Ani nemám pocit, že by tenhle film byl komedií. Spíš na vzniklou situaci v Afghánistánu nahlíží dost cynicky a podle mě i poměrně realisticky. Tina Fey tu hraje vysloveně krávu novinářku, která mě hned několikrát dokázala ve filmu nasrat. Novináři to totiž jinak neumí a serou se kolikrát vysloveně tam, kam by vůbec nemuseli. Hlavně, že mají zajímavý záběry. To, že ohrozí všechny okolo, to je sobecky vůbec nezajímá. Americká reportérka Tina Fey tady ale nenaráží jenom na novinařinu. Ona si tu nebere servítky ani s náboženstvím a tak tu docela obstojně dostává na frak i samotný Afghánistán, což je vlastně dobře. Podporuje to onu realističnost a mě by popravdě opravdu dost zajímalo, kde film vůbec točili, protože já měl pocit, jak kdybych v tom Kábulu opravdu byl s nimi. Zároveň tu ale zmiňuje i americkou armádu, která tu v dané době měla hovno co na práci a chovala se tu stejně jako NATO na začátku devadesátých let v Jugoslávii. Americká reportérka je takový filmařský nestraník, od kterého by se ruská filmařská propaganda měla učit. A k tomu v něm teče dost chlastu a sem tam se objevuje i Muslim, který pomáhá západnímu svět. Nic pro místní, ale jako náhled za oponu postačující.(28.11.2016)

Whiskey Tango Foxtrot je film o válce pro ty, kteří toto téma zrovna nesnesou, film je tak neskutečně odlehčený, že v momentech napětí a snahy na ukázání krutosti války v Afghánistánu působí nakonec dost kýčovitě. Nicméně vynikající Martin Freeman, který zahrál Skota opravdu dobře a překvapila mne i Tina Fey, která mne dříve nijak nezaujala. Na to však, aby byl válečný film oddechovka na jedno shlédnutí, nejsem si úplně jistá jestli to sedí. Moc příjemný soundtrack i režie.(25.6.2016)

// Bláznivá, zapomenutá válka? Sure, akorát bez svižných dialogů, sympatických postav a srozumitelného děje. Tina Fey se hodně snaží, leccos i zachraňuje, scénář ale nikdy jasně neřekne, jestli je tohle jen naivní reportáž z války v Afghánistánu, cílená jako komedie ženám po čtyřicítce, nebo zodpovědný pokus o drama z války, jasně se vyhraňující vůči její absurditě. A to balancování mezi obojím bohužel nikdy tak zcela nechytne. Navíc dávám obrovský palec dolů za nevyužitou Margot Robbie. Pff. To se prostě nedělá. 5/10(16.6.2016)

Dlouho jsem váhal, než jsem se odhodlal si toto pustit, i když jsem netušil o co jde. Tak mě nějak ten anglciký název odrazoval. Nakonec se z toho stala nečekaně dobrá podívaná, která mi vyloženě sedla a to v takové míře, že nemám problém tomu dát plný počet hvězd. Za to může hlavní představitelka Tina Fey, která mě od prvních okamžiků získala svou neskutečně pohodovou, do jisté míry medvídlkovitostí roztomilou, bezva ženštinou do nepohody. Navíc se mi prostě i hodně líbí. Celé je to v takovém uvolněném duchu a ač mi to nepřišlo vyloženě komediální, tak je to po většinu doby v takovém humorném úsměvném duchu, který se mi líbil. Překvapil mě v dobrém i B.B. Thornton, který zde byl taky takový správňácký a hodně úsporný vojenský velitel, něco takového jsem d něj taky moc nečekal, spíše si ho řadím jako představitele výstřednějších postav. Je mi úplně volné, jestli na tom nebyla ani špetka reality, zda to tak fungovalo v Afgánistánu, nebo ne. Prostě filmově si mě to získalo a zpříjemnilo mi to noc, před tím než jsem šel spát.(29.5.2017)

Niektoré pasáže filmu mi vadili a aj časť života Kim Baker, ktorú sme mali možnosť vidieť nebola svetoborná, lenže film ma nenudil, prostredie Afghánistánu bolo zaujímavé, a to isté môžem povedať aj o hercoch, počnúc Freemanom, cez Peacockeho, Molinu až po Abbotta. Hudba tiež uchádzajúca. Slabšia štvorka.(10.6.2017)

• - Název filmu Whiskey Tango Foxtrot zamená ve fonetické abecedě WTF. (KRYSIOPICE)

• - Iain MacKelpie (Martin Freeman) nosí šálu fotbalového týmu Celtic FC. (Gucak)