Zdravotní sestra známá jako Coffy (Grier) je spořádanou občankou města, která udržuje vztah s vlivným politikem Brunswickem, jehož hlavním cílem je vyřešit vzrůstající kriminalitu mezi černošským obyvatelstvem. Když se její mladší sestra předávkuje drogami a je s trvalými následky upoutána na lůžko, rozhodne se vzít Coffy spravedlnost do vlastních rukou. S její vizáží pro ní není problém vlákat muže do pasti a pak chladnokrevně udeřit. Nebude pro ní však mafián Vitroni příliš velkým soustem? (J.Connor)

giallo

No osobně jsem od tohohle kulťáku čekal mnohem víc (akcí a prasečinkami se celkem šetří), ale na plné čáře to zachraňuje mega ale opravdu mega velká kočka Pam Grier. Na ní jsem teda mohl oči nechat a už sháním další filmy s ní. ()

SeBig

Pam Grierová nakopává timhle kouskem všechny blaxploitation filmy bezmilosti doprdele, mstí se, je drsná.. přesně dle mého gusta. To afro jí fakt seklo. ()

Flego

Viem si predstaviť zaprášené kino plné černochov ako ujúchajú blahom pri pohľade na neohrozenú sexy Pam Grier ( v úlohe zdravotnej sestry Coffy ) ako účtuje s drogovými dealermi. Blaxploitation ako vyšitý, subžáner populárny v prvej polovici 70- tych rokov medzi černošskými divákmi. Nedá sa povedať, že by film ponúkal niečo výnimočné, jeho postupy sú klasické pre akčný žáner, kde sa neohrozený bojovník postaví presile, všetkých obkľúči a pobije.:) Film treba brať ako nenáročnú zábavu plnú akcie, poloobnažených žien a postrielaných gaunerov. Postavu šéfa gangu Vitroniho stvárnil Allan Arbus známy ako major Freedman zo seriálu M.A.S.H. ()

J.Connor

Nechci opakovat zde již řečené, ale Pam Grier byla fakt něco...Milovníky M*A*S*He jistě potěší psychiatr Sidney Freedman (A. Arbus) v roli mírně perverzního mafiánského bosse. Mezi dobré hlášky určitě počítám: "Radši budu feťák, než nikdo!" A když už jsme u toho, nedovedu si představit, že by někdo nepoznal, že si místo "ejdže" připravuje cukr, navíc by si takto vzniklý karamel těžko dopravil do žil a kdyby se mu to nedej bože podařilo, tak by to teprv byla legrace... ()

špaček421

Co si člověk zapamatuje z tohohle filmu: 1) Pam Grier má velká prsa 2) Afro je multifunkční účes 3) Za to, že černí jsou kriminálníci, můžou běloši 4) Politici jsou kurvy, ať jsou jakékoli rasy 5) Se Sidem Haigem si nehrajte 6) Allan Arbus hraje padouchy stejně jako psychiatra z MASH 7) Pam má opravdu pořádný kozy. První půlka nudná, ukecaná a trochu oslizlá tím svým prostředím prostitutek a pasáků, druhá už docela šlape. ()

MáŠa

Hodnotím až v roce 2012, tak asi už jsem zvyknut na jinší věci, než na které byly lidi zvyklí v roce 1973. Ze současnýho pohledu mi film připadá koukatelný, ale ničím výjimečný. Prostě průměrný. Sem tam nějaké to ňadro venku potěší, ale před těmi 40 lety by to se mnou asi dělalo víc. Dnes jsou přeci jenom kozy všude. Vkus asi taky trochu změnil. Obnažený herečky jsou sice fajn, ale znám kupu rajcovnějších typů. No a pak je v tom nějaký ten motiv pomsty a drogy, a to už nestojí za zmínku vůbec, protože o tom byla už nespočetně filmů. ()

ancientone

Hubatý priesečník blaxploitation a rape and revenge filmu, prepájajúci všetky Foxy Brown, Shaftov a Blaculov so širším, drsnejším a sadistickejším svetom Thrillerov: Drsných filmov, Plutia na hroby ai. , pričom Coffy v každej komparácii a kombinácii vyjde ako definitívna jednička. A nemožno aspoň vágne nespomenúť azda najlepšiu expozíciu medzi blaxploitation snímkami. ()

Caelos

Pam Grier is... Jackie BrXXXXXX Soráč, Pam Grier je Coffy. Sexy žena s gigantickými prsy (takové, jaké se mi přesně nelíbí), jež bere zákon do svých rukou. Její ségra je totiž přefetlá a tak milá Coffy chce zprovodit ze světa všechny dealery. O dramatické zvraty není nouze, násilné scény jsou náležitě krvavé a pár scén za sebou táhne smrad kultovnosti. Také musím říct, že film je hodně bohatý na afra. ()

ledzepfan

Dávám sice tři rudé stárs, ale musím dodat, že to rozhodně není šedej průměr. Ten film překvapivě funguje a přes svou nepopiratelnou brakoidnost (naivitu, zkratkovitost, přímočarost, stylizaci..) je v mnoha ohledech zvládnutej tak, že by nejeden "Áčkař"mohl závidět (hlavně po technické stránce).. Pam Grier není krásná úplně na první dobrou, ale je v ní něco živočišně provokativního a s brokovnicí ji to prostě sekne.... Jinak potěší takové ty xichty jako Sid Haig, A. Arbus, R. DoQui.... Vždycky když na tyhle filmy koukám, tak je mi vlastně líto Tarantina, kterej pořád točí pocty a odkazy, ale v těch jeho rafinovaných onaniích (jakkoliv je to zábavné a kvalitní) se nakonec vždy tak nějak vytratí ta esence řízené blbosti, která z těchhle braků dělá ty magické kultovky.. ()

