Tak trochu jiný pohled na válku v Afghánistánu,než jaký je nám obvykle servírován.Musel jsem se znovu podívat,jestli film opravdu natočili Američani,protože jsem v něm postrádal typický patos a patriotismus,místo toho se zde vyskytoval zvláštní neprvoplánový humor,vynikající herecké výkony(Billy Bob Thornton,Martin Freeman),velmi slušné herecké výkony(Tina Fey,Margot Robbie) a diskotéka jako ze hry Far Cry 3.Do páté hvězdičky mnoho nescházelo.(7.10.2016)

Produkce filmu "Americká reportérka" pravděpodobně hodně pokaňhala marketing.. Už jen podle úvodních posterů, kde je především zobrazovaná Margot Robbie ve stylu céčkového seriálu, jsem byla přesvědčená, že raději tuhle červenou válečnou knihovnu raději přeskočím.. Naštěstí mě ukecal můj muž, abych dala filmu malou šanci a já si tuhle příjemnou ironickou vcelku průměrnou záležitost s nadprůměrným obsazením pustila.. Tina Fey byla naprosto perfektně vybraná do role válečné reportérky, která vede poměrně všední americký život a nějakým omylem se rozhodne zkusit postrčit svou kariéru nebezpečnou misí do Afghánistánu. Velmi rychle se adaptuje na zdejší podmínky a s lehkostí naskočí na tuhle zběsilou jízdu, která je poháněna jedinou opravdovou potřebou - získat co nejadrenalinovější zážitek díky nějaké opravdu hodně exkluzivní reportáži.. Na Východě to pro ženy není jednoduché, tak musí být drsnější než mužský a vzniká z toho řada relativně vtipných situací.. Billy Bob Thornton má roli šitou na tělo.. Rozjíždějící love story mezi Tinou Fey a Martinem Freemanem mě bavila.. Margot Robbie byla perfektně otravná a ztvárnila velmi sympatickou mrchu :-) Nic převratného, ale tuhle uvolněnou a pohodovou životopisnou blbinu bych se podruhé pustit nebála.. Celkem fajn vidět komerčním a mainstreamovým okem vidět afghánskou problematiku - lepší než klasické střílečky ;-) Btw, název filmu spíše vystihuje originál než zpaznechtěný český překlad - "Whiskey Tango Foxtrot" zamená ve fonetické abecedě WTF.. :-)(14.1.2017)

Překvapivě mi to sedlo. Hořko-nasládlé odlehčenější drama na pozadí novinářské stránky americko-spojenecky-afghánského konfliktu je z nějakého důvodu promováno co by komedie, kterou tu ale moc nenajdete. V tomhle ohledu tedy trailer (ten jeden, co jsem viděl) dost lže a nedivím se, že tu jsou i komentáře spílající na tohle zavádějící očekávání. Sám jsem k tomu ale tak přistupoval, protože jsem to tak nějak očekával. A doslova v 50% filmu jsem čekal, že to skončí, já tomu dám dvě za těch pár sexistických oplzlých vtipů, jež jsou běžně nazývání Hollywoodem "humor" a vypustím film z hlavy. Kupodivu to ale nekončilo a teprve se to stále rozjíždělo a ta nosná linka vnikala skutečně až poté, do té chvíle to byl jen úvod, seznámení s postavami a jejich vzájemné propletení co by nesourodých postaviček na divném místě. Potom mi to ale celé splynulo právě v pohodový film o jednom probuzení, který sice měl hodně dlouhý a celkově pomalý rozjezd, ale přesto mi těch dvou hodin líto není. Možná to není dějově nijak objevné, ale jak píšu: Překvapivě mi to sedlo.(28.6.2016)

• BoPo

Odľahčený pohľad na válečnú zónu s pokusom o vážne zdelenie? Asi tak nejako. Mám rád humor Tiny Fey, ale táto jej výprava ma neoslovila. Mám rád Margot Robbie, ale bola tu tak málo, že je fakt len pekným ksichtíkom na plagáty a do trailerov. Whiskey Tango Foxtrot je ako veľký balíček čipsov. Hneď po rozbalení človek zistí, že jedna polovica je vzduchoprázdno a tú druhú neposypali dostatočnou dávkou príchuti.(27.11.2016)

Je to trochu polotovar, kterému v místech chybí šťáva nebo prostor pro další postavy, jelikož třeba Margot Robbie by si ho trochu více zasloužila. Ale natočené to není špatně, jen to působí nemastně neslaně a to se Tina evidentně snaží, co jen může, aby ten film ještě trochu vytáhla. A mohlo to být kratší...(22.6.2016)

• - Iain MacKelpie (Martin Freeman) nosí šálu fotbalového týmu Celtic FC. (Gucak)

• - Název filmu Whiskey Tango Foxtrot zamená ve fonetické abecedě WTF. (KRYSIOPICE)