• hygienik

Že niekto má plné zuby katolíckej cirkvi, chápem, kľudne jej naložte! Ale že niekto necháva najvyšší klérus cynicky prednášať bonmoty spochybňujúce rovno podstatu kresťanstva - existenciu Boha, nechápem! A poviem to rovno, ako to vidím. Tento seriál sa tvári ako vymakané umelecké dielo, ale pritom sa iba sofistikovane rúha Bohu.(4.11.2016)

Až keď som si pozrela Sorentinovu filmografiu, uvedomila som si, že som nedávno videla jeho Mladosť, a že na mňa obe diela pôsobili rovnako - uvoľňujúco, uhrančivo až meditatívne (a už počas pozerania Mladého pápeža som si všimla, že v ňom bola v snových sekvenciách použitá rovnaká scéna s mokrým/zatopeným námestím ako v Mladosti). Myšlienkovo je tento seriál asi pre každého o inom, ja som dôkaz, že ho môže pozerať aj zarytý ateista. Vizuálne a scénicky je to neuveriteľná žranica, a ešte to má aj skvelý soundtrack. Herci a kulisy vytvárajú úžasnú autenticitu, všetci boli výborní. Okrem toho už len poznamenám, že podľa toho čo som počula v klipoch z nakrúcania si myslím, že český dabing je hádam lepší než originál :-) Chcela som dať 4*, ale za všetky vymaznané detaily si Mladý pápež zaslúži 5.(25.1.2018)

Láska na první pohled, pětka od dílu druhého a topka asi tak od šestého. Tenhle seriál si mě prostě a jednoduše omotal kolem prstu. Jak dvacetiletá zlatokopka bohatého staříka. A to skoro vším. Svou otevřeností, přímočarostí a jasnou satirou, která snad žádnému normálnímu katolíkovi nemůže vadit. Je to naprosto novátorské v čele skoro se všemi výbornými herci, kterým rozhodně dominuje Jude Lawe, kterému bych za tuhle roli udělil doživotního, seriálového Oscara. Lenny Belardo, sestra Mary, kardinál Vioello, Dussolier, Gutierrez, krásné Esther a Sofia, všechny tyhle osobnosti z tohoto úžasného seriálu mi budou moc a moc chybět. Tak jen budu v skrytu duše doufat, že konec desátého dílů, je vlastně jen začátek další, (možná) ještě lepší série. Jo a ještě úplně nejpeckovější postava že všech?! No přece Tonniho Petola, na toho bych málem úplně zapomněl!(4.11.2016)

• Merkin

Vůbec bych se nedivila, kdyby vysoké hodnocení seriálu odráželo spíš vztah dnešní "západní" většiny k církvi, než aby šlo o skutečnou reflexi kvalit série. Nejsem sice věřící a dovedu si představit, že to vše funguje právě tak, jak snímek ukazuje, nicméně, takovým způsobem jednají všichni lidé ve všech profesích po celé věky. Tvůrci vybírají krásné interiéry, mají k dispozici pestrou paletu kostýmů, šokují některými výroky (mnohdy takovými, které si protiřečí), ale nemohu si pomoci, za každým slovem, za každým krokem, cítím, jak se autoři snaží zavděčit obecenstvu dychtícímu po zkorumpování a odhalení nepřítele, než aby vytvářeli skutečné umění, na něž si hrají a za něž jsou na oko považování.(2.12.2016)

3,5* --- Sice jsem čekal asi něco trošku jiného, ale nevadí mi to a přesto to byla velmi zvláštní záležitost. Papežem se stal někdo, jehož postoje skoro nikdo nezná a Pius XIII. je rozporuplný ve své nečekané neortodoxnosti i silné konzervativnosti natolik, až to dělá s celou církví kotrmelce. Ze začátku to vypadá, že je Pius pěkný mamrd, smysl to začne dávat ke konci. Byť je to celé trochu přitažené za vlasy, má to několik světlých chvilek, skvělého Juda, výborně to vypadá a má to skvěle vybranou a udělanou hudbu. už jen kvůli těm posledním třem plusům to stálo za to.(5.7.2017)

• - První epizoda seriálu se speciálně promítala 3. září 2016 na Benátském FF. (Varan)

• - Oblečení, které nosí Jude Law jako papež, vyrobila firma Sartorial , která opravdu šije pro skutečného papeže. (Hopkins)

• - 1. série se natáčela od července 2015 do ledna 2016 v Římě a v Benátkách. (Varan)