Všechno nebo nic

All or Nothing

(festivalový název)

Komedie / Romantický

Česko / Slovensko / Polsko, 2017, 107 min

Já tenhle typ filmů ignoruju, ale když Michal Zebrowski. Tak jsem to prostě musela aspoň zkusit. A byla jsem velice mile překvapena. Že postavy nejsou dryjáčnicky debilní, že se semtam i zasměju a že Michal nehraje charakterního charismatického klaďase, jak je u něho zvykem:)). Příjemná hudba a vůbec pěkně vedle vyskládané sebe a vykreslené všemožné chrakterové typy ("On je vegetarián? Copak nestačí, že je gej?") :)) A Michal - prostě je to dobrý herec a nádherný exemplář mužského plemene. Stačí, když maličko pohne obočím a řekne všechno. A ty jeho slzy v závěru... člověku to pohnulo srdcem:)) A dávám filmu o jednu hvězdu víc - jednak proto, že se mi dostal pod kůži a pohnul mým okoralým kardiovaskulárním systémem a druhak proto, že je tady podle mě hodně podhodnocenej. už jenom pro tu jeho umírněnost a nekýčovitost si zaslouží uznání, (ale zdejší asi mají raději vyhypovaný a cirkusácký podání.)(1.10.2017)

• G..

Dialogy byly občas hodně trapný, z toho polskýho predátora se mi otevírala kudla v kapse, z jeho dabingu ještě víc, je to celkově dost předvídatelny a těch postelových scén, z nichž se vlastně asi ani jedna neodehrála v posteli, bylo až příliš. Takže jsem ráda, že jsem na to nešla do kina a nemusela litovat peněz. Jedinej dobrej byl Leo. A kupodivu i písnička Ewy Farne. Radši se podívám na Vejdělka.(20.8.2017)

• hygienik

WTF? To mi vážne chcú nahovoriť, že keď má dievča 15 ide jej o TO a keď má 35 ide jej o TO? Neverím. A to klišé o bohatom krásavcovi... to si už mohli odpustiť. A čo tak monogamný vzťah na celý život, pani Urbaníková? Čo tak rekonštrukcia nefunkčného manželstva? Neprišlo mi to vtipné, je mi z toho smutno.(2.8.2017)

• Sufferer

Nech to znie akokoľvek kacírsky, k novodobej domácej tvorbe mám postoj asi ako živnostník k finančnému úradu. Proste nestojí ani za zlámaný groš. Boh mi je svedkom, že som pričuchol ku knihe (slabučký odvar ináč mne nič nehovoriaceho Matkina), odložil predsudky stranou a poslušne robil nežnejšej polovičke garde. Ambície vyletieť k Slnku (v sieti) ako slovenský Ikarus neboli nikdy na pretrase, no i pri pristúpení na určitý stupeň konvenčnosti žánru je nájsť spoločnú reč s hranou podobou červenej knižnice veľmi ťažké, nakoľko v komfortnej zóne len variuje skostnatené motívy a chuchvalec vzťahov a od neho odvodené peripetie a trampoty izoluje do filmovej bubliny, blany ktorej poňatie homosexuálnych postáv alebo tragické postsynchróny dvakrát nestenčujú. Najväčším prehreškom pre mňa zostáva, že eventuálne osobný, generačný a časopriestorovo uchopiteľný pohľad tridsiatničky na vzťahy i každodennú realitu je scenáristickou prokrastináciou zredukovaný na príbeh o veľkosti špendlíkovej hlavičky a zahádzaný haraburdím, ktoré film dramaturgicky rozlaďuje. Hmm, na konci dňa som nepociťoval spoločenskú potrebu nikoho defenestrovať. No dá sa to považovať za úspech? Ani zďaleka. (Kino)(15.1.2017)

• sir-dave

Možná ne tak špatný, ale především určený spíše pro ženy okolo čtyřicítky, které tady mají obyčejnou hrdinku zamilovanou pro změnu do pohledného manipulujícího boháče a doprovodný komparz jim dělají dva buzeranti. V pointě filmu se jich zřejmě plno uvidí nebo by se chtěly vidět.. Místy mi to přišlo i jako trochu nepovedená parodie na Pretty Woman, ale to bude spíše tím obsahem. Když se k tomu sejde moje neoblíbená Pauhofová, která se v každém filmu svlíkne (tady tomu není jinak) a vlastně žádná další sympatická postava, tak nemůžu jinak. Letní kino (7.8.2017)

• - Ondřej Sokol, bol pôvodne oslovený na postavu doktora. Keď ale na kastingu spolu s Petrou Hrebíčkovou (sesternica) predviedli dialóg, ktorý končí fackou, nikoho iného si tvorcovia filmu v úlohe Martina nevedeli predstaviť. (monalisa69)

• - Jelikož má film 3 jazykové verze, má i 3 verze ústředních písní. Ke slovenské verzi ji nazpívala Dara Rolins, která je i spoluautorkou hudby a textu. Českou a polskou verzi pak nazpívala Ewa Farna, která je také spoluautorkou polského textu. Český text napsala Gabriela Osvaldová. (funhouse)

• - V scéne, kde skáče Edo z okna, Ľuboš Kostelný naozaj visí z parapety. Ale samotný pád už filmári absolvovali s kaskadérom. (monalisa69)