Hora mezi námi

• USA The Mountain Between Us (více)

Alex (Kate Winslet) je fotoreportérka, která spěchá na vlastní svatbu. Má ji už za dva dny. Na letišti ji však zaskočí nečekané potíže, pravidelné lety jsou kvůli blížící se bouři zastaveny. Na letišti se setká s Benem (Idris Elba), lékařem spěchajícím na důležitou operaci. A tak tito dva náhodní spolucestující považují za velké štěstí, když najdou pilota malého letadla, který je ochoten s nimi odletět. Ale jejich radost vyprchá v okamžiku, kdy pilot za letu dostane mrtvici a letadlo se zřítí na zem. Tím se tito dva spolucestující, kteří se poprvé setkali až na letišti, ocitnou uprostřed zasněžených hor bez naděje na záchranu. Vysílačka je napadrť, pilot po smrti a kolem nich jen sníh, hory, skály a neobydlená divočina. Let nebyl ohlášený, nikdo tedy ztracené letadlo nehledá. Odvážnější Alex si uvědomí, že k nim žádná pomoc nepřijde, přesvědčí váhajícího Bena a vydávají se na nebezpečnou cestu. V extrémních podmínkách nemají jinou šanci na přežití, než že si i přes svou rozdílnost vytvoří silné pouto a naleznou společnou sílu, o níž do této chvíle neměli ani tušení. Začnou k sobě hledat cestu, přehodnocují vlastní minulost a v extrémních podmínkách bojují o holý život. Podlehnou zraněním těla a duše, nebo ve zdánlivě beznadějné situaci znovu uvěří v důvěru a lásku? A pokud přežijí, dokáží se vrátit do svých životů? (Cinemart)

luki00

Dávám sice 4 hvězdy ale... Rose z Titanicu je čím starší tím šmrncovnější.. a s Heimdallem jim to docela sedlo.. ale pán režisér Abu- Assad to opravdu celé zpackal.. nejlepší ale na celém filmu je stejně pes Pes.. ()

Saxos

Titulky hned po scéně, jak společně umrznou u stromu, budiš, realita. To by šel překousnout i pád letadýlka do hor, pár zranění k tomu, oblečení vhodné na cestu dopravním letadlem z místa A do místa B, stravu na měsíc v podobě pytlíku mandlí, polévky v konzervě a pár ré steaků z pumy americké, která nebyla schopná se vypořádat s domácím mazlíčkem. Ale ty vrcholy v podobě milostného žáru po předchozím stálém vykání, pádu pod led zamrzlého jezera a hrábnu rukou do vody a "hurá, mám jí!", samozřejmě zapomenuté pasti na medvěda, zázračného zregenerování organismu po několika dnech. To bylo moc. ()

Doggie773

Film sice není moc dobře hodnocený ale mě se líbil. Akorát mi film přijde takový nereálný a až moc přehraný. Je to romantický film trochu jinak a to se mi na tom líbí. Je to hezký příběh, který podle mě stojí za zhlédnutí. ()

bonovox

Pre mňa nevyužitý potenciál z daného námetu. Kate a Idris sa snažia a dokazujú svoju hereckú kvalitu, horšie je to ale s réžiou, ktorá nás divákov nedokáže pripútať k danej dvojici a taktiež film príliš neohuruje ani zábermi na krásnu prírodu. ()

Katjushkator

S čistým svědomím dávám 80%. Tento snímek se mi přesně trefil do nálady. Hory, pes, sníh, Elba a Winslet - to všechno do sebe skvěle zapadá. Celý film plynul přesně tak, jak jsem si přála a konec ( i když mě nepřekvapil) mi udělal radost. Nemusí vždycky někdo umřít a nechávat konce jen na představivosti diváka. ()

Kozlowski8

Kate Winslet a Edris Elba bojují společně o život po tom, co přežijí pád malého letadla ve zmrzlé, nehostinné krajině vysokých hor - daleko od civilizace...Nic nového, originálního či vyjímečného. Předem zřejmá dějová linie, bez překvapivých okamžiků a až nechutně kýčovitý závěr. Na druhou stranu krásné exteriéry horské krajiny a Kate, která musí zaujmout (nejen svými exteriéry). Přes všechna negativa vcelku koukatelný snímek. 55%. ()

