remake" už opravdu nedám :D ()

PanPaniscus

Herecký výkony hlavního tria jsou vážně skvělý. Nevtáhly mě, a snad ani nemohly, do děje, kterému by spíš slušel název typu "Absurdní život Florence Jenkins", ale za to mě dokonale upoutaly ve všemožných myšlenkách, které film slepují v perfektní celek. Za mě hodně překvapivě nijak nezaostává Helberg za výkonem Meryl Streep a jeho mimika mě možná bavila ještě víc jak zaručeně náročný "zpěv", při kterym se nejde nesmát nahlas :) ()

hazdrova

Florence ma bavila, išla som do toho s tým, že má milujúceho manžela, ktorý podplácal iných, aby jej umožnil cítiť sa uctievá a milovaná publikom. Bolo toho však oveľa viac a vôbec to nebolo až také jednoduché. Meryl neprekvapila, avšak u Meryl som zvyknutá na určitý štandart (bohužiaľ neviem, či dokáže ešte niekedy prekročiť svoj vlastný výkon). Kto ma ale prekvapil bol Howard Wolowitz aka Simon Helberg! V Big Bangu mu prischla taká geekovská rola a zrazu na mňa vybalí takýto solídny až nadpriemerný herecký výkon?! Nečakané a milé prekvapenie. 3,7* ()

MAAUZ

Božská nuda, obsazená skvělými herci. Simon Helberg mě příjemně překvapil. Bože, to bylo absurdní číslo. Osoba překypující egoismem mi dosti připomínala mou babičku, která často nenajde svou hranici. Florenčino skřehotání mi lezlo krkem a první vystoupení mě rozesmálo přesně tak, jako celé divadlo. Jejich vztah je založen na neupřímnosti a to necenim.. ()

topi80

Absurdní vtipný příběh, kterému tvůrci dodali navíc i trochu té dramatické a citydojící složky, což bylo docela rozumné s ohledem na to, že dbali na to, aby nesklouzli k nějaké posměvačkovské řachandě, ale uchovali ve filmu poměrně zdařilý anglický humor, o který tady dbá především kultivovaný diplomat Hugh Grant, který ukazuje, že poté, co odrostl frajírkovským a floutkovským rolím, se z něho vyklubává herec. ()

MirkaP

Trio hlavních postav (Meryl, Hugh a Simon) podalo skvělé výkony. Ta chvíle, kdy se Cosmé seznámí s kvalitami zpěvu své nové zaměstnavatelky, je k popukání. Ovšem moment, kdy Cosmé s Florence ve svém chudém příbytku společně hrají na klavír, je prostě dojemný. Florence je sice výstřední a nemožná zpěvačka (zároveň je i dojemná), ale díky lásce a obětavosti svého muže prožije téměř celý život ve šťastné nevědomosti. K tomu manželovi - pro prachy se takové věci dají dělat pár let, ne 35 roků, musel jí fakt mít rád. ()

mac000

Hugh Grant, známý to filmový svůdník a lamač ženských srdcí, nám stárne. Za posledních šest let natočil pouze čtyři filmy (nemluvě o dvou rolích v dabinku animáků) a byl to režisér S. Frears, který jej přemluvil k účasti na natáčení. Podle Grantových slov ale vystoupil ve filmu proto, že mohl být partnerem M. Streepové. Pro Streepovou je film již dvacátou nominací na Oscara za hlavní ženskou roli. Její ztvárnění Florence Jenkinsové (herecky i "pěvecky") je skutečně brilantní a zastíní na plátně všechny ostatní. Úžasné jsou zejména scény koncertů, v nichž Florence musela ve své době zpívat "naživo" (playback v té době neexistoval) . Roku 2015 natočil francouzský režisér Xavier Giannoli film Marguerite, inspirovaný životem a kariérou Florence Jenkinsové . ()

mirkath1

Samozřejmě dobu, ve které se příběh odehrává nemohu chápat, ale z lidského hlediska-proč jí to proboha nikdo neřekl? Pokrytci by asi přišli o sponzora :( po jedné hvězdě za odvahu tří protagonistů, co měli odvahu v tom hrát-bylo mi trapně ()

johnny01

Všechny tři hlavní postavy jsou velmi dobře zahrané, exceluje především klavírista, jak se snaží nesmát a cukají mu koutky. Povedená je i scéna se záchvatem kašle. Několik zlomů v ději působí, že děj není předvídatelný a rovněž nutí měnit průběžně názor na postavy. Celkově příjemný film. ()

pekas

Meryl nezklamala, ale asi nejvíc mě bavil pianista. Jak je opět vidět, prachatí žijí úplně jiné životy, které nemají s realitou nic společného. Žijí se si ve své bublině a každý se rád přiživí, hlavně když z toho něco kápne. Proto mám raději čisté komedie. Zde byla snaha o přesah a divák by snad měl s tou paní cítit. Ne, snad opravdu ne. 75% ()

knihovna

Meryl, Hugh i Simon výborní, námět dle skutečnosti zajímavý, možná trochu dlouhé, ale nutí to k zamyšlení a to mám u filmů rád. Byla to jen rozmazlená bohatá ženská, která si za peníze koupila vše co chtěla? Byla to velká láska mezi oběma protagonisty která omlouvá i tuhle velkou lež? Nebo má pravdu pan Kocáb, když zpívá "lásku si koupíš, ale běda, když si chceš koupit nadání" ?. Těžko říci, já osobně moc rád milosrdné lži nemám, ale to je můj náhled. Taky mě napadla jiná myšlenka - tady je samozřejmě jasně slyšet, že paní zpívá jak když tahá kočku za oces, ale je spousty oborů umění, kde se to tak jednoznačně nepozná. Když vidím některé výtvory či výkony některých performerů, mám pocit, že FFJ zdaleka není, či spíše nebyla jediná. ()

Barghest

On je to ve svý podstatě velice smutnej příběh. A zpívat hrozně, když má člověk zlato v hrdle jako Meryl, to už chce kumšt. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,8/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 87%, Audience Score - 68% | FDb.cz - 73.8% | Určitě dobrý film. Herci jsou super (obzvláště Meryl Streep a Hugh Grant), výprava je povedená a párkrát jsme se fakt i zasmáli. Ale právě to balancování mezi komedií a dramatem je trošku problém. Chvílemi to vypadá, že už ani režisér neví do čeho se vůbec pustil. Navíc minutáž mohla být klidně o 15 min kratší, protože občas to nemá moc co nabídnout. Ale my jsme spokojeni a 4.* stále visí ve vzduchu. 65% ()

subic

Má oblíbená Meryl Streep tentokrát jako Florence Foster Jenkins. Nu což, je to především velmi hezká kostýmovka z toho roku 1944 v New Yorku. Ale že by mě to nadchlo natolik, to opravdu ne. 5/10 ()

JosefTomas

Trochu zamrzí, že po úvodních pár minutách, co "božská" Meryl Streep skřehotá jak ten nejfalešněji znějící skřivan, už její zpěv omrzí a za pár minut už ani nepřijde vtipný. Zároveň je to dějové plytké a samotný příběh Florance není nijak impozantní, aby zvládl utáhnout skoro 2 hodiny filmu. Herci sice hrají dobře, kamera skvělá, dialogy dobré, ale k čemu, když se tam prakticky nic neděje. Bohužel film, i přes řemeslné kvality, nemá šanci nabídnout víc, než příběhový průměr. ()

Startuje Best Film Fest

Startuje Best Film Fest