Ani nemám pocit, že by tenhle film byl komedií. Spíš na vzniklou situaci v Afghánistánu nahlíží dost cynicky a podle mě i poměrně realisticky. Tina Fey tu hraje vysloveně krávu novinářku, která mě hned několikrát dokázala ve filmu nasrat. Novináři to totiž jinak neumí a serou se kolikrát vysloveně tam, kam by vůbec nemuseli. Hlavně, že mají zajímavý záběry. To, že ohrozí všechny okolo, to je sobecky vůbec nezajímá. Americká reportérka Tina Fey tady ale nenaráží jenom na novinařinu. Ona si tu nebere servítky ani s náboženstvím a tak tu docela obstojně dostává na frak i samotný Afghánistán, což je vlastně dobře. Podporuje to onu realističnost a mě by popravdě opravdu dost zajímalo, kde film vůbec točili, protože já měl pocit, jak kdybych v tom Kábulu opravdu byl s nimi. Zároveň tu ale zmiňuje i americkou armádu, která tu v dané době měla hovno co na práci a chovala se tu stejně jako NATO na začátku devadesátých let v Jugoslávii. Americká reportérka je takový filmařský nestraník, od kterého by se ruská filmařská propaganda měla učit. A k tomu v něm teče dost chlastu a sem tam se objevuje i Muslim, který pomáhá západnímu svět. Nic pro místní, ale jako náhled za oponu postačující.(28.11.2016)

Herecky dobré, ale tenhle snímek mi tak nějak nedal to, co jsem očekával. Asi jsem si myslel, že to bude válka s větším nadhledem, že to bude i trochu zábavné a do toho pak přijdou ty emoce, ale o moc zábavného se zde nejedná, i když zde podle všeho snaha je. Tina tradičně fajn, Martin Freeman zase trochu jiný.(20.7.2016)

Já jsem asi ovlivněná jedním z příbuzenstva, který je nějaká šarže u vojska a právě v tuhle dobu tam byl. Říkal, že tam byl klídek a pohoda, nic se nedělo, což odpovídá i filmu, kde si holky málem vjely do vlasů, když se něco peckovního, co by stálo za to hodit do telky, či do novin, vynořilo. A já jsem tentokrát jsem nebyla kách nesympatickou hlavní herečkou, kterou jsem viděla poprvé, takže na mě nedejte. Jen mi to extra nesedlo, nic víc, nic míň.(9.9.2016)

Vlastně jsem čekal, že tam Margot Robbie dostane mnohem víc prostoru, ačkoli pravda je taková, že ve filmu mi moc sympatická nebyla. Ten příběh je především o jiný zpravodajce a to Tině Fey alias Kim, která se snaží posunout někam dál v životě. Osud si pro ní přichystá 3-letou cestu do Afghánistánu, kde se i přes těžký podmínky nežije úplně špatně, když se tomu přizpůsobíte. Takže to není vyloženě tvrdý válečný drama, ale taková pohodka, která má rychlej spád a dobře se na to kouká. Proč se to jmenuje Whiskey Tango Foxtrot, to netuším.(7.9.2017)

V dobrém slova smyslu skutečně zvláštní podívaná, a já se musím přiznat, že něco tak ojedinělého a originálního jsem už dlouho neviděl. Žánrově by se to celé dalo v podstatě zařadit mezi válečné satiry, což rozhodně, ale opravdu rozhodně není můj šálek kávy, ovšem tohle je mimořádně povedený počin, v tom ohledu, že se zde vážně trefný a vtipný humor pravidelně střídá s těmi nejsmutnějšími a nejděsivějšími důsledky a následky válečných konfliktů, žijí si tu ve vzájemné symbióze a ani trochu se neruší. Onen humor pak není nijak třeskutý, či vyplývající z nevhodných situací, jde spíš o kousavé poznámky a narážky, které se ale vždy trefují do černého a co se dramatických válečných momentů týče, i v tomto ohledu se tvůrci dokázali udržet na uzdě, nijak zbytečně netlačí na pilu a veškeré tyto momenty vycházejí ze skutečných faktů a uvěřitelných „příhod“, kde se člověk chtě, nechtě musí zamyslet nad nesmyslností a krutostí jakýchkoliv rozbrojů. Hodně mě oslovilo i zachycení života veškerých lidí, a to nejen zde ústředních zpravodajů, kteří se v těchto místech, ať už dobrovolně, či nedobrovolně vyskytují, ano, přesně takto jsem si představoval, že se to tam nejspíš všechno odehrává. Život na hraně, kdy si člověk nemůže být jistý následující vteřinou a přesto bez tohoto adrenalinu nemůže prakticky existovat. S tím vším je pak spojena i velice působivě navozená atmosféra, která je stejně tak pohodová, jako naprosto nekompromisní, ovšem za každé situace vždy funkční. Herecky mě zde jinak velmi překvapila Tina Fey, kterou jsem dříve v jiných filmech viděl zatím jenom párkrát, a to ještě vždy převážně ve vedlejší roli, ovšem této postavy se zmocnila parádně a celý tento film si prakticky ukradla pro sebe, i když ani Margot Robbie, Martin Freeman, či výborný Alfred Molina příliš nezaostávají a i oni film velmi pozitivně ovlivňují. Whiskey Tango Foxtrot je zkrátka velice působivá podívaná, která jistě není určená pro každého, mě ale vážně hodně mile překvapila a já jí beru jako opravdu významný filmový zážitek.(24.9.2018)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v USA, v Maroku a v Indii. (MikaelSVK)

• - Iain MacKelpie (Martin Freeman) nosí šálu fotbalového týmu Celtic FC. (Gucak)

• - Název filmu Whiskey Tango Foxtrot zamená ve fonetické abecedě WTF. (KRYSIOPICE)