kaylin

Pam Grier je tu naprosto neskutečná. Na jednu stranu skoro bezbranná, na druhou rozdává smrt, kde jen může. Ale to hlavní je prostě fakt, že je neskutečně sexy. Její postava je neuvěřitelná a je jen dobře, že se nebála svoje přednosti ukázat. I kdyby byl děj stupidní, což v tomhle případě není, stálo by za to film vidět jen kvůli ní. ()

rykardo

Sedmdesátková, exploatační klasika, černá jako bota a se všemi atributy, který k tomuhle ranku neodmyslytelně patřej... Bohužel, na mě se COFFY drží přeci jenom trochu při zemi, rozhodně by neškodilo víc akce a vajlenc bylo taky docela poskrovnu..., myslim, že nebýt Pam a jejích odhalenejch " dvojčat ".-), tak je to místy docela nuda, i když velice stylová... Spíš 3,5* ()

swed

Cesta za odplatou vedená přes postel(e). Bujné mega poprsí Pam Grier (na velikosti záleží, a v tomto případě hodně), afra, výstřední kostýmy, několik drsných scén a hlavně divoká bitka polonahých žen, při které jde hlavně o co největší počet roztržených výstřihů...Kultovní a inspirativní (viz. Tarantinovy opusy). 8/10 ()

JohnMiller

Coffy is the Color.. akčňák nabitý, poriadnou akciou. Drogy, mafia, prostitútky, korupcia, politika tento grindhouse obsahuje všetko čo má správna "dope" kriminálka obsahovať. Pam Grier vo svojej vrcholnej forme (to je ale kus ženskej) po jej boku sa objavil Sid Haig konečne plešatý takže som ho spoznal. Na prekvapenie tohoto béčka sú tu momenty ktoré sú naozaj na zamyslenie v týchto trashoch som ešte nič podobné nevidel. Reč politika ktorý vysvetľuje problém nelegálnej činnosti drog... Je to naozaj zaujímavé a má pravdu. Revenge s brokovnicou ako sa patrí. Najviac ma ohúril po Pam Grier soundtrack... To je poriadna porcia 70´s černošského funky. Asi najznámejší blaxploitation v dejinách. ()

Kangax

Zrejme moje prvé stretnutie so žánrom, a hneď spokojnosť. Scenáristicky je to zvládnuté veľmi dobre, krvavá cesta Coffy je uveriťeľná, vôbec nie prehnaná. Tipujem, že pri nejakom novom remaku by tam bolo o pár desiatok mrtvých viac, a bolo by to oveľa politicky korektnejšie- t.j nudnejšie. Coffy nie je žiadna nezničitelná superhrdinka, takže viackrát máte obavy, ako to dopadne (to pri dnešných filmoch ktoré viete ako skončia, ledva začnú... nehrozí). Takže ďalšie plus. Atmosféra veľmi dobrá, trošku mi to pripomínalo filmy s Charlesom Bronsom a jeho cesty za pomstou... Ale toto je Blax.... ()

Dexter1

Ja proste zbožňujem atmosféru tých rokov sedemdesiatych. Oblečenie, autá, scény, drsné ksichty a skvelé hlášky a samozrejme vždy úchvatný soundtrack. Film Coffy je bohužiaľ veľmi ľahko zameniteľný s hocičím iným, kde sa snaží niekto zlikvidovať celý drogový gang , avšak je tu úchvatne zmyselná Pam Grier, ktorá zdvíha celkový dojem výrazne hore. Taktiež ani film nie je amatérsky a Jack Hill nie je žiadny odpadár, ale zručný remeselník. Skrátka skvelý blaxploitation, kde sa to obnaženými hrudníkmi len hemží. ()

kinderman

Na zdravotní sestru se Coffy umí docela dobře ohánět jak vázami, lahvemi a salátovými mísami, tak střelnými zbraněmi. A vzhledem k tomu, že k omámení protivníků často užívá vlastní tělo, obdivovatel půvabů P. Grierové si tentokrát přijde opravdu na své. ()

MrPierc

Černá zdravotní sestra Coffy se mstí za zničený život její sestry, která brala drogy. Coffy má velké afro, VELKÁ prsa a plán, jak zničit drogový zločin v jejím městě. Když je možnost (a ta je snad každých 5 minut) vypadne jí nechtěně prso z dekoltu nebo se pustí do rvačky mezi sexy děvkami. Trhají se šaty, podprsenky i nehty. Černoši jsou nad věcí a cool. Bílí jsou hladoví po penězích jako psi po kosti. Přesto to nebylo natolik stylové, abych se bavil alespoň průměrně. Pam Grier je ebenová kost, to nenamítám, ale nestačí to na celý film. ()

majo25

Sedemdesiatkové akčné béčko, ktoré asi patrí k tomu lepšiemu, čo blaxploitation vytvoril. Pam Grier sa síce na rolu veľmi nehodí, je to ako keby nejaká modelka zobrala do ruky brokovnicu - nebude to presvedčivé. Ale za to sa oháňa svojimi luxusnými kozami a škoda, že toho neukázala aj viac. Opäť sa jedtočí okolo čiernych pasákov, ktorí pasú biele dievčatá a drogových dealerov, čiže nič originálne, ani so spracovaním si príliš hlavu nelámali, ale na druhú stranu to vie svojím dobrým tempom a aj atmosférou zaujať a väčšina postáv sa nekoná stupídne, ako som mal možnosť vidieť u podobných snímkov. Akurát na krimi mi tu chýba - ako to povedať, no krimi. ()