1945: Spojenecká armáda podniká závěrečný postup na německé území. Jedinou překážkou je strategický most přes řeku Rýn, který je ještě v rukou nacistů. Obě strany mohou touto bitvou mnoho získat: Němci životy 50 000 vojáků, kteří jsou na špatné straně mostu, a Spojenci rychlé ukončení války a méně zmařených životů. I když budou obě armády bojovat statečně, pouze jediná může ve strhující bitvě o most u Remagenu zvítězit. (Bontonfilm)

janesX

Nepovedal by som, že staré americké vojnové filmy sú lepšie ako tie novšie. Môj názor je, že lepšie nie sú. A bez pochyby sa v nich viac kecá ako striela. V tomto filme ma zarazila jedna neodpustitelná chyba, keď pomerne na začiatku po prestrelke jedna čerstvá (a asi hlavne blbá) mrtvola v bielom tričku dýcha na plný pupok. A je to strašne dlhý záber. Potom armáda američanov strieľa slepými (alebo sú slepì vojaci?) keď modrooký blonďák (veď ako inak) uteká cez most a zapáli ručne rozbušku. Nikto teda nezabráni jedinému nemeckému vojakovi aby vyhodil most do vzduchu, pritom film je o bránení tohto mosta. No, našťastie nálož bola nekvalitná. Vyzdvihol by som tu výber postáv a možno ich hranie, ale to je na moju laťku málo. ()

efko

Most pri Remagene je presne ten typ vojnového filmu, ktorý mi najviac sedí. Priamočiary, akčný, veľké činy namiesto veľkých slov. Úvod, ktorý vyzerá ako prechádzka ružovým sadom, skoro strieda vojnové peklo. Zaujívamosťou je charakter postavy Roberta Vaugna (notoricky to známeho zbabelca zo Siedmych statočných) Jeho zásadový, mierne fanatický nemecký dôstojník bojujúci až do samého konca je úplným opakom jeho pištolníka. ()

Brejlil

Jde spíše o průměr, kterému tu jednu hvězdičku přidají české lokace a některé i dnes fantasticky vypadající záběry a scény explozí a demolic. Možná že v roce 1969 bylo zobrazení Angela jako zlodějíčka mírně podvratné a postava majora Kreugera trochu narušovala zažité stereotypy o zlých Němcích, ale dnes jde jen o provařená klišé. Herecké výkony jsou velmi matné, Segal nemá co hrát, Gazzara jede na půl plynu, van Eyck celkem rychle zmizí. Snad jen Vaughn se trochu snaží, ale tragickou ironii, která na něj dopadla, mu stejně nevěřím. A tak jsou největšími hvězdami paradoxně Jelínek s Olmerem, kteří si kradou veškerý čas před kamerou pro své české diváky. Ale ani o nich nelze napsat, že by nějak hráli. ()

lukano

Most u Remagenu je jeden z amerických velkofilmů, který se točil i v Československu. Málo kdo však ví, že na záběrech tohoto filmu, jsou ve skutečnosti dva mosty. Davelský most a Měchenický most. Měchenický most plnil spíše úlohu, že opticky zvětšoval Davelský, který je ve skutečnosti malý, úzký a jen pro pěší. Proto po něm nemohly projíždět vlaky, které ve filmu převážely ustupující němce. Je zajímavé, že filmaři dokázali tohle dát dohromady, aniž by si toho divák všimnul. A proč se film netočil přímo v Remagenu? Těch důvodů bylo zřejmě víc. Ten hlavní však, že most byl v roce 1945 značně poškozen a ještě v průběhu války se nakonec zřítil do řeky Rýn. Most jíž nikdy nebyl obnoven a zůstaly zachovány pouze mostní věže. ()

kowalski

Špičkový válečný film, ve kterém není ani tolik krve jako ve "vojínu Ryanovi" ale o to více kvalitních hereckých výkonů a žádná ta klišé jako ve zmiňovaném "vojínovi". Výborná podívaná pro milovníky válečných filmů. ()

cyphercz

Já tyhle starý válečný filmy prostě žeru. Most u Remagenu je skvělá podívaná s parádním triem Segal - Vaughn - Gazzara, hudební doprovod taky líbivý, české lokace a herci jsou už jen třešničkou na dortu ()

