Tak strašně rozporuplný film, že je až neuvěřitelné, jak dobře funguje. Začne to vtipkováním o Afgáncích souložících kozy a končí velmi netradičním válečným dramatem. A díky tomu, že pro jednou klasicky skoro dvouhodinová netflixovská produkce tu délku využívá oprávněně, to ten styl mění postupně a nenápadně a neruší to. Tina Fey to táhne a jelikož jsem moc nevěděl, do čeho jdu, byli pro mě příjemným překvapením nečekaně hvězdní herci ve vedlejších rolí. Billy Bob Thornton sice mohl být využitý víc, ale Margot Robbie a Martin Freeman už zacloumají dějem razantněji. Je to vtipné i smutné a dramatické a na každý pád velmi originální a velmi kvalitní. Pokud vás aspoň trochu zajímá práce armádních reportérů, směle do toho!(5.12.2017)

Tak nějak jsem si myslel, že když jsou na zde uveřejněném plakátu vyfocení tři lidé, tak se bude jednat o příběh tří postav. Jenže vlastně se jedná o one woman show. Tina Fey nesleze z plátna od začátku do konce. Není to špatně, jen divák musí prožívat všechno zrovna s touhle postavou a to včetně ranního vstávání po opici. Prostě novinářka v Afghánistánu. Co chceš od tohohle příběhu. Koho baví podobné novinářské šťourání v zemích třetího světa, ten si v tomhle svoje najde. Režisérská dvojice mě jen utvrdila v názoru, že jsou to dokonale průměrní řemeslníci. 55%(18.12.2017)

Tenhle film byl jako na houpačce, v jednu chvíli si myslíte, že víte, co bude následovat, jindy nikoli. Kim provází diváka válečným Afgánistánem, kdy se pořád snaží ulovit nějaké téma pro skvělou reportáž. Ze třech měsíců se najednou stanou dva roky a jí začíná život tam připadat všední. Potřebuje jak se říká vypadnout a to se jí také povede. Na tomhle filmu mi něco nesedělo, chvilku se na něj dalo dívat a hned nato jsem byla ráda za tlačítko pro posun. Film mi prostě připadal táhlý, místy komplikovaný a zamotaný a nepsala bych o něm jako o nějak výjimečném počinu. Doporučení psát nebudu, sama totiž nevím, jestli film doporučit nebo ne. Vždyť já ani nevím, jaké hodnocení mu mám dát, takže tohle je z mého pohledu asi všechno.(30.11.2016)

Trailery a tvůrčí sestava z SNL lákaly na komedii, ale ve filmu by člověk vtipy spočítal na prstech horních končetin. Jedná se o průměrné drama o zajímavém tématu z nevšedního prostředí, ale upřímně je to celkem nuda. Herecky je však vše v pořádku - Fey, Freeman, Molina a Thornton si svoje role evidentně užili.(20.6.2016)

• Acrobat

Film nikde nezačal a nespeje nikam. Bez cesty a odkazu. Žiadne piliere. Nefunguje satira, ani tie druhé veci (boj, otázky, dilema, konfilkt). Afganistan ako riť sveta len potvrdzuje, že pri písaní tohto som v izbe obsypaný luxusom. Piesok, kde len pozrieš. ten sa nevyváža, no o ópiu by vedeli hovoriť okrem Francúzskej spojky aj Amíci. Ale to bola odbočka, lebo tu je tancujúci generálny prokurátor a kopa "extázovej" zábavy končiacej opicou. Sympatie si nemôže nikto získať, nakoľko sa pýtam: "Kto to vlastne je?". Komédia a vojna ide k sebe ako moslim s bravom (nie Fiatom). Dojemné je tiež to tvárenie sa Ficarru s Requaom ako keby nám predkladali vnútorný rozptyl dvoch svetov. Tie sa stretli v nechcenom boji, no tento smerovaním a určením zdecimovaný frk nemôže byť kapitolou v bedekeri. Žneš, čo si zasial. Obe strany. (videné 03.07.2016, BDrip)(3.7.2016)

• - Hlavná predstaviteľka prišla do Afganistanu v roku 2002. Na vojenskom letisku je možné vidieť stroje Bell Boeing V-22 Osprey. V22 je americký viacúčelový vojenský konvertoplán, ktorý však bol v Afganistane nasadený až od roku 2007. (MikaelSVK)

• - Iain MacKelpie (Martin Freeman) nosí šálu fotbalového týmu Celtic FC. (Gucak)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v USA, v Maroku a v Indii. (MikaelSVK)