Překvapivě mi to sedlo. Hořko-nasládlé odlehčenější drama na pozadí novinářské stránky americko-spojenecky-afghánského konfliktu je z nějakého důvodu promováno co by komedie, kterou tu ale moc nenajdete. V tomhle ohledu tedy trailer (ten jeden, co jsem viděl) dost lže a nedivím se, že tu jsou i komentáře spílající na tohle zavádějící očekávání. Sám jsem k tomu ale tak přistupoval, protože jsem to tak nějak očekával. A doslova v 50% filmu jsem čekal, že to skončí, já tomu dám dvě za těch pár sexistických oplzlých vtipů, jež jsou běžně nazývání Hollywoodem "humor" a vypustím film z hlavy. Kupodivu to ale nekončilo a teprve se to stále rozjíždělo a ta nosná linka vnikala skutečně až poté, do té chvíle to byl jen úvod, seznámení s postavami a jejich vzájemné propletení co by nesourodých postaviček na divném místě. Potom mi to ale celé splynulo právě v pohodový film o jednom probuzení, který sice měl hodně dlouhý a celkově pomalý rozjezd, ale přesto mi těch dvou hodin líto není. Možná to není dějově nijak objevné, ale jak píšu: Překvapivě mi to sedlo.(28.6.2016)

Když Americkou reportérku srovnám třeba s tematicky podobnou (jen drobný významový posun válečný zpravodaj - humanitární pracovník) španělskou komedií Perfektní den, zvýrazní se všechny nedostatky této emancipovaně zavilé americké řachandy...(1.12.2016)

Rozpočet $35miliónovTržby USA $23,083,334Tržby Celosvetovo $25,000,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,283,312Tržby za predaj DVD v USA $2,194,123║ odľahčenie tu sadne, občas príde aj na nejakú tu dramatizáciu, napätie, herecky v pohode /60%/(25.12.2016)

Označení "komedie" se moc nehodí a trailer je hodně zavádějící. Zasmějete se - většinou absurditám života ve válečné zóně - ale nikdy to není nucený humor. Parádní a překvapivě pohodovej film. Tina Fey válí, Robbie, Thornton a Freeman jsou taky dobří. Speciální uznání za minimalistický výkon Christophera Abbotta jako Fahima. Příjemné překvapení - škoda že to vypadá, že u nás film nebude uveden. I když čemu se divit, jak je řečeno ve filmu, Afgánistán je zapomenutá válka. S velkým Z a velkým V.(15.6.2016)

Herecky dobré, ale tenhle snímek mi tak nějak nedal to, co jsem očekával. Asi jsem si myslel, že to bude válka s větším nadhledem, že to bude i trochu zábavné a do toho pak přijdou ty emoce, ale o moc zábavného se zde nejedná, i když zde podle všeho snaha je. Tina tradičně fajn, Martin Freeman zase trochu jiný.(20.7.2016)

• - Název filmu Whiskey Tango Foxtrot zamená ve fonetické abecedě WTF. (KRYSIOPICE)

• - Iain MacKelpie (Martin Freeman) nosí šálu fotbalového týmu Celtic FC. (Gucak)