Matli

Typický válečný starý film, kde je plno výbuchů, tanků a střílení a vše je reálné a opravdu zničené, což už se v dnešních filmech neděje, tak méně jak 4 hvězdičky nikdo normální dát nemůže. Samozřejmě tam jsou i povídáčky, ale bez děje by to asi nebylo ono:-) 70% ()

zdeny99

Výborný válečný film pojednávající o jedné bitvě o strategický most přes Rýn na konci 2. světové války. Dobýt jej chtějí spojenci, aby se dostali dál do Německa. Tomu samozřejmě chtějí Němci zabránit. Jenže nemají už tolik sil, aby se ubránili, tak Hitler dá sám příkaz most zničit. Jenže na druhé straně, která je už dobytá spojenci, čeká na přejití přes most ještě 75 000 Němců. A co teď? Zničit most nebo nezničit? Most u Remagenu má vcelku jednoduchý, především přímočarý děj oproti jiným válečným filmům. Filmaři si dali záležet především na bojích a akčních scénách. Výprava je taktéž bohatá. Itálie a především most u Měchenic, kama projíždí posázavský Pacific. Koho by napadlo, že Američané tu za komančů budou něco takového točit. [3235. hodnocení, 142. komentář, 78%] ()

mala_kea

Ty novodobé válečné snímky stojí za prd. Za to ty starší, to je vážně umění filmografie. Moc skvěle se na to koukalo. ()

kkarx

Známý válečný snímek o posledním mostu přes Rýn zapadá v šedi průměru. Bitevní scény nejsou nijak skvělé, atmosféra je naprosto typická pro 60. léta, herci nevýrazní (až na šarmantního lišáka Roberta Vaughna). Takže jediný důvod proč se na snímek dívat je fakt, že se natáčelo v Československu a zmíněný elegán Robert Vaughn v roli německého majora. Vcelku slušné, nikoliv však výborné. ()

odpadlik123

Pozoruhodný válečný kousek, u něhož měl divák celou dobu problém přijít na to, je-li někdo klaďák či záporák. Ono se to sice zprvu nejvíc jeví coby příběh amerických hrdinných vojáků zakončený vítězstvím strany v právu a kouřením z cigaretového pouzdra ukrdnutého nepříteli. Nepřítel, jmenovitě major Kruger, má zřejmě všeobecné záporáctví předurčeno (už jen tím, že ho hraje Robert Vaughn), žeť jeho postava je Němec, ale v pravdě je to hrdý voják odhodlaný pro vítězství a nepodvolení se nepříteli obětovat leccos, vést svou nedokonalou armádu promyšlenou taktikou a ano, nasadit vlastní život a kus odvahy (ale holt na špatné straně), aby po tom všem zjistil, že největší zradu může čekat od vlastních lidí. Vyvalený Vít Olmer a pár dalších (na straně nepřítele) potěší, naše všemu ničení nakloněné exteriéry a české luhy a háje si užijí výbuchů jen co je pravda a to doplněno skvělou Bernsteinovou hudbou ne nepodobnou Sedmi Statečným. Tedy, hlavní hrdina (George Segal) až otravně neprůstřelný, jeho kolegové zatraceně kladní, ale přesto nejsou Němci myšleni coby tupí záporáci a americkým kolegům jsou zcela rovnocennými soupeři. ()

Rathalos

Excelentna vojnova akcna drama o boji americanov proti nemcom o strategicky most,vynikajuce bojove sceny,herecke vykony i realna atmosfera studenej vojny,bezpochyby plny pocet...:-) ()

Yomega

Ukázkový americký válečný film, natočený v období studené války. Nikde ani kapka krve, vojáci zásadně nenabíjí a zářivě bílé zuby amíků mě budou strašit v hlavě ještě dlouho. Film jako celek nezatracuji, protože celkem věrně zobrazuje události u Remagenu (snad až na opakované letecké útoky Luftwaffe, které jsou jaksi vypuštěny), ale na zpracování se už zub času dost podepsal. Přiznám se, že nemám moc rád válečné filmy natočené v této době, právě pro jejich nerealističnost. Naopak válečné filmy musí být hodně drsný a čím drsnější, tím lépe. Musí být vidět jaké svinstvo válka je. ()

Barak

Docela zdlouhavá, kecací jízda, která však v závěru nabere příjemné grády a zbytek už pěkně odsýpá.... 6.5/10 ()

pepa3rd

... asi jsem byl moc natěšený. Tak nějak jsem čekal něco trochu jiného. I tak ale velmi nadrpůměrný válečný film, takže 70 % a určitě se na ten most zajedu podívat :). ()

Zemřel herec George Segal

Zemřel herec George Segal