Všechno nebo nic

All or Nothing

(festivalový název)

Komedie / Romantický

Česko / Slovensko / Polsko, 2017, 107 min

Napsala bych, že to byla bejkárna, ale nemělo to rohy ani koule. Hlavní gro filmu je jeho komediální stránka, nasmějete se opravdu moc, ale nad dějem nelze přemýšlet.. (opakuji, nelze!) Něco tak nekonzistentního (v porovnání s knihou, se kterou to má společné jen název a jména představitelů) se hned tak nevidí, zachraňují to herci (skvělá Klára Issová) a výše zmíněný humor.(14.2.2017)

• Zdeňka

Film by nemusel být tak špatný, kdyby u každé sexuální scény neproběhla soutěž, rozmlátíme více nábytku a dekorací než v předchozí scéně. Tady ty afektované scény mi celý dojem zkazili. Jak už tu padlo několikrát, taky mi přijde, že se jedná o takový pokus vytvořit českou verzi Sexu ve městě. Celý film zachránila postava Lea v podání Petra Vaňka.(22.1.2017)

• Olík

Mraky chyb, přešlapů, faux pas, nedostatků a kdo ví ještě čeho. Kde mám začít? To měla být reakce na Rosamundu Pilcher? - působilo to jako dva díly novácké Ulice křížené s jódlující romatikou. Kdo Vám poradil obsadit polské "pany božské"? - za a) přímo do uší bodalo i pro náčelníka ostrova lidojedů na první dobrou jasné předabování, za b) ani jeden z jmenovaných neplývá kdovíjakým charisma a za c) zrovna páni dabéři těchto postav se mohli bez problémů postavit i před kameru! A když už jsme u castingu, tak proč plýtváte herci typu Jan Budař na sekundové role? - pro tuto postavu jste klidně mohli oslovit náhodného nakupujícího v supermarketu. Co ten Mareš na konci? - vždycky jsem hlasoval pro trefná camea, ale tohle ve stylu Čundrcountryshow jenom ukazovalo na malost snímku. A co ten příběh samotný? - to neumíme udělat originální českou láskačku - jenom klišé, stereotypy a ohranost. A proč ty laciné rádoby dramatické výrazy? Chvílemi jsem si připadal jako v parodii bratří Wayansů. No nic, mohl bych ještě pokračovat, ale řídím se heslem: "do mrtvol se nekope" a tak budu taky alespoň trochu chválit. Klára Issová....kolikrát jsem s ní měl za posledních X let tu čest...takřka ani jednou. Jednu dobu jsem si říkal jestli vůbec holka ještě hraje a ono ejhle, je tady a tohle jí sedlo jako zadnice na hrnec. No, ale to je asi tak všechno....vlastně jsem se párkrát i zasmál....sice prvoplánovým gagům, ale zasmál....ale tohle je fakt už vše....celkově "škoda mluvit".(8.6.2017)

Hlavní kostrou a postavami je to strašná vyžíračka Bridget Jonesové. Příliš dlouhé, moc zakomponovaných zbytečných příběhů, klidně mohli natočit víc dílů, takhle jsem jen znuděně čekal, co tam ještě udělají za zvrat, který byl ke všemu silně předvídatelný. Ta blonďatá píča, myslím tu herečku nebo postavu (ten vtip byl super), kterou hrála tam byla naprosto zbytečná a už mě dosazovaní takových postav začíná v českých filmech srát, protože jinde to nemají. Dabing nebyl zvládnutý na jedničku. Ale hlavně je to bohužel důkazem toho, že Češi neumí vymyslet vlastní dobrou zápletku a tak vyžírají ostatní osvědčené. Přes všechny tyto negativa, jsem se dlouho takhle v kině nenasmál. Bylo to nesmírně kvalitně zahrané, Táňa je neuvěřitelná! Petr Vaněk sekunduje s buzikem a kazí to jen na lyžích, kde se to asi hraje hodně těžce, ostatní o nic horší. Každopádně pro pátou hvězdu jsem se rozhodl po posledním záběru na Michala Žebrowského, to byla paní Ferencová třešnička na dortu i včetně toho náramku. ... GA Cinema(14.1.2017)

To je také krásne, keď prijmete pozvanie kamarátky do kina na film, nad ktorým dopredu ohŕňate nosom a za necelé dve hodinky odchádzate príjemne prekvapená a dobre naladená. Presne takto to bolo aj v prípade Všetko alebo nič. Slovenská verzie Bridgete Jonesovej, tiež plná klišé, ale zároveň ultra vtipná, pohodová a taká srdcu blízka. Veľmi ma prekvapili herci a ich výkony, pretože obsadenie mi tiež príliš nevoňalo a nakoniec som len žasla, že veď oni vedia aj hrať, keď majú čo a tiež im to umožní veľmi vydarený scenár. Našťastie song Dary Rolins zaznel až so záverečnými titulkami, takže nerušil počas filmu, ktorý bol pretkaný veľmi počúvateľným soundtrackom. Vyčítať môžem snáď len zvuk, ktorý sa mi zdal neprirodzený a mikrofónový. Inak vrelo odporúčam.(15.1.2017)

• - Marta Ferencová a Eva Urbaníková mali pri výbere hercov voľnú ruku. Ako prvá bola obsadená Táňa Pauhofová (Linda). (Sufferer)

• - Rolu vo filme si "strihla" aj ružová kabelka, ktorú preň špeciálne navrhol slovenský módny návrhár Fero Mikloško. (Sufferer)

• - Najviac klapiek, teda opakovaní na nakrúcaní, mal obraz, kde Linda (Tatiana Pauhofová) s Vandou (Klára Issová) počas krstu knižky vybiehajú z kníhkupectva a zapaľujú si cigarety. Opakovali to toľkokrát, že si herečky vyžiadali pauzu, že už nevládzu fajčiť. (monalisa69)