Všechno nebo nic

(festivalový název)

Komedie / Romantický

Česko / Slovensko / Polsko, 2017, 107 min

• Karp

Je to marný, je to marný, je to marný... Takto souhrnně lze popsat nejen Všechno nebo nic, ale i upadající smysluplnost této databáze. Člověk chce jít do kina, myslí si, že se podívá na ČSFD, aby zjistil, co a jak, a pod dojmem zdejšího relativně příznivého hodnocení už jen zírá jako puk v reklamě na dámské vložky; s odpuštěním. Evidentně je asi úplně jedno, že zvuk tohoto filmu je poměrně otřesný, že dabing Michala Žebrowskiho znásilňuje uši jako Eiffelova věž vetknutá do intimních partií přítomných diváků a divaček, přestože Michal Dlouhý dělá, co může. Ale jeho hlas je tak známý a charakteristický, že trčí a trčí... To by snad bylo lepší, kdyby postavu Jakuba hrál přímo on. Hajzlové mu jdou a prošedivělého elegána by jistě zvládl. Je asi rovněž úplně fuk, že motivace některých postav k jejich jednání zůstává naprostou záhadou, je jedno, že nestačil jeden obligátní gay, ale bylo zapotřebí hned dvou homosexuálů, aby zpracovali stokrát omleté vtípky a nevadí ani to, že celková stopáž 107 minut se zdá občasně přímo nekonečná. Přitom zvolené lokace dělají pro film, co mohou, i když jim občasně chybí opodstatnění. Herecké obsazení je dostatečně pestré a např. Luboš Kostelný je natolik dobrý herec, že by zvládl jakoukoliv komickou figuru - nejen klišé gaye. Ve výsledku to vše tak trochu působí, jako když pejsek s kočičkou dělali dort s ambicemi na michelinskou hvězdu a uvařili šlichtu, která patří do čtvrté cenové... Navrhuji nový název: BFD - Babovřeská filmová databáze, protože pět hvězd může dát tomuto filmu jen značně otupělý divák semletý exhibicí lidové trapnosti, v níž nalezl základní zdroj poučení a netušené zábavy. Vivat! 2,5*(19.1.2017)

• bourec

Bude to patlalka.Její řachanda byla kravina,a ani tenhle její druhej film neni nic moc.Nejzábavnější,a hlavně takový vodlehčený scény byly z hor,a pak s Ondrou Sokolem,jinak spíš všemu podobná romantická limonádka.Ale obsazení ženskejch rolí pěkný,zato chlapi se moc nepovedli.Viděno,a zapomenuto.40%.(14.5.2017)

• LexBarker

Film ozvláštňuje obsazení některých mužských rolí polskými herci. Stejně jako v easternu "Je třeba zabít Sekala" i tady působí Poláci jako kvalitní koření. Je to stejné, jako když do amerického áčka obsadíte neokoukaný obličej, film získá na zajímavosti a není tak předvídatelný. Ale v tomto případě je to asi jediné co trochu funguje. Jinak je film plný klišé a snaží se nám chlapům podsunout, jaké že jsou ženy kravky... Nicméně ženy miluji a ani sto podobných slaboduchostí můj názor na ně nezmění.(24.5.2017)

• Johnny.ARN

Čo sme to, preboha, zase natočili? A prečo? Ja mám pocit, že slovenský divák je veľmi jednoduchý divák. Vidieť to na návštevnosti kina. Na kvalitné filmy príde zopár ľudí a hentoto ( neverím, že všetci sú nacionalisti a podporujú domácu tvorbu ) 2x vypredalo kino. Ale rozanalyzujme si, čo sme to vlastne dostali a videli? Ústredný príbeh o žene, ktorá nevie čo chce, podoplňaný vedľajšími príbehmi o buzerantoch, inej žene, ktorá nevie čo chce, chlapíkovi, ktorí síce by možno aj vedel čo chce ale bojí sa a holohlavom Budarovi, z ktorého som zomrel na mieste ( Svet pod hlavou zanechal stopu ). Kde sme to už videli? No všade predsa! Veď naša tvorba, či už filmová alebo seriálová nerieši nič iné!!! Furt je to len o tých vzťahoch, nezmyselných, zmätených ženách a kadejakých "zvratoch". Och. Späť k filmu. Prvá hodina ešte sa ako tak dala. Potom sa to ale celé rozsype ( darček - náramok ) a druhú hodinu držia pokope už len občasné vtípky a záver je nakompletku uvarený z vody. Tam už Evite došli kreatívne nápady. Obsadenie fajn, to jediné bolo asi potešujúce. Zamrzel dabing, kde niekto dabovaný je, niekto nie. Znelo to divne. Lokácie síce neboli terno, ale dalo sa to aj horšie. Môže to fungovať ako komédia, keby sa obmedzili debilné dialógy a trochu sa to prestrihalo, lebo obsahovo a dejovo je to proste vyprahlé. Ale najhoršie je to, že to má taký úspech, že Evitu idú točiť aj ďalej. Ach, čo nás to len čaká. 2 z 5 ( Kino Dukla Svidník )(4.3.2017)

Před deseti lety podobný ženský film zkusila natočit Pavlásková podle Nesvadbové, dnes je tu Ferencová podle Urbaníkové. Obě autorky knížeček do kabelky vydává Motto, což nebude náhoda. Ve filmu jsou spíše zajímavé určité transpozice. Zatímco knižní hrdinka vede bratislavský antikvariát, filmová vede knihkupectví v Praze. Zatímco Pavlásková si vystačila s lokálními herci, Ferencová si k hlavní hrdince pořídila hned dva Poláky s velmi špatným dabingem. Panenky Pauhofovou a Issovou nechala převlékat do každé scény nejméně pětkrát a aby nikomu nic nechybělo, za kamarády jim dopřála dvojici gayů jak z cukru. Je tohle ještě český film? #finaleplzen(11.5.2017)

• - Film sa nenakrúcal lineárne. Úplne prvá scéna, ktorá sa natáčala za Prahou v Dolných Počerniciach, bola tá, kde Linda (Tatiana Pauhofová) s Vandou (Klára Issová) sedia na plote pri jazere a zapíjajú sklamanie z Ríma. Hneď potom spadne Vanda z loďky do vody, ale tú ešte predtým skontrolovali dvaja potápači, aby Klára nespadla na niečo ostré na dne a neublížila si. (monalisa69)

• - Poľským hercom tlmočil na nakrúcaní Evitin partner Pawel, ktorý tým, že má poľské korene, hovorí po poľsky plynule. S režisérkou (Marta Ferencová) celý čas žartoval, že za to musí mať v záverečných titulkoch osobitný riadok. A dostal ho. (monalisa69)

• - Rolu vo filme si "strihla" aj ružová kabelka, ktorú preň špeciálne navrhol slovenský módny návrhár Fero Mikloško. (Sufferer)