Pokud máte problém i s běžným daňovým přiznáním, budete se v termínech ztrácet, i kdyby Margot Robbie z té vany vylezla úplně. Na druhou stranu, takhle precizně vést herce a pak si stotřicetiminutovou konverzačku nechat sestříhat do takhle dynamického celku, který nenudí, i když mu ve finále vlastně nerozumíte, beru jako unikátní ukázku režijních schopností. Od režiséra prvoplánových komedií slušný posun.(16.1.2016)

Vysoká škola scenáristiky. Fantastický plivanec do chřtánu nenažraného kapitalistického systému tvrdého ražení, divoké finanční džungle pod vedením prašivých Gordonů Gekků, ekonomiky bez regulací a zpětné kontroly. Žádný jiný film za posledních 10 let neukázal lépe, že neviditelná ruka trhu nám všem natrhává prdel, že pár jedinců naopak z vaší mizérie může skvěle profitovat, díky nenažrané politice bank a že si za všechno tak nějak můžeme sami, díky naší lhostejnosti. A že všechno finančně odsere prostý občánek střední a nižší třídy. A jak ukazují závěrečné titulky, historie se bohužel opakuje a opakovat bude, dokud bude člověk živ.(27.4.2016)

Na mňa príliš iba o hypotékach a bankách. Chýba tomu hravosť a odlahčenosť Vlka z Wall Street, ktorý by pobavil, aj keby ste ho videli v čínštine. Pri textových informáciách “kde sú teraz” bez fotiek postáv v záverečných titulkoch som podľa mien nevedel, o koho sa jedná. Herci ale super, najviac prekvapil Carell, ktorý má z ľahkých komédií nakročené do charakterného herectva.(7.1.2016)

Studoval sem obchodku a s pojmem hypotéka se jaksi taktéž cítím býti velmi blízce obeznámen, přesto jsem nebyl schopen pobrat z filmu veškeré teoretické nuance rozsáhlé problematiky jménem ekonomika finančnictví. Po zhlédnutí si tak teď sice připadám blbej jak poleno, ale fascinuje mě, že i navzdory tomu si lze jinak těžce stravitelný snímek plně užít efektními dramatickými doušky. Tušil jsem, že se tenkrát stejně musel najít někdo, kdokoli, kdo na oné fenomenální eko krizi vydělal brutálně mastnej balík, a je zajímavý se konečně tímhle způsobem dozvědět, jak.(12.1.2016)

Film, který dokonale protnul informační mlhu okolo krize z roku 2008. Zlo není imateriální metafyzické povahy, páchají ho velmi konkrétní lidé a instituce, které bohužel zůstaly nepotrestány, nereformovány. Náš svět je postaven na vykořisťování, podvodu, zločinu, klamu, tento film to ukazuje dokonale. Jednání postav před, během a po krizi je neomluvitelné. Bankovní systém je řízen prostě zloději, před kterými by blednul závistí i Viktor Kožený. Co je horší, likviduje to obyčejné lidi, kteří z toho nic nemají a vše zaplatí. Naše elity, jsou jen finanční elity, nemají doopravdy žádný a obhajitelný argument pro tento systém otroctví. Záplava peněz slouží obyčejným blbečkům, kteří si je nikdy a ničím nezasloužili, nic elitního nevytvářejí a nekonají. Kdy si lidi uvědomí, že EET je sranda, která je poškozuje, neřeší podstatu věci? Velké prachy zdrhají v bankovním průmyslu, pojišťovnictví, státních zakázkách, tam bych nasadil sledovací systém alá Orwell, aby veřejnost viděla, co se děje. Systém je prostě neudržitelný, lidi s penězi a mocí se nezmění, dobrovolně se ničeho nevzdají, jednou to celé padne. Lidé bohužel nejsou schopni v tomto systému protlačit změny, bez násilí to nepůjde.(20.2.2016)

• - Pôvodným celým názvom filmu bol názov The Big Short: Inside the Doomsday Machine. (MikaelSVK)

• - Autor knihy, podle které byl tento film natočen, Michael Lewis, souhlasil, aby film režíroval Adam McKay pouze pod podmínkou, že také natočí pokračování filmu Zprávař: Příběh Rona Burgundyho (2004). (Kucndo)

• - Režisér požádal Steva Carrella, aby přibral okolo 10 kilogramů, protože Mark Baum, kterého hrál, měl nadváhu. Herec tak učinil. (Mertax)