Kim Bakerová sepisovala zprávy v New Yorku, až už nemohla tuto nudnou práci vydržet, takže přijala pracovní nabídku, aby se stala válečnou zpravodajkou v Afghánistánu. Kim bydlí v domě s dalšími lidmi a dalšími zpravodajci, mezi nimi i s velmi krásnou a populární Tanyou. Kim se nejprve v Afghánistánu nelíbí, protože zažívá kulturní šok. První reportáž natáčí Kim u mariňáků, kde se seznámí s generálem Hollanekem, který ji nejprve moc nemusí, protože se bojí, že jako žena bude rozptylovat jeho muže. Kim se reportáž povede, protože se jí podaří zachytit skutečnou přestřelku, když je její konvoj napaden. Kim se díky reportáži stane skutečnou válečnou reportérkou a začíná tím její život plný večírků, alkoholu, drog a rozhovorů. Kim tráví čas nejvíc s Tanyou, Shakirou a brzy i s mužem jménem Iain, který by ji ale chtěl sám pro sebe. To platí pro bodyguarda Nica a tlumočníka Fahima. Kim nic z toho ale nevidí a je i nadále věrná svému příteli. Kim si dokáže získat i velmi vlivného známého, kterým je afghánský politik Sadiq, ale i ten by s ní rád navázal milostný poměr. Tentokrát toho už Kim umí dobře využít. Právě Sadiq zařídí Kim rozhovor s jedním významným kmenovým vůdcem, Kim ale musí kvůli rozhovoru odložit odlet do USA za přítelem. Brzy po tomto odkladu se Kim dopátrá, že ji přítel podvádí, takže to ukončí. Aby Kim zapomněla na svůj rozchod, odjela na další výpravu s mariňáky, kde se jí povedlo odhalit, že studnu ve vesnici zničily ženy z vesnice, aby opět mohly začít chodit pro vodu k řece, kde si vždycky povídaly. Kim je za toto odhalení pochválena od samotného generála Hollaneka. S přibývajícími reportážemi si Kim v práci více věří a odváží se i do koutů země, kde panují nejpřísnější pravidla ohledně žen. Kim je ale až moc odvážná a málem při výjezdu vyvolá konflikt, když propašuje kameru na setkání jen pro muže. Po tomto incidentu se Fahim rozhodne od Kim odejít. Děj filmu se pak posune o několik měsíců dál, kdy Kim odchází z večírku, aniž by o tom řekla Nicovi, a taxi ji vysadí ve špatné části města, kde jí hrozí smrt. Kim zachrání Iain, který dá pak Nicovi pěstí, což na Kim udělá dojem, a s Iainem se vyspí. Z nezávazného sexu se brzy stává vztah. I když je Kim šťastná v soukromém životě, v práci to skřípe, protože nemá žádnou zajímavou reportáž. Tanya je ale snaživější a má štěstí, protože se může setkat s kmenovými vůdci, kteří lidi ze Západu nemají rádi. Při setkání jsou ale napadeni americkým vojskem a několik lidí i zemře. Tanya o tom všem natočí reportáž a slaví s ní obrovský úspěch, což je Kim předhazováno. Když se pak Kim snaží po výbuchu v Kábulu dostat do zpráv, je odmítnuta, a tak se rozhodne vydat do USA a situaci řešit... (TV Prima)

Trailer 1

T2

Rozpočet $35miliónovTržby USA $23,083,334Tržby Celosvetovo $25,000,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,283,312Tržby za predaj DVD v USA $2,194,123║ odľahčenie tu sadne, občas príde aj na nejakú tu dramatizáciu, napätie, herecky v pohode /60%/ ()

