Reklama

Reklama

Obsahy(1)

I přísný a nepříliš oblíbený učitel může u svých žáků dosáhnout mimořádné obliby. Když si jejich oblíbený učitel zlomí nohu těsně před chystanou cyklistickou výpravou, nahradí ho právě onen přísný kolega. Jeho nedobrovolní svěřenci sice zprvu nehoří nadšením, ale nakonec se přesvědčí, že není dobré člověka okamžitě zavrhovat jen proto, že si s ním zprvu nerozumíme... Jednoznačné výchovné tendence prý lze vysvětlit účelem filmu: vznikal na počest Pionýrské organizace. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (56)

triatlet 

všechny recenze uživatele

Když propukne léto.... V dětství jsem té partě hříšníků, kteří (pro)následují své kamarády, záviděl, co všechno zažili. Vtipný prázdninový příběh, navíc okořeněný sportem. Co na tom, že byl natočen k 30. výročí založení Pionýrské organizace SSM, pohledy na slovenskou krajinu a klukoviny jednoduše ten "budovatelskopionýrský" podtext lehce potlačí. ()

Siegmund 

všechny recenze uživatele

O existenci tohoto filmu jsem neměl ani tušení. Našel jsem ho až na ČSFD, když jsem se díval, v kterých filmech hrál Michal Dymek. Tento film se mi zdál takový průměrný až pohodový. Není v něm sice nic, co by mi vadilo, ale také jsem zde nenašel nic takového, abych se k tomuto filmu častěji vracel. Lehounce nadprůměrný a docela reálný děj, standardní herecké výkony. Ale je něco, v čem tento film vynikal a za co bych ho chtěl moc pochválit. Bylo velmi milé poslouchat, jak se Češi i Slováci (včetně dětí) perfektně domluví. Dnes už by s domluvou byly větší problémy. Hlavně u českých dětí. (Čtvrtek 08.04.2010) ()

Reklama

nash. 

všechny recenze uživatele

Üsměvná totální pohodovka, ve které nechybí vůbec nic. Občas vtípek, nádherná krajina, letní pohoda ochucená navíc příjemně nostalgickými vzpomínkami na podobná putování, první lásky, klukoviny a kradené třešně a k dokonalosti to vše nakonec dovedou nevtíravé přesto nečekaně silné emoce (jednou z nejsilnějších je scéna, kdy starého učitele pozná jeho bývalý žák a projíždí s ním obcí, kde kdysi učil). A když už jsem u pana učitele, Jiří Pleskot tu vytváří jednu ze svých životních a opravdu nezapomenutelných rolí. Ten film dýchá sluncem, pohodou a, i když je to hrozné klišé, také pozitivní energií plynoucí, alespoň pro mě, mimo jiné třeba z proměny vztahu žáků a učitele během cesty (jsou dnes ještě takové děti? A takoví učitelé?) Překvapilo mě jak moc povedený je to film, jak dokonale Petřík s Hanibalem prokličkovali mezi všemi dobovými nástrahami a současně je tu otázka: Proč už dnes čeští filmaři nejsou s celou svou tvůrčí svobodou schopni natočit něco tak příjemného? Zkrátka tenhle film se mi při pátku stal naprosto dokonalým relaxem, který si zaslouží maximální ocenění. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Sokolové byli rozprášeni, Skauti také... pro malé a odrůstající děti zbyla tedy jen ČSTV, Jiskra a Pionýr. Ten si kladl za cíl nejen vychovávat zdravé tělo budoucích pracujících, a ve zdravém těle i zdravého ducha, a hlavně aby ten duch byl i ideově uvědomělý. Soudě podle komentujících musím smutně konstatovat, že se řadě z nich tato éra slila ve vzpomínky na tábory a poklidná léta a prázdniny... Nic proti létům ani táborům. Vadí mi tam ta ideová pachuť a rudé šátky... Samozřejmě i já zavzpomínal při dívání se na tento film na dobu, kdy cyklisté měli jen ukrajiny, esky a favority tu více tu méně vytuněné... Stany vážily 20 kg, smrděly po pogumavaném impregnovaném plátnu a člověk měl co chvíli nějakou tu část těla opřenou o jednu z výstuhových tyčí.... Města ještě neznala cykloterorismus a cyklisté proti tomu měli na silnicích volněji. Vždyť v tom roce 1978 na to vysněné embéčko dosáhla jen každá třetí rodina.... Průhledy na slovenské hory byly asi jediné nad čím srdce mohlo při sledování v klidu zaplesat. Milovníci kvákajícíh kytar si přijdou na své... Film sám je o ničem a abych glosoval obsah, pokud tento film ihned zavrhnete, protože je o pionýrech, uděláte dobře. Dávám dva ventilky od duší. * * ()

dobytek 

všechny recenze uživatele

Tenhle film si pamatuju z dětství a měl jsem ho tenkrát docela rád. Sice jsem si už moc nepamatoval, o čem to bylo, ale vim, že tehdy mi třeba Magda Reifová připadala jako dospělá ženská. A teď na to čumim a řikám si "ty vole, dyť je to dítě". Většina lidí tady píše, že je to nostalgie. Pro mě tak trochu taky, takže dám 2 hvězdičky. Jinak bych dal asi odpad, protože je to strašná píčovina. A hlavně mi neuvěřitelně lez na nervy ten zrzavej kokot, co pořád ztrácel nějaký věci. Toho bych tim pionýrskym šátkem asi musel uškrtit. P.S. Docela prdel je sledovat ve filmu O. Vetchýho. Vyskytuje se skoro v každym druhym záběru, ale dělá jenom křoví, takže za celej film snad řekne jednu větu. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (3)

  • Námětem snímku je jediná realizovaná filmová povídka odborného učitele Josefa Tenglera. (Gwaihir)
  • Začátek filmu byl natáčený na Kladně, zbytek filmu na Slovensku, konkrétně v Ružomberku, Bojniciach a Banskej Bystrici. Ve filmu se také objevily obce jako Horná Poruba, Zvolen a Zvolenský hrad, Kráľova Lehota, Trenčín, Šutovce, Liptovský Michal, Podbiel, Liptovská Ondrašová, Liptovská osada, Vlkolínec, Ludrová, Partizánska Ľupča, Demänovská dolina, Horná Lehota a Kováčová. Natáčelo se také na Berounce u lomu Alkabar. (Cucina_Rc)
  • Filmový debut Radky Stupkové. (M.B)

Reklama

Reklama