• Nach

Ok tak oficiálně přiznávám, že Troška je skutečně kvalitní režisér, který si to státní vyznamenání zaslouží. Protože ač točí koniny, vždy vypadají jako řemeslně zvládnutá filmová díla na úrovni, kde scéna libovolně navazuje na druhou. Kde jednání postav vytváří určitý obrázek o charakteru a kde alespoň nějaká základní psychologie má logiku a humor je součástí děje. Když jsem viděl Kameňák 4, řekl jsem si no jo.... začínající režisér toto nezvládl. Ale nyní? F. A. Brabec je kvalitní režisér. Ten řemeslo má v malíku. A jakto, že se tedy jemu nedaří ten příběh udržet pohromadě jako Troškovi? Snad za to může scénář Marcela Bystroně. Nevím. Nicméně Vánoční Kameňák je film, u kterého jsem se ani jednou nezasmál. Nic v něm nemá logiku. Žádný dějový cíl ten film neobsahuje. Jen zdánlivé vtipy, které nedrží pohromadě žádný děj nebo postava, kterou byste si chtěli pamatovat a už vůbec jí fandit. Ano, kamera je obstojná a vánoční atmosféru z toho cítím jako zlaté prase. Ale k čemu to je, když vše ostatní je odpad? Jedna hvězda na okraji odpadní stoky a nikdy více! 20%(6.11.2017)

• Dzvandzi

Prostě blbost no.Na to se ani nedá víc co napsat.Protože dívat se 90 minut na to,jak dospělí lidé říkají vtipy ze školky je opravdu úsměvné.Kdybych to měl srovnat se 4. dílem tak je,ale třeba uznat,že je to zde o vlásek lepší.Podle mě to dělá ta vánoční nálada.Hvězdička pouze za to,že jsem to dokoukal a nenasralo mě to,spíš jsem se smál té debilitě režiséra a herců,protože na jejich místě by mi bylo opravdu moc trapně.Doufám,že tímto série Kameňák skončila a nebudu muset trpět třeba Velikonoční kameňák a dívat se na to jak mrskají kurvy v bordelu a vyprávějí vtipy tipu hodky hodky do provodky dejte aspoň hovno z Bětky.... Myslím,že ti co to viděli můj komentář pochopí...Peace! ;)(27.11.2016)

• Johnny.ARN

Atmosférou trochu o inom ako predošlé diely, dejovo podobný štvorke. Nič len scénky hrajúce vtipy. A na moju škodu, 95% použitých vtipov som poznal, ale bavil som sa aj tak skvele. Pribudli nové herecké tváre ( Molnárová mňam ) a vrátili sme sa do bordelu. Ale dokázalo si to robiť srandu úplne zo všetkých a všetkého a dokonca aj situačne. Ľuďom s vycibreným filmovým vkusom, ktorý nechápu srandu a značku Kamňák, nedoporučujem. Pre nás ostatných normálnych je to príjemne strávený čas. Len preto toľko, lebo vtipy som poznal, inak sranda. Cameo Rosenberga TOP! 2 z 5 ( Kino Dukla Svidník )(4.12.2015)

• PaRi

Neviděl jsem ani jeden kameňák, stačili mi ukázky, takže nepůjdu ani na tento - pro mne ztráta času a nechci vidět skvělého tvůrce F. A. Brabce jak se brodí ve sr...... . A proč se takhle snížil? Inu Pražský výběr měl kdysi písničku, kde se zpívalo: Prachy, prachy nečekají, jen po nich sáhneš a už tě mají... Je to lidský ale doufám, že u F. A. Brabce to už takto nebude vždycky.(13.12.2015)

• Ereniss

Vůbec nevím, jak jsem se k tomuhle pochybnému dílku dostala, každopádně jsem to viděla (to když zapnete po sto letech televizi a řeknete si, že když už to budete hodnotit, tak to musíte opravdu vidět do konce, aby to bylo spravedlivé). Fórky stokrát ohrané, do toho trapné zvuky za každým vtipem alá "jakože to byl vtip, tak se smějte vy blbý národe". No já jsem se teda moc nesmála, jen jsem kroutila hlavou jak je možné, že taková ptákovina se dočkala už tolika dílů. To opravdu ten náš národ je spokojen s tak jednoduchým a doslova trapným humorem? Hlavně mi je líto těch herců, že musí klesnout tak hluboko, když vezmou roli v Kameňáku. Buď jim za to platí zlatem, nebo nemají co žrát....(3.12.2016)

• - V záběrech na dům starého Pepana (Václav Vydra) - je jasně viděž, že jde o umělý sníh. Tvůrci filmu si nedali ani práci s tím, aby poprášili sněhem i několik vedlejších domů. Stejná chyba se sněhem je ve scéně z náměstí, kde je očividně  uřízlá sněhová vrstva, která z ničeho nic končí a za ní je naprosto čisté prostředí náměstí. (Filip.Majeri)