Reklama

Reklama

Obsahy(1)

I přísný a nepříliš oblíbený učitel může u svých žáků dosáhnout mimořádné obliby. Když si jejich oblíbený učitel zlomí nohu těsně před chystanou cyklistickou výpravou, nahradí ho právě onen přísný kolega. Jeho nedobrovolní svěřenci sice zprvu nehoří nadšením, ale nakonec se přesvědčí, že není dobré člověka okamžitě zavrhovat jen proto, že si s ním zprvu nerozumíme... Jednoznačné výchovné tendence prý lze vysvětlit účelem filmu: vznikal na počest Pionýrské organizace. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (57)

triatlet 

všechny recenze uživatele

Když propukne léto.... V dětství jsem té partě hříšníků, kteří (pro)následují své kamarády, záviděl, co všechno zažili. Vtipný prázdninový příběh, navíc okořeněný sportem. Co na tom, že byl natočen k 30. výročí založení Pionýrské organizace SSM, pohledy na slovenskou krajinu a klukoviny jednoduše ten "budovatelskopionýrský" podtext lehce potlačí. ()

Skuby47 

všechny recenze uživatele

Mám moc ráda tento nestárnoucí příjemný rodinný film, který dýchá prosluněnou letní prázdninovou atmosférou a pokud mám čas, ráda se na něj vždy podívám znovu. Je natáčený skoro celý v krásné tatranské přírodě. Připomíná mi letní prázdninové podnikové tábory a seznamovací středoškolské tábory na Jablůnce. Taky mi připomíná školní zážitek, kdy se spolužáci snažili žertem vyhodit třídního šprta jménem Drozd z okna s výkřikem : Leť, ptáku, leť! Žádná šikana, jen legrace, bylo to v přízemí. Ve filmu je cítit mládí, dobrodružství, humor a radost ze života. Současné děti nebudou mít mnoho vzpomínek na školní léta, snad jen, jak seděly na lavičce v parku a bušily do mobilu. ()

Reklama

Master19 

všechny recenze uživatele

Nepřesvědčivé a nesourodé herecké představení, zejména v dětských rolích. Chybí tu charismatický představitel, který by diváka donutil k nějakému vztahu, ať kladnému, či zápornému (prostě nějaký Cabadaj). Také scénář mi přijde hodně rozpačitý a pointa nudná a předvídatelná. Není divu, že moc lidí k sentimentu nevybízí... ()

Siegmund 

všechny recenze uživatele

O existenci tohoto filmu jsem neměl ani tušení. Našel jsem ho až na ČSFD, když jsem se díval, v kterých filmech hrál Michal Dymek. Tento film se mi zdál takový průměrný až pohodový. Není v něm sice nic, co by mi vadilo, ale také jsem zde nenašel nic takového, abych se k tomuto filmu častěji vracel. Lehounce nadprůměrný a docela reálný děj, standardní herecké výkony. Ale je něco, v čem tento film vynikal a za co bych ho chtěl moc pochválit. Bylo velmi milé poslouchat, jak se Češi i Slováci (včetně dětí) perfektně domluví. Dnes už by s domluvou byly větší problémy. Hlavně u českých dětí. (Čtvrtek 08.04.2010) ()

hygienik 

všechny recenze uživatele

Nech žijú pionieri! To Slovensko je pekné a plné dobrých ľudí. Už roky tam chcem ísť na dovolenku a furt neviem, kde to je. Je dobré, že za ČSSR sa systematicky točili "rodinné" filmy, tento žáner dnes v ČR a SR vymiera. Problém je v tom, že z 10 takýchto kúskov by sa dnes dal pustiť v TV jeden, maximálne 2 a aj to iba pre (n)ostalgických rodičov, nie pre amerikanizované deti. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (3)

  • Filmový debut Radky Stupkové. (M.B)
  • Námětem snímku je jediná realizovaná filmová povídka odborného učitele Josefa Tenglera. (Gwaihir)
  • Začátek filmu byl natáčený na Kladně, zbytek filmu na Slovensku, konkrétně v Ružomberku, Bojniciach a Banskej Bystrici. Ve filmu se také objevily obce jako Horná Poruba, Zvolen a Zvolenský hrad, Kráľova Lehota, Trenčín, Šutovce, Liptovský Michal, Podbiel, Liptovská Ondrašová, Liptovská osada, Vlkolínec, Ludrová, Partizánska Ľupča, Demänovská dolina, Horná Lehota a Kováčová. Natáčelo se také na Berounce u lomu Alkabar. (Cucina_Rc)

Reklama

Reklama