Většinu filmu jsem sice netušila, o čem přesně je řeč, a klidně se k tomu přiznám, ale myslím, že poznám dobře režírovaný a především zahraný film. Skvělý herecký výběr to celé vedl a žasla jsem nad jejich výkony. Jen je škoda, že mi tyhle ekonomické termíny moc neříkají, a co se týká nějakých hospodářských systémů, jsem opravdu ztracená. Odlehčily to ty vložené vysvětlovací vtípky (Selena navíc v mini roli potěšila), ale přesto si myslím, že tématicky je to pro běžného diváka poněkud velké sousto. Neuškodilo by více zahrát na "lidskou" notu a o něco víc poodhalit rodinné vztahy a niterné pocity jednotlivých postav... ale chápu, že to asi nebyl záměr filmu. ~(3,8)~(6.1.2016)

Pre nezasvetených, ako aj pre mňa, trošku suchá a rozťahaná rošáda o hypotekárnych bublinách. Z filmovej stránky chýba hravosť a sviežosť. Zo stránky ponaučenia bolo i takto pár vecí, ktoré si človek mohol zobrať za svoje. The Big Short je prísny, nekompromisne antimainstreemový film, ktorého výpovedná hodnota je 5x väčšia, než Vlka z Wall Street, ale jeho zábavnosť pre masy je tomu ekvivalentne menšia. (The Wolf of Wall Street nepatrí ani z ďaleka medzi moje obľúbené kusy)(20.8.2017)

Jedno treba uznať, šikovní to boli chlapíci. Jeden z filmov, po ktorom mi prišlo smutno, možno ešte viac ako keby som si pozrel nejakú ťaživú emotívnu drámu. Film krásne poukazuje (aj keď miestami dosť zmätočne a hrozne rýchlo) na všetky podrobnosti, na základe ktorých fungujú veľké svetové financie a na skutočnosť ako je všetko vo finančnom svete úzko prepojené. Ľudia zodpovední za tento ekonomický marazmus a hlavne za hypotekárny kolaps s celosvetovou odozvou r. 2008 sa samozrejme neštítili ničoho, ani fungovania v podvodnom systéme, veď oni aj tak dobre vedeli, že nakoniec všetko za nich zatiahnu obyčajní ožobračení ľudia. Ako aj vo filme bolo pekne povedané: "... snáď si nemyslíte, že za to ponesú zodpovednosť Morgani?" Tým, ktorým toto meno nie je neznáme môžu aspoň tušiť prečo je tomu tak. Kto má peniaze, má všetko... Šokujúco odvážny film, veľmi hodnotný a nabitý užitočnými informáciami, cez ktoré si môže vnímavý divák na túto tému vytvoriť celkom ucelený a jasný obraz. Na to, akej spoločensky pálčivej a významnej téme sa film venoval, pričom je i veľmi dobre natočený, zahraný a technicky výborne zvládnutý, je dosť s podivom, že snímok nedostal žiadne významnejšie ocenenie (okrem adaptovaného scenára). Ktovie prečo? Zrejme to ale súvisí s tou odvahou. Myšlienka, ktorá stojí za úvahu. 80/100(22.3.2016)

Na mňa príliš iba o hypotékach a bankách. Chýba tomu hravosť a odlahčenosť Vlka z Wall Street, ktorý by pobavil, aj keby ste ho videli v čínštine. Pri textových informáciách “kde sú teraz” bez fotiek postáv v záverečných titulkoch som podľa mien nevedel, o koho sa jedná. Herci ale super, najviac prekvapil Carell, ktorý má z ľahkých komédií nakročené do charakterného herectva.(7.1.2016)

Fuch. Nejsem teda žádnej ekonom a bohužel jedinou zásadní chybou tohohle filmu je, že snad spoléhá na to, že každej kdo na něj kouká je ekonom a tak bude rozumět všem těm odborným výrazům který na nás střílí kulometnou palbou v téměř každé scéně či dialogu, takže s tím mám problém, na druhou stranu po nějaký době sledování jsem pochopil, že je třeba se na takovýhle mudrování vysrat a přistoupit k tomu laicky, protože i když nemůžu říct, že by mě ten film strhnul, tak zase zaujal to rozhodně a o nudě nemůže být řeč. Takže jsem na to šel takříkajíc selským rozumem a to hlavní poselství co jsem si z toho odnesl je fakt, že jestli teda ta Amerika má bejt tou hlavní hybnou finanční sílou celýho světa, tak jsme teda hodně v prdeli. Každopádně o dost uvěřitelnější a ne tak vyumělkované jako ta přestřelená nereálná blbost jménem Vlk z Wall Street. To byla pohádka. Tohle je tvrdá skutečnost. Jinak Bale dobrý, ale Oskara bych mu za to asi nedal. Vidím to na slabší 4 hvězdice.70%(24.1.2016)

• - Ryan Gosling (Jared Vennett) nosí ve filmu paruku a na obličeji falešné opálení, které má během filmu různé odstíny. Carrell (Mark Baum) má ve filmu odbarvené obočí a paruku. Paruku nosí také Christian Bale (Michael Burry). Brad Pitt (Ben Rickert) je jediný z hlavních představitelů, který ji neměl. Místo toho byl pro svou roli ostříhán, a to schválně špatně. (Mertax)

• - V jednom zábere je možné vidieť reklamu na seriál Stitchers, pričom tento seriál sa vysiela až od roku 2015. (Kaceris)

• - Režisér požádal Steva Carrella, aby přibral okolo 10 kilogramů, protože Mark Baum, kterého hrál, měl nadváhu. Herec tak učinil. (Mertax)