Reklama

Reklama

Mladý papež

(seriál)
  • Itálie Il giovane papa (více)
Trailer 2
Itálie / Francie / Španělsko / USA, 2016, 8 h 38 min (Minutáž: 50–55 min)

Tvůrci:

Paolo Sorrentino

Kamera:

Luca Bigazzi

Hrají:

Jude Law, Diane Keaton, Silvio Orlando, Javier Cámara, Scott Shepherd, Cécile de France, Ludivine Sagnier, Toni Bertorelli, James Cromwell, Ignazio Oliva (více)
(další profese)

VOD (1)

Epizody(10)

Nový seriál od režiséra oscarového snímku Velká nádhera vypráví kontroverzní příběh o začátku pontifikátu hlavy katolické církve Pia XIII., vlastním jménem Lennyho Belarda. První americký papež je složitá a rozporuplná postava, která je ve svém počínání tak konzervativní, že to hraničí až s obskurností. Přesto má ale hluboký soucit s chudými a potřebnými. Je to velice vlivný muž, který si zatvrzele drží odstup od vatikánských pochlebovačů, aniž si připouští možné důsledky svého postoje. V desetidílné sérii se představí držitel dvou nominací na Oscara Jude Law v hlavní roli Pia XIII. a oscarová Diane Keaton jako řádová sestra Mary, jeptiška ze Spojených států žijící ve Vatikánu. (HBO Europe)

(více)

Diskuze

Mantegna

Mantegna (hodnocení, recenze)

Buhužel je to naopak.V tomhle seriálu se náboženství vůbec nevyskytuje! Je to pokráčování Hvězdnejch válek nebo Chalupářů.😉😊Pořád to tu píšu v každém příspěvku: je to určeno pro cílovou skupinu jednoduchých povrchních jedinců, kteří si něco najdou prakticky v čemkoliv. Je to jako s přátelstvím : kdo si udělá hodně přátel? Duchovní titán, který od druhých čeká to samé co od sebe nebo povrchní hovado co sebe vidí všude kolem sebe v ostatních? Tohle je přesně ono! Je to hloubka mělkosti! Je to nedomrlé pro nedomrlé. 🤓🙊Ten, kdo četl aspoň základy křesťanství tu nemá kde brát. Nedá se říct, že se tu třeba jen křesťanstvím někdo ohání. 🤓🙈👎🏿👎🏿Je to určeno pro lidi bez myšlenek.Filosofii neměli nikdy v ruce atd. Tedy přesný opak co píšeš Jokere.🙈😉

na příspěvěk reagoval Badmaniak

Badmaniak

Badmaniak (hodnocení, recenze)

Mantegna

Nepovídej. :) Já si to myslím přesně naopak. Kdo se teologii věnoval, musí mu tenhle seriál právě něco dát.

Pokud tam nevidíš jakoukoliv myšlenku nebo asociaci s některými filozofickými polemikami ohledně křesťanství, pak mi netvrď, že tys někdy vůbec něco četl.

Už jen tvoje vyjadřování mi stačí, abych s tebou tuhle debatu na tohle téma nevedl.

Možná by to chtělo pustit si tak další dva tři díly a možná bys tam ty paralely aji našel.

Pořád ale nevím, co ti na tom tak vadí? Jsi křesťan a je to pro tebe málo křesťanské? Pochybuji. Jsi ateista a je to na tebe moc duchovní? Taky pochybuji, pokud se tu oháníš teologií. Podle mě jsi jen filozofický ignorant a nezajímají tě věci k zamyšlení, kterých tam Lenny sází v každém díle bezpočet...

Mantegna

Mantegna (hodnocení, recenze)

Badmaniak

Prosím tě vyber mi je👏👏👏👏Ať se vzdělám ve věcech víry.Je to sračka pro povrchní hovada, co neměla v ruce jedinou knihu teologie.Pardon , jakoukoliv knihu, kromě slabikáře. Je to slátanina!!!!!!!!!!!!!!!🤧🤧🤧🤧💩💩💩💩💩👹👹👹👹👹

na příspěvěk reagoval Badmaniak

Badmaniak

Badmaniak (hodnocení, recenze)

Mantegna

Možná proto, že Bluntman narozdíl od tebe pochopil o čem dílo je a nečuměl na to s vypnutym mozkem.

