Sázka na nejistotu měla švih, dynamiku a velkou snahu objasnit finančnické kejkle i největšímu tupounovi, nejspíš nás je víc, kdo to ne do detailu pobral, nicméně že se neřítíme do průseru, ale už se v něm pěkně dlouho brodíme, jsem pochopila, kéž bych mě tak čapl každý film, kde rozumím naprosto všemu.(20.1.2016)

Neviem neviem či bolo najrozumnejšie pozerať tento film, keď sa momentálne človek rozhoduje nad využitím hypotéky na byt a jeho následnej rekonštrukcii. Za svoj život som videl toľko dokumentov o tom, ako podvodne funguje bankový systém, založený na úveroch, že som sa dostal do takých pochybností, v akých som nebol už niekoľko rokov. Čo ale teraz? Využiť fixáciu najnižších možných splátok po dobu 5 rokov s úrokom na úver vo výške 1,5% pričom po uplynutí doby môže samotná splátka za úver stúpnuť aj o "bajočko" 300%? Vlastne, laicky povedané, ako sa to bude komerčnej banke hodiť? Lebo klesne cena ropy, alebo sa nájde iný stupídny dôvod. Ja nebudem schopný splácať úver, prídem o barák, jediný spokojný bude nejaký mamrd so zlatými hodinkami či v obleku drahšom ako je môj polročný príjem. Alebo ísť na istotu do stavebnej sporiteľne kde štát "zaručí" výšku splátky za úver po celú dobu splácania, pričom výška mesačnej splátky ma oberie o každodenný nákup čerstvej zeleniny či ovocia, pričom po dobu 30 rokov budem každý druhý deň žrať trescu s bielymi rožkami. Dnes sa všetci bláznia za kúpou bytov za minimálnu výšku mesačnej splátky, ale budú tu aj za 5 či 10 rokov? Mne sa ozaj nechce skončiť pod mostom v krabici od práčky. Ďalším, "vedľajším" faktorom je momentálne umelé zdvíhanie cien za byty. 3/4 realitiek skupuje byty na dražbách, lacno prerába s nekvalitným materiálom pričom samotnú nemovitosť predáva o 15 000 eur drahšie. No mám ja toto za potreby? Kŕmiť niekoho na môj úkor kaviárom či platiť dovolenky na Novom Zélande? Najlepšou voľbou bude zrejme stan, ktorý si rozbalím kdekoľvek na lúke. Hodnotenie snímku je subjektívne, plné obáv že sa vráti minulosť rovnako, ako zvonové nohavice či Havlovky (no toho sa snáď nedožijeme).(31.5.2016)

Výborné drama, které mělo být v kinech už dávno - světová finanční krize z r. 2008 (resp. americká hypoteční krize z r. 2007) si o filmovou reflexi vyloženě říkala. Pokud mohu soudit, film zvládá komplikované téma podávat vcelku srozumitelně (i když ty vysvětlující vsuvky s lidmi jako Anthony Bourdain nebo Selena Gomez bych si klidně odmyslel), a celkově na mě působí dojmem, že to je jedna z filmových událostí letošního roku. Jsou tam výborní herci, velké emoce i spousta velmi silných momentů - jsem si jistý, že spousta lidí bude tento film vynášet do nebes. Mně ale tak úplně nesedl, vadily mi například zcizující promluvy postav do kamery a různé podobné formální blbinky (jako dlouhé zaostřování na snímanou postavu apod.), jinému se to ale líbit jistě může. Ať už člověk je či není s tématem filmu obeznámený, film lze určitě doporučit všem. Je to podle mě dost zásadní výpověď o našem světě, kterou by asi mělo vidět co nejvíc lidí. Otevře ten film oči někomu na správném místě? Kéž by...(4.1.2016)

Adam Mckay režíruje potenciální oscarovku s luxusním obsazením? Až do samotného oznámení csfd projekce jsem tomu nechtěl věřit. Je to ale tak a vylezla z toho naprostá pecka! A to opravdu bez přehánění a ačkoliv tempo několikrát výrazně poleví, po většinu stopáže si McKay režijně i scénáristicky zachovává svůj xicht, jakoby sejmutý z podobně tématického velebijáku Wolf of Wall Street a bazíruje na vybraných scénách, které stojí za to. Jako ty bořící čtvrtou stěnu, v podstatě jakákoliv scéna s brilantním Stevem Carellem či ty, kam se připletl humor jinak čistě komediálního McKeye. Těžko říct, zda-li se jedná o neskutečnou souhru náhod, to ukáže až čas, my, fanoušci filmu, jsme ovšem dostali lahodu, která místy baví, místy poučuje a místy (hlavně ke konci až k samotnému závěru) mrazí a zarazí člověka do sedačky takovým způsobem, jaký jsme letos ještě neviděli (jo to je humor, ale pokud budu mít stejný pocit i napodruhé, jistě si na tento kousek vzpomenu i na konci roku): I napodruhé skvělý poučný kinematografický zážitek....96%...[4.1.2016_ČSFD projekce_Kino Atlas](4.1.2016)

Rozpočet $28miliónovTržby USA $70,172,601Tržby Celosvetovo $132,237,016Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ tak režisér Adam McKay ma ani v tejto dráme neohúril rovnako ako pri jeho plochých komédiách, za celý čas ma to nedokázalo nejak viac upútať, tento štýl podania príbehu bol až príliš chladný k divákovi na to aby si z toho mohol odniesť niečo viac, než chomolec informácii. ktorým v dobrej polovici nie je vôbec dobre rozumieť, porozumieť /45%/(20.1.2016)