Pro mě to byla chvílemi oblast sci fi, ale obeznalý divák s výrazy týkající se různých finančních machinací si musel na100% pochutnat. Pro mě bylo podstatné, že o tom vím asi jako mnozí už dlouho a že to lepší nebude, je nad slunce jasný. Kluci hráli výborně a docela by mě zajímalo, jestli věděli s naprostou jistotou v některých částech, která bije?(21.12.2016)

Pokud si chcete zaobcovat s opravdu drahou luxusní štětkou, nejprve si musíte zaopcovat s deriváty! Konečně někdo vskutku originální a zábavnou formou a s naprosto fenomenálním Bejlem snad i té nejzaostalejší lopatě polopaticky vysvětlil, proč před pár lety najednou nemusela ráno s bandaskou k pásu, následně jí banka smahla její těžce vydřenou dvajedničku na hnusném sídlišti, načež ji odporně vyžraný sociální demokrat s bradavicí na xichtě spolu s Mirkem poslali v rámci státní podpory daňových poplatníků na pastvu. Mohla za to světová krize. Abstraktní termit, který na nikoho neukazuje, jen se prostě děje, a tak nezbývá, než jen odevzdaně pokrčit rameny a žvýkat jetel, dokud se to nepřežene. Tato krize však má konkrétní viníky a svět by byl daleko příjemnějším místem k životu, kdyby ty mrdky dávno visely na kandelábrech. V rámci technologického rozvoje a globalizace ekonomiky nám tu totiž vykultivovala infekce v podobě finanční oligarchie zmrdů a manipulátorů, co vymyslela naprosto geniální letadlo v podobě Monopolů s virtuálními penězi, honosně zvané finanční instrumenty, které záhy začaly točit světem. A tak se nejen v největším světovém mafiánském kasínu ve Stěnové ulici ostopéro spekuluje, swapuje, šortuje, stradluje, spreduje, bonduje, rejtynguje, opcuje či jinak šidí a obohacuje těch pár „kapitánů průmyslu“ a navenek to vypadá náramně učeně a složitě. Podstatou však není nic jiného, než že nějaký ambiciózní napomádovaný panák z banky, fondu nebo jiného zlodějského uskupení hraje na počítači Dostihy a sázky s vašimi úsporami, u čehož klidně fixluje, protože prachy, o které všechny ty otroky obral, mu zajistily takovou moc, že prakticky vládne zemi, ve které to dělá. Vy jen můžete stádově bučet, makat a modlit se, abyste se ráno ještě probudili pod střechou nad hlavou a měli na ruma, který jako jediný zabírá na alespoň chvilkové vyrovnání se s neutěšenou realitou. Dneska jsme už všichni natolik v prdeli, že jakékoliv terminální zhroucení finančního sektoru z nás přes noc udělá Zimbabwe, a jedinou pojistkou je nechat si za všechno, k čemu se v potu, stresech a krvi dopinožíme, nastřelit do huby zlaté zuby. Díky nim pak po kolapsu můžeme začít znovu třeba někde v Čadu, kde je směníme se „zkrachovalým“ židáckým bankéřem, toho času na lukrativním odpočinku, za skývu vezdejšího a aspoň hned nepojdeme hlady. Tohle bylo první memento, more! Ukázalo nám, že ta loterie funguje za všech okolností, a i když jeden zmrd zakopne a musí se vydat s několika Ferrari a pár honosnými nemovitostmi v Karibiku živořit do předčasného důchodu, jiný vsadil na lichou a teď bude kormidlovat on. Takže i vy, co stále sladce nevíte, jaké roztodivné kousky a vyfikundace vyvádějí tak zvané finanční instituce s vašima prachama, se raději urychleně objednejte k zubaři!(17.1.2016)

Velmi náročný snímek, jenž se z počátku tváří jako další verze Vlka z Wall Street a nutno říct, že to i docela funguje. Svižná zábava plná humoru a Margot Robbie ve vaně, jenž nám vysvětlí nejasné ekonomické výrazy, se zhruba po polovině filmu změní na vážnější a komornější notu. Tím snímek ztratí trochu poutavosti, zábavy a hlavně přehlednosti, která je opravdu potřeba. Na závěr musím vyzdvihnout Steva Carella, který se zde ukázal ve velice dobrém světle. [75%] | Kino(13.1.2016)

Trochu Margin Call, trochu Vlk z Wall Street, trochu John Oliver... Pelmel, který proti všem předpokladům drží pohromadě a není sázkou na jistotu. Naopak, McKay má k těžko uchopitelnému tématu sympaticky podvratný a prodivácký přístup, který je možná až příliš rozlítaný (ovšem zase je to i díky tomu dynamické jako máloco) a kde "každý z hvězdného ansámblu chvilku tahá tu svou pilku", ale ve výsledku se mu podařilo natočit film osvětlující finanční krizi tak, aby fungoval po dramatické i komediální stránce (v těch nejlepších momentech pak v rámci stejné scény) a ještě k tomu byl srozumitelný i finanční hatmatilkou nepolíbeným.(16.1.2016)

Může bejt dvouhodinová lekce z před-krizový ekonomie, kde se furt shortujou CDOs a swapuje jako o život, dynamická, emotivní a zábavná? Hodně velká sázka na nejistotu, ale překvapivě jo - velká masterclass střihu, hudební dramaturgie, (detailní) režie herců a samozřejmě skleněnýho voka Christiana Balea... Monetární prda hned z kraje roku, hypotéku napište na svýho čokla, nakupujte semena, investujte do vody a poslouchejte METALLICU. A nechávejte si pravidelně vypláchnout tráčník. Nic nekončí, jedeme dál...(4.1.2016)

• - Pôvodným celým názvom filmu bol názov The Big Short: Inside the Doomsday Machine. (MikaelSVK)

• - Ryan Gosling (Jared Vennett) nosí ve filmu paruku a na obličeji falešné opálení, které má během filmu různé odstíny. Carrell (Mark Baum) má ve filmu odbarvené obočí a paruku. Paruku nosí také Christian Bale (Michael Burry). Brad Pitt (Ben Rickert) je jediný z hlavních představitelů, který ji neměl. Místo toho byl pro svou roli ostříhán, a to schválně špatně. (Mertax)

• - Natáčanie filmu prebiehalo na viacerých miestach v USA, a to v Kalifornii, Las Vegas či New Orleans. Filmári taktiež pracovali vo Veľkej Británii. (MikaelSVK)