Já chápu, že někdo nebude souhlasit s tím, jak je zde prezentováno křesťanství (ale sám jsem křesťan nekatolík a dal jsem 5 hvězd), dokonce chápu, že někomu nesedne naopak to, že to je duchovní (i když to jsou pak zarytí ateističtí fanatikové (jo, i ateista může bejt fanatik, že nezvládne jakoukoliv zmínku o víře v Boha).

Ale co nepochopím jsou lidé, jako ty, co napíšou že to o ničem není Těch myšlenek v prvním díle bylo až až, stačí si vybrat.

na příspěvěk reagoval Mantegna

Mantegna

Mantegna (hodnocení, recenze)

Bluntman mě tu kolovrátkovitě obviňuje z trollování. A sám zcela zbytečnému osmihodinovému trollingu Mladý papež dává pět hvězdiček.Tady jde vidět jak vrána k vráně sedá. Trollové se vždycky poznají a zasednou vedle sebe. Subjektivní Sorrentinova plytká zbytečnost i Slovákova subjektivní povrchní žurnalistika se musí potkat a obejmout. 😰😢😥🙊💩💩💩

na příspěvěk reagoval Badmaniak

Mantegna

Mantegna (hodnocení, recenze)

Je to zbytečná práce psát recenze na filmserver. Všem těm lidem nejen Bluntmanovi uniká podstata. Je to vyprázdněný žurnalizmus intelektuálně bezcenných jedinců.Je to ještě horší než čekat zdlouhavou frontu někde na úřadě. Tam se totiž většinou dočkáte. Tady nikdy!😥😰😂😢

Mantegna

Mantegna (hodnocení, recenze)

Bluntman

Už jsem to psal - trolling je tvoje práce. Intelektuáničí?🙊😊To je dobrý. Ještě tak tušit o čem vůbec píšu, že Blindmane.😉🙈 Ty jsi získal své pamoudra z něčeho tak plytkého a efemérního jako je film. Z každé tvé věty jde vypozorovat ta intelektuální nedomrlost. Ty píšeš jako anonym tedy jsi bez zodpovědnosti za to. A nejsrandovnější je, že se ještě pod to nic podepíšeš. Ty máš nějaké reakce k věci Bluntmane? 😊 To bude nějaká dokonalá hypostaze. Vrchol abstraktního umění.😎Z ničeho uděláš né něco jako Hegel, ale rovnou všechno!! Tebe Bluntmane nejde urazit. Nemáš osobnost, charakter nic co by mohlo být porušeno. Krmit trolla? A co si myslíš, že dělaš celou dobu svými články, kromě trollingu? Tuhle diskusi už jsi dávno pohřbil Bluntmane, tím meteorickým rojem, který petrifikoval tvou zmatenou mysl.

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

Torpid

Ne, nejsou. Mantegna je nějaký troll, který se v diskuzích vyrojil teprve nedávno (nebo jsem ho teprve nedávno zaregistroval v několika diskuzích, kde akorát "intelektuálničí" a různě uráží uživatele/uživatelky). A uniká mi, proč bych měl být důvodem k ukončení sledování diskuze, když zde mám reakce snad k věci a na Mantegnu nehodlám reagovat, a tudíž krmit trolla a likvidovat tuhle diskuzi.  

na příspěvěk reagoval Mantegna

Torpid

Torpid (hodnocení, recenze)

Nedivil bych se, kdyby Mantegna a Bluntman byli jeden člověk. Nedivil, ale zároveň nechápu, co ho /nebo je/ na tom baví. Inteligentní, sečtělí a zároveň lopatičkama po hlavách. Nepochopitelná rozmanitost světa. Díky vám pánové budu muset přestat sledovat i tuhle diskuzi.

na příspěvěk reagoval Bluntman

Mantegna

Mantegna (hodnocení, recenze)

