Tři nejlepší přátelé a spolužáci Luke Wilson, Will Ferrell a Vince Vaughn se na prahu třicítky rozhodli zatočit setypem každodenního života a začnou pořádat divoké mejdany. Jenže věci se vymknou kontrole a jejich řádění jim pořádně zkomplikuje život... Co myslíte, že udělá chlap, když chytne dřívější let domů a najde svou dívku v posteli a v pokoji kolem je plno nahých neznámých lidí? Vrátí se na kolej a založí bratrstvo! Dřív než stačíte říct "zápasy v lubrikačním gelu", Frank alias Tank; Mitch a Beanie mají svůj tajný spolek a vyvádějí nekontrolovatelné kousky. Když ale překročí všechny meze, pokusí se děkan university bratrstvo rozpustit. Že je Mitch poněkud konzervativní se ukáže hned v úvodu, kdy se vrátí ze služební cesty a najde svou manželkou Heidi v posteli se dvěma muži. Opustí tedy jejich společný byt a nastěhuje se rozlehlého domu ležícího na hranici pozemků místní vysoké školy, který si na neurčito pronajme. Brzy ho tu navštíví jeho nejlepší přátelé. Frank, který se nedávno oženil s Marisou, ale zjišťuje, že manželství se mu příliš nezamlouvá, a Beanie, který je spokojeně ženatý s Larou a navíc je otcem dvou dětí. Ti oba mají nádherné vzpomínky na dobu studií, zejména Frank který si kdysi "heroickými" výkony v pití vysloužil přezdívku "Frank Tank", a tak přesvědčí Mitche, aby využil nově nabyté svobody a pořádně si užil. Sami mu také iniciativně začnou pomáhat s organizací divokých mejdanů. Jejich řádění ozvučené opravdu silnou aparaturou přivádí jejich bývalého spolužáka a nyní děkana univerzity Gordona Pritcharda k zuřivosti natolik, že se je rozhodne vyštvat. Nemalou měrou jeho vztek přiživuje také nezapomenutá křivda ze střední, kde byl jako třídní šprt častým terčem jejich mučení. Když už se zdá, že mu opravdu podaří Mitche z domu vyštvat, vymyslí trojice fintu, která jim umožní v domě zůstat... (oficiální text distributora)

vlasto24

Nezabudnem na scénku, kde si Ferrell strelí uspávaciu kapslu do krku. Tak som sa už dlho nezasmial a aj keď niekomu vyslovene lezie na nervy, ja ho odvtedy mám rád. ()

Kada80

No nebejt tam Will Ferrell alias bezednej Frank,tak to stojí úplně za hovno.Takže jen 2* pro Ferrella.Ostaní nestojí vůbec za nic. 40% ()

Jamall

Zábavná podívaná, která na jedno podívání potěší. Hodně se mi líbila ta hromada vedlejších postav, které ztvárňují seriálový herci. ()

Sharlis

Za mňa to bolo dosť slabé. A rozhodne to bolo slabé na hereckú zostavu. Väčšina vtipných scén i hlášiek je v začiatku filmu, potom hooodne stagnuje a riešia sa vážne témy (rozvod, vzťahy, proste .... bleee). No a potom to už drive nechyti len nudný dojazd na spotrebu, kde sa tie vzťahy doriešia, ale vtip už ubúda a je dosť podpriemerný, moc som sa nesmial. Podľa mňa to bolo potom skôr smutné ako film vyjadruje (depresívne) porovnanie dospelosti s mladosťou a to ako sa veci zmenili. Miesto balenia mladých báb na party sa rieši vydatá ženská s deckom atp. ()

BrusVejn

Pohodová komédia s výnikajúcim Willom Ferrellom. Možno sa človek nesmeje od začiatku do konca, ale úškrn z tváre nezmizne. ()

Luke55

No dobré to bylo.Ale když někde hrají Ferrell a Vaughn tak se asi nic jiného čekat nedá.Parádní humor,komické situace prostě základ kvalitní komedie.A tahle kvalitní byla ()

cocaine

Parádní zábava pro chvíle, kdy se chcete jen příjemně pobavit.Nevím, jestli dámská část diváků bude až tak nadšena.:-) Ale Will Ferrell je borec.:-D ()

Pythonator

Nemůžu si pomoct, ale Luke Wilson, Will Ferrell a Vince Vaughn mi sedli. Obzvlášť Will Ferrell zde exceluje, což znamená v řeči jiných méně shovívavých diváků, že je abnormálně trapný a ubohý. No nadávejte si na členy FRAT PACKU jak je libo, ale já osobně je považuju za nejzábavnější smetánku dnešní komedie. To co se zdá někomu trapné, je pro mě lahůdka a zrovna u Mládí v trapu se kdykoli rád pobavím. Na nic si to nehraje a pokud se někomu nezdá vtipný Will Ferrell běžící opilý nahý po ulici v domnění, že ho následuje celý dav, tak ať se na podobné filmy prostě nedívá. Strašně mě pobaví lidé co nadávají na filmy se členy FRAT PACKU a zase a znova se na ně dívají, aby je zase a znova zkritizovali. Jestlipak si ti lidé neumí přiznat, že se přece jenom u těch filmů taky pobaví??? ()

P@\/EL

Popravdě jsem od filmu čekal daleko větší komediální nářez, nicméně i tak má celkově film určitou kvalitu. Našlo se dost srandovních scén, kterým jsem se pořádně zasmál. Nejvíc ze všech mě asi potěšil Will Ferrel, který komické situace zvládal perfektně. Osobně bych si však dovedl přestavit trochu vypointovanější závěr. ()

Mildik789

Jestli byl někdy nějakej film, co ho lidi oslovovali slovem kult, tak já osobně tento film ho za něj označím, nezlobte se na mě , ale tohle je jízda, Ferrell haleluja.... ()

Little_Sawy

Taková dobrá oddechovka když chcete zabít nudnej večer u telky. Farrell byl tady zas pošuk takže aspoň o srandu bylo postarané. Někdy se to snažilo bejt vážné, ale zas to pak naladilo tu správnou praštěnou vlnu. Filmek nesklame, tedy aspoň mě né. ()

motyka52

Úplně bez problémů to padá do kategorie "tak blbý, až je to dobrý". Příběh je v tomhle případě irelevantní, když spousta gagů funguje dokonale. Zejména u Ferrellových scén (nahé běhání, dětská párty, skok skrz hořící obruč) jsem se upřímně bavil a vůbec jsem se za to nestyděl. To mi naprosto stačí. ()

Alexis

V Old School jsem poprvé zaregistroval dvě nesporně zajímavé herecké osobnosti - Elishu Cuthbert a Willa Ferrella. Elisha byla už tehdy (tj před 24-kou) šťabajzna a Ferrell, jehož herecký projev obvykle osciluje mezi genialitou a naprostou trapností, ze sebe dostal maximum, takže jeho postava Frank the Tank nabývá kultovních rozměrů. Plejáda známých komiků (Vaughn, Ferrell, Piven) paroduje vše od Fight Clubu až po American Pie a přestože se dočkáme pár slabších míst (i pár slabších gagů), tak úžasně pohodová atmosféra filmu výsledný dojem zachrání. ()