Kozy9

Eminema mám rád, ale nemôžem považovať za kvalitný film snímok, ktorého ústrednou zápletkou je to o čom rapuje snáď každý: Detstvo v neúplnej rodine, zlé sociálne pomery, nespravodlivosť a klišovité nadobúdanie rešpektu. Toto sú témy pre detská, ktoré o tom, ako to chodí veľa nevedia, pre mňa je to dačo otrepané a bežné, nič výnimočné. Škoda námetu, Eminem je dobrý herec. 40% ()

IEO10

Krásná ukázka začátků jednoho z největšího interpretů současnosti,kterej i přes velkej handicap dokázal,že všechno lze dokázat,když máte talent a potřebnou kuráž prorazit si trnitou cestu a i když to neni autobiografickej příběh,v hodně věcech si to bere dost z Eminemovejch začátků.Jak napsal jeden nejmenovanej časopis,rap je jako hora,je skoro celá černá,ale její vrchol je bílej.Myslim,že k tomu neni potřeba co dodávat,v současný době jeden z největších umělců nejen v rapu a to nemluvim o jeho hereckym talentu. ()

ANTYCHRYST

Mám rád tuhle muziku, mám rád Eminema, mám rád tenhle film :) pro mě jedna ze srdcovek určitě doporučuji origoš znění s cz titulky. Závěrečnejch 30 minut souboj B-Rabbit vs Papa Doc a spol je obrovská lahůdka :) stejně jako scénka s opravou auta, nebo soulože ve fabrice :) Soundtrack a celej hudební podklad není třeba komentovat, jedním slovem paráda :) a nesmím zapomenout na maminku Kim Basinger, která nese označení MCBP :) ()

Zombiepod

Slušný rapový životopis, kde najviac zaujme ani nie povrchný príbeh s trochu nahlúplym scenárom, ale samotná hudba (aj keď nie som priaznivcom) a predovšetkým prekvapivo bezchybný Eminem. Dramatické aj vyhrotené situácie fungujú, vzťahy majú chémiu a všetkému jednoducho ľahko uveriť. Nebyť to také trochu prvoplánové a vláčne, dám aj o hviezdu navyše. ()

speedy7929

"Look, if you had one shot, or one opportunity To seize everything you ever wanted-One moment Would you capture it or just let it slip?" pesnička, ktorá ma sprevádzala od detstva. Presne si pamätám dobu keď som fičal na Eminemovi a jeho songoch a čo len songoch hlavne na videoklipoch. Palec hore a 85% k tomu !! ()

lksvcr

Opravdu mě zaujal příběh a tak jsem to zhlédl a nelituji toho. Režie je samozřejmě perfektní, je to i zábavné, takže se člověk kolikrát zasměje a rapové bitvy? U těch jsem se smál nejvíc. Eminem sice asi neměl úplně nejtěžší hereckou náplň, ale to co hrál, hrál velice dobře, takže další plus. Z filmu je plně cítit atmosféra daných čtvrtí a toho jaký člověk musí být, aby mohl člověk "přežít" a být stále svůj a když si tohle člověk spojí, tak mám k Eminemovi docela respekt. ()

Looka

0% pricip rapu tedy je že na sebe hoši chrlej svoje frustrace jakž takž zrýmovaně. Životní styl na hovno. ()

papadoce

Film by som prirovnal ku dielu Davida Finchera Sociálna sieť. Ono to je tématicky vlastne o pičovine, ale dokáže to pohltiť počas celej minutáže. Ukazuje to život v Detroite rokov deväťdesiatych, čím žila mladá pouličná generácia a prezentuje Marshalla ako herca a to vôbec nie zlého. Brittany je bledá až biela a aj napriek tomu desne sexi, Kim to zahrala ako za najlepších čias a hudba, tak tá je proste oscarová. Príbeh o tom ako mladý biely chlapec sníva o kariére rapera v čisto čiernom svete ostáva po celú dobu až dokonca pri zemi. Je to vydarené dielo, ktoré netlačilo na pílu, nesnažilo sa tváriť za každú cenu ako Emova autobiografia a pritom tak nejako obrazne opísalo jeho začiatky. Vydarená pecka, ktorú som videl mnohokrát a bude ma baviť asi navždy. Zrejme aj z lásky k hip hopu. Ye yeah, oba palce nahor mad fakrs. ()

