Reklama

Reklama

Novinářka Kim Baker (Tina Fey) už má dost své rutinní práce, a tak se rozhodne opustit newyorskou redakci a coby válečná zpravodajka se vydává na nebezpečnou misi do Afghánistánu. Ocitá se daleko od domova i známého pohodlí a zažívá kulturní šok. Zároveň nachází přátele, kteří jí pomáhají se v novém prostředí zorientovat: dobrodružnou australskou korespondentkou (Margot Robbie), pragmatického plukovníka (Billy Bob Thornton) a okouzlujícího skotského fotografa (Martin Freeman). Uprostřed chaosu odhaluje Kim svou skutečnou sílu a riskuje vše, aby přišla s dobrou reportáží - v tomto „chytrém a absurdně vtipném filmu." (Pete Hammond, Deadline) (Magic Box)

(více)

Videa (15)

Trailer 1

Recenze (150)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Fantastický cynismus první části vystřídá velmi vážná nota druhá části. Skvěle to do sebe zapadá, film ani chvilku nenudí. Hlavní hrdinka sympťanda od začátku do konce, mrzí mně, že postava Margot nemá více prostoru hlavně v počátku, kdy tam ze sebe sype sexismy jak na běžícím pásu. Ne, ne v tomhle případě se nebudu držet v hodnocení při zdi, protože mně nenapadá nic co bych filmu vyčetl. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Mescala Rumba Disco je uvolněná, pohodová, skvěle napsaná, milá a vtipná mašoidní taškařice o tom, že i nehezká zamindrákovaná zapšklá prudérní čtyřicítka s fretčím xichtem a výstižným jménem Týna Fuj pořád ještě může jet bomby, když si skákne zareportéřit do válečného Afganistánu a ošuká tam hobita. Překvapivě prosté jakýchkoliv obvyklých tendenčních agitek Strýčka Sama o spravedlivé válce a koncentrované výhradně na smečkový život cynicky sarkastických hyen, závislých na adrenalinu a pětilebkovém afgánském matroši. Partička místních zavilých yntelechtuánů evidentně čekala Četu s Margotkou v hlavní roli a filosofickým přesahem Tenké červené linie, tudíž tu teď se vzteklým supěním dští lupy a pižmo, protože tam prý nebyly ani žádné humory. Ale byly, jen si příště musíte dát v té menze dvojitou porci vtipné kaše a začít masturbovat i druhou rukou, milí ufoni! ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

,,TO BYLA KIM BAKEROVÁ S VLASTNÍ ŽIVOU REPORTÁŽÍ“...“ /// Vo americký kikině, která se stala válečnou reportérkou v Afghánský díře. Hozená do vody, ve který se utopili i zkušenější plavci (takže za pochodu), zjišťuje, že jinej kraj je jinej mrav a že tahle práce je spíš životním stylem, ale i drogou, která chce víc a víc… „What the fuck?“ rozhodně není vykecávací story, a kromě toho, že dá šanci porovnat svoji práci s touhle, baví příběhem i obsazením. 3½*! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu „The Taliban Shuffle: Strange Days in Afghanistan and Pakistan“, kterou v roce 2011 napsala Kim Baker, neznám. 2.) Jsem kikina, a chcu se stát (konečně!) chlapem. 3.) Thx za titule „mark82“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $35miliónovTržby USA $23,083,334Tržby Celosvetovo $25,000,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,283,312Tržby za predaj DVD v USA $2,194,123║ odľahčenie tu sadne, občas príde aj na nejakú tu dramatizáciu, napätie, herecky v pohode /60%/ ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Ani nemám pocit, že by tenhle film byl komedií. Spíš na vzniklou situaci v Afghánistánu nahlíží dost cynicky a podle mě i poměrně realisticky. Tina Fey tu hraje vysloveně krávu novinářku, která mě hned několikrát dokázala ve filmu nasrat. Novináři to totiž jinak neumí a serou se kolikrát vysloveně tam, kam by vůbec nemuseli. Hlavně, že mají zajímavý záběry. To, že ohrozí všechny okolo, to je sobecky vůbec nezajímá. Americká reportérka Tina Fey tady ale nenaráží jenom na novinařinu. Ona si tu nebere servítky ani s náboženstvím a tak tu docela obstojně dostává na frak i samotný Afghánistán, což je vlastně dobře. Podporuje to onu realističnost a mě by popravdě opravdu dost zajímalo, kde film vůbec točili, protože já měl pocit, jak kdybych v tom Kábulu opravdu byl s nimi. Zároveň tu ale zmiňuje i americkou armádu, která tu v dané době měla hovno co na práci a chovala se tu stejně jako NATO na začátku devadesátých let v Jugoslávii. Americká reportérka je takový filmařský nestraník, od kterého by se ruská filmařská propaganda měla učit. A k tomu v něm teče dost chlastu a sem tam se objevuje i Muslim, který pomáhá západnímu svět. Nic pro místní, ale jako náhled za oponu postačující. ()

Galerie (47)

Zajímavosti (4)

  • Natáčanie filmu prebiehalo v USA, v Maroku a v Indii. (MikaelSVK)
  • Název filmu Whiskey Tango Foxtrot zamená ve fonetické abecedě WTF. (KRYSIOPICE)

Související novinky

Margot Robbie bude bruslit

Margot Robbie bude bruslit

27.03.2016

Blonďaté krásce z Vlka z Wall Street momentálně leží u nohou celý Hollywood. A rozhodně potěší vědět, že neusíná na vavřínech. Margot Robbie snad brzy uvidíme v komedii Whiskey Tango Foxtrot, která…

Reklama

Reklama