• Merkin

Na dobrých kaneňácích se dal postavit pevný základ prvního a možná i druhého dílu. Ale vtip a důvtip nejsou nevyčerpatelné a s tím, jak se bortil humor a ztrácela se jakás takás úroveň, sesouval se celý štáb do údolí trapnosti a bezduchosti. Něco tak laciného a zcela nekorektního jsem už dlouho neviděla. Z toho už se ven nedostanou!(2.12.2016)

• honajz

Mno, tak dokoukal jsem to. I to je úspěch, že? Prosím vás, F.A. Brabec měl nějakou mozkovou příhodu, nebo dluží, kam se podívá? A všichni ti herci... ani se nedivím, že Paulová nebo Laufer už v tom nehrají. Jako je to pořád lepší než čtvrtý díl, ale prostě. Není to ono. Zdeněk Troška dokázal vyhmátnout, jak to má postavit, aby celek nebyl úplně blbý, a přitom pobavil. Aby to prostě vypadalo jako komedie, i když to byl jen sled fórů a vtípků. Ale tak nějak pro to načasování měl cit a dokázal ty vtipy skvěle vizuálně ztvárnit. Tady zazní vtip a musí být vložen jingle, aby lidi jako jó věděli, že to byl vtip. A navíc po pointě ještě lidi řeknou něco jako "jó, to máte pravdu" nebo "asi to tak bude", čímž je celá pointa degradována. Zaměření už jenom na sex - to ani ten Troška v těch svých Kameňácích toho tolik zbytečně navíc neměl. Prostě to nebylo vtipné, a parodie Zemana je o ničem, protože jde o stokrát omletou písničku - prostě chlastá, ha ha. A to s tím Řípem - měli to dřív tady, nebo to Baldýnský použil pro Kosmo až později? Jedna hvězda za slušnou kameru, a protože je to fakt o ždibec lepší, než Čtyřka.(26.11.2016)

• Rakosnicek77

"Vánoční úklid je zbytečná věc, vždyť i ježíšek se narodil ve chlívku. Tak ať se u nás cítí jak doma" :o) Dal jsem si tu práci a vyrazil do kina a musím říct, že já v posledních třech dílech v kvalitě nepoznal rozdíl. Ohrané fóry, žádná velká kinematografie, ale to se tady celkem čeká... Takže slabé dvě, když jsou ty vánoce :-) i za Justina Bobra.(5.12.2015)

• Stoka

Jako tohle už bylo vážně slabé. Ti předchozí Kameňáci mně i bavili, dalo se tam čemu zasmát a bylo to něco nového, že jo. Modrý pramen = postavené péro a vlhká kunda (především u stařenky Kropáčkové). Tohle už byl velice nucený humor a chvílemi i docela trapné. Už žádné Kameňáky prosím, nikam by to už nevedlo!(2.1.2019)

• M.E.K.Y

Víte, co je lidově kameňák? Druh vtipu, anekdota, humor... asi jsem slepý a hluchý, ale za 90 minut jsem na nic podobné ani zdaleka nenarazil. A to je sakra průser, jestliže si film zakládá pouze na tom a ani to nefunguje. Je to hloupé a zdegenerované, ale takové filmy si asi současná doba žádá. K pláči, ale je to tak! Česká herecká (j)elita rovněž nezklamala. Společně s Vorlíčkovou Saxanou 2 nejhorší české filmy poslední půl dekády. Závěr? Zdendo, hluboce se ti omlouvám, na tvoji původní trilogii kameňáků budeme ještě rádi vzpomínat!(2.12.2016)

• - Autobus, kterým Julča (Kristýna Hrušínská) přijíždí do Kameňákova, je Ikarus E91, patřící dopravci DPP, vyrobený v roce 2003 a sešrotovaný roku 2020. (JLanovkar)

• - Po závěrečných titulcích se ještě objeví jedna scéna. (Stoka)

• - V záběrech na dům starého Pepana (Václav Vydra) - je jasně viděž, že jde o umělý sníh. Tvůrci filmu si nedali ani práci s tím, aby poprášili sněhem i několik vedlejších domů. Stejná chyba se sněhem je ve scéně z náměstí, kde je očividně  uřízlá sněhová vrstva, která z ničeho nic končí a za ní je naprosto čisté prostředí náměstí. (Filip.Majeri)