Všechno nebo nic

All or Nothing

(festivalový název)

Komedie / Romantický

Česko / Slovensko / Polsko, 2017, 107 min

Do kinosálu jsme dorazili se čtvrthodinovým zpoždění, těm deseti lidem v sále se tedy omlouvám. I přes chybějící úvod, jsme se rychle zorientovali. Na stávající českou filmovou produkci to nebylo zase tak zlé, rozčiloval mě ale ten dabing cizojazyčných herců. To je ale problém nikoliv jen tohoto snímku. Zní to pak, jako by se vám do surround zvuku rvalo mono a nebo naopak. Není to prostě ono. Verdikt je takový, že je to film, na který se podíváte, řeknete, že není zlý a zítra si na něj ani nevzpomenete!(2.2.2017)

Já vím, já vím, scénář ohraný, některé scény trochu trapné a moc smysluplnosti se v tom taky hledat nedá. Jenže přesně tohle člověk jednou za čas potřebuje. Zasmát se, zasnít se a nebrat všechno moc vážně. Herecky je to u většiny zvládnuté moc dobře. Třeba taková Klárka Issová mě svou rolí překvapila. Ondru Sokola vítám vždycky, všude a v jakékoliv míře. Tady ho mohlo být víc. A pak samozřejmě špičková Táňa. Soundtrack je taky moc hezký. Naopak škoda toho děsně nepřirozeného dabingu. 4*(1.2.2017)

Nejsem příliš velký fanoušek romantických filmů, ale nějakým záhadným způsobem jsem se na něm objevil v kině. Nejprve ve mě převládal pocit, že je to určitě blbost, která mě nebude bavit. Ale postupem času, jsem zjištoval, že se docela směji a na konci jsem zůstal s pocitem, že jsem to viděl ají rád. Samozřejmě nejde o film s nějakým propracovaným dějem, vše je docela snadno odhadnutelné a častokrát se zápletka opakuje, ale řekl bych, že účel komedie nemusí být právě ve složitosti děje a pokud si člověk u filmu odpočine a ještě se pobaví, tak si myslím, že si zaslouží celkem dobré hodnocení.(24.1.2017)

• Big Bear

Už toho mám dost - tohohle typu českých komedií. Budu tedy nemilosrdný jak katova sekyra při dopadu. Jaké to bylo? Debilní, afektované, přeslazené, nevtipné, nedojemné, nelogické, nereálné, trapné ... výčet přídavných jmen může pokračovat dál, já však už skončím a dodám ještě - dabované. Ano. Tohle všechno tenhle film je. Ano asi nejsem Mařka, která sní o tom, že si vezme developera s meďourem, který ji letadlem odveze do Itošky, kde se jí konečně zmocní a jako správný samec jí to udělá ve sprše v kalhotách a košili... (předpokládám, že několikrát!). A kdyby snad developer nebyl to pravé, je tu doktor z hor, který netouží po něčem jiném, než po svobodné matce. Ten nemá meďoura, ale v kufříku Panadol ! No nevím, ale pohádkoví princové dříve měli mnohem větší charisma než tito syntetičtí panáci. Už dlouho se čas u filmu tak pomalu nevlekl jako zde. A už dlouho jsem od půlky neuvažoval rovnou o odpadu. Jenže film měl jedno plus. Táňu. Táňu já rád. Pro Táňu všechno a tak jsem se rozhodl pro jednu jedinou hvězdičku. Už naskočily závěrečné titule, když na scénu přišel Leoš... Aůůůůůúúúúúúíííí. Opět jsem zaúpěl a řekl jednoznačně , NE. Tohle je prostě na odpad... Hrůza, děs běs! ODPAD(6.6.2017)

Po dlouhé době konečně kvalitní humorný český film. Přesahuje úroveň trapáren posledních českých filmů. Nepřehrávající herci. Dobrý příběh. Humorně pojatý. Ze života. Po celou dobu drží napětí, po celou dobu drží humorný koncept, aby nikdo nešel z kina v depce. Moc pěkný a překvapivý na úroveň posledních českých filmů. A ještě jedno plus, film, který nekončí jako pohádka, ale příběhy v něm obsažené jsou skutečně ze života.(21.1.2017)

• - Úvodnú scénu, kde sa Linda (Tatiana Pauhofová) obleje kávou po tom, čo do nej vrazí Jakub (Michal Zebrowski), museli tvorcovia opakovať viackrát. Kabát, ktorý mala Táňa na sebe, totiž nenasával tekutinu a vôbec nebolo vidno, že by bola obliata. Kostyméri to dokázali až špeciálne zafarbenou tekutinou. (monalisa69)

• - V Poľsku sú prísnejšie pravidlá ako na Slovensku a v Česku. Keďže je film prístupný od 15 tich rokov, vystrihli sa všetky intímne scény, takže poľskí diváci mohli vidieť film iba bez nich. (monalisa69)

• - Sexuálna scéna v sprche sa musela nakrútiť na prvýkrát kvôli tomu, že ľudia od kostýmov mali pre Michala Zebrowského (Jakub) len jednu modrú košeľu a keďže Táňa Pauhofová (Linda) mala nadrobené dlhé vlasy, sušili a česali by ich do pôvodného stavu viac ako hodinu. Preto si kameraman (Peter Bencsík) aj herci cvičili "choreografiu" nasucho viac ako desaťkrát, kým sa šlo na ostrú. (monalisa69)