• grejfurt

No já ten film nevydržel celej. Úplně chápu kritiku, úplně chápu vlastně všechno co ten film nemá. Protože nemá vlastně nic co má film mít. Jenže tenhle byl dobře nasvícenej. Přestože se pan režisér věnoval pouze režii nezrežírovatelného, nezpronevěřil se své vlastní profesi. On je je pro mě hlavně výtvarník obrazu. Co ho vedlo k tomu, aby vzal nabídku, to je jasné.Alespoň mě.Budu se těšit tomu, že si pan režisér uvědomí, jak těžké je udělat srandu.(4.12.2015)

• Tomik9

Když jsem šel na Vánoční Kamenak do kina, věděl jsem, co od tohoto filmu můžu očekávat, a přesně to jsem dostal. Nebudu tedy hodnotit odpadem, i když kvalita filmu se k tomuto hodnocení blíží, ale na Kamenák už nahlížím jinak. Většina vtipů už je hodně starých a několikrát jsem je slyšel, ale i tak jsem se pobavil. Na konci filmu mi v hlavě běžela myšlenka jako po každém Kaměnáku, že je to tak blbý, až je to vtipný. Všichni můžou psát, jak je ten film špatný a zbytečný, ale stejně spoustu lidí, kteří si nehrají na filmové experty, půjdou do kina, zasmějí se a druhý den ráno budou některé vtipy z Kamenáku vyprávět ráno v práci. A nejsou právě o tom takovéto filmy?(13.12.2015)

• tsatsiki

To byla šílenost. Je mi líto všech herců a F.A.Brabce, že tomu propůjčili.Vtipy staré, v lepším případě, nebo neskutečně trapné, hlavně Dejdar měl takových plno. A největší úlět byly scény z veřejného domu. Tohle psal scénarista dobré komedie Jak se zbavit nevěsty to byl na drogách?Za tohle by měl Troška žalovat producenty a tvůrce, že mu kazí značku, protože Kameňáky jsou spjaté s ním. Jedinný, kdo sem tam baví je Duchoslav, jinak herci dělali co mohli, ale prostě to nešlo utáhnout. Největší šíleností byla Vlastička v podání Dany Morávkové, ta ji hrála slušně, ale ta role byla tak šílená, až byla šíleně trapná. A co nechápu,proč tam byla neskutečně trapná Saša? Chudák Dagmar Křížová,která mě iritovala celý film. Její výkon byl též mizerný,ač se snažila,co to šlo. Chápu, že spousta těch herců si dlouho nezahrála ve filmu nebo v něčem pořádném, ale brát roli jen pro peníze a hodit svoji pověst všanc, to je prostě proti hereckému umění. Plusy dávám snad jen režii a kameře, kdy je vidět, že si s tím F.A.Brabec hrál. Hodnotím 20%.(23.11.2016)

• Johnny.ARN

Atmosférou trochu o inom ako predošlé diely, dejovo podobný štvorke. Nič len scénky hrajúce vtipy. A na moju škodu, 95% použitých vtipov som poznal, ale bavil som sa aj tak skvele. Pribudli nové herecké tváre ( Molnárová mňam ) a vrátili sme sa do bordelu. Ale dokázalo si to robiť srandu úplne zo všetkých a všetkého a dokonca aj situačne. Ľuďom s vycibreným filmovým vkusom, ktorý nechápu srandu a značku Kamňák, nedoporučujem. Pre nás ostatných normálnych je to príjemne strávený čas. Len preto toľko, lebo vtipy som poznal, inak sranda. Cameo Rosenberga TOP! 2 z 5 ( Kino Dukla Svidník )(4.12.2015)

• MickeyStuma

Vánoční tématika nebyl špatný tah. Anekdot na toto období je taktéž více než dost a tak bylo z čeho vybírat. Režisérské žezlo s podivem převzal F. A. Brabec, což předznamenává zvědavost jak právě on s ohledem na svou dosavadní tvorbu si si s nastavenou Troškovou laťkou poradí. Dá se říci, že celkově je snímek lepší než předchozí čtvrtý díl série, ale na Trošku to bohužel ani tentokrát nemá. Brabec celou koncepci díla pojal jako obyčejnou komedii, kde bohužel sice občas něco k pousmání je, ale jinak anekdoty nějak nefungují. U Trošky i přes onu křečovitost se přeci jen dalo alespoň zasmát, ale tady se divák nestačí divit hlavně tomu, o co se tu všichni vlastně snaží. O zábavu? Těžko. Než toto, tak to raději toho Trošku, ale pouze první dva díly.(18.12.2016)

• - V záběrech na dům starého Pepana (Václav Vydra) - je jasně viděž, že jde o umělý sníh. Tvůrci filmu si nedali ani práci s tím, aby poprášili sněhem i několik vedlejších domů. Stejná chyba se sněhem je ve scéně z náměstí, kde je očividně  uřízlá sněhová vrstva, která z ničeho nic končí a za ní je naprosto čisté prostředí náměstí. (Filip.Majeri)