Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa

• USA Moana (více)

Walt Disney Animation Studios uvedou struhující počítačově animovaný film Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa o nebojácné dospívající dívce, která se vydává na nebezpečnou cestu, aby zachránila svůj lid. Cestou potkává Vaiana (Auli'i Cravalho) kdysi mocného poloboha Mauiho (Dwayne Johnson), který jí pomůže stát se zkušenou mořeplavkyní. Společně se plaví přes širý oceán a zažívají nebezpečná a úžasná dobrodružství, například setkání s obřími mořskými monstry, ze kterých leckdy uniknou jen o vlásek. Na konci cesty Vaiana splní úkol svých předků a najde to, co vždycky hledala: sama sebe. (Falcon)

Nerhinn

Písničky mi přišly hodně slabé. A jako OK, hudební géniové typu Alana Menkena nerostou na stromě, ale tak aspoň ty texty mohli udělat nějaké... smysluplné... rýmující se... jednoduché. Nicméně jinak to bylo fajn, žádná nucená romance a plot twist na konci byl výbornej. ()

Stružák

Vizuálně perfektní film, kterej má sem tam otravný písničky a takovej prima příběh. První třetina je teda hodně vlažná a nudná, pak Vaiana potká Mauiho a rázem je všechno jinak. Film nabere spád, přijde pár zajímavejch scén (třeba ti piráti) a všechno začne hezky odsejpat. Když už už to vypadá, že všechno tak nějak vyzní do ztracena, přijde femonenální závěrečnej "souboj" s tou ohnivou příšerou. Jenom furt nevím, co si mám myslet o tom kohoutovi a praseti. Je s nima sranda, ale chvílema působěj tak nějak samoúčelně. Obzvlášť ten kohout tu plní takovou roli veverky z Doby ledový a v podstatě je tím jediným, co je na celým animáku vtipnýho. A asi mě za to všichni pošlete do vroucích pekel, ale ta Vaianina babička mi byla strašně nesympatická! ()

Ashar

Krásné postavičky, kresloni jsou prostě úžasní. Zpracování také velmi precizní. Líbilo, dávám plný počet. Takové filmy bychom měli hodnotit s duší dítěte. Jinak souhlasím ve všem, co napsala Zuzanka a nemám už víc co dodat. ()

SpaceOdyseus

Fajn podivana. Na pohadku to ma i slusne tempo, samozrejme to skvele ale fakt skvele vypada a par vtipku funguje i na me jako na dospelaka. Jen bych se obesel bez tech pisnicek. ()

Hanys_

Animace parádní, záporák docela "temný" (na dětský animák), jenže na druhou stranu ZASE protivné písníčky (aspoň teda v cz znění) a značně vyčpělý děj, kterým jsem se většinu času dost pronudil. Disney to umí o dost líp. ()

Sayko

Mě to tak nebavilo, bylo to tak.. no.. dětské? Ano, je to pohádka! Ale prostě takovej rozruch, co kolem toho byl, to jsem v tom případě čekal humor alespoň na úrovni Hledá se Nemo, ale ono nic. Navíc mě strašně sraly hudební scénky, které jsem musel přetáčet a i když jsem přeskočil nějakou konverzaci Vaiany a Mauiho, tak jsem o nic nepřišel.. taková ztráta času, nedoporučuji starším 10ti let. ()

duddek

3,5*. Moc akce, moc beznadějných situací. A holka musí pořád všechno dokázat a být lepší než polobůh. To není dvakrát výchovné... ()

valasek.m

Za mě velice silný kandidát na oscara za nejlepší animovaný film. A nejen za přenádhernou animaci, skvělý a hlavně originální příběh, ale i za naprosto famózní soundtrack, hlavně za ústřední píseň How Far I'll Go, kterou budu poslouchat ještě dlouho, stejně jako zbytek soundtracku. Dále musím vyzdvihnout naprosto bravurně napsané postavy, a celkové scénář. Vaiana ve mě vyvolala strašně moc pocitů, v jednu chvíli jsem se smál, v jednu chvíli se mi chtělo tančit a jindy bych bulel jak želva. Zkrátka super. ()

buzzwoody

Velmi svižný animák se sympatickými postavami, ještě sympatičtějším obsazením, dokonalým soundtrackem a dechberoucími efekty. Tohle je pro mě definice Disneyovky. ()

MatoFILM

Disney sa opäť animačne prekonal a prichádza s jeho obrazovo asi najlepším filmom vôbec. Čistá krása a kúzlo exotického prostredia je pastvou pre oči. Dej je originálny aj keď sa tomu dá vyčítať všeličo, cez šablónovitosť, otrepané správanie postáv a miestami až gýčovitosť (scéna s krabom). Finále výborné. ()

Prochy38

Hrozně pěkný animák. Jako fakt nádherná animace. Moana krásná holka. Fantasy příběh moc pěkně vymyšlený. Sranda, akce. Mělo to všechno. Chtěl jsem hodnotit za plný počet, protože krásných animáků zase ubývá. Ale nemůžu. Mělo to opravdu všechno, ale jedna věc, kterou to mělo, mi vadila... a moc... to nebyl jen film, byl to muzikál... a byť to bylo nazpíváno krásně, bylo těch písniček strašně moc. I na Disneyho písniček strašně moc. Ale líbilo a velká spokojenost. ()

Asmodin

Koukat se na pohádku dalo, tak snad se mi z ní nebude chtít zvracet až nám jí marketingový stratégové a obchodní specialisti narvou zase do ksichtu. Ze soundtacku asi nebude bůhví jaký hit. ()

marnold

Od Disneya asi wiyncyj czakac nie idzie. Nie pudom do niczego nowego, wiedzom, do kogo robiom ty filmy. Fort stejne postawy (od czasu Tangled), dej, zabiery, piosynki atd. Latos wydany Piper ukozol, co wszystko idzie w animowanych filmach robic... na taki wiecy se cieszym... ()

kill-tec

Pro mě jeden z nejlepších animáků za poslední dobu. Krásná animace vykresluje rozkošnou hlavní hrdinku, vskutku dobráckého poloboha a nádherné lokality Pacifiku. V tomhle případě mi ani nikterak nevadí hudební doprovody z úst našich hrdinů. Skvěle dabující a hlavně zpívající Dwayne Johnson je prostě jasná jednička dnešního Hollywoodu. Líbily se mi i všichni záporáci, třeba lávový démon je na animovaný svět něčím jedinečným. Nešetří se zde ani vtipem a i když někomu může připadat kohout, který po celou dobu doprovázel oba hrdiny, hloupě, já se do něj prostě zamiloval :) ()

Hanes88

Tak dobře natočený animák, že to prostě nejde hodnotit špatně. Graficky nádherně zpracované Havajské ostrovy a navíc byl povedený i děj. Takové filmy mám rád akorát to byl více muzikál než jen filmek, což mi trošku vadilo. Jinak ale pozitivní hodnocení. 75%. ()

H4ku11

Nádherné. Od čias Tangled prvá rozprávka, čo ma očarila. Ujo pred nami síce vravel, že na Dobšinského rozprávky to nemá, no ja som si neodpustil jednu, dve alebo možno aj viac slzičiek dojatia. ()

Disney o rok odsouvá hranou Moanu

Disney o rok odsouvá hranou Moanu

07.04.2024

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch

06.02.2024

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023