Bluntman

Obtěžovat se nemůžeš, protože ne to nemáš hlavu. Tobě chybí samotné základy. Jsi jako chlápek, co staví barák od střechy. Na čem ti budou držet střešní tašky, když pod nimi nemáš nic pevného,pouze vykonstruovaného. Devět dní a devět nocí letí kovadlina než dopadne na dno Tartaru. Píše Hesiodos v O původu bohů. U tebe je to ještě rafinovanější - nedopadne nikdy.😊😂 Ne proto, že by to co píšeš bylo tak hluboký, ale tak prázdný. Je to ještě ta původní, duchem nezkultivovaná matérie, kterou Hesiodos nazývá CHAOS. Ty jsi všechno cucáš z prstu nebo taháš z paty. Tobě chybí jakýkoliv fundament, který jsi vyplnil libovůlí tedy subjektivitou.Ježis jako mediální hvězda? Hvězda , kometa a hned meteor bez přihlednutí ke Cattelanovi, kterého si tu zazdil, jako on svého Jana Pavla II🙈? Chápej tvoje interpretace jsou bez základu,pokaždé jen subjektivní blbosti bez hodnoty, co letí ve vzduchoprázdnu, jako ta tvoje hvězda. Nebo je to už vlastně kometa nebo dokonce meteorit? Zkrátka jak se to zrovna hodí, že jo?🙈😊😉😀😄😊 Ty ani netušiš co je náboženská malba nebo náboženství samotné nebo umění atd., ale to bych znovu musel psát, to co jsem už napsal - základy u tebe neexistují. A s největší pravděpodobností ? se nebudeš obtěžovat reagovat. Takže ani v tomhle nemáš jistotu?🙈😊 Kurva to musí být život!!! Člověk pořád v zajetí zcela netušeného.😀✌️👌🙊

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

Mantegna , Mantegna

Mezi "etapy náboženství" a "chronologické epizody z historie křesťanství" není významový rozdíl, přítomnost nenáboženského obrazu nijak mnou napsané nezpochybňuje, když z textu pro sekundárně gramotné vyplývá, že náboženství bylo použito jako zástupné - či spíš synekdochické - označení pro křesťanství. U onoho prolétávajícího objektu jde o proměnu funkce (hvězda, kometa, meteor...) ve vztahu k možné interpretaci při spojení s titulní postavou, což se týká i oněch poznámek o mediální hvězdě/Ježíšovi atd. Slušná demagogie, účelově zaměnit konotace za denotativní význam a předstírat, že jde ze strany autora textu o faktické chyby. A ano, All Along the Watchower složil Bob Dylan, ale v Mladém papeži je použita Hendrixova verze. Hlavně ale seru na trolly, takže se s největší pravděpodobností nebudu obtěžovat reagovat na tvé výplody. 

na příspěvěk reagoval Mantegna

Mantegna

Mantegna (hodnocení, recenze)

Jo a All Along the Watchtower napsal a složil Bob Dylan a né Jimi Hendrix. A tak bych mohl pokračovat. Je mi jasný, že ty na fakta z vysoka sereš.

na příspěvěk reagoval Bluntman

Mantegna

Mantegna (hodnocení, recenze)

Bluntman

Závěr Bluntmanovy metahovadiny: Dokladem toho jsou úvodní titulky ( představeny a ustáleny poprvé až ve třetí epizodě), které patří k jedněm z nejlepších./// ve skutečnosti k jedněm z nejhorších/// Sledujeme v nich v prvním plánu jakoby galerií moderního umění /// ve skutečnosti galerií starých mistrů, Bluntman v galerii krásných umění ještě nikdy nebyl🙈😊/// kráčejícího Pia XIII., v druhém za ním střídající se malby zachycující etapy náboženství napříč historií ///ve skutečnosti jsou zde chronologické epizody z historie křesťanství a církve, obraz Domenica Crestiho - Michelangelo představující dokončený model baziliky sv. Petra papeži Pavlovi IV, není náboženský výjev, ale co na tom Bluntmanovi záleží, že/// s tím, že jimi prolétá hvězda /// hvězdy neprolétávají😉/// , jež se ukáže býti kometou /// ve skutečnosti se ukáže býti meteoritem /// , která srazí starého papeže. Je nový a mladý papež dalším Ježíšem Kristem? /// proboha není Bluntmane ty osle🙈 je to další, tentokrát už desáté umělecké dílo, ležíciho papeže Jana Pavla II zasaženého meteoritem nikoliv kometou od Maurizia Cattelana ,nazvaný Ninth hour z roku 1999 /// Vycházející ( mediální) hvězdou církve. /// vycházející mediální hvězdou a věřím, že taky brzy zapadající jsi tu akorát ty, pako s intelektem nahnilé meruňky///.

na příspěvěk reagoval Bluntman

Mantegna

Mantegna (hodnocení, recenze)

Bluntman

Kulku máš ve své zmatené, jalové palici troubo. Je divný brát varování z trollingu od někoho, co nedělá v životě nic jinýho.😊

Mantegna

Mantegna (hodnocení, recenze)

