• Godhaj

,,Proč jsou ti somálci tak vožralí?“ ,,Protože se před tím moc nenajedli.“ Trapnost dalšího, tentokrát vánočního Kameňáku, dosáhla podle mého názoru absolutního vrcholu. V těch minulých Kameňácích byl alespoň scénář přeplněn hloupými fóry. U tohoto dílu to ale vypadá, že už tvůrcům všechny vtipy zcela došly. Asi proto je každý dialog zakončen zvukovým signálem, který má asi upozornit diváka, že pointa ,,vtipu“ již nastala a on by se měl začít smát. Postavy a příběh už snad plošší být nemůžou a ani nemá cenu se k nim vyjadřovat. Vypíchnout bych chtěl jen televizní vědmu, která asi jen v Kameňákově funguje tak, že vás k ní přepojí ihned a ani nemusíte čekat půl hodiny na telefonu. No prostě tenhle film je úplná ztráta času a slouží jen k ilustraci toho, jak nízko lze ve filmové branži klesnout.(12.3.2017)

• kingik

Frnk a vtipný Brabec uletěl na střechu. Nevrátí se do artových vod české filmové poetiky, aniž by se nestyděl, že nebyl dost bystrý, když s Bystroněm obcoval u hranic Kameňákova. Původní sestava únavou materiálu netrpí. Kdo přežil nejapný humor předchozích dílů, může se herecky ztrapňovat i dál. Vždyť už ale nikdo z obyvatel nebyl vtipný. No dobrá, relativně vtipně to táhla omladina a její výstupy v nevěstinci. Nastínění problémů ve společnosti by mohlo fungovat, ovšem ty správné prostředky nebyly k dispozici. Když chci mít ve filmu prezidenta Zemana, nelze použít dvojníka, který ho blbě imituje, a je snímán tak, aby mu nebylo vidět do tváře. Předpokládám, že se nejednalo o poctu Ed Woodovi a oslavu jeho tristních režijních postupů. Brabec nemá do něj daleko. Některé původní herce v jejich rolích nahradili noví (Pepík/Jaroslav Blažek, Julča/Kristýna Hrušínská), Eliška Bučková nám moc hezky zazpívala a celé to bylo nasnímáno kvalitně. Ovšem Vánoce by s tímhle trávil jen vrah vánočních svátků, zloděj vánočních dárků a milovník zapařených genitálií Santa Clause. Pane Brabec, to jste si ale nadělil divný film. 2/10(30.3.2017)

• Olík

Drahý Ježíšku dvacátéhočtvrtého se ani nemusíš obtěžovat, díky obyvatelům Kameňákova se mi již dostalo všeho, čeho si mé srdce žádalo. Ne vážně, F.A. Brabec asi v Máji při Boleru spadl z Kytice a rozhodně to nebylo měkké jako V peřině...jako nikdy jsem nebyl skalním fanouškem jeho stylizací, ale pokračovat řadu Král Ubu, Kytice, Krysař, Bolero...... Vánočním Kameňákem, to je sakra hazardování se zavedenou značkou. Jsem jakžtakž smířený s existencí prvních dvou "taškařic", ale proč nebyla nemoc léčena v zárodku to mi hlava nebere. Troška zavčasu opustil potápějící se loď, to samé Jana Paulová, Lubomíra Lipského vysvobodila (bohužel) kmotra zubatá.....bohužel někteří další, jako třeba Vašík nejmladší, si na seno pro své koně neumí vydělat jinak.(22.12.2016)

• MessiM

Bezmoc, zděšení... kvalita obsahu je úplně někde hluboko v prdeli. Náladu adventních trhů staví na vibrátorech a kondomech, zápletku na obnově nevěstince od náboru prostitutek a politickou satiru na imitaci prezidenta Miloše Zemana. Nesnáším hlasitý smích herců, jako by vám chtěli říci, že je to právě teď vtipné. V Kameňáku to máme i s hudebním předělem. Sakra, vždyř režii dělal docela erudovanej člověk, ale ono to asi nejde...(27.11.2016)

• bono22vox

Nechce se mi ani věřit, že někdo, kdo naprosto úchvatným nádherným způsobem ztvární Erbenovu Kytici, navíc výborný kameraman, který natočil s jinými režiséry spoustu dalších kvalitních snímků, se chopí látky jako je Kameňák... Ale co už, stalo se. Ale že se utopí a sveze v předešlých dílech a nedá ani kapku svého umu do této látky, aby ji alespoň nějakým způsobem zvedl z předem hodnoceného hnusu, to je naprostý konec tohoto tvůrce...(4.2.2016)

• - Po závěrečných titulcích se ještě objeví jedna scéna. (Stoka)

• - Autobus, kterým Julča (Kristýna Hrušínská) přijíždí do Kameňákova, je Ikarus E91, patřící dopravci DPP, vyrobený v roce 2003 a sešrotovaný roku 2020. (JLanovkar)

• - V záběrech na dům starého Pepana (Václav Vydra) - je jasně viděž, že jde o umělý sníh. Tvůrci filmu si nedali ani práci s tím, aby poprášili sněhem i několik vedlejších domů. Stejná chyba se sněhem je ve scéně z náměstí, kde je očividně  uřízlá sněhová vrstva, která z ničeho nic končí a za ní je naprosto čisté prostředí náměstí. (Filip.Majeri)