chtěla jsem napsat, že je to "velká nádhera" , ale uvědmila jsem si, že by to mátlo a tak tedy zvojím jiná slova..ééé.. třeba skvělé, výborné, silné, laskavé, znepokojující, inspirující...prostě velká nádhera. Velká. Tohle určitě nevidím naspoledy, některé scény si říkají o kultovní status. A Jude? On je Bůh. Opravdu božský herec, s duchem, citem, umem, člověčenstvím a navíc je sexy. Vyjímečná osobnost. Jemu prostě toho světce bez problémů věříte. Vřele všem doporučuji.(7.11.2018)

Zaujímalo by ma, či "kritici" Mladého pápeža dopozerali samotný seriál až do úplného záveru, alebo ho "súdili" (ako to už u veriacich býva zvykom) a zatratili po vzhliadnutí jednej, dvoch epizód. Môj prvý, pôvodne zverejnený komentár sa hneď v úvode sarkasticky vyjadril k jednému z užívateľov (ktorý má taktiež právo na svoj názor (!), s čím nemám problém - o to tu nejde), ktorý samotný počin označil za rúhanie len preto, lebo sa námetom dotkol svätej inkvizície, či viery ako takej. Nemôžem si pomôcť, ale príde mi to, akoby väčšina hodnotila obal namiesto obsahu. Načo je človeku pekný kabát od Gucci-ho, keď mu je v tom najväčšom mraze aj tak zima? Celkový problém spočíva v tom, že väčšine požieračov všetkého sfilmovaného, akoby ušla pointa či myšlienka samotného tvorcu, ktorý vykreslil cestu k Bohu tým najbizarnejším spôsobom, pričom tí menej všímaví, menej vnímaví, ktorí majú problém čítať medzi riadkami, zavrhli tento projekt ešte skôr, ako sa vôbec presvedčili o čom NAOZAJ JE. Bez ohľadu nato, akú Sorrentino zvolil formu arogancie, sarkazmu či prejavu inteligencie - výsledok je presným opakom čoho sa všetci od úvodu "báli". Takže nabudúce "nesúdiť", kým nepoznáte celú "pravdu", lebo potom sa môžete veľmi rýchlo presvedčiť o starej múdrosti: "že najhoršia smrť, je z vyľakania".(6.12.2016)

Láska na první pohled, pětka od dílu druhého a topka asi tak od šestého. Tenhle seriál si mě prostě a jednoduše omotal kolem prstu. Jak dvacetiletá zlatokopka bohatého staříka. A to skoro vším. Svou otevřeností, přímočarostí a jasnou satirou, která snad žádnému normálnímu katolíkovi nemůže vadit. Je to naprosto novátorské v čele skoro se všemi výbornými herci, kterým rozhodně dominuje Jude Lawe, kterému bych za tuhle roli udělil doživotního, seriálového Oscara. Lenny Belardo, sestra Mary, kardinál Vioello, Dussolier, Gutierrez, krásné Esther a Sofia, všechny tyhle osobnosti z tohoto úžasného seriálu mi budou moc a moc chybět. Tak jen budu v skrytu duše doufat, že konec desátého dílů, je vlastně jen začátek další, (možná) ještě lepší série. Jo a ještě úplně nejpeckovější postava že všech?! No přece Tonniho Petola, na toho bych málem úplně zapomněl!(4.11.2016)

Moc mě to nebavilo. Sem tam zajímavá myšlenka, sem tam originální bonmot, sem tam povedená epizoda, ale chybějící sjednocující silný příběh. V polovině jsem zjistil, že mě vlastně vůbec nezajímá kudy a kam to půjde dál, začalo mě to nudit a posléze otravovat. Nicméně impozantní výprava, zajímavé prostředí a dobří herci.(11.3.2017)

+3* Téma tohoto serálu mě zaujalo natolik, že jsem ho musel zkusit, i když s filmy režiséra Sorrentina mívám často problémy a nesdílím nadšení jako ostatní. Totéž se stalo i tady, a proto tento komentář bude poněkud zvláštní, protože si ho dovolím okomentovat jen podle prvních tří dílů. Nemám chuť ho dokoukat, protože mě hlavní hrdina svým chováním příšerně iritoval. Tím však neříkám, že seriál je špatný. Je rozhodně hodně provokativní a dobře ukazuje instituci církve, která má blíž k byrokracii než k náboženství. Z toho, co jsem viděl jsem si udělal o něm snad dobrý obrázek a věřím, že může být poučný pro ostatní. Mladý papež je opravdu nezkušený a musí (i se svými nejbližšími) projít hodně zkouškami , aby se mu k osvícení přidalo i kus lidskosti a pochopení. Přeji pevné nervy! PS: zbytek seriálu mi vyprávěla duše nejbližší, která by ho ohodnotila 5* :-) [ PŘÍBĚH: 3 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](22.2.2017)

• - V epizodě je ukázáno několik fotbalistů Neapole. Jedním z nich je Slovák Marek Hamšík, či Argentinec Gonzalo Higuaín. (dandy11)

• - Kopii baziliky sv. Petra vyrobila továrna (Fabbrica) sv. Petra ve Vatikánu. Kopii Sixtinské kaple poskytla vláda Vatikánského městského státu. Poděkování autorů bylo (mezi mnohými jinými) i farnosti sv. Anselma v Cecchignole. (jungewolf)

• - 1. série se natáčela od července 2015 do ledna 2016 v Římě a v Benátkách. (Varan)