Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa

• USA Moana (více)

Walt Disney Animation Studios uvedou struhující počítačově animovaný film Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa o nebojácné dospívající dívce, která se vydává na nebezpečnou cestu, aby zachránila svůj lid. Cestou potkává Vaiana (Auli'i Cravalho) kdysi mocného poloboha Mauiho (Dwayne Johnson), který jí pomůže stát se zkušenou mořeplavkyní. Společně se plaví přes širý oceán a zažívají nebezpečná a úžasná dobrodružství, například setkání s obřími mořskými monstry, ze kterých leckdy uniknou jen o vlásek. Na konci cesty Vaiana splní úkol svých předků a najde to, co vždycky hledala: sama sebe. (Falcon)

Lachtaan

Já jsem na Disneovkách prožil své úplně první filmové krůčky, pochopitelně vedle českých pohádek, které po roce 2000 stále ještě kralovaly nejen našim videokazetám. Na čarokrásné snímky z dílny Walta Disneyho nedám ale dopustit ani do dnešních dní, na jaře jsem si třeba nostalgicky zahřál srdce u reprízy původních 101 dalmatinů. A to kouzlo schované v těchto animácích se naštěstí nevytrácí ani v jejich následovnících v moderní době, jako je například Moana (čeští distributoři by potřebovali proplesknout). Tenhle film překypuje vším, co od povedené animované jízdy očekávám. Je vizuálním pornem, z hudebního hlediska balzámem na duši, má příjemné postavy a hromady vtipných scén, které válcují veškeré animáky, jež jsem zhlédl za rok 2018 se stanoveným cílem, že se snad i zasměju a nejen jednou. To se ale povedlo skutečně až nyní v srpnu u “Odvážné Vaiany” a já doufám, že si ji jednou, třeba v televizní premiéře, připomenu se stejně dobrým pocitem. ()

black.mao

Takové hezké barevné nic o takovém hezkém barevném ničem. Opravdu, zachytit se něčeho co by neukazovalo svoji topornou prvoplánovitost, naivní edukativnost a žvýkačkovitou barvičkovitost bylo hodně těžké. ()

Minimie

A víte, co je na nových Disneyovkách nejlepší? Nejsou to dokonalé detaily vytvořené nejnovější technologií, pestré barvičky, vtipná zvířátka ani chytlavé písničky. Jsou to moderní princezny, které jim vládnou. Princezny, které nečekají ve věži, až je zachrání nějaký sebestředný princ, ale jdou si tvrdohlavě za svým a dosáhnou všeho, čeho si usmyslí. Jsem moc ráda, že dnešní holčičky mohou vyrůstat s postavami, které jim ukazují, že ke štěstí žádného prince nepotřebují a že happyend znamená následovat své sny. Hell yes! ()

elanius

(24/2017) / Animák roka ktorý o kúsoček tromfol aj bohovskú Zootopiu. A aj keď príbeh je tuctový, prostredie, postavy/casting a soundtrack je Disneyho trefa do čierneho. Tipujem na Oscarvé prvenstvo v hlavnej kategórii animovaný (Zootopia brala Golden Globe) a nebyť La La Landu, asi by zhrabli aj cenu za song (9/10). ()

MikyAff

Přijde mi trošku škoda, že se Moana nedostala do podvědomí diváků natolik, jako jiné animáky od Disney. I když na jednu stranu je to možná dobře, že na nás ze všech koutů nekoukají komerční produkty s touto tématikou. Mohla bych tu vyzdvihnout krásnou animaci doplněnou příjemnými a hlavně (!) poslouchatelnými písničkami, které člověku nezačnou hned po chvíli lézt na nervy. Co ale chci zmínit především je prostě kohout Hei Hei. Jasně, hlavní postava je šíleně sympatická, to samé i Maui. Ale sakra. Bez toho kohouta by to nešlo. Dejte mu nějakou cenu! Být malá holčička, tak se snažím u maminky vybrečet kohouta jako domácího mazlíčka. ()

terunka003

Animované, zábavné, vtipné, příjemné, disneyovské, melodické. Hezká pohádka o odvážné slečně, která se snaží zachránit svůj kmen a ostrov na kterém žijí. Občas si zazpívají písničku, prohodí vtípek. Klasická disneyovská pohádka, která mě vrátila do dětství. Hezký film, který je příjemný pro dospělé i pro děti. V originálním znění je milé slyšet Rocka. Současně bych ráda podotkla, že mladičká Auli´i nezapadne někde v zapomnění a že o ní uslyšíme, Sympatické stvoření. ..líbilo se mi, že většina zpěváků a dabérů bylo z havajských ostrovů.. ()

venison

Příběh animované pohádky "Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa" není příliš silný, je to spíš rozjásaný videoklip, který se snaží poslepovat různé střípky legend a domorodých zvyklostí.. Ale právě ty písničky mne kupodivu bavily.. Byly velmi chytlavé a dokázaly skvěle pokreslit danou atmosféru konkrétních scén.. Charaktery hlavních postav Moany/Vaiany a poloboha Mauiho byly skvěle domyšlené.. Z tetování dodnes nemůžu.. Sama jsem překvapená, ale mám děsnou chuť si to pustit hned znovu :-) ()

ivan bohatyr

Docela dobry, možná až moc pro děcka, přece jen ty záplavy barev a zpívání už toho bylo příliš, ale to se dětem určitě líbí. Viděl jsem kousek z českého dabingu, ten mi přijde poloviční, především ty písničky, určitě pustit v angličtině. Komu se líbilo Frozen (2013) tak se mu tohle určitě taky bude líbit jako že je tam hodně podobností. ()

hroubek

Za mě rozhodně dobrý. Filmu jako takovému se dostalo stoprocentní péče od Disneyho. A co se týče vizuální stránky filmu, tak je to jedním slovem nádhera. Je vidět, že Disney ví co chce, a ví jak to taky úspěšně prodat. Navíc je vidět, že se vyplatila koupě Pixaru, jelikož se s každým dalším animovaným filmem posouvají dál a dál a to nejen po technické stránce. Z každého filmu od Disney se stává událost, kterou se vyplatí brát vážně. A to nejvíce platí pro tento film. Odvážná Vaiana mě přišla jako kombinace Herkula a prostředí filmu Lilo a Stitche okořeněna o písničky, ale že bych filmu dopředu stoprocentně věřil, jako Zootropolis nebo Na vlásku, to se říci rozhodně nedá. Ačkoliv motivace postav není nejoriginálnější, tak samotné postavy a lokace filmu jsou natolik zajímavé a dobře udělané, že tento nedostatek jde filmu velmi snadno prominutou a dobře si ho užít. Můj největší problém byl, že je v něm zbytečně moc písniček, které zabraňují správné gradaci několika scén a místo toho, aby posouvali film dopředu, tak ho místy i brzdí. Navíc je vidět, že film má zajímavou mytologii, která by rozhodně snesla více rozvinutí(pro dospělejší diváky, by to bylo příjemné okořenění). Přesto si nemůžu stěžovat, že by ve filmu chyběly dojemné momenty, parádní akce, fajn vizuální gagy a nádherné scény. Jen z toho mám pocit, že to mohlo být o trochu lepší. Tak, jako tak pořád jde o velmi kvalitní film, který neurazí a rozhodně to není ztráta času a peněz a i ten kraťas je dost povedený. Odvážná Vaiana je sázka na jistotu, a pokud máte rádi animované filmy od Disneyho, tak se vám to bude rozhodně líbit. ()

Mishqo

90% ... Ďalší minuloročný animák, ktorý mi vyrazil dych a vhnal slzy do očí. Jedinečná a exotická hrdinka v netradičnom, nepoškvrnenom, nádhernom prostredí na ceste za odvrátením skazy, ktorá začala pomaly zožierať už aj jej domovský ostrov. A tá hudba?!?! Boha mňa vie vždy film tak dostať, keď má na mieru šitú a úchvatnú hudbu. Btw. gratulujem slovenským a českým kinodistribútorom, ktorým sa podarilo premenovať hlavnú hrdinku Moanu na Vaianu. Už nemám ani síl sa diviť. ()

Beatle

Až překvapivě pěkná výprava po mytologii oceánských kmenů. Sice tam trochu bila do očí ta typická Disneyovská strategie ve stylu "co můžeme, to vyzpíváme", ale Moana je prostě dívenka k sežrání. Opět tady máme příběh bez romantiky, za to s kuřetem a krásnou narážkou, kdy si Disney dělají srandu sami ze sebe (jsi holka a máš zvířecího společníka, tak jsi princezna :D). Moana má navíc sama o sobě moc pěknou píseň, a i když Maui je typ hlavního hrdiny, co ho chcete po patnácti vteřinách trefit šutrem do hlavy, nakonec se dal snést až do konce filmu. Líbilo se mi to obecné kouzlo, rozverné moře a zářící rejnočí babička. Vážně jsem čekala slátaninu, ale chytlo mě to. 80% zaslouženě, i když se v hudbě mohli trochu více přizpůsobit nějakému etničtějšímu aranžmá spíš, než běžným popovým melodiím. ()

Master19

Pro děcka dosti strašidelné. A to nemyslím jen tu lávovou potvoru, ale i bouřky, vlny či nekonečnost oceánu. Písničky tu fungují jako takový uklidňovač. O gagy se stará kohoutek, o estetiku příroda a Vaiana, příběh plyne. Pak se objeví Maui a strhává vše na sebe a druhá půlka už je jedno velké "drama". Velkým plusem filmu je exotické prostředí, které je tak odlišné od pohádek, které máme a známe. ()

Maik22

Disney-ovskou Vaianu hodnotím graficky jako top animák. Prostředí velice osvěžující a příjemné. Bohužel asi pro mne se v něm moc zpívá a dějově nic nepřekvapujícího až nudného. Ale pro děti a některé dospělé určitě pěkná podívaná. ()

VanTom

Prosluněné, ba přímo rajské havajské prostředí, prvotřídní animace i příslušně sympatická dvojice hrdinů stejně jen horko těžko zachraňují nevýrazný, okoukaný, plytký, naprosto nepřekvapivý dobrodružný příběh pro (trošičku starší) děti. Reálie se sice změnily, ovšem tuhle šablonu už nejen u Disneyho použili snad 179x. ()

lykan9

Takovým způsobem se mi naposledy líbil animák Hledá se Nemo. Vaiana je přesně vyvážená pohádka, aby se líbila jak dětem, tak dospělým. Když k tomu připočtu velice hezké písničky, skvělou animaci a dobře dávkované napětí, tak nemohu jinak než hodnotit plným počtem. ()

Sany33

Príbeh: Až s príchodom Vaiany sa podarí ostrovnému ľudu opäť prelomiť strach z oceánu. Herecké obsadenie: Hlavnú postavu si strihla zatiaľ mladá herečka a dabérka Auli'i Cravalho, ktorej hlas ale dodal postave neopakovateľný charakter ostrovného spevu. A nedá mi nespomenúť vedľajšiu úlohu The Rocka, ktorý sa tiež snažil o niečo podobné ako spev. Prevedenie: Disney sa ešte ostrovným kmeňom okolo Havaja moc nevenoval a tak teraz dostali celovečerný film s celkom pekný príbehom a ešte krajšími piesňami. Pocity: Nič vyložene rušivé som nespozoroval. Mám rád DIseyho hudobné rozprávky lebo piesne sa vám tak vryjú pod kožu, že sa ich potom neviete zbaviť a pohmkávate si ich ešte dlho po dopozeraní. Pridaná hodnota: Krásna rozprávka s krásnymi piesňami. 95% ()

Tft

To že animátoři Walta Disneyho umí dělat ty nejvymakanější animáky víme už dávno. Co se ale musí ocenit je jejich snaha posouvat se dál a do žánru přinášet pořád něco nového. Moana (Vaiana?) je originálním příběhem z Polynésie o mladé dívce a budoucí náčelnici kmene domordců, která se nechce spokojit se svým osudem usedlé vládkyně a tak se na popud několika událostí vydává za dobrodružstvím a záchranou svého lidu. Disney se nebojí sáhnout do mytologií neznámých většině lidí a brát si z nich inspiraci pro své filmy. Díky tomu můžeme vidět jeden z mála opravdu originálních příběhu co se žánru animáků týče. Jak už je zvykem film má velice vydařenou hlavní protagonistkou, kterou doprovází hloupá ale o to víc vtipná slepičí side-kickerka a později přibývá do trojice i arogantní polobůh v podání Dwayna Johnsona. Trojice, která bohatě stačí na celý film. Jejich vztah je vtipný, má smysl a je hlavním motorem filmu. Nechybí skvělá hudba, precizní voice acting a o vizuální stránce není ani třeba mluvit, protože to prostě vypadá nádherně. Kéž by všechna studia víc myslela na kvalitu a originalitu, pak bychom nemuseli dostávat takové braky jako jsou Angry Birds apod. tl;dr: Jestli chcete mít v hlavě na týden uvíznuté minimálně tři písňe Moana je jasná volba. 80% ()

Killda

Další zbytečný animák, který je oproti konkurenci o něco schůdnější. Přesto se jede v úplně stejných zajetých kolejích - hlavní hrdinka s velkými nenaplněnými sny zazpívá pár popových písní tvrdohlavému mužskému vedlejšímu hrdinovi, přičemž se vás snaží bavit přihlouplé zvířátko... Zkrátka od Na Vlásku se tato formule bude u animáků opakovat nejspíš navždy. 6/10 ()

vyfuk

Vždycky mi asi především byly bližší animáky, které šli do podobné tématiky a ke mně blízkou výpravou. Jako třeba Rebelka. Ale nejsem si moc jist jestli tento typ filmů ke mně padne. Nicméně jako vždycky skvěle odvyprávěný příběh, jehož písně mi výjimečně nějak byli trnem v oku. Některé klišé mi trochu nechávají rozpustit oči v důlcích. Člověk nemůže neustále recyklovat příběhy a pointy, které už byly tak mockrát vyprávěny. Ale pro děti dobrý. I já se bavil. Hold už je to jenom takový. Furt to samý dokola. ()

Disney o rok odsouvá hranou Moanu

Disney o rok odsouvá hranou Moanu

07.04.2024

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch

06.02.2024

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023