Komorná

• Jižní Korea Agasshi (více)

Šlechtična Hideko žije v ústraní na venkovském panství se svým strýcem a poručníkem. Chlípný strýc vychovává Hideko přísnou rukou a čeká, až dospěje, aby si ji mohl vzít a zmocnit se jejího bohatství. V domě se však objevuje podvodník, který zosnuje příchod mladé komorné Sukhui ve skutečnosti chudé kapsářky, která mu má pomoci nebohou Hideko svést. Dobře promyšlený plán ale začíná hatit vášeň, která mezi dvěma dívkami zahoří. Brzy navíc přestává být jasné, kdo koho ve skutečnosti podvádí. Příběh bestselleru Zlodějka spisovatelky Sarah Waters do japonsko-korejských reálií 30. let 20. století převedl jeden z nejvýraznějších jihokorejských režisérů současnosti Park Chan-wook a vytvořil dynamický thriller plný zvratů prodchnutý podmanivou erotickou atmosférou. (Aerofilms)

AloeB

Netušil jsem, že se po letech ke Komorné vrátím, nicméně brněnský festival Female Rage byl skvělou příležitostí vidět tuto údajně nesvázanou a explicitní korejskou filmovou hříčku s partou přátel. Jeden by řekl, že není lepší icebreaker než se skupinově dívat na porno, nutno však si zcela upřímně přiznat, že tím 아가씨 i přes svoji explicitní a erotickou náladu rozhodně není. Mimo jiné má totiž i poměrně pečlivě a nápaditě vystavěný děj, který skrze nabízení hned několika úhlů pohledu na to, co se vlastně odehrává, což je zprostředkováváno dějovými „zvraty” v každé z kapitol. Celý film možná občas nabídne nějakou nápovědu toho, jak to ve skutečnosti je, nicméně to dělá decentně a prakticky neviditelně. Část scén se postupně odhalí v úplně jiném světle. Snímek vykresluje své postavy velmi nejednoznačně, lze těžko říct, zda je někdo skutečně obětí či pouze zlodějem (až na perverzního nevlastního otce, to je prostě prasák), nicméně konečný narativ poměrně zřetelně dává najevo, komu se zde vlastně fandí. Což možná není problém, protože tak jako tak procházíme filmem s cílem dojít k absolutní sexuální svobodě, nicméně mě osobně se mi trochu příčí myšlenka, že jedna z postav je zcela očividně nespravedlivě násilná vůči služebnictvu a stejně je vykreslena v hrdinském tónu. Zde je však vhodné zdůraznit, že bez tohoto bych měl zřejmě morálně čisté hrdiny, což (jak tak nějak chápu z života) není úplně standard. Film má možná delší stopáž, ale veškerý čas velmi kvalitně věnuje čtyřem hlavním postavám. Film má nádhernou kameru a herečky mají nádherná těla. Film je točen v podmanivých lokacích. Film dovede být brutální, ale šetří tím. Komorná je perfektní film. ()

FeriusParfax

Nejde jinak, ale i já se musím vyjádřit k těm krásným lesbickým hrátkám. Přiznám se, že při postelových scénkách bylo v mých kalhotkách dost vlhko… Moc se mi líbilo rozdělení na 3 části. Naopak se mi nelíbily absolutně nepřehledné časové skoky. Jako velké negativum taky hodnotím opět dlouhou stopáž, kdy už si ke konci fakt říkáte, ať už se sakra naposledy ošustijou, zabijí hlavního padoucha a je konec... Nechyběla Korejcům vlastní chlípnost a podivnosti, jako například čtené porno (z vlastní zkušenosti vím, že je mnohdy i lepší než hrané). Vychválit musím taky soundtrack, který byl mimořádně vyvedený. Změna žánru/děje, která nás potkala v půlce filmu byla perfektní a hned se na to koukalo zase o dost líp. Velká příjemnost se spoustou erotiky, hudby, úchyláren a plot twistů. Co víc si přát… ()

Gendarme

Sbal prachy a vypadni na japonsko-korejsky způsob ve 30.letech. Pribeh je poměrně prostý, ale jak je nahlizen z různých úhlů tak je to dobré. Závěr je uspokojující... Doslova :) ()

envision1

Škoda, že to tenhle povedený film se vším přehání. Kdyby ubral na výpravnosti a opulentnosti, erotičnosti a perverznosti, víc věřil příběhu a postavám, mohl být skvělý. A kratší. ()

Krysap

S kámoškou jsme odcházely z kina se širokým úsměvem na tváři. Sice mi chyběl ještě nějaký pěkný konec i pro ty prasáky z předčítání, ale budiž. I tak pěkně. ()

haWranka

Hodně zvláštní počin. Příběh ze dvou (až tří) různých pohledů, kdy člověk téměř do konce neví, který z nich je opravdovější. Já si ale neužívala ani tak příběh, jako nádhernou obrazovou stránku a hudbu. ()

DarthFailord

Umělecké dílo. Neuvěřitelné barvy, práce s kamerou a soundtrack. Jako celek působí dost artově. Ale vůbec to není na škodu. Vyprávění na tři časti bylo dobře zvolené a i když tempo filmu bylo opravdu pozvolné, vše do sebe pomalu zapadalo jako japonsko-korejské origami. 80% ()

Maximilianus

Nešlo tak o artovy film, ako som si myslel. Chýbala mi tam komornosť počas celého filmu a tajomno, kde tieto dve veci v prvej časti figurovali. Celkovo z toho bolo cítiť, že to nie je príbeh z východu, ale inšpirovaný západom. 8,7. ()

Franc1s

Tak konečně zase povedený kousek ze země rozsypaného čaje. Jeden podvodník chce získat dědictví jedné bohaté šlechtičny. A tak vymyslí plán s pomocí jedné zlodějky. Zařídí aby tuto zlodějku dosadili jako komornou té bohaté slečně a ukecávala ji, ať se provdá za Hraběte(toho podvodníka). ALE mezi těmito dvěma dívkami propukne vášnivá láska, je to však součástí plánu, či není? A po pár zásadních zvratech, si můžete být jistí, že nebudete vědět kdo koho chce podvést a okrást... Nejlepší postava - úchylák strejda, nechybí pár vtipných momentú a dojde i na lesbický sex. kde se nikdo ničeho nebojí a klidně by to mohl hodit režisér na nějakou porno stránku :) No a závěr neměl chybu, to se i mě prsty u nohou kroutili. 8/10 ()

PavelU

Koukalo se na to jedna báseň. K ucelenému zážitku je nutná 167 min. verze, která poskytuje adekvátní odvyprávění všeho podstatného, stejně jako zprostředkování obrazovou formou veškerých milostných scén. V závěrečných titulcích navíc i podmanivou písničku. Struktura vyprávění není ničím novým, ale naopak důvěrně známým konstruktem. Divák má být namlsán, zmaten, potěšen, znechucen, obohacen a především okouzlen. To Komorná do puntíku splňuje. Je to samotná symfonie filmového umění, jak docílit nikdy nekončící katarze z toho, co se na plátně děje. Ať už přes sofistikované dialogy, sympatické a zajímavé postavy, každý pečlivě nasnímaný záběr, kapku deště, nebo jen ten pocit, když vás někdo nepokrytě svádí, je vám to nepříjemné a ať děláte cokoli, nemáte situaci vůbec pod kontrolou. Dobové zasazení tomu vyhovuje tím více, jakou výpravu si mohli návrháři dovolit a dát hercům patřičný lesk slušivým oblečením a účesy. Je ale pravda, že je film spíše pro zkušenější diváky. Sám nevím, proč jsem jej kdysi nedokoukal. Možná menší pozornost, nepodchycen nějaký detail.. Faktem je, že napodruhé již udržena pozornost po celou dobu, těch necelých tří hodin, aniž bych se kroutil nudou. Zajímalo mě, jak to dopadne. Fandil jim. A to nejlepší na konec, jak to tak bývá. ()

MilesTeg

My, co jsme kdysi v minulém tisíciletí viděli poprvé hentai v Chotěboři a to rovnou s chapadly, jsme byli asi zklamaní ze sklepa a malého akvária, to mělo velký potenciál hnusu, ale pak by to byl jiný film, ne tak poetický a láskyplný a spravedlivý. A navíc to není film na jedno shlédnutí, to vždycky potěší. ()

TheRay97

Nechápu, co se stalo, ale najednou bylo půl druhý ráno a jediná věc, která mi ležela v hlavě, byl právě zhlédnutý film The Handmaiden. Korejské filmy hrají na city, ale ne jako ty profláknutý americký slaďáky, který ve skutečnosti nedávají ani trochu smysl. Ne, romantika v dramatickém příběhu v korejském podání se od něčeho takového zcela liší. Nejdřív pohladí po srdci a dá falešnou naději, že bude vše v pořádku, což se později ukáže, jak velkou boudu na nás ušili. Někdy v půlce už jsem chtěla rezignovat. Ale je to zábava se plně soustředit na ten film a zapomenout, že v realitě je pozdě v noci a nějaký opozdilec by mohl chytit létající nadávky z okna. Panečku, to rozuzlení. V životě by mě nenapadlo, že na něco takovýho skočim. Asi za to může originální promyšlenost scénáře a trpělivé vyčkávání. Od začátku až do konce nehynoucí udržitel pozornosti. A to se cení. ()

Pulper

Působivé. Režie, lokace, herci, hudba, scénář, prostě všechno. Musím se podívat na starší adaptaci, která se víc drží předlohy a je mi jasné, že rozdílů bude fůra. Ale tohle bylo nezapomenutelné. Vizuálně i pocitově a pro mě zejména téměř na konci filmu, kdy jsme se dozvěděli, co to vlastně čvachtá ve sklepě. Leckomu mohly napovědět obrázky mistra Hokusaje. No, mně nedovtipovi ne. Erotické napětí vystřídala čirá hrůza a zvrhlá zvědavost, jestli se tam TO ještě objeví a co se bude dít. Nejvtipnější scéna filmu je pokus o sebevraždu, i když v opravdovém životě by jistě takhle neprobíhal. Shrnuto a podtrženo, asi se mrknu na víc filmů pana režiséra. Vyloženě zaujal. ()

sunfreedom

Nikdy bych neřekl, že mi nebude vadit sedět v kině dvě a půl hodiny. Tuhle stopáž snáším tak maximálně u Star Wars. Film má tři části, a asi pět minut před koncem první jsem měl celkem krizi, protože jsem měl pocit, že to nikam nevede. Pak se to ale zlomilo a až do konce, který byl zase ale celkem utahaný, to byla jízda. Obecně v mých očích filmu přidává originální znění v japonštině a korejštině. Paradoxně miluju filmy, kde nerozumím ani slovo a zároveň se ten jazyk krásně poslouchá! ()

Denila

První JK film zažitý v kině a hned takového překvapení. Nečetla jsem žádný obsah ani nekoukla na žánr, možná proto jsem se část filmu dost divila. Určitě doporučuju, příběh skvělý, zápletka skvělá. První část mi byla nejpříjemnější, naopak druhá část se zdála býti nejdelší. Přehnaně dlouhé opáčko, hlavně to postelové... třetí část už zase frčela jak měla. Jediné co mi zkazilo dojem byl závěr, mohli to utnout dříve a nebylo třeba žádných rolniček. Kino Art Ostrava 24/10/2016│2D originální znění ()