Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa

• USA Moana (více)

Walt Disney Animation Studios uvedou struhující počítačově animovaný film Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa o nebojácné dospívající dívce, která se vydává na nebezpečnou cestu, aby zachránila svůj lid. Cestou potkává Vaiana (Auli'i Cravalho) kdysi mocného poloboha Mauiho (Dwayne Johnson), který jí pomůže stát se zkušenou mořeplavkyní. Společně se plaví přes širý oceán a zažívají nebezpečná a úžasná dobrodružství, například setkání s obřími mořskými monstry, ze kterých leckdy uniknou jen o vlásek. Na konci cesty Vaiana splní úkol svých předků a najde to, co vždycky hledala: sama sebe. (Falcon)

FFilipCZ

Obecně nemám rád filmy, kde se zpívá. A ještě víc nemám rád filmy, kde se zpívá i když to není vůbec potřeba a standardní dialogy či vyprávění a posun děje jsou praktikovány právě zpěvěm. Osobně mi to hodně kazí dojem a zážitek z celého filmu. Toto je přesně ten případ. Děj moc hezký, originální, zajímavý. Příjemné postavy s krásnou animací a namluvením, ale ty songy jsou faaaakt otravný! ()

ledzepfan

Technicky úžasně zmáknuté (např. animace oceánu v jeho přirozené formě).. Ale jinak je to v zásadě jen další disneyovský výplach mozku.. Ty animáky jsou napsané všechny jako přes kopírák.. Hrdinové mají pořád ty stejné problémy, dilemata, krátkodobé rozepře se svými blízkými (mění se jen prostředí/svět ve kterém se pohybují).. vždycky je tam nějaký jakože "hrozitánsky vtipný" zvířecí sidekick(debilní kůň, debilní osel, debilní kohout..).. Vždycky je to banální moralitka..A z těch nejsprostěji podbízivých muzikálních vložek, útočící silou sborového zpěvu a symfonického orchestru na ty nejnižší emoční čudlíky, by jeden snad až blil... Má to své momenty, ale ty jsou vždy výsledkem donekonečna recyklovaných, psychologicky funkčních triků.. o nějakém zásadnějším vkladu imaginace nemůže být řeč.. ()

zdepapepa

Standardní novodobý Disney - hezké písně, subverze klasických trop souběžně s jejich doslovným plněním, animace zase o krok dál a pár roztomilých postaviček navíc, aby se rychleji prodával merch. Stejně jako Coco, kterou jsem viděl nedávno (a se kterou to sdílí podezřele mnoho dějových prvků, i když Moana vyšla dřív - counterargument: nyní i mexičtí hošíci se mohou cítit jako Disney princezny), je to takové best-of, ale zde si nemohu uměle ke kvalitě přičíst snadnost vžití se do hlavní hrdinky a její motivace. Naopak si snadno můžu odečíst pár bodů za několik plot holes a pořádnou nálož deus ex machinas. ()

Vxxx

No a další krásná disneyovka :) Ovšem už bych zas uvítala nějakého prince, než jen samá odvážná děvčata co všechno zvládnou sama. Jinak na můj vkus tomu chyběl pořádný humor. Moana je možná asi nejhezčí Disney "princezna", kterou kdy vypustili do světa, hudba hezká, hlavně píseň How Far I'll go nominovaná na Oscara. Všeho všudy 4* :) ()

Rosana

Odvážná byla ta Vagína, to jo. A písničky, které neposouvají děj - když je přeskočíte, zbyde vám 30 minut filmu. ()

Karlas

Jeden z trochu bláznivých, uzpívaných, ale pěkných příběhů pro srdíčka zasněných děvčátek. Kouzelné animované představení z tropických vod krásného Pacifiku, plynoucího pod plachtami pohádkových katamaránů. Tohle vyprávění ocení každý milovník nádhery Tichého oceánu a luxusních animačních scenérií. ()

Ellmariachi

Prostě animák s drahou polovičkou vedle sebe. Nic víc nic míň. Tak jako jsem viděl pár horších, tak i několik lepších. 65 procent. ()

SonGokussj

Moc písní, málo citů, moc sevedůvěřivého poloboha, málo oblečená moana, moc přísný otec, málo mocné moře, moc zpívající krab, málo přemýšlející krab... Toť tak mé pocity. Závěrem: Moana prakticky jediná sympatická osoba v celém filmu a hle, ono to funguje... No ne-e... Konec byl ukrtutně hezký, začátek ukrutně nudný. A to mezitím? tak nějak střed. Celkově bych doporučil Moanu pro relax, pro zpět a pro milovníky asi nejlépe animovaného filmu do roku 2016. Ty detaily jsou úchvané. Celkově však - vcelku ok :-) Edit po přečtení Jeoffreho komentáře: lepší jak Kubo? ANO. Lepší jak Zootropolis? NE. Lepší jak Dory? MEGA ANO!!! Konec editu. 70% ()

Laxik

Jasně, druhý akt se docela vleče a pořád tam jsou některá disneyovská klišé (i když o mnoho méně, než je zvykem - nebo jsou alespoň lépe zamaskovaná), ale vzhledem k tomu, že jsem se u toho asi pětkrát rozbulel jak mořská želva přivazovaná Jackem Sparrowem k její ještě uslzenější kámošce, a nejradši bych odplul na širé moře poznávat polynéskou kulturu, lidi a mýty, jsem nadšený. Lepší než Frozen. Navíc meta (i když tady si nejsem jistý, jestli je to dobře.) Pokaždé, když slyším How Far I'll Go, mi vstávají všechny chlupy na zádech. /// Krucinál, co je tohle za film? Po necelým půl roce na něj koukám podruhý a zase bulím dojetím. To se mi fakt běžně nestává. A pro ty, podle kterých to má otravný písničky: TAK SI JE PUSŤTE V ORIGINÁLE, TAJTRDLÍCI! Auli'i Cravalho má nádherný hlas. ()

Freemind

Zajímavá hrdinka i prostředí, ale přeslazené, typicky Disneyovské provedení (chybí tu ten Pixarovej drápek). Chytlavé melodie, ale příšerně toporné texty. Trochu promarněná příležitost. ()

kaylin

Velmi nápaditý příběh, kde se fantazii meze nekladou. Jasně, Disney tu má klasické prvky, jako třeba zábavná postavička kohouta, ale třeba písně jsou zde skvělé, no a hlavně animace je naprosto úchvatná. Navíc je to místy celkem děsivé a jindy zase docela psychedelické. Parádní animák, možná animák roku. ()

blackrain

Hezky zpracovaná polynéská legenda. Animace byla úžasná. To jsem se nechala unášet. Jen ten příběh byl na mně až moc přímočarý a lehce předvídatelný, ale zase originální. Kdyby to bylo trochu více zamotané. Písničky, které se tu vyskytují mi vůbec nevadily. Viděna dabovaná verze. ()

movieband

Příjemná a dojemná pohádka, která má nádherný vizuál. Po dlouhé době musím pochválit i 3D. Za mě rozhodně překvapení a kvalitní podívaná. Líbilo se mi, že tvůrci trochu pobořili stereotypy animáku, a taky se mi moc líbily pirátské kokosy. Dlouho jsem se tak nezasmál a nepobavil nad kreativitou tvůrců. Za mě určitě spokojenost a jen doporučuji. Film, který ocení malí, velcí, i ti dospělí. 3D, dabing. 88% ()

džanik

Obecně nemusím muzikály (jak už jsem tu u něčeho psal), většinou 1-2 písně hity a zbytek vata. Příběh bonbónově barevný, tropicky teplý a mokrý, veselý i strašidelný (předškoláky na film nebrat!). Mezi akčními animáky určitě nadprůměr. Co mi vadilo, bylo strašně rychlé šup do širého neznáma a pak už to šlo jednou za druhým. Nějak jsem nestrávil toho zpívajícího kraba a neónovou babičku... ()

Colby Sawyer

Jeden z nejlepších animáků za poslední dobu. Moc jsem od toho nečekal, o to víc jsem byl nadšený. Film je to kouzelný, má příjemný děj a krásnou animaci, kterou doplňují fajn písničky. Rock překvapil a jako Maui byl výborný. ()

dawe04

Novinka studia Disney mile zaskočila silným příběhem z prostředí polynéské kultury, kterou překvapivě nedegraduje pro potřeby anglosaského diváka. Moana je navíc po dlouhé době opravdu silná a sympatická hrdinka, která se obejde bez statečného prince a zbytečného románku. Na cestě má jen hodně blbé (a hodně vtipné) kuře HeiHeie (jehož komická charakteristika připomíná Disneyho rané grotesky s Mickeym) a narcistického poloboha, jež nedosahuje i přes chvástání Moanině odhodlanosti. Mytologie příběhu rovněž dokáže překvapit svěžestí (hrátky s mořem, tetování Mauiho), stejně nádherná animace tropického ráje. A jelikož je to Disneyovka, nevyhnou se Moaně ani semtam utahané self-empowerement cajdáky a lobotomické gagy, které Disney variuje už 100 let a předpokládám, že dalších sto ještě bude. Nicméně, velmi povedený animák do sbírky, rozhodně bych radši viděl si holčičky hrát s malými Moankami, než s princeznami z frigidně sexistického Frozen. ()

Blackhand47

Po dlouhé době opravdu skvělý Disneyho animák. Neříkám, Coco byl fajn, ale tohle mě uchvátilo daleko více. Vaiana je opravdu sympatická (ne)princezna, kterou doprovází přiblblý kohout, jehož potíže člověka vážně pobaví. Rock si zde zahrál více méně svou klasickou mačo postavu, která se s Vaianou skvěle doplňuje. Mystická Havaj je opravdu skvělé místo pro animovaný příběh, opravdu jsem si liboval v příšerkách, s nimiž se tvůrci vytasili. Prvních několik minut má snímek slabší a chvíli trvá, než se Vaiana opravdu vydá na moře a začne své dobrodružství. Už je to dlouho, co mi písničky v animáku nevadily, možná je to i tím domorodým podkresem, který jim dodává exotický nádech. 80% ()

hygienik

Keď skrížime Avatara s Narniou 3, dostaneme Vaianu. Krásne obrázky, originálny námet, hoci dej je zbytočne jednoduchý a texty piesní hlúpe (SK dabing). Na druhej strane na prečistenie hlavy je to výborné - netreba pritom rozmýšľať. A nenudil som sa. ()

kajas

Tenhle mišmaš "Malé mořské víly", "Aladina", "Hercula", "Ledového království", "Nema", "Pána prstenů" a "Mad Maxe" (no fakt) šel bohužel dost mimo mě. Možná byla chyba dívat se na dabovanou verzi (český dabing animovaných filmů stále považuji za velmi kvalitní), ale písničky neskutečně otravovaly a zdržovaly děj (který mi tedy mimochodem přišel docela zmatený, menší děti se v první hodině asi nemohly úplně orientovat), kromě Vaiany a její babičky mi žádná další postava nepřirostla k srdci a hlavně, chybělo mi roztomilé prasátko! Třetí hvězdičku přidávám pouze za nádherně animované mořské vlny... ()

Disney o rok odsouvá hranou Moanu

Disney o rok odsouvá hranou Moanu

07.04.2024

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch

06.02.2024

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023