• Blazis34

Jednička a dvojka super, sranda... Trojka ušla, čtyřka hodně trapná a pátý díl je totální propadák. Opravdu velice trapné fóry, dětinsky natočené a nic, co by mě zaujalo, zasmálo. Nechápu, jak mohli tvůrci vymyslet tak stupidní děj. Ani vtipy se nepodařilo správně začlenit jako v prvních dvou tří dílech, takže za mě 15% - jednu hvězdičku za to, že dokázali přemluvit tolik známých tváří, aby propůjčili svoji tvář této nevydařené blbosti.(27.11.2016)

• Charlie84

Vánoční kameňák hodnotím na roveň novým dílům Star Wars. Taky u nich můžete žehlit, aniž by vám unikl příběh. Star Wars má oproti Kameňáku zásadní problém, protože jediná síla, která se s nimi pravidelně vrací/probouzí/… spočívá ve vizuálu, popř. hercích. Kameňák nemá nic z toho, navíc nemá scénář, režii, takže tam vlastně není co zkazit nebo kritizovat. Samozřejmě nemá ani humor, má ale hodně srandovních zvuků, které diváka opětovně zaskakují v okamžicích, které zřejmě Troška identifikoval jako humor obsahující. Tyto zvuky mě opětovně nutili brát puštěnou televizi na vědomí, a párkrát mě upřímě rozesmáli. Jako všechny (dvě) scény, ve kterých se objevuje Miloš Zeman. Ty jsou až šokujícím způsobem vtipné a nabízejí otázku, zda by Troška (Brabec) neměl kupříkladu režírovat novoroční prezidentský projev nebo příští vojenskou přehlídku. Film to tedy opět není (zároveň opět těžko kritizovat, protože zde zjevně tato ambice nebyla), vtip opět absentuje (vyjma okamžiků, kdy jsou pokusy o humor natolik agresivní, že se dostáváme z nuly do hlubokých minusových hodnot ), ale domácí ruční práce (pokud je v místnosti nepřetržitý hovor a 4-8 lidí) u toho dělat jdou. Novým Star Wars na truc dvě hvězdy, za každého Zemana jedna.(15.12.2018)

• Tommassi3

"Já jsem prezident !! Já můžu všechno.." Experimentátor Brabec, oč lepší kameraman o to zoufalejší režisér, zjevně rovněž už zcela zezemanovatěl.. Směje se sám sobě, protože jinak bych potřeboval spíš jingle z Riskuj "tu-du-dum-tum".. Nevím, zda mě víc irituje posun od zoufalého pásma vyšeptaných fórů ke stvrzování odsouzení hodných nešvarů tuzemské společnosti s rasismem, sexismem a xenofobií na čele, či jakási snaha o uměleckou formu, která však ještě více obnažuje naprostou zhovadilost Bystroňova scénáře.. A třeba při Brabcovu odkazování se k bijákům z jiných vesmírů se mi už draly slzy do očí.. Nic tak odpudivého a nevtipného jsem snad ještě neviděl !! Zlatej vole Troška !!(9.12.2018)

• MM_Ramone

"Kameňák 5" je naozaj veľmi zlý film. Scenár je len chaoticky riadeným tokom navzájom prepojených vtipov. Čo je v podstate zaujímavý nápad, ale samotná realizácia nie je vôbec uspokojivá, obzvlásť keď sa to opakuje už piaty krát. Zdeněk Troška je režisér, ktorého ja raz nedokážem pochopiť. Mne ten jeho štýl príde desne buranský. Najviac svoje filmy ničí tým, že obsadzuje nehercov alebo totálne podpriemerých babrákov, ktorí nedokážu presvedčivo zahrať ani prd. Bolo mi z toho až trapne. "Kameňák 5" je odpad!(5.11.2018)

• Ereniss

Vůbec nevím, jak jsem se k tomuhle pochybnému dílku dostala, každopádně jsem to viděla (to když zapnete po sto letech televizi a řeknete si, že když už to budete hodnotit, tak to musíte opravdu vidět do konce, aby to bylo spravedlivé). Fórky stokrát ohrané, do toho trapné zvuky za každým vtipem alá "jakože to byl vtip, tak se smějte vy blbý národe". No já jsem se teda moc nesmála, jen jsem kroutila hlavou jak je možné, že taková ptákovina se dočkala už tolika dílů. To opravdu ten náš národ je spokojen s tak jednoduchým a doslova trapným humorem? Hlavně mi je líto těch herců, že musí klesnout tak hluboko, když vezmou roli v Kameňáku. Buď jim za to platí zlatem, nebo nemají co žrát....(3.12.2016)

• - V záběrech na dům starého Pepana (Václav Vydra) - je jasně viděž, že jde o umělý sníh. Tvůrci filmu si nedali ani práci s tím, aby poprášili sněhem i několik vedlejších domů. Stejná chyba se sněhem je ve scéně z náměstí, kde je očividně  uřízlá sněhová vrstva, která z ničeho nic končí a za ní je naprosto čisté prostředí náměstí. (Filip.Majeri)

• - Po závěrečných titulcích se ještě objeví jedna scéna. (Stoka)