• Vikki
  *****

  Perfektní komedie, která rozhodně pobaví i po letech. Mrkvička je prostě komediální fenomén a co se týká složení náctiletých herců tak jsou to také samé jedničky s výbornými hereckými výkony jak bylo tehdy zvykem a současné umělé rychlokvašky a jelimani typu Mádla, Kotka, Valenty a dalších jim nesahají ani po palce u nohou. Samozřejmně, že i Jiří Pleskot v roli učitele je skvělý. Nedá se zapomenout na smolaře Matildu v podání skvělého Franty Srba, který zde stál před kamerou naposledy a jeho kamarádů. Jejich cestovní peripetie jako by nebrali konce. Ve filmu je i dobře zpracování srovnání staré a mladé generace. Nenásilnou a velmi rozumnou formou vnímáte proč by ti mladší měli těm starším naslouchat.(12.10.2012)

 • MickeyStuma
  ****

  Takové pionýrské road-movie na kolech po Slovensku s neoblíbeným učitelem v čele, který si oblibu nakonec přeci jen získá. Snímek údajně vznikl na počest pionýrské organizace, takže je to vlastně taková mládežnická agitka ukazující, jaké dobrodružství můžou pionýři prožít. A nemohu tvrdit, že by se to nepovedlo. Jeden by jim ten výlet až záviděl. Kdo by takové věci nechtěl zažít. Příběh je ozvláštněn jemným humorem a jedinou minutkou nevypadá trapně. Je veselý, příjemný a takový inspirativní. Vzniká otázka, proč by nemohl oslovit i současnou mladou generaci? Snad jen z důvodu lenosti šlapat do pedálů a kochat se přírodou.(9.11.2013)

 • Big Bear
  **

  Sokolové byli rozprášeni, Skauti také... pro malé a odrůstající děti zbyla tedy jen ČSTV, Jiskra a Pionýr. Ten si kladl za cíl nejen vychovávat zdravé tělo budoucích pracujících, a ve zdravém těle i zdravého ducha, a hlavně aby ten duch byl i ideově uvědomělý. Soudě podle komentujících musím smutně konstatovat, že se řadě z nich tato éra slila ve vzpomínky na tábory a poklidná léta a prázdniny... Nic proti létům ani táborům. Vadí mi tam ta ideová pachuť a rudé šátky... Samozřejmě i já zavzpomínal při dívání se na tento film na dobu, kdy cyklisté měli jen ukrajiny, esky a favority tu více tu méně vytuněné... Stany vážily 20 kg, smrděly po pogumavaném impregnovaném plátnu a člověk měl co chvíli nějakou tu část těla opřenou o jednu z výstuhových tyčí.... Města ještě neznala cykloterorismus a cyklisté proti tomu měli na silnicích volněji. Vždyť v tom roce 1978 na to vysněné embéčko dosáhla jen každá třetí rodina.... Průhledy na slovenské hory byly asi jediné nad čím srdce mohlo při sledování v klidu zaplesat. Milovníci kvákajícíh kytar si přijdou na své... Film sám je o ničem a abych glosoval obsah, pokud tento film ihned zavrhnete, protože je o pionýrech, uděláte dobře. Dávám dva ventilky od duší. * *(30.9.2014)

 • Šimpy
  ***

  Chápu, že v 70. letech se to mládeži muselo líbit. Příběh kluků kamarádů, podbarvených letní atmosférou a zpěvěm Václava Neckáře už dnes nikoho neosloví, ale jako vzpomínka na dobu dávno minulou s jejím vykreslením funguje a řadím ji po bok filmů Třetí skoba pro kocoura či Kopretiny pro zámeckou paní.(4.11.2008)

 • hygienik
  ****

  To Slovensko je pekné a plné dobrých ľudí. Už roky tam chcem ísť na dovolenku a furt neviem, kde to je. Je dobré, že za ČSSR sa systematicky točili "rodinné" filmy, tento žáner dnes v ČR a SR vymiera. Problém je v tom, že z 10 takýchto kúskov by sa dnes dal pustiť v TV jeden, maximálne 2 a aj to iba pre (n)ostalgických rodičov, nie pre amerikanizované deti.(14.7.2016)

 • - Začátek filmu byl natáčený na Kladně, zbytek filmu na Slovensku, konkrétně v Ružomberku, Bojniciach a Banskej Bystrici. Ve filmu se také objevily obce jako Horná Poruba, Zvolen a Zvolenský hrad, Kráľova Lehota, Trenčín, Šutovce, Liptovský Michal, Podbiel, Liptovská Ondrašová, Liptovská osada, Vlkolínec, Ludrová, Partizánska Ľupča, Demänovská dolina, Horná Lehota a Kováčová. Natáčelo se také na Berounce u lomu Alkabar. (Cucina_Rc)

 • - Filmový debut Radky Stupkové. (M.B)

 • - Námětem snímku je jediná realizovaná filmová povídka odborného učitele Josefa Tenglera. (Gwaihir)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace