Westworld - The New World

(série)
Sci-Fi / Thriller / Western / Drama / Mysteriózní
USA, 2020, 8 h 3 min (Minutáž: 58–68 min)

Hudba:

Ramin Djawadi

Aaron Paul, Jeffrey Wright, Evan Rachel Wood, James Marsden, Thandiwe Newton, Lena Waithe, Katy O'Brian, Tessa Thompson, John Gallagher Jr., Tommy Flanagan (více)

Epizody(8)

bonovox

Aj tretia séria je našťastie výborným mixom audio vizuálneho pôžitku s kvalitným scenárom. Tvorcom sa opäť podarilo natočiť celú sériu v inom duchu ako v predchádzajúcich seriach a hlavne presun s parku do reálneho sveta je hlavným tromfom všetkého. Záver výrazne ponechá otvorené dvierka pre ďalšie série a to je skvelé. Za mňa 90% ()

mouzi

Dost bídné 3 *. Přijde mi to už hodně překombinované, nedává to ani moc smysl, objevují se stále další a další "fakta" či jak to nazvat a v podstatě se to nese na ryze filozofické vlně (když opomenu tu omáčku okolo v podobě všudypřítomného násilí), což jde naprosto mimo mě. Dost vážně zvažuji, zdali se pouštět do další série. @HBOgo ()

Eaton_Hunt

Tato série začínala tak dobře, ale bohužel tam přišla akce Dolores vs. Maeve. Já jsem moc nepochopil proč Maeve najednou začala pomáhat lidem, podle mě to bylo mimo její charakter. Postava Bernard nebyla skoro vůbec využitá, což byla škoda, měl velký potenciál, ale naopak u Dolores se potenciál úplně využil na maximum a ještě dost překombinoval a tyto šílené intriky tvůrci schovávají za velký plán. Nakonec stejně to zkazí Maeve, která měla dobrou dějovou linku ve druhé sérii, ale v této být ani nemusela. Klasicky scény s Ed Harrisem jsou úžasné hlavně ta terapie, prostě geniální. ()

Ironhead

První série byla masterpiece, kde to herecky válcoval A. Hopkins a ostatní mu zdárně sekundovali. Druhá série už měla silné příběhové zádrhely, ale pořád velmi silný emocionální konec. Bohužel třetí série je hloupá a zatím nejslabší a to především díky slabému a chaotickému scénáři. Linka Dolores je jediná opravdu silná a být to jen o ní, bylo by to skvělé. Bohužel sem tvůrci narvali kvantum vedlejších a často i zbytečných postav. U nemalé části mi přišlo, že jen proto, aby herci z předchozích sérií měli cameo roli za každou cenu. U části postav nechápete a do konce opravdu nepochopopíte jejich motivace a proč dělají co dělají, resp. proč jsou na straně na které jsou. Postava a linka Maeve mě vyloženě nudila a dokonce štvala tím, že ona bojuje proti svému druhu a jediný důvod je to, že chce znovu vidět svojí smyšlenou umělou robotickou dceru, i když ví že celý její svět i rodina je vymyšlený podvod a jel dle scénářů, kde její dcera byla jen jedním z nich. A to má být jediná hnací myšlenka téhle přehypované a prapodivně supersilné postavy?! Úplný závěr je bohužel zcela vykradený závěr legendárního Fight Clubu, změnili snad jen písničku. Tahle neoriginalita od Jonathana Nolana dost zamrzí. Evan Rachel Wood je tu opět skvělá a neuvěřitelně sexy a asi jediná to tu opravdu táhne dopředu. Jeffrey Wright není špatný, jen tu tentokrát nemá moc co hrát. A Ed Harris je tu tentokrát vyloženě nadbytečný. ()

KraLuban

Zklamání. Pořád je to o hodně výš, než běžný standard, ale na ostatní série Westworldu tahle prostě ztrácí mílovými kroky. Je jedno, že je to trikově naprostá špička, skvělé herecké výkony (až na tradičně příšernou Tessu) - Westworld je postaven prostě na něčem jiném, než na tricích. Připočtěme ještě Maeve, která se 98% času chová jako úplná blbka (ač jinak rozhodně není), neustále zuřivou Dolores, zmateného Bernarda (ó kde je tvé chytré, uvážlivé jednání předchozích dílů) a výpadek hlavních postav, které jsou tu jen pár okamžiků a je posekáno. Tahle série mě míjela. Skvělý soundtrack a pár hvězdných momentů (skoro celá epizoda 5 a trošku v poslední) to fakt nevytrhne. ()

WugWugs

Síce stále pekná, ale veľká škoda. Problém spočíva až v príliš zrejmom pretlaku HBO stvoriť ďalší trhák/ťahač smerom k čo najširšiemu publiku, takže z intelektuálneho pozadia prvej série zostala len poloprázdna kombinatorika snažiaca sa o silný dojem: výsledkom je chaotické pohadzovanie bábok; vrcholom je A.I., rozhádaná sama so sebou skôr, ako stihneš vysloviť ´Asimov´ (starí dobrí Cyloni). ()

rime

Kolosální průser. Když dojdou baterky a stejně předstíráte, že to funguje. Jakmile se scenárista vydá špatným směrem, tak je vše ztraceno. Je vidět, že i Nolan snadno ztratí soudnost. Bohužel tento seriál je po třetí sérii také definitivně ztracený. ()

danny70 odpad!

Akorát mi není jasné, proč ti, kterým se tato série nelíbila a v recenzích to i dají jasně najevo, tomu nakonec dají i tři hvězdy.... ()

Rebel24

Z parku sa presúvame do reálneho sveta ľudí, kde vlastne zisťujeme, že sme sa dejovo až tak neposunuli. Pointa filmu ostáva rovnaká a tvorcom sa darí urobiť z Dolores vyslovene toxic character. Niektoré momenty su veľmi pekne spracované so zaujímavým soundtrackom, avšak vo finále tretia séria v koncepte celého seriálu ide najviac do prázdna zo všetkých štyroch. 71% ()

Gart10

Ve třetí sérii jsme se přesunuli z parku na trochu větší pole, kde zjišťujete, že i tento svět ovládají zlí lidé, kteří se nebojí zabíjet. Hodně jsem se těšil na Aarona Paula, který si zde zahrál traumatizovaného, bývalého vojáka, který zjišťuje, že i skutečný život může být jen iluzí, stejně jako ve Westworldu. Po vizuální stránce velmi pěkné a příběh byl v porovnání s první sérii trochu slabší ale zase v porovnání s druhou sérii byl lepší. Za mě 85 %. ()

Clar

Sorry, to se nedá dokoukat. Několikrát mě rozesmálo, jak smrtelně vážně to samo sebe bere. První série byl dějovej guláš, druhá nastavovanej guláš, třetí Babicův guláš. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: Zapomeňte na kovbojku! Westworld se nyní odehrává v reálným světě, kde blonďatá Evan Rachel Wood alias robotka Dolores plánuje zničit lidstvo a systém, ve kterém se žije. Ten koncept systému a chaosu byl fakt geniální. A díky Dolores pro mě jediný seriál, kde jsem doufal, že lidstvo skončí a ona tak vyhraje. Bohužel stal sa opak a ona na konci zemře, což jsem i oplakal. ;) Jinak úroveň jednotlivých epizod zde kolísavá, ale pořád není ani jedna z nich průměrná. Poslední dvě části jsou pak akcí nabitou podívanou, kde je perfektní duel dvou ženských umělých inteligencí. Souboj Dolores vs. Maeve snad každému trochu připomene film Kill Bill. Nejotravnější postava seriálu je za mě zmiňovaná Maeve, která řeší jen, jak být se svou dcerou. Dvě potitulkové scény pak pěkně navnadí na další sérii. - 80%. ()

horskejvlk

Nehorázná blbost, roboti v parku a lidé jako turisti, chápu že filmovat GTA pro lidi byla nuda tak jsme se prokousaly až do táto série, hurá tudíž ta 20 dílná předehra  , byla opravdu zbytečná když vše směřovalo k osvobození lidí-robotů, aby v této sérii po masochistickém rozpitvávání dostaly roboti na prdel. Měli vzít jiném námět a radši natočit příběhy lidí v tom gta ()

Migiiiii

Druha serie uz byla utahana a třetí pada úplně na hubu, je divny, ze nejsou v parku, moderní doba mi k tomu nejak nehraje, ani jsem nedokoukal, neni to napinavy, zadna postava mi nesedla, je to takove moc hranatá...grrr ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů