• nascendi

Moja zvedavosť prekonala prirodzené obranné mechanizmy môjho organizmu a pozrel som si piaty Kameňák. Nedokázal som si totiž predstaviť, ako je možné k filmu, ktorým táto pozoruhodná séria začínala, a ktorý bol prehliadkou trápností, dokrútiť štyri ďalšie pokračovania bez toho, aby ich tvorcovia nesedeli v base už pri druhom pokračovaní. Ale stálo to za to. Poznal som absolútne dno filmovej tvorby, ak je vôbec možné takýto termín pre videný výsledok použiť. A keď som pozrel rebríček najhorších filmov podľa užívateľov ČSFD, vydesilo ma, že ešte existuje 101 filmov, ktoré sú podľa ich názoru ešte horšie ako piaty Kameňák. Tak to už prekračuje hranice mojej predstavivosti. Mne tento Kameňák bohato stačil.(21.11.2016)

• grejfurt

No já ten film nevydržel celej. Úplně chápu kritiku, úplně chápu vlastně všechno co ten film nemá. Protože nemá vlastně nic co má film mít. Jenže tenhle byl dobře nasvícenej. Přestože se pan režisér věnoval pouze režii nezrežírovatelného, nezpronevěřil se své vlastní profesi. On je je pro mě hlavně výtvarník obrazu. Co ho vedlo k tomu, aby vzal nabídku, to je jasné.Alespoň mě.Budu se těšit tomu, že si pan režisér uvědomí, jak těžké je udělat srandu.(4.12.2015)

• Tomik9

Když jsem šel na Vánoční Kamenak do kina, věděl jsem, co od tohoto filmu můžu očekávat, a přesně to jsem dostal. Nebudu tedy hodnotit odpadem, i když kvalita filmu se k tomuto hodnocení blíží, ale na Kamenák už nahlížím jinak. Většina vtipů už je hodně starých a několikrát jsem je slyšel, ale i tak jsem se pobavil. Na konci filmu mi v hlavě běžela myšlenka jako po každém Kaměnáku, že je to tak blbý, až je to vtipný. Všichni můžou psát, jak je ten film špatný a zbytečný, ale stejně spoustu lidí, kteří si nehrají na filmové experty, půjdou do kina, zasmějí se a druhý den ráno budou některé vtipy z Kamenáku vyprávět ráno v práci. A nejsou právě o tom takovéto filmy?(13.12.2015)

• M.E.K.Y

Víte, co je lidově kameňák? Druh vtipu, anekdota, humor... asi jsem slepý a hluchý, ale za 90 minut jsem na nic podobné ani zdaleka nenarazil. A to je sakra průser, jestliže si film zakládá pouze na tom a ani to nefunguje. Je to hloupé a zdegenerované, ale takové filmy si asi současná doba žádá. K pláči, ale je to tak! Česká herecká (j)elita rovněž nezklamala. Společně s Vorlíčkovou Saxanou 2 nejhorší české filmy poslední půl dekády. Závěr? Zdendo, hluboce se ti omlouvám, na tvoji původní trilogii kameňáků budeme ještě rádi vzpomínat!(2.12.2016)

• Ereniss

Vůbec nevím, jak jsem se k tomuhle pochybnému dílku dostala, každopádně jsem to viděla (to když zapnete po sto letech televizi a řeknete si, že když už to budete hodnotit, tak to musíte opravdu vidět do konce, aby to bylo spravedlivé). Fórky stokrát ohrané, do toho trapné zvuky za každým vtipem alá "jakože to byl vtip, tak se smějte vy blbý národe". No já jsem se teda moc nesmála, jen jsem kroutila hlavou jak je možné, že taková ptákovina se dočkala už tolika dílů. To opravdu ten náš národ je spokojen s tak jednoduchým a doslova trapným humorem? Hlavně mi je líto těch herců, že musí klesnout tak hluboko, když vezmou roli v Kameňáku. Buď jim za to platí zlatem, nebo nemají co žrát....(3.12.2016)

• - V záběrech na dům starého Pepana (Václav Vydra) - je jasně viděž, že jde o umělý sníh. Tvůrci filmu si nedali ani práci s tím, aby poprášili sněhem i několik vedlejších domů. Stejná chyba se sněhem je ve scéně z náměstí, kde je očividně  uřízlá sněhová vrstva, která z ničeho nic končí a za ní je naprosto čisté prostředí náměstí. (Filip.Majeri)