Whiskey Tango Foxtrot je film o válce pro ty, kteří toto téma zrovna nesnesou, film je tak neskutečně odlehčený, že v momentech napětí a snahy na ukázání krutosti války v Afghánistánu působí nakonec dost kýčovitě. Nicméně vynikající Martin Freeman, který zahrál Skota opravdu dobře a překvapila mne i Tina Fey, která mne dříve nijak nezaujala. Na to však, aby byl válečný film oddechovka na jedno shlédnutí, nejsem si úplně jistá jestli to sedí. Moc příjemný soundtrack i režie.(25.6.2016)

"JESUS! YOU HAVE GOT TO BE SHITTING ME! YOU JUST SHOT A JAVELIN AT A FUCKING CAR! THAT'S AN $80,000 PIECE OF ORDNANCE! CAN ANY OF YOU GENIUSES TELL ME THE KELLEY BLUE BOOK VALUE OF A 1989 TOYOTA PICKUP?" ----------- Whiskey Tango Foxtrot, alebo ako sa z presexovaných, prechlastaných a predrogovaných spoločenských odpadov občas stáva ešte väčší odpad - investigatívni žurnalisti vo vojnovej zóne. Vypočítavosť médií ukázalo už množstvo filmov, osobne si spomínam hlavne na Nightcrawler, aj keď oproti tomu, tých scén tu bolo veľmi málo. Čoho tu ale bolo požehnane, rozhodne hlášky. Rôznorodé a delikátne. Dokonca nastal problém vybrať si jednu na úvod. Margot bola na obrazovke iba sporadicky, ťažko povedať, či som si ju tak kvalitne užil práve kvôli tomu. Ako hráča ma nesmierne potešili niektoré scenérie a zábery, pretože mi silne pripomínali mnohé hry, najmä štvrtý diel Call of Duty alebo Medal of Honor z roku 2010. Okrem toho som však vo filme nenašiel nič, čo by mi zostalo v pamäti a ráno s určitosťou nebudem vedieť, že nejaká prenádherná Margot pobehovala po vyprahnutom Afganistane.(21.1.2018)

Rozpočet $35miliónovTržby USA $23,083,334Tržby Celosvetovo $25,000,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,283,312Tržby za predaj DVD v USA $2,194,123║ odľahčenie tu sadne, občas príde aj na nejakú tu dramatizáciu, napätie, herecky v pohode /60%/(25.12.2016)

Já jsem asi ovlivněná jedním z příbuzenstva, který je nějaká šarže u vojska a právě v tuhle dobu tam byl. Říkal, že tam byl klídek a pohoda, nic se nedělo, což odpovídá i filmu, kde si holky málem vjely do vlasů, když se něco peckovního, co by stálo za to hodit do telky, či do novin, vynořilo. A já jsem tentokrát jsem nebyla kách nesympatickou hlavní herečkou, kterou jsem viděla poprvé, takže na mě nedejte. Jen mi to extra nesedlo, nic víc, nic míň.(9.9.2016)

Film, v ktorom sa oprávnene veľa nadávalo. Tina Fey ako tuctová americká moderátorka s krízou stredného veku, Margot Robbie ako falošná austrálska čupka s veľkým Č, Martin Freeman ako vždy ožratý škótsky skrachovaný a neustále nadržaný fotograf, Alfred Molina ako zábavne plesnivý dedko z Afganistanu a arabský Jonah Hill tvoria základ tejto vtipne vážnej americkej koprodukcie. Veľmi vážna téma popredkávaná vtipnými vsuvkami zabezpečila kvalitný a celkom pozerateľný film. Tento film odkazuje na veľa nedostatkov nie len v moslimskej kultúre, ale aj v americkom chápaní sveta. Nakoniec bol potenciál tohto filmu celkom využitý. 80 %.(19.9.2016)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v USA, v Maroku a v Indii. (MikaelSVK)

• - Hlavná predstaviteľka prišla do Afganistanu v roku 2002. Na vojenskom letisku je možné vidieť stroje Bell Boeing V-22 Osprey. V22 je americký viacúčelový vojenský konvertoplán, ktorý však bol v Afganistane nasadený až od roku 2007. (MikaelSVK)

• - Iain MacKelpie (Martin Freeman) nosí šálu fotbalového týmu Celtic FC. (Gucak)