Novinářka Kim Baker (Tina Fey) už má dost své rutinní práce, a tak se rozhodne opustit newyorskou redakci a coby válečná zpravodajka se vydává na nebezpečnou misi do Afghánistánu. Ocitá se daleko od domova i známého pohodlí a zažívá kulturní šok. Zároveň nachází přátele, kteří jí pomáhají se v novém prostředí zorientovat: dobrodružnou australskou korespondentkou (Margot Robbie), pragmatického plukovníka (Billy Bob Thornton) a okouzlujícího skotského fotografa (Martin Freeman). Uprostřed chaosu odhaluje Kim svou skutečnou sílu a riskuje vše, aby přišla s dobrou reportáží - v tomto „chytrém a absurdně vtipném filmu." (Pete Hammond, Deadline) (Magic Box)

Trailer 1

Fiftis

Americká reportérka v origináli určite nie je náhodou pomenovaná Whiskey Tango Foxtrot (všimnite si počiatočných písmen WTF). Americká reportérka bohužiaľ nie je zladená celá. Tém k potencionálnemu zamysleniu totiž nadhadzuje toľko, že by ich vymenovanie zabralo ešte dobré dva odseky. Netýkajú sa len Afganistanu a práva šaría a politiky a politických intríg a vojny (pozor! Americká reportérka NIE JE akčný film) a jej vplyvu, ale aj novinárčiny a s ňou súvisiace senzáciechtivostí a bezohľadností, ale dôjde aj na "viac-menej obvyklé problémy ženy stredného veku" (alebo ako to vôbec nazvať) a ďalšie veci. Proste keby sa z tohto uhla pohľadu šetrilo, mohlo byť toto dielo ucelenejšie a tým pádom ešte o niečo pôsobivejšie. Takto priemerná snímka. ()

mira007

Tak tohle mne bavilo. čekal jsem nějakou americkou angažovanou kravinu, která bude velebit nebo proklínat americký angažování v Afganistánu, nebo upozornění na nějaký palčivý problém v tý zemi ale dostala se mi svěží, vtipná, skvěle plynule vyprávěná paráda která má hlavní gro ve střetu holky z amerického velkoměsta se špinavou metropolí, mužským afgánským světem, mužským vojenským světem, haštaření s kolegy a celá tahle zábavná mozaika má v meziřádcích refleksy vážných věcí spojených s konfliktem v Afganistánu. Komedie, životopis, romantika ( bohužel americká - plno keců o sexu erotika nula). Dávám čtyři hvězdy i za Margot Robbie. ()

dopitak

Vyhodil bych protézy, a přidal erotiku. Autentičností ale moc povedený film, kde sice roky ve válečné zóně utíkají jak prázdninové měsíce školáka, ale kousek z toho jiného světa přeci jen vidíme. Pornokomparzista Martin Freeman od doby Love actually poněkud zestárl. Ještě mě napadlo, co kdyby všichni novináři světa odmítli do válečných oblastí jet... kromě toho, že by novináře začali od té doby dělat lidi, kteří by jim nebyli, co by se stalo? Jako člověk tohle přeci vidět nepotřebuju, tak proč riskují životy? ()

Raziel_cz

Tak strašně rozporuplný film, že je až neuvěřitelné, jak dobře funguje. Začne to vtipkováním o Afgáncích souložících kozy a končí velmi netradičním válečným dramatem. A díky tomu, že pro jednou klasicky skoro dvouhodinová netflixovská produkce tu délku využívá oprávněně, to ten styl mění postupně a nenápadně a neruší to. Tina Fey to táhne a jelikož jsem moc nevěděl, do čeho jdu, byli pro mě příjemným překvapením nečekaně hvězdní herci ve vedlejších rolí. Billy Bob Thornton sice mohl být využitý víc, ale Margot Robbie a Martin Freeman už zacloumají dějem razantněji. Je to vtipné i smutné a dramatické a na každý pád velmi originální a velmi kvalitní. Pokud vás aspoň trochu zajímá práce armádních reportérů, směle do toho! ()

emma53

Já jsem asi ovlivněná jedním z příbuzenstva, který je nějaká šarže u vojska a právě v tuhle dobu tam byl. Říkal, že tam byl klídek a pohoda, nic se nedělo, což odpovídá i filmu, kde si holky málem vjely do vlasů, když se něco peckovního, co by stálo za to hodit do telky, či do novin, vynořilo. A já jsem tentokrát jsem nebyla kách nesympatickou hlavní herečkou, kterou jsem viděla poprvé, takže na mě nedejte. Jen mi to extra nesedlo, nic víc, nic míň. ()

• Hlavná predstaviteľka prišla do Afganistanu v roku 2002. Na vojenskom letisku je možné vidieť stroje Bell Boeing V-22 Osprey. V22 je americký viacúčelový vojenský konvertoplán, ktorý však bol v Afganistane nasadený až od roku 2007. (MikaelSVK)
  • Název filmu Whiskey Tango Foxtrot zamená ve fonetické abecedě WTF. (KRYSIOPICE)
  • Natáčanie filmu prebiehalo v USA, v Maroku a v Indii. (MikaelSVK)

Související novinky

Margot Robbie bude bruslit

Margot Robbie bude bruslit

27.03.2016

Blonďaté krásce z Vlka z Wall Street momentálně leží u nohou celý Hollywood. A rozhodně potěší vědět, že neusíná na vavřínech. Margot Robbie snad brzy uvidíme v komedii Whiskey Tango Foxtrot, která… (více)