• bono22vox

Nechce se mi ani věřit, že někdo, kdo naprosto úchvatným nádherným způsobem ztvární Erbenovu Kytici, navíc výborný kameraman, který natočil s jinými režiséry spoustu dalších kvalitních snímků, se chopí látky jako je Kameňák... Ale co už, stalo se. Ale že se utopí a sveze v předešlých dílech a nedá ani kapku svého umu do této látky, aby ji alespoň nějakým způsobem zvedl z předem hodnoceného hnusu, to je naprostý konec tohoto tvůrce...(4.2.2016)

• blondboss

Vianočný sequel jednej z najhorších filmových sérií vôbec. Na moje počudovanie som sa párkrát zasmial, ale nič to nemení na veci, že to ide v duchu predchodcov s trápnymi, nevyváženými a hlúpymi vtipmi smerujúcimi na základné pudy diváka. Snáď sa už nič podobného nenatočí. Jedna hviezdička z milosti. 15 %(4.5.2017)

• ilemas

Neviděl jsem, tudíž nehodnotím. Nechápu, když někdo dá odpad 1,2,3,4 proč ještě leze na Vánoční kameňák ? Pochybuji, že to spousta hodnotících vůbec viděla, dávají odpad už z recese. Zajímavé je, že jsou vyprodané kinosály což u trapárny Star Wars nejsou. Že by byl kameňák nakonec lepší než Hvězdné války? A proč, když jsou všechny Kameňáky samej odpad se pro velký úspěch točí další díly? Už se těším na Kameňák 7 !!! Reklama na bilboardu v Babovřeskách.(4.1.2016)

• FILMOVKA

Širokoúhlejší film je určitě kouzelnější pro oko, i tady, kde Vánoční Kameňák působí víc jako film. Kameňáci nebyli nikdy jenom filmem, ale našlapovali trochu do neznáma. A to se mnohým zahnilým televizním a filmovým fanatikům nemusí líbit. Je to opět film dobrých a odvážných vtipů a spíš než film zhodnotíte míru zábavy. Tak, jak to u komedií je. Je mi na tom všem trochu líto, že se tu už druhý tvůrce rozhodl navázat na film Zdeňka Trošky, a že si pánové Novák a Brabec raději nevymysleli něco vlastního (pod svým názvem). Ale souhlasím nejenom s názorem pana Brabce, že je to film, který za 20, 30 let třeba dozraje.(3.12.2015)

• Rakosnicek77

"Vánoční úklid je zbytečná věc, vždyť i ježíšek se narodil ve chlívku. Tak ať se u nás cítí jak doma" :o) Dal jsem si tu práci a vyrazil do kina a musím říct, že já v posledních třech dílech v kvalitě nepoznal rozdíl. Ohrané fóry, žádná velká kinematografie, ale to se tady celkem čeká... Takže slabé dvě, když jsou ty vánoce :-) i za Justina Bobra.(5.12.2015)

• - V záběrech na dům starého Pepana (Václav Vydra) - je jasně viděž, že jde o umělý sníh. Tvůrci filmu si nedali ani práci s tím, aby poprášili sněhem i několik vedlejších domů. Stejná chyba se sněhem je ve scéně z náměstí, kde je očividně  uřízlá sněhová vrstva, která z ničeho nic končí a za ní je naprosto čisté prostředí náměstí. (Filip.Majeri)