Mladý papež (TV seriál)

• Francie

The Young Pope

The Young Pope

Drama / Komedie

Itálie / Francie / Španělsko / USA, 2016, 8 h 38 min (Minutáž: 10x50 min)

Tak a teď vás tady překvapim. Pro mne seriálová událost roku. Můj Top seriál už teď, a to mám za sebou 4 díly... Lenny je cool... Jo a ještě něco, jsem Věřící člověk, jen tak pro pořádek a nevím a nemohu pochopit názory některých, že konečně nějaký seriál dává Církvi na prdel. Nevím na co jste koukali. Ale já si myslím, že je to naopak velmi silný zážitek pro každého Věřícího. A kdo se zalekne trochu kontroverze a extravagance, tak toho upřímně lituji........................ Tak po zhlédnutí posledního dílu mohu směle říct, že jsem velmi rád za tento počin. U mne se jedná o seriálovou událost roku. Snad už jen dodat: Bohu díky!(8.11.2016)

Musím říct, že The Young Pope mě dost zklamal. Měl jsem relativně velká očekávání, možná to bylo tím. Rozjezd seriálu byl super, celkově vzato se dá říct, že první polovina mi přišla o dost více zajímavá, než ta druhá. Po prvním díle, respektive po několika prvních dílech, jsem nabyl pocit, že seriál směřuje určitým směrem. "Téma" seriálu a jeho celkový vývoj se však nakonec dost změnilo a chvílemi mi to přišlo jako naprostá náda. Herecké výkony byly super, scénář mě ale prostě neoslovil. Lepší tři hvězdy.(14.9.2017)

Fantasticky, bravúrne zvládnutá formálna stránka je základným stavebným kameňom tohto výborného seriálu, ktorý ponúkne divákovi veľmi odvážny a inteligentný pohľad do zákulisia moderného katolicizmu a na náboženské problémy ako také - veľmi podnetné a zaujímavé. K tomu tá geniálna muzika (znelka) zo začiatku každej časti, krásne to k sebe pasovalo. Jediné čo mi trochu vadilo bol v niektorých miestach rozvláčny dej, ktorý ma moc nezaujal. Myslím hlavne tú osobnú traumu pápeža ohľadom jeho nezvestných rodičov, prišlo mi to dramaticky až moc nafúknuté a naivné. Keby sa odstránil tento aspekt dejovej linky a venovalo sa tam len náboženskej problematike a tým poriadkom aké robil pápež s kardinálmi, tak by išlo o geniálny seriál. Silný nadpriemer. 85/100(9.4.2018)

• Merkin

Vůbec bych se nedivila, kdyby vysoké hodnocení seriálu odráželo spíš vztah dnešní "západní" většiny k církvi, než aby šlo o skutečnou reflexi kvalit série. Nejsem sice věřící a dovedu si představit, že to vše funguje právě tak, jak snímek ukazuje, nicméně, takovým způsobem jednají všichni lidé ve všech profesích po celé věky. Tvůrci vybírají krásné interiéry, mají k dispozici pestrou paletu kostýmů, šokují některými výroky (mnohdy takovými, které si protiřečí), ale nemohu si pomoci, za každým slovem, za každým krokem, cítím, jak se autoři snaží zavděčit obecenstvu dychtícímu po zkorumpování a odhalení nepřítele, než aby vytvářeli skutečné umění, na něž si hrají a za něž jsou na oko považování.(2.12.2016)

Vic nez cokoliv jineho, jsem si uzivala popyho extremni povahu. Cirkevni cancy jsou mi celkem u prdele. Ja jsem verna bohu, nikoliv cirkvi… Takze zpatky k mlademu papezi. Je to frajer. Naprosto se s nim ztotoznuju. Uzivala jsem si, jak se naprosto za zadnych okolonosti nenechal ovlivnit vnejsimi vlivy a lidmi. Jak s naprostou samozrejmosti a urputnosti rozbijel ovci pochody… ‘’Musime delat marketing takhle a musime to delat takhle. Jsem vzdelana na Harvardu.’’ Hmm a co jako… hhhh Uzivala jsem si jak tyhle ovcovske standardy odbijel. S extremni zarytou urputnosti a stoprocentne presvedcen o svem konani. Zadne vpravo, zadne vlevo. Jeho nekompromisni pristup k loajalite me orgasmicky uspokojoval. Mlady papez je proste frajer. Jud Law byl uzasnej. Sorrentino je frajer. Dokaze podtrhnout podstatu... Uzivala jsem si kamerove a hlavne dialogove... … Pekne to chlapec zdirigoval…(13.4.2017)

• - V 5. epizodě 1. série v čase 37:25 frontální záběr snímá papeže (Jude Law), kolem něhož jdou dva muži s velkými péřovými vějíři. V dalším záběru, kde je papež snímán zezadu, tito dva muži nejsou. (annasosanna)

• - Ani jediná scéna v seriálu nebyla natočena ve Vatikánu. (Hopkins)

• - Oblečení, které nosí Jude Law jako papež, vyrobila firma Sartorial , která opravdu šije pro skutečného papeže. (Hopkins)