Novinářka Kim Baker (Tina Fey) už má dost své rutinní práce, a tak se rozhodne opustit newyorskou redakci a coby válečná zpravodajka se vydává na nebezpečnou misi do Afghánistánu. Ocitá se daleko od domova i známého pohodlí a zažívá kulturní šok. Zároveň nachází přátele, kteří jí pomáhají se v novém prostředí zorientovat: dobrodružnou australskou korespondentkou (Margot Robbie), pragmatického plukovníka (Billy Bob Thornton) a okouzlujícího skotského fotografa (Martin Freeman). Uprostřed chaosu odhaluje Kim svou skutečnou sílu a riskuje vše, aby přišla s dobrou reportáží - v tomto „chytrém a absurdně vtipném filmu." (Pete Hammond, Deadline) (Magic Box)

Trailer 1

Pajky3

Ale jo, koukat se na to dalo, jen bych to určitě nenazval komedií. Na druhou stranu to určitě není ani nic akčního, i když se tam od obojího trochu najde. Jestli vás baví filmy o Afghánistánu, tak tenhle se určitě dá zařadit mezi ty odlehčené. Tina Fey mi nevadí, ale coby zapálenou vojenskou reportérku jsem si ji neuměl představit a v roli mi moc neseděla. ()

Raziel_cz

Tak strašně rozporuplný film, že je až neuvěřitelné, jak dobře funguje. Začne to vtipkováním o Afgáncích souložících kozy a končí velmi netradičním válečným dramatem. A díky tomu, že pro jednou klasicky skoro dvouhodinová netflixovská produkce tu délku využívá oprávněně, to ten styl mění postupně a nenápadně a neruší to. Tina Fey to táhne a jelikož jsem moc nevěděl, do čeho jdu, byli pro mě příjemným překvapením nečekaně hvězdní herci ve vedlejších rolí. Billy Bob Thornton sice mohl být využitý víc, ale Margot Robbie a Martin Freeman už zacloumají dějem razantněji. Je to vtipné i smutné a dramatické a na každý pád velmi originální a velmi kvalitní. Pokud vás aspoň trochu zajímá práce armádních reportérů, směle do toho! ()

ondrula

Film je celkem o hovně, tudíž mi nezbývá než ohodnotit herecké výkony. Ač se vše točí kolem ústřední postavy Kim, vůbec mě nedojímala, Tina Fey je jako herečka nezajímavá a plytká. Margot Robbie je na druhou stranu pozoruhodná držtička, nedomykavost hlasivek je velmi sexy, nicméně ta její předrsnělost mi byla odporná. Martin Freeman hrál opět vycmrndlýho hobita (či Dr. Watsona, to je jedno, hraje furt stejně). Můj oblíbenec B. B. Thornton nedostal žádný prostor a Alfreda Molinu v roli oplzlýho afghánskýho ministra jsem nepoznal. Takže žádná sláva, 3 * jsou až moc. ()

Jara.Cimrman.jr

"Líbí se Vám, když je žena krásná a tajemná jako taška z Ikey. Ale my močíme, doktore. Močíme z vagíny." Afghánistán je úžasná země. Do New Yorku je to 6867 mil doleva, černochy tam považují za Rusy a místní osahávači tvrdí, že jim žena sama strčila zadek do ruky. To je skvělé a do té války trpící chronickou stejnicitidou vyrazila novinářka Kim, aby si udělala jméno. Proti tomu nic nemám, chvílemi mě to i pobavilo, ale Kim za to zase tak moc nemůže. Je to vina suchého hláškaře plukovníka Hollaneka, nadrženého kreténa s šálou Celticu Iaina a rovněž nadrženého ministra Sadiga, bez nichž by se ta demokracie mezi připálené tatary zaváděla mnohem nezáživněji. ()

dO_od

// Bláznivá, zapomenutá válka? Sure, akorát bez svižných dialogů, sympatických postav a srozumitelného děje. Tina Fey se hodně snaží, leccos i zachraňuje, scénář ale nikdy jasně neřekne, jestli je tohle jen naivní reportáž z války v Afghánistánu, cílená jako komedie ženám po čtyřicítce, nebo zodpovědný pokus o drama z války, jasně se vyhraňující vůči její absurditě. A to balancování mezi obojím bohužel nikdy tak zcela nechytne. Navíc dávám obrovský palec dolů za nevyužitou Margot Robbie. Pff. To se prostě nedělá. 5/10 ()

• Hlavná predstaviteľka prišla do Afganistanu v roku 2002. Na vojenskom letisku je možné vidieť stroje Bell Boeing V-22 Osprey. V22 je americký viacúčelový vojenský konvertoplán, ktorý však bol v Afganistane nasadený až od roku 2007. (MikaelSVK)
  • Natáčanie filmu prebiehalo v USA, v Maroku a v Indii. (MikaelSVK)

Související novinky

Margot Robbie bude bruslit

Margot Robbie bude bruslit

27.03.2016

Blonďaté krásce z Vlka z Wall Street momentálně leží u nohou celý Hollywood. A rozhodně potěší vědět, že neusíná na vavřínech. Margot Robbie snad brzy uvidíme v komedii Whiskey Tango Foxtrot, která… (více)