Bluntman

Četl jsem tu tvoji metabobost!!!🙈🙊🙉 Když je posuzování estetických dět věcí vkusu, tak co tě pudí vyjadřovat svoje mínění o kterémkoliv z nich? Vždyť stejně subjektivní, arbitrární soud může dát moje sousedka,moje teta,moje mrtvá babička... A bude to stejně libovolné a lhostejné jako to tvoje. Pak je nutné se zamyslet nad zbytečností svého počínání, když je soud při posuzováni děl umění jen subjektivní, tak proč někomu vysvětlovat, že mu bude chutnat svíčková nebo rajská? Jedině, že by jsi se snažil těma lhostejnejma, libovolnejma plkama svým čtenářům tu potravu natrávit, aby ji mláďata mohla snadno polknout.Posuzování děl umění je ve Slovákově hlavě na stejné úrovni jako posuzování jídla nebo sexuálních objektů! Bravo. Tak vypadá současná filmová kritika. Nemusíme brečet, podle autora nám všem může být ukradená a zcela lhostejná. Není totiž objektivní.🤓🙊😉😉😉😉.

na příspěvěk reagoval Bluntman

Mantegna

Mantegna (hodnocení, recenze)

Tak jsem dokoukal se zaťatým intelektem první díl a hodnocení odpad / moje první na ČSFD/ je na světě. Člověk si při sledovaní Mladého papeže uvědomí, že i prázdnota má svůj rozměr! Seriál je v prvé řadě určený naprostým intelektuálním nedochudčatům. Je to pro lidi , kteří nikdy nebudou držet v ruce Hegelovu Fenomenologii ducha, natož aby byli schopni z ní přečíst a pochopit dvě věty. Já jsem si ji dal už třikrát.👌👌👌Je to přesně pro ten druh lidí, co se snaží tvářit jako intelektuálové a pravě proto jimi nikdy nebudou.Skvěle jde vidět u téhle bezduché sračky, kdo a jak hlasoval.Je to jako znamení - tři a více hvězdiček jsme naprostá hovada. Dvě a méně hvězdiček - máme šanci.Hodnocení odpad jsem týhle trapný šlichtě dal asi jen já a ten rozdíl je tu jasný. Já vytvářím protiklad ostatním jalovým hlavám na ČSFD. A že jich tu je!😉😊😆😁😄🙊🙊🙊🙊🙈🙈🙈.

na příspěvěk reagoval erased

Badmaniak

Badmaniak (hodnocení, recenze)

Dadel

Nepovídej. :) Jen proto, že se tam nesekaly hlavy a nevybuchovaly auta, tak to nemá žádný děj? Naopak. Film řekl hodně, ale lidi dneska asi neradi filozofická díla. :)

Dadel

Dadel (hodnocení, recenze)

vymyslel jsem vtip:

 

Víte, proč na začátku epizod Mladého papeže není shrnutí děje předchozích epizod?

Protože Mladý papež žádný děj nemá.

 

HAHAHA:)))

na příspěvěk reagoval DaViD´82, Badmaniak

DaViD´82

DaViD´82 (hodnocení, recenze)

Dadel

V zámoří to má premiéru až nyní v roce 2017 čili Glóby/Emmy apod. se toho budou týkat až letos.

eldina

eldina (hodnocení, recenze)

mia La Grande Belezza-moja Veľká nádhera....úžasný seriál!

 (hodnocení, recenze)

Víme, kdy bude k dispozici další díl (E07)? V tom vysílacím zmatku mezi HBO, Sky, Canal+ se nedá vyznat. Podle některých webů měl tento díl vyjít už včera... Stalo se tak?

Související novinky

John Malkovich a Nový papež

John Malkovich a Nový papež

05.07.2018

Kontroverzní seriál Mladý papež s Judem Lawem (Král Artuš: Legenda o meči, Sherlock Holmes) zaznamenal před dvěma lety na kabelovce HBO relativní úspěch, oceňovaný režisér a scenárista Paolo… (více)

HBO a jaderná katastrofa

HBO a jaderná katastrofa

08.06.2018

HBO ve spolupráci s britskou Sky Televion začalo natáčet novou pětidílnou minisérii o jaderné katastrofě v Černobylu. Natáčení momentálně probíhá v Litvě, v hlavních rolích se objeví herci Jared… (více)

Co chystá Paolo Sorrentino?

Co chystá Paolo Sorrentino?

07.09.2016

V současnosti nejopěvovanější italský režisér nezahálí. Loni nám nadělil Mládí, letos vytasí minisérii The Young Pope (ohlasy z Cannes jsou náramně spokojené) a už nyní chystá svůj další film. O co… (více)

Reklama

Reklama