Enšpígl

Fantastický cynismus první části vystřídá velmi vážná nota druhá části. Skvěle to do sebe zapadá, film ani chvilku nenudí. Hlavní hrdinka sympťanda od začátku do konce, mrzí mně, že postava Margot nemá více prostoru hlavně v počátku, kdy tam ze sebe sype sexismy jak na běžícím pásu. Ne, ne v tomhle případě se nebudu držet v hodnocení při zdi, protože mně nenapadá nic co bych filmu vyčetl. ()

verbal

Mescala Rumba Disco je uvolněná, pohodová, skvěle napsaná, milá a vtipná mašoidní taškařice o tom, že i nehezká zamindrákovaná zapšklá prudérní čtyřicítka s fretčím xichtem a výstižným jménem Týna Fuj pořád ještě může jet bomby, když si skákne zareportéřit do válečného Afganistánu a ošuká tam hobita. Překvapivě prosté jakýchkoliv obvyklých tendenčních agitek Strýčka Sama o spravedlivé válce a koncentrované výhradně na smečkový život cynicky sarkastických hyen, závislých na adrenalinu a pětilebkovém afgánském matroši. Partička místních zavilých yntelechtuánů evidentně čekala Četu s Margotkou v hlavní roli a filosofickým přesahem Tenké červené linie, tudíž tu teď se vzteklým supěním dští lupy a pižmo, protože tam prý nebyly ani žádné humory. Ale byly, jen si příště musíte dát v té menze dvojitou porci vtipné kaše a začít masturbovat i druhou rukou, milí ufoni! ()

Fr

,,TO BYLA KIM BAKEROVÁ S VLASTNÍ ŽIVOU REPORTÁŽÍ“...“ /// Vo americký kikině, která se stala válečnou reportérkou v Afghánský díře. Hozená do vody, ve který se utopili i zkušenější plavci (takže za pochodu), zjišťuje, že jinej kraj je jinej mrav a že tahle práce je spíš životním stylem, ale i drogou, která chce víc a víc… „What the fuck?“ rozhodně není vykecávací story, a kromě toho, že dá šanci porovnat svoji práci s touhle, baví příběhem i obsazením. 3½*! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu „The Taliban Shuffle: Strange Days in Afghanistan and Pakistan“, kterou v roce 2011 napsala Kim Baker, neznám. 2.) Jsem kikina, a chcu se stát (konečně!) chlapem. 3.) Thx za titule „mark82“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

Malarkey

Ani nemám pocit, že by tenhle film byl komedií. Spíš na vzniklou situaci v Afghánistánu nahlíží dost cynicky a podle mě i poměrně realisticky. Tina Fey tu hraje vysloveně krávu novinářku, která mě hned několikrát dokázala ve filmu nasrat. Novináři to totiž jinak neumí a serou se kolikrát vysloveně tam, kam by vůbec nemuseli. Hlavně, že mají zajímavý záběry. To, že ohrozí všechny okolo, to je sobecky vůbec nezajímá. Americká reportérka Tina Fey tady ale nenaráží jenom na novinařinu. Ona si tu nebere servítky ani s náboženstvím a tak tu docela obstojně dostává na frak i samotný Afghánistán, což je vlastně dobře. Podporuje to onu realističnost a mě by popravdě opravdu dost zajímalo, kde film vůbec točili, protože já měl pocit, jak kdybych v tom Kábulu opravdu byl s nimi. Zároveň tu ale zmiňuje i americkou armádu, která tu v dané době měla hovno co na práci a chovala se tu stejně jako NATO na začátku devadesátých let v Jugoslávii. Americká reportérka je takový filmařský nestraník, od kterého by se ruská filmařská propaganda měla učit. A k tomu v něm teče dost chlastu a sem tam se objevuje i Muslim, který pomáhá západnímu svět. Nic pro místní, ale jako náhled za oponu postačující. ()

• Hlavná predstaviteľka prišla do Afganistanu v roku 2002. Na vojenskom letisku je možné vidieť stroje Bell Boeing V-22 Osprey. V22 je americký viacúčelový vojenský konvertoplán, ktorý však bol v Afganistane nasadený až od roku 2007. (MikaelSVK)
  • Natáčanie filmu prebiehalo v USA, v Maroku a v Indii. (MikaelSVK)