Všechno nebo nic

All or Nothing

(festivalový název)

Komedie / Romantický

Česko / Slovensko / Polsko, 2017, 107 min

Tak takhle vypadá nezdravý vztah s mužem. Vždycky jsem o tom jen četla v Cosmu, a teď konečně vím, vo co go. Už dlouho se mi nestalo, že bych u filmu vyloženě křičela na hlavní hrdinku: ,,Nééé, to né! S tímhle si to přece nerozdáš!,,. Těch varovných signálů, že Jakub je debil, bylo mnoho, ale evidentně v módu frnda, nevidíte a neslyšíte. Celkem se mi ulevilo, když byl konečně ze hry. Bohužel, mám takový nepříjemný pocit, že doktůrek byl skutečně tou náplastí. Možná jsem jen skeptik. Každopádně, na naše poměry jde o příjemné překvapení. Bavila jsem se.(19.8.2017)

• venison

Trapný pokus o vztahovou komedii.. "Všechno nebo nic" je naprosto nelogická, nevtipná, neromantická, afektovaná, nepřirozená srágora.. Hvězdička je snad jen za obsazení Táňi Pauhofové a dlouho neviděné Kláry Issové.. Na tohle vážně může koukat člověk po lobotomii.. Tohle snad musí urážet i fanoušky nováckých telenovel.. Daleko horší než Nesvadbové "Bestiář" nebo Vieweghův "Román pro ženy".. Navíc ten dabing!!! Omlouvám se, jestli jsem se někoho dotkla, ale takové plýtvání peněz v českých vodách už mě celkem uráží..(24.8.2017)

• Johnny.ARN

Čo sme to, preboha, zase natočili? A prečo? Ja mám pocit, že slovenský divák je veľmi jednoduchý divák. Vidieť to na návštevnosti kina. Na kvalitné filmy príde zopár ľudí a hentoto ( neverím, že všetci sú nacionalisti a podporujú domácu tvorbu ) 2x vypredalo kino. Ale rozanalyzujme si, čo sme to vlastne dostali a videli? Ústredný príbeh o žene, ktorá nevie čo chce, podoplňaný vedľajšími príbehmi o buzerantoch, inej žene, ktorá nevie čo chce, chlapíkovi, ktorí síce by možno aj vedel čo chce ale bojí sa a holohlavom Budarovi, z ktorého som zomrel na mieste ( Svet pod hlavou zanechal stopu ). Kde sme to už videli? No všade predsa! Veď naša tvorba, či už filmová alebo seriálová nerieši nič iné!!! Furt je to len o tých vzťahoch, nezmyselných, zmätených ženách a kadejakých "zvratoch". Och. Späť k filmu. Prvá hodina ešte sa ako tak dala. Potom sa to ale celé rozsype ( darček - náramok ) a druhú hodinu držia pokope už len občasné vtípky a záver je nakompletku uvarený z vody. Tam už Evite došli kreatívne nápady. Obsadenie fajn, to jediné bolo asi potešujúce. Zamrzel dabing, kde niekto dabovaný je, niekto nie. Znelo to divne. Lokácie síce neboli terno, ale dalo sa to aj horšie. Môže to fungovať ako komédia, keby sa obmedzili debilné dialógy a trochu sa to prestrihalo, lebo obsahovo a dejovo je to proste vyprahlé. Ale najhoršie je to, že to má taký úspech, že Evitu idú točiť aj ďalej. Ach, čo nás to len čaká. 2 z 5 ( Kino Dukla Svidník )(4.3.2017)

To je také krásne, keď prijmete pozvanie kamarátky do kina na film, nad ktorým dopredu ohŕňate nosom a za necelé dve hodinky odchádzate príjemne prekvapená a dobre naladená. Presne takto to bolo aj v prípade Všetko alebo nič. Slovenská verzie Bridgete Jonesovej, tiež plná klišé, ale zároveň ultra vtipná, pohodová a taká srdcu blízka. Veľmi ma prekvapili herci a ich výkony, pretože obsadenie mi tiež príliš nevoňalo a nakoniec som len žasla, že veď oni vedia aj hrať, keď majú čo a tiež im to umožní veľmi vydarený scenár. Našťastie song Dary Rolins zaznel až so záverečnými titulkami, takže nerušil počas filmu, ktorý bol pretkaný veľmi počúvateľným soundtrackom. Vyčítať môžem snáď len zvuk, ktorý sa mi zdal neprirodzený a mikrofónový. Inak vrelo odporúčam.(15.1.2017)

• Sufferer

Nech to znie akokoľvek kacírsky, k novodobej domácej tvorbe mám postoj asi ako živnostník k finančnému úradu. Proste nestojí ani za zlámaný groš. Boh mi je svedkom, že som pričuchol ku knihe (slabučký odvar ináč mne nič nehovoriaceho Matkina), odložil predsudky stranou a poslušne robil nežnejšej polovičke garde. Ambície vyletieť k Slnku (v sieti) ako slovenský Ikarus neboli nikdy na pretrase, no i pri pristúpení na určitý stupeň konvenčnosti žánru je nájsť spoločnú reč s hranou podobou červenej knižnice veľmi ťažké, nakoľko v komfortnej zóne len variuje skostnatené motívy a chuchvalec vzťahov a od neho odvodené peripetie a trampoty izoluje do filmovej bubliny, blany ktorej poňatie homosexuálnych postáv alebo tragické postsynchróny dvakrát nestenčujú. Najväčším prehreškom pre mňa zostáva, že eventuálne osobný, generačný a časopriestorovo uchopiteľný pohľad tridsiatničky na vzťahy i každodennú realitu je scenáristickou prokrastináciou zredukovaný na príbeh o veľkosti špendlíkovej hlavičky a zahádzaný haraburdím, ktoré film dramaturgicky rozlaďuje. Hmm, na konci dňa som nepociťoval spoločenskú potrebu nikoho defenestrovať. No dá sa to považovať za úspech? Ani zďaleka. (Kino)(15.1.2017)

• - Úplne prvý scenár na film obsahoval dvakrát viac obrazov a scén, ako sa napokon reálne nakrútilo. Eva Urbaníková (autorka predlohy) s režisérkou Martou Ferencovou museli scenár odložiť na tri mesiace, aby sa k nemu dokázali vrátiť s červeným perom, ktorým vo veľkom škrtali. Jeden z oslovených dramaturgov dokonca autorke poradil, aby sa Vanda (Klára Issová) s Lindou (Tatiana Pauhofová) vo filme pohádali a dostali do konfliktu, aby bolo napätie. To ale Evita odmietla s tým, že tieto dve sú nerozlučné v dobrom aj v zlom. (monalisa69)

• - Na zariadenie kníhkupectva Lindy (Tatiana Pauhofová) a Vandy (Klára Issová) sa použilo viac ako 1000 kusov kníh. Mnohí členovia štábu v prestávkach nedebatovali pri kávičke, ale sediac vo filmovej kaviarni, čítali. (monalisa69)

• - Ondřej Sokol, bol pôvodne oslovený na postavu doktora. Keď ale na kastingu spolu s Petrou Hrebíčkovou (sesternica) predviedli dialóg, ktorý končí fackou, nikoho iného si tvorcovia filmu v úlohe Martina nevedeli predstaviť. (monalisa69)