Hned po příjezdu ukáže major Kuneš své schopnosti v případu vraždy z vězení právě propuštěného dealera. Zásah malou ráží za silného větru na více než 200 m zvládne jen málokdo. Kuneš musí rozbít konstrukci o mstě gangu a vypátrat skutečného vraha. (Česká televize)

Pimburger

Já vím, je to český seriál, já vím, prostředí pohraničí je celkem zajímavý, já vím, major Kuneš je sympaťák, ale i tak mi to přišlo - zvlášť v porovnání s Případy 1. oddělení - tak hloupé a šustící papírem, že prostě víc jak dvě hvězdy nemůžu. Samotný případ zajímavý a celkem dobrá pointa, ale proč proboha tvůrci alespoň nepředstírali, že je hlavní postava policajt! Nikdo asi netrvá na tom, aby to v tomto případě byl dokument o vyšetřování, ale některý scény byly vyloženě debilní. (SPOILER) Když vchází do ubytovny, tak jdou bez rukavic, technici tam jakože ve dvou hledají, jestli se tam náhodou něco někam nezakutálelo a on si tam sedne na stolek a je v pohodě. Předtím kriminalista neví, že ho netrefili zblízka (Co dělali předtím technici?), to mu musí zjistit kolega z Prahy, kterej je takovej profesionál, že prvního dealera, který se mu pokusí ujet, úplně nesmyslně začne mlátit, aby bylo vidět, že je rapl, když už se tak jmenuje seriál - kolega mu samozřejmě před dealerem nezapomene připomenout, že ho nesmí mlátit, protože už to udělal v Praze (dealer by se na něm určitě nezahojil). Případ nakonec musí vyřešit snoubenka jednoho z policejního drýmtýmu, když si vzpomene na svojí mrtvou spolužačku a najednou je všechno jasný! Aby bylo jasný i to, že kolega z Prahy je fakt dobrej, tak k témuž nápadu dojde na základě dedukce přesně ve stejnou dobu jako kolega z venkova. Pak už jen stačí, aby superkriminalista z Prahy ukázal, že neumí jezdit na kole a následně přivolal techniky a potápěče, aby za a) objevili na střelnici nábojnici (naštěstí tam žádné jiné nebyly), za b) na základě sedmého smyslu uhodl, kde bude vražedná zbraň a za c) zbraň i všechny důkazy ukázal obviněnému, aby ho zlomil. Obviněný naštěstí všechno položí jentak mezi řečí na chodbě v okamžiku, kdy uvidí nějakou pušku v pytli - škoda, že mu nějakou podobnou pušku v sáčku neukázali už před příjezdem techniků na střelnici. Mohli ušetřit peníze daňových poplatníků a na pušce z blat budou stejně pouze otisky potápěče, který jí vytáhnul z bahna bez rukavic. Jak jsem řekl, neočekávám od kriminálního seriálu, že to bude dokument, krušnohorská krajina se mi líbí, hlavní hrdina je správně nabručenej policajt, co si ze svého platu může dovolit Land Rovera, ale některé dialogy a vesměs všechny postavy a postupy jsou spíš alá inspektor Clouseau. Dávám tomu ještě šanci, protože jsem se úplně nenudil, ale doufám, že se to ještě trošku vytříbí. ()

Naive

Skvělá atmosféra typu severských detektivek, skvělé titulky, líbí se mi výběr herců a jejich styling, jenom by to chtělo trošku více napětí, protože způsob, jak v první epizodě přišli na potenciálního vraha, úplně zapadl. Těším se na další díly a hodnotím vysoko. ()

Ruda.neck

Ale jo, dobrý, do křesla mě to sice nepřikovalo, ale s prvním dílem celkově spokojenost. Kamera slušná, hudba zajímavá, titulky super, postavy, až na pár výjimek, uvěřitelný a dobře zahraný, atmosféra výborná. Snad budou zajímavé i jednotlivé případy, první beru, že byl jen takový "nástřel". Uvidíme po skončení celé řady, třeba tomu dá ten zatím tajemný případ ve spise další rozměr. ()

marzzy

"I kdybys měl dvě promile, tak tě ráno najdu za tvým podělaným stolem!" Věřím, že je to opravdu rozjezd, jakejsi nástřel, jak zní i název prvního dílu. Určitě je unáhlený pronášet závěry a já věřím, že to bude jenom lepší. Přiznávám, že na tenhle seriál jsem se velmi těšil, už vlastně od chvíle, kdy o něm vyšla první zpráva. A taky ale přiznávám prvotní rozpaky. Co se týká kamery, prostředí, hereckých výkonů, tak vlastně nemám ani žádný velký výhrady. Když pomineme nepodstatný faktory jako je úvodní znělka, která zase kopíruje Temný případ a lehká nesrozumitelnost při mluvení, tak malej problém vznikl u samotnýho příběhu a u chování postav. Vidím tam příliš mnoho šablon. Chápu, že by to takhle teoreticky mohlo být, že Hynek Čermák je na sílu drsnej, až mu to lehce nevěříte, ale umí to naštěstí zahrát. Lukáš Příkazký je zatím problém, Jan Dolanský je zatím problém, ale co je největší problém, tak je Tomáš Jeřábek. To se zase vracíme do Kriminálky Anděl, kde musí být za každou cenu nějakej vtipálek? Postava Lukáše Příkazkýho mě dost leze na nervy a vidím tam tu schematičnost, kdy se pochopitelně s Hynkem Čermákem nakonec "budou mít rádi". Největší plus je, že se zbytečně nevysvětluje. Konečně! Konečně se myslí i na to, že lidi nejsou hloupí. Jenže ta první zápletka byla hloupá. Ve všem. Nepochopil jsem motiv, ani provedení, protože sjet na kole kopec a vědět, kdy přesně vězeň opustí budovu a že se zastaví u východu? Jak zjistil čas odchodu? To tam čekal? A co je jeho biatlonový družstvo? A samozřejmě v té bažině potom tu zbraň najdou, jak předvídatelný. Může to být náhoda, ale je problém, že tomu extra nevěřím. U Bukowskyho jsem tomu věřil rozhodně víc, až na ten závěr, kterej to celý shodil. Další díly musí být lepší, prostě musí! Hlavně se těším na tu dějovou linku, která povede přes kompletní seriál... ()

adaben

Natočeno to asi není špatně, ale mně přijde hlavní postava jako hrdina velmi nesympatický. Nejsem si jistý, jestli by s tímhle nabubřelým vystupováním něco vyšetřil. A zápletka prvního dílu mi také nepřišla nijak extra zajímavá či napínavá. ()