Vánoční crazy komedie. Pátý díl úspěšné série se značkou Kameňák opět sleduje neskutečné karamboly kolem starosty Pepana, který tentokrát opravdu nemá klidný adventní čas. Zdá se, že Kameňákov neproslaví, protože nepřející občanští aktivisté mu zhatili plán – postavit obří skokanský můstek na nedaleké hoře Říp. A to si přímluvu obstaral osobně u samotného pana prezidenta! Zázraky se však dějí, zvláště o Vánocích, a prezident ve finále jako vždy překvapí. Než ale dospějeme k happyendu, u kterého se dojme celý Kameňákov i celé lidstvo, zažijeme během čtyř adventních týdnů typický kameňákovský mumraj. (Indigo Film)

Trailer 1

oveckaoa

U českých komedií je potřeba mít hranici humoru postavenou hodně nízko pokud budete mít nastavenou vysoko a očekávat od toho třeba pokaždé kvalitu filmu Ženy v běhu budete zklamaní a hodně a tohle je přesně tento případ. Poslední Kameňák co jsem viděl byla trojka čtyřku asi taky někdy shlédnu ať mám dokoukanou celou sérii a seriál mě neláká. Ohledně filmu ono Kameňáky neměly nikdy děj vždy to byla přehlídka jakože vtipů a jakože navazujících nebo nenavazujících scén a ani tohle není výjimka. Vydra je trapný být ním už tu kariéru zapíchnu asi se zmůže pouze jen na moderování debilního Prostřena Dejdar to samé , když se podíváte na jeho kariéru z poslední doby je Vám smutno ten dopadl snad ještě hůře než takový Nicolas Cage a zbytek nestojí za zmínku ještě Novotný být ním se nejspíše rovnou zastřelím, že jsem v tom vůbec hrál, ale asi nemá žádnou sebereflexi nebo dostal moc prachů tak to neřešil . Za co teda ty 2 hvězdy je to lepší než oba Špindly aj než Ženská na vrcholu, je zde jedna vtipná scéna s Zemanem uráží se zde Merkelová ( i když mohly si do ní rýpnout více) a postava té zpěvačky v bordelu je pěkná a dobře zpívá pak ještě ujde ta postava té dcery z Austrálie a zbytek je do počtu. 40 procent . P.s. nemá cenu se rozčilovat ohledně toho co kdo viděl a neviděl a dal odpad kdyby to tak měly dělat tak většina filmů má daleko jiné hodnocení než má. ()

rakovnik

Nezastírám, že bych se párkrát nezasmál. Ale nechápu, že tento film režíroval F. A. Brabec. Trapné či sprosté rádoby vtipy, pokus o záchranu v podobě odkazů na předchozí slabé Kameňáky (i po letech oslovování Trošky), žádný děj, slabý konec, bídné herectví...alespoň, že Vánoční Kameňák pustili v televizi tři týdny před Vánoci, protože takovýto nevkus se do sváteční nálady opravdu nehodí. ()

honajz2 odpad!

Kameňák byl ucházející. Kameňák 2 byl koukatelný. Kameňák 3, tam bylo vidět, že je největší čas to ukončit. Kameňák 4 byla ukázka pekla. A Vánoční Kameňák je něco, na co se nedá nějak normálně komentovat. Nudné, bez vtipu, hodně neoriginální parodie na Zemana, písnička na konci... Všechno to tvoří něco nekoukatelného, nudného, příšerného. Je to lepší než Kameňák 4, ale i tak je to nekoukatelná sra*ka... ()

Rakosnicek77

"Vánoční úklid je zbytečná věc, vždyť i ježíšek se narodil ve chlívku. Tak ať se u nás cítí jak doma" :o) Dal jsem si tu práci a vyrazil do kina a musím říct, že já v posledních třech dílech v kvalitě nepoznal rozdíl. Ohrané fóry, žádná velká kinematografie, ale to se tady celkem čeká... Takže slabé dvě, když jsou ty vánoce :-) i za Justina Bobra. ()

kingik

Frnk a vtipný Brabec uletěl na střechu. Nevrátí se do artových vod české filmové poetiky, aniž by se nestyděl, že nebyl dost bystrý, když s Bystroněm obcoval u hranic Kameňákova. Původní sestava únavou materiálu netrpí. Kdo přežil nejapný humor předchozích dílů, může se herecky ztrapňovat i dál. Vždyť už ale nikdo z obyvatel nebyl vtipný. No dobrá, relativně vtipně to táhla omladina a její výstupy v nevěstinci. Nastínění problémů ve společnosti by mohlo fungovat, ovšem ty správné prostředky nebyly k dispozici. Když chci mít ve filmu prezidenta Zemana, nelze použít dvojníka, který ho blbě imituje, a je snímán tak, aby mu nebylo vidět do tváře. Předpokládám, že se nejednalo o poctu Ed Woodovi a oslavu jeho tristních režijních postupů. Brabec nemá do něj daleko. Některé původní herce v jejich rolích nahradili noví (Pepík/Jaroslav Blažek, Julča/Kristýna Hrušínská), Eliška Bučková nám moc hezky zazpívala a celé to bylo nasnímáno kvalitně. Ovšem Vánoce by s tímhle trávil jen vrah vánočních svátků, zloděj vánočních dárků a milovník zapařených genitálií Santa Clause. Pane Brabec, to jste si ale nadělil divný film. 2/10 ()

• Autobus, kterým Julča (Kristýna Hrušínská) přijíždí do Kameňákova, je Ikarus E91, patřící dopravci DPP, vyrobený v roce 2003 a sešrotovaný roku 2020. (JLanovkar)
  • Ve filmu zazní věta: „Tak tomu dávám rok, maximálně dva.“ Podobná hláška zazněla v českém filmu Pelíšky (1999): „Dávám Bolševikovi rok, maximálně dva roky.“ (SONY_)