Komorná

• Jižní Korea Agasshi (více)

Šlechtična Hideko žije v ústraní na venkovském panství se svým strýcem a poručníkem. Chlípný strýc vychovává Hideko přísnou rukou a čeká, až dospěje, aby si ji mohl vzít a zmocnit se jejího bohatství. V domě se však objevuje podvodník, který zosnuje příchod mladé komorné Sukhui ve skutečnosti chudé kapsářky, která mu má pomoci nebohou Hideko svést. Dobře promyšlený plán ale začíná hatit vášeň, která mezi dvěma dívkami zahoří. Brzy navíc přestává být jasné, kdo koho ve skutečnosti podvádí. Příběh bestselleru Zlodějka spisovatelky Sarah Waters do japonsko-korejských reálií 30. let 20. století převedl jeden z nejvýraznějších jihokorejských režisérů současnosti Park Chan-wook a vytvořil dynamický thriller plný zvratů prodchnutý podmanivou erotickou atmosférou. (Aerofilms)

R1CH1E

Další z filmů, které jsou na čsfd zbytečně haněné. Skvělá atmosféra, kompozice obrazů, vizuál, hudba i děj. Jo a taky sex. ()

Pedross800

"BYLO POTŘEBA JEDINÉHO DOTEKU, ABY VYVRCHOLILA. JEJÍ VLHKOST VONÍ PO VÍNĚ. VRSTVA PO VRSTVĚ KANE JAKO ROSA PO RUDÉM SAMETU. DOTKNI SE MĚ, DOTKNI SE MĚ. CHVĚJI SE." Tož taky jsem se při vrcholných pasážích filmu chvěl při pohledu na ty dvě rozkošné a nádherné koreječky :-) Krásně smyslný a rafinovaný příběh s naprosto dokonalou stylizací a formou vyprávění. Má to šmrnc i dobrou atmosféru a pomalé plynutí vůbec neškodí, ba naopak. Park nezklamal, je to borec! ()

Tft

Handmaiden je jako cibule. Jestli teda existuje třívrstvá cibule, která po sloupnutí každé vrstvy změní barvu (asi to nebude zrovna nejlepší přirovnání). Děj filmu je totiž postaven na tom, že každá z těch "vrstev" vám kompletně změní pohled na děj a ačkoliv se nejedná o koncept, který jste ještě nikde neviděli je zde podán velmi kvalitně a neotřele. Pokud vás neodradí místy až oplzlé scény, které zavánějí hentai tématikou a necháte se filmem bavit určitě vás na konci odmění a to nejen velmi extravagantní scénou zahrnující rolničky a dvě hlavní protagonistky. To že je film inspirován Hitchcockokovou tvorbou snad ani uvádět nemusím to pozná každý takže se nebudu tvářit, že jsem unikátni sněžná vločka, která to poznala. Po vizuální stránce je film oku lahodící a co musím opravdu vyzdvihnot je výprava filmu, kulisy jsou vybrány skvostně. Trošku mi vadil až přesáhlý nádech erotiky je však ospravedlněn tím, že logicky zapadá do děje a je vyvážen velmi trefným černým humorem. Handmaiden je prostě zajímavou filmovou hříčkou, která stojí za zhlédnutí. 75% ()

blackJag

Výkladní skříň specifického asijského nazýrání lidské sexuality a jiných libůstek, řekněme v konfekční úpravě pro širokou (citlivou) diváckou obec. Skvělé zpestření pro všechny milovníky zápletkového twistu a elektrizujícího lesbení. 85% ()

ghatos

Asijská načinčaná románová epopej o lásce a manipulaci. Celé je to jedna velká pastva pro oči. Dekadentní nobilita aneb za zdmi se dějí ošklivé věci, i když vás všude obklopuje luxus. Co se týče erotiky, tak ta je vkusná a ukazuje sexualitu z toho zajímavějšího úhlu pohledu. Člověku prostě musí sedět specifická korejská kinematografie, pak si to užije. 73%. ()

Autogram

Týchto kórejských stopäťdesiat odtieňov sivej mi v mysli urobilo dosť veľký bordel, a pritom sa v rolách striedali iba dve postavy. Urobiť si v tom poriadok som vyše hodiny nevedel, a tak ma režisér "odmenil" nápaditými využitiami kníhtlačiarenských strojov. Tfuj. Vizuálne sa s tým ale riadne pohrali a aj dve nenápadné kórejky spolu vykúzlili porno nielen obrazové, ale aj čítané a rozprávané. ()

venca163

Tihlecti číňáci mě skoro nikdy nezklamou. Loni na 50. KVIFF to byli o dost prasáčtější Proradní, letos trochu klidnější, ale zase s mnohem lepším scénářem Komorná. Nebudeme si tu nic nalhávat, holky se mi líbily obě a u jejich sexuálních hrátek se mi tajil dech, minimálně jako těm dědkům, co chodili ke chlípnýmu strýci na předčítání z kámasútry. Při scéně, kdy si ta korejka nasadila na ukazováček naprstek a obrušovala tý japonce zub, jsem už měl docela problémy zakrývat erekci...ještě že mi kámoš půjčil baťoh. Twist v příběhu skvělej a řekl bych, že i nečekanej (pokud si člověk o filmu nic nečte, třeba obsah od Aerofilms). Filmový zpracování (tradičně) na výborný úrovni. Jsem nadšenej =) (90%) ()

iantomasik

Možná rozjímání nad Korejským vidláctvím a pornem. Rozhodně ale film který se umě maskuje jako předmět své budoucí kritiky a šokovaným nechápajícím mužům v obecenstvu odepře jejich potěšení. Holt ženy s muži operují s nůžkami “v posteli” porůznu... Každopádně dost ultimátní mistrná podívaná, ke které se budu vracet ještě hodně dlouho. ()

MsUtahraptor

Příběh, kde nic není, jak se zpočátku zdá, ale každý nakonec dostane, co si zaslouží. Ať už jde o despotického perverzáka, společenského šplhouna, (nevinnou) křehotinku či zlodějku a podvodnici (, ačkoli takových je tam trochu víc, než si divák původně myslí). #RomantikaDleMéhoGusta ()

DavidS.

Lesbo twist aneb obrazově podmanivá cesta skrze knoflíčky, korzety a spodničky, ale od Parka se čekalo více...Ta chobotnice k pláči nevyužitá :) ()

see_sawandrew

Komorná je pod těmi všemi twisty, dojemnou hudbou, pornem i mizanscénou velmi autorský, promyšlený a citlivý film, který je všechno, jenom ne pozlátko. Stejně jako ostatní Parkovy filmy je ale potřeba ho vidět víckrát. 90% ()

klukluka

Je to dokonalé, nemá to jedinou chybu, neexistuje, že by se na něco zapomnělo, něco se opomnělo, je to promyšlené a propracované do nejmenších detailů, přesto tomu nedávám plný počet hvězd, neboť jsem se kvůli tomu citově neangažoval, nechalo mě to ledově chladným, bez ohledu na těch milión drobností, s nimiž si tady dali ohromnou práci. ()

Torako.chan

Pár ero-scének bych ještě neoznačila za soft-porno jak se tu někteří nechají slyšet. Příběh se dá shrnout do tří slov: Drogy-lesby-podvody... Možná v jiném pořadí. :D Ale nebylo to vůbec špatné. Udrželo si to mou plnou pozornost, lehce komické, erotické, dalo by se říci i provokativní v rámci možností. Zajímavé. Pro ty, kteří se věnují asijské kinematografii doporučuji. Chan-wook Park jistě patří mezi ty režiséry jehož díla je dobré vidět. ()

Zagros

Po delší době jsem si dal něco z asijské tvorby, oceňovaný film režiséra Chan-wook Parka s názvem Komorná. Výtečná řemeslná filmová práce se mu nedá upřít. Vizuál, kamera, obsazení i celková atmosféra snímku byla velmi dobrá. Přesto mě to naplno vtáhnout nedokázalo. Na délku asijských filmů jsem zvyklý i tak říkám, že to bylo zbytečně dlouhé. Některé záběry a situace byly natahovány až moc. Mimo sympatickou hlavní postavu mě ostatní postavy vysloveně štvaly, což taky zrovna nepodpořilo dobrý pocit z filmu. (možný spoiler) Tím nejzajímavějším na Komorné pro mě bylo sledovat tři různé pohledy hlavních postav na příběhovou linku. Kdy se tyto pohledy odkrývají postupně a film jako celek získává místy překvapivý a nový rozměr. Nicméně i v tomto ohledu mi k dokonalosti něco chybělo a při hodnocení zůstanu u průměru. ()

EKLEKTIK

"Chudinka malá, ztracená mezi falzifikáty." Okouzlující historická výprava do přesvědčivého světa plného nepokrytého pokrytectví, která mi zcela potvrdila názor, že zvrácené sexuální praktiky asiatů jsou ty nejzvrácenější a erotické hrátky asiatek jsou ty nejerotičtější. ()

F.W.Colqhoun

Pop-kulturní globalizace produkuje zvláštní úkazy, třeba korejsko-japonský queer-feministický heist podle britské literární předlohy, která byla jedním z oblíbených počtení Davida Bowie. Výsledek má sice dálnovýchodní mimikry, ale hlubší původ v evropském sousedství nezapře. Čím zvláštnější se pokouší být, tím familiérněji, na rozdíl od "obyčejných", plnokrevně dálnovýchodních produktů působí. Spíš než zašmodrchaná, chtěně chytrá zápletka založená na rašomónských variacích, zabaví milé nesourodosti, vyplývající ze zmatenosti jazyků, když zpod vytříbeně asijského filmového kimona, hýřícího tolika texturami, že by daly na jeden kvalitní francouzský biják, vykukují lacině skákavé evropské vnady. A to, jak hezky umí Chan-wook Park natočit, ehm, nůžky, mimochodem nejlepší od podobně rádoby hlubokého Života s Adele. Asie light. ()