Catella

Joooo, to je tak... některý lidi lezou na hory s kyslíkovejma bombama, mačkama, cepínama a jinejma kravinama a i přes to se až nahoru nevyškrábou a nakonec ještě umřou na omrzliny. Padavky. A pak jsou takoví, jako je Nick, černoch, kterej ztroskotá v letadle se dvěma čubkama (jedno je teda možná pes :-D ) někde uprostřed vrcholků hor. A protože je Nick fakt borec, tak bez vybavení a v nóbl sáčku od Armaniho vyleze na nejvyšší vrcholek, aby měl rozhled, kde co je. A protože nikde nic není, tak prostě jdou jdou jdou jdou jdou jdou jdou jdou jdou jdou jdou jdou jdou jdou jdou jdou jdou jdou jdou jdou jdou jdou jdou jdou jdou jdou jdou jdou jdou jdou jdou jdou jdou jdou jdou jdou jdou jdou jdou jdou jdou jdou jdou jdou jdou jdou jdou jdou jdou až dojdou z hory dolů. ()

Radek273

Přecitlivělý, nikterak novátorský snímek s hvězdným duem, které se vůbec neosvědčilo. Dokonce by se dalo říct, že je tu mrháno talentem, jelikož (ne)herectvím, kterým se zde mohou oba hlavní aktéři prezentovat, se moc zaujmout opravdu nedá. Příroda vážně pěkná, ovšem o moc víc toho vyzdvihovat nelze. ()

bigmatko

čakal som, že to bude viac napínavé ako dramatické, ale ono je to skutočne taká horská skoro romantika. Film má aké také napätie asi do polovice potom to klesá až k úplne zbytočnému záveru kedy sa vrátia do bežných životov. To tam už ozaj nemuselo byť. Horská časť je aspoň vizuálna ale málo realistická vzhľadom k tomu koľko málo útrap zažijú za takú dlhú dobu v divočine a pritom sú stále čistí učesaní brada zastrihnutá telo vyholené. ()

Jarvis555

Nečakajte nejaké dych berúce survival. Je to klasický romantický film s prvkom prežitia aby bol trošku zaujímavejší. Snímok ponúka milión krát obohrané scény, ktoré sme videli v x filmoch a je extrémne predvídateľný. Ale aj napriek tomu je to celkom fajn. ()

Thug_Leo

Co ze začátku mohl být survival thriller, otázka kanibalismu, boj s vlky/medvědy, třeba tam zůstali a adaptovali se...Kdepak, dostanete ženskou v menopauze co se bude vdávat. BB co čekal 65let až bude moct dostat infarkt a vzít sebou pár lidí a racionálního Bena co snáší vrčení psa, otravnou ženskou, zimu a jen co odejde ženskou málem sežere kočka, jen co usne ženská zdrhne i se psem. Po záchraně života mu roztáhne nohy, aby nemusela šlapat ve sněhu. Pak už to šlo jen z kopce. Dovolená na sněhu se psem a málo jídlem, nejsou už takové zájezdy v brožuře cestovní kanceláře? PS: I.Elba stojící s Winslet na jezírku je ok, jak metrákový černoch odejde,praskne led... 1*za elbu a jeho snahu a 2*za psa, vždy když se "něco děje" pes zdrhne, stejně jako měl Ben. ()

didlik6

Moji dvaja obľúbenci, ale napriek tomu to bolo málo. Krásna príroda, ale nelogickosť konania postáv a miestami nuda. ()

Mark1983

Celkem vydařené, dějově zajímavé a obstojně zpracované, i když bych tam dal něco navíc, ale i tak jsem nebyl zklamán. ()

lubica1995

Nečakajte zázraky v podobe medveďov, lavín a ľadových vodopádov. Na celom filme je najskutočnejšie práve to, že sa nechce hrať na predbiehanie akčností v dvoch hodinách, hovorí prostý príbeh o tom ako nás dokáže zmeniť pár týždňov nášho života... Závislosť na inom, v daných okamihoch jedinom , čo nás ešte drží pri živote. Skutočne za posledných pár rokov jeden z najlepších filmov, aké ponúka západ. Zaujímavý pohľad kamery a zostrihy a postavy boli výborné, skutočné. Bolo to krásne, bolo to dokonalé. ( samozrejme až na ten koniec, ale veľmi za neho ďakujem) Nedajte sa odradiť hodnoteniami, bo by ste veľa dokonalých filmov nevideli. Tento k nim rozhodne patrí. Zaslúži si určite viac, ako sa mu na tejto stránke dostáva. ZASLÚŽI. Rozhodne. PS: v žiadnom prípade nie je mínusom hlavná postava. Ani ženská, ani mušská. Práve preto je tento film výborný. Pretože hrajú úžasní herci. ()

raru

Je mi úplne jasné,že v takýchto filmoch je vymyslieť niečo nové nemožné,ale tento snímok postrádal základné praktické a technické stránky a tak som len neveriacky krútil hlavou nad kopou nelogických blbin,ktoré sa kopili až do samého konca a iskre medzi Kate a Idrisom som uveril ako snehu v Afrike na Sahare. Xmilden,podávam ti pravicu za spoločné názory. ()