Jan.Cada1

S novým albem Eminema jsem dostal chuť na tento film. Už jsem ho viděl dříve v televizi, ale s dabingem. Tentokrát v originále a bylo to mnohem lepší. Černošský ghetta se prostě nadabovat nedají. Příběh průměrný, ale herecký výkon Marshalla a moje oblíbená skladba v titulkách zvednou moje hodnocení. ()

Chuppa

Musím říct, že s odstupem času dokážu film mnohem více ocenit. Eminem je kromě výborného rapera taky dobrej herec a hnus Detroitu z filmu přímo čiší! Rapový battly jsou dokonalý a finále je bomba, kterou jsem si neváhal pustit několikrát po sobě. DJ spin that shit! ()

snake

Velice mě překvapuje, že spousty lidí, kteří do teď odsuzovali hip-hop a rap, teď konečně vyjádřili určitý respekt k této hudbě. I zde na ČSFD se dočítám spousty kladných recenzí. Nebudu nic zakrývat,. Já, jakožto dříve naprosto fanatický fanoušek hip-hopu a velký uznavač Eminema jsem byl naprosto spokojen. Počáteční obavy vystřídalo naprosté nadšení. Curtis Hanson dokázal přesně vystihnout zásadní věc pro tento film. Život v okrajových čtvrtích Detroidu, život jednoho z málo bílých mezi stovkami černými a v neposlední řadě snaha jednoho bílého kluka prosadit se v, dříve z 95% jenom černošské, hudbě. Příběh je naprosto jednoduchý a doopravdy se z části jedná i o Eminemův osobní příběh. A právě proto si Eminem svou postavu dokázal tak skvěle zahrát, a převědčil mě, že to není jen ta kontroverzní postavička, o které furt slyšíte v rádiu, ale i velice inteligentní člověk. Děkuji za všechno... ()

Havala

Když si to Eminem vymyslel, že bude točit film tak měl v sobě asi 8 proMile. Jestli se tomu dá říkat herectví, no nevim asi jo. dnes kde kdo hraje a je v podstatě neherec. A jak mu to jde od ruky:-) emienma sem dřív poslouchal, zpěvák je dobrý, myslim. tento film si najde svoji skupinu fanoušků ale mě to přijde takové trapné - hádají se kdo komu vojel matku, kdo má menší péro atd....a přitom jeden zoufalec vedle druhého. Čekal sem taky trochu nějaký příběh. V gladiátorovi se bojovalo aspoň na dvou arenách, tady se bojuje jenom v jedné putice. Jestli se tomu dá říct boj. Viděl sem dubovou verzi, ale myslim že bude lepší subová. Spoustu Vám toho utěče, pokud nejste odkojeni v Detroitském předměstí. Ale kdo se chce mrknout....keep that shit! 43% ()

curfew77

Překvapivě syrové, vrcholně realistické a když už mi nevadil ani ten rap... 8th Mile je často přirovnávána k Rockymu a to srovnání podle mě není vůbec od věci. O tom, že Kim Basinger a Brittany Murphy budou ve filmu tohohle typu umět, jsem ani nepochyboval, ale 8th Mile, to je hlavně one man show pro Eminema... a jeho malý osobní Everest, který podle mě už nikdy znovu nezdolá. Potěší scénáristicky čistý, ukázněný konec, nepatrně ubraná mi naopak přijde věrohodnost a drsnost některých scén, především Rabbitovy nakládačky - škoda, nebylo by potřeba dohánět to převytočenýma sprosťárnama. I tak ale naprosto poctivých a čistočistých 80 %. ()

Billy.3

Nejsem zrovna hip-hopový fanoušek, ale Eminem je snad jediný rapper, kterého si někdy pustím a proto jsem si ani tenhle film nemohl nechat ujít. Eminem v otmhle filmu předvádí překvapivě opravdu dobrý herecký výkon a samozřejmě také dobrej rap. Rozmýšlel jsem se jestli mám dát 3 nebo 4 hvězdy, ale po zhlédnutí závěrečného battle rap souboje to bylo jasné. A písnička Lose Yourself je opravdu skvělá a podle mě si oskara zaslouží. "Now everybody from the 313 put your motherfuckin' hands